وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه می توان در آمازون سلر شد؟

توضیحات کوتاه :
بیزینس آمازون یکی از فرصت‌هایی است که به واسطه پیشرفت‌های امروزی خلق شده و کسب درآمد دلاری آسان را ممکن می‌سازد اما افراد بسیاری به واسطه عدم آگاهی وارد این حوزه نمی‌شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه می توان در آمازون سلر شد؟

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به بخش دوم مصاحبه استاد عزت خواه می پردازیم. ایشان تجربیات خود را در اختیار علاقمندان بیزینس آمازون قرار می دهند تا آنها هم بتوانند در این مسیر موفقیت هایی کسب نمایند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می‌توان بیزینس آمازون را راه اندازی کرد؟

دنیای امروز دنیای رقابت بر سر فرصت‌ها است. فرصت‌هایی که فناوری و تکنولوژی به وجود آورده‌اند. بیزینس آمازون یکی از همین موقعیت‌هایی است که به واسطه پیشرفت‌های امروزی خلق شده و کسب درآمد دلاری آسان را ممکن می‌سازد اما افراد بسیاری به واسطه عدم آگاهی وارد این حوزه نمی‌شوند.

استاد حسین عزت خواه که یکی از فروشندگان موفق آمازون بوده است نه تنها تمایل دارد در این زمینه آگاهی‌بخشی کند بلکه تمایل دارد تجربیات موفق خود را با علاقه‌مندان حوزه بیزینس‌های آنلاین به اشتراک بگذارد.

در ادامه بخش دوم از مصاحبه‌ای که به جهت آگاهی‌بخشی به علاقه‌مندان، با ایشان انجام گرفته است را مطالعه خواهید کرد. 

 

بهترین روش کسب درآمد از آمازون چیست؟

 

چه افرادی می‌توانند وارد بیزینس آمازون شوند؟  

مهدی صادق پور: فردی که نمی‌تواند یا نمی‌خواهد مشاغل معمول را انجام دهد یا فردی که استخدام شرکت یا سازمانی نیست، مثلاً خانم خانه‌داری که نمی‌تواند بچه‌هایش را در خانه بگذارد و از ساعت 9 صبح تا 5 عصر سر کار برود یا حتی کارمندانی که دوست ندارند سر کار بروند و ترجیح می‌دهند رئیس خودشان باشند، این افراد به چه طریقی می‌توانند در آمازون وارد شوند؟

استاد حسین عزت خواه: در قدم اول، اگر شخصی همین الان سر کار می‌رود و زندگی‌اش به همان حقوق وابسته است، به چنین فردی پیشنهاد نمی‌کنم همین فردا صبح استعفا بدهد و ناگهان تصمیم به کارآفرینی بگیرد.

چراکه باید با خیال راحت وارد یک بیزینس جدید شد. اگر شما برای این کار وام بگیرید به این معنا است که به خودتان استرس وارد می‌کنید و می‌خواهید با یک سرمایه قرضی بیزینسی را راه اندازی کنید. مطمئناً این رویکرد از لحاظ سرمایه گذاری کار اشتباهی است.

افرادی که در حال حاضر در جایی مشغول هستند باید تا جایی که می‌توانند مخارج زندگی‌شان را کم کنند، ساعت کاری‌شان را نیز تا حد امکان کاهش دهند. تا حدی که بتوانند امورات روزمره زندگی خود را بگذرانند. بعد از آن باید شروع به یادگیری بیزینس آمازون کنند و سپس برای فروشنده شدن در آمازون اقدام نمایند.

حال ممکن است شخصی بنا به تجربه و علمی که دارد بتواند در طول دو ماه به سطح خوبی از یادگیری برسد و شاید یک نفر شش یا هشت ماه باید برای یادگیری بیزینس فروش کالا در آمازون زمان بگذارد.

 

 سلر

 

شرایط فروشنده شدن در آمازون

برای همه افرادی که بالای 18 سال هستند راه اندازی بیزینس آمازون امکان پذیر است. در مورد موقعیت جغرافیایی فروشنده و سایر مواردی که برای ساخت اکانت فروشندگی آمازون نیاز است، نکات و قوانینی وجود دارد که باید جهت اطلاع از آنها قبل از هر اقدامی لیست کشورهای مورد تایید آمازون و قوانین بروز آن بررسی گردد.

جف بیزوس پولدارترین فرد عصر حاضر

لازم است یک نکته را درمورد جف بزوس بگویم. او یکی از قهرمان‌های زندگی‌ام به شمار می‌رود. بزوس، مؤسس کمپانی آمازون است و در حال حاضر با 55 سال سن، سرمایه‌ای بالغ بر 153 بیلیون دلار دارد. او پولدارترین فرد تاریخ و عصر فعلی محسوب می‌شود. سرمایه بزوس از بیل گیتس هم بیشتر است.

 

وبسایت آمازون

 

روش های سلر شدن در آمازون

در آمازون می‌توانیم یک اکانت خریدار برای خرید محصول و یک اکانت فروشنده یا seller account داشته باشیم. بنابراین اولین مرحله، این است که یک اکانت فروشنده در وبسایت آمازون بسازیم.

حساب فروشندگی در آمازون دو نوع دارد، یکی اکانت فردی (individual) که به صورت رایگان و دیگری اکانت حرفه‌ای یا (Professional) که فروشنده باید ماهیانه 40 دلار پرداخت کند. تفاوت این دو حساب مرتبط با هزینه‌های هرکدام می‌باشد.

گام مهم بعدی این است که فروشنده محصول خوبی را برای فروش در سایت آمازون پیدا کند. این تصور که می‌توان هر محصولی را در آمازون قرار داد و مشتری‌های زیادی محصول را خواهند خرید و فروشنده پولدار می‌شود، اشتباه است.

شاید 15 سال پیش می‌شد با چنین تصوری پولدار شد اما الان در سال 2019 اصلاً امکان پذیر نیست و فروشنده باید محصول خوبی را برای فروش در آمازون پیدا کند.

 

سلر شدن در آمازون

 

محصول خوب برای فروش در آمازون چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • محصولی که قیمتی مناسب داشته باشد، حدوداً 15 تا 50 یا 60 دلار.
  • محصولی که رقابت پائینی داشته باشد.
  • کالایی که سرچ یا مشتری زیادی داشته باشد (تعداد سرچ یا میزان جستجوی محصول مورد نظر را بررسی کنید و تخمین بزنید چند درصد از آنها به فروش تبدیل شده است)
  • محصولی کم حجم و با سایز کوچک را پیدا کنید که هزینه انبارداری یا Shipping مقرون به صرفه‌ای داشته باشد.
  • محصول شکستنی، خطرناک یا دارای باطری نباشد.

این نکات تنها بخشی از فاکتورهایی بود که فروشنده باید در مرحله انتخاب کالا مورد توجه قرار دهد. البته موارد بسیار زیاد هستند و در دوره آربی توضیحات مفصلی درباره آنها ارائه شده است.

 

کمپانی آمازون

 

افزایش فروش در آمازون با استفاده از نرم افزارهای تحلیل گر

تا چندین سال قبل، مرحله پیدا کردن کالای مناسب برای فروش در آمازون سخت بود، فروشنده آمازون می‌بایست از روی حدسیاتش پیش می‌رفت و مطمئن نبود چه اتفاقی برای محصول خواهد افتاد. تقریباً 20 درصد مرحله با استفاده از آمار و ارقام و سایر موارد با توجه به حدسیات فروشنده انجام می‌شد.

فروشنده 5 محصول را برای فروش در آمازون ارائه می‌داد، از 4 مورد نتیجه‌ای نمی‌گرفت و فقط یک مورد موفق می‌شد. اما در سال های اخیر، کمپانی‌ها با استفاده از افرادی که خودشان فروشنده یا برنامه‌نویس بودند، یک سری نرم‌افزارهای تحلیل‌گر تهیه کردند. با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده، فروشنده می‌تواند به نتایج بهتری برسد اما بازهم این آمار تخمینی هستند چراکه هیچ شخصی دسترسی کامل به اطلاعات داخل آمازون ندارد.

با توجه به استفاده‌ای که از این نرم افزارها برای محصولاتم در آمازون داشته‌ام، می‌توانم بگویم برخی از این نرم افزارها به دقت بالایی رسیده‌اند. در دوره آربی نحوه استفاده از نرم افزارهای تحلیل‌گر فروش کالا در آمازون ارائه شده است.

 

فروش در آمازون

 

یافتن کارخانه معتبر از سایت علی بابا و سفارش کالا برای انبار آمازون

مرحله بعدی، یافتن یک کارخانه مناسب است. همانطور که می‌دانید منبع کارخانه‌ها در دنیا، در حال حاضر کمپانی علی بابا دات کام، یک کمپانی بیلیون دلاری چینی است.  مؤسس سایت علی بابا، جک ما است. (با سرچ در یوتیوب می‌توانید یکی از ویدئوهای هیروتایم در مورد جک ما را تماشا نمایید.)

فروشنده باید وارد سایت علی بابا دات کام شود و محصول یا محصولات مورد نظرش را جستجو کند. در این مرحله باید یک سری فاکتورها یا فیلترها را لحاظ کرد. مثلاً اینکه کارخانه یا تأمین کننده کالا مورد اطمینان باشد، پاسخ‌گویی سریع داشته باشد و تعداد معاملات و قراردادهایی که تا الان داشته، بالا باشد.

پس از یافتن تولید کننده مناسب در علی بابا، فروشنده می‌تواند داخل خود سایت علی بابا به فروشنده پیام دهد یا شماره تلفن تولید کننده را بگیرد، اصولاً در چین از نرم افزار وی‌چت استفاده می‌شود.

پس از ارتباط با تامین کننده کالا، فروشنده باید فقط یک عدد از محصول را به عنوان نمونه یا سمپل سفارش دهد. زمانی که محصول به دست فروشنده رسید اگر کیفیت خوبی داشت و از هر نظر مناسب بود باید وارد مرحله بعد یعنی ثبت محصول در آمازون شد.

 

فروشندگی در آمازون

 

سفارش کالا به تولید کننده چینی علی بابا

زمانی که محصول در سایت آمازون به ثبت رسید و همه تائیدیه ها گرفته شد، باید به سراغ سفارش انبوه یا Bulk Order رفت. فروشنده می‌تواند 200، 300 یا حتی 400 عدد محصول را سفارش دهد، اما پیشنهاد می‌شود برای سفارش اول بیش از 300 عدد محصول سفارش داده نشود.

مشاهده شده افرادی به خاطر ارزانتر تمام شدن قیمت محصول، تعداد کالای بسیار زیادی را سفارش می‌دهند اما نمی‌دانند که قرار است چه اتفاقی برای محصول بیفتد. در نهایت این مشتری است که تصمیم می‌گیرد کالا را بخرد یا نخرد. بنابراین نمی‌توان روی تئوری مشتری سرمایه‌گذاری کرد و فروشنده باید به تعدادی کالا سفارش دهد که قابلیت مدیریت آنها را داشته باشد.

تعدادی که بتوان از عهده آنها برآمد. در صورتی که اوضاع مالی فروشنده آنقدر خوب است که با خرید 3000 محصول هیچ اتفاقی در زندگی‌اش نمی‌افتد، پس خرید این مقدار مانعی ندارد اما اگر فروشنده با اعداد و ارقام و محتاطانه بیزینس آمازون خود را راه اندازی کرده است، بنابراین برای بار اول نباید بیش از 200 یا 300 محصول را سفارش دهد.

 

 آمازون سلر

 

ارسال کالا به انبارهای آمازون

پس از سفارش دادن جنس از سایت علی بابا، اجناس به انبارهای آمازون فرستاده می‌شوند. به عبارت دیگر نیازی نیست هیچ کالایی به منزل یا انبار شخصی فروشنده ارسال شود. یک سری بارکدهای UPC را کارخانه باید روی کالا بچسباند. این بارکدها به عنوان برچسب‌های شخصی برند خود فروشنده (Private Lable) مثلاً عزت خواه، توسط خود آمازون تولید می‌شود.

چاپ برند یا لوگو روی محصولات فروشنده آمازون

- اگر فروشنده بخواهد لوگو یا برند خودش روی محصول چاپ شود، آیا کارخانه این کار را انجام می‌دهد؟

+ قبلاً کارخانه به ازای هر لوگو یا برندینگ حدود 10 تا 50 سنت پول می‌گرفت اما پس از تغییر شرایط میان آمریکا و چین، کارخانه‌های چینی رفتار متعادل‌تری دارند.

به عبارت دیگر، امکان دارد کارخانه برای سفارش دهنده کالا به طور رایگان بارکدها را بچسباند، جعبه بزند یا حتی در صورتی‌که با آنها صحبت و مذاکره داشته باشید کالا را رایگان پست خواهند کرد. از آنجا که امکان ورشکستگی کارخانه های چینی وجود دارد در موارد بسیاری با خریدار کنار می‌آیند. 

تأثیر گمرک بر قیمت فروش کالا در آمازون

_ آیا عوارض مربوط به کالا، قیمت را برای فروشنده افزایش می‌دهد؟

+ صد درصد بالا می‌برد اما نه آنقدر که حتی قابل لمس باشد. هر محصولی ممکن است در یک دسته‌بندی مختلف قرار داشته باشد و بنابراین درصد گمرکی متفاوتی خواهدداشت. با توجه به جدولی که برای هر محصول و دسته‌بندی وجود دارد باید دید برای آن محصول چه اتفاقی افتاده است.

به طور مثال، اگر گمرکِ کالایی از 15 درصد به 25 رسیده باشد، این اختلاف درصد، روی مبلغ خرید کالایی که از چین خریداری شده، اتفاق می افتد. اگر فروشنده قبلاً کالایی را 10 دلار می‌خرید و حالا گمرک آن از 15 به 25 درصد رسیده است، این یعنی برای فروشنده یک دلار تفاوت ایجادشده است.

اما به عنوان فروشنده چه طور باید این افزایش قیمت را جبران کرد؟ می‌توان قیمت فروش کالا در آمازون را به اندازه همان یک دلار افزایش داد. تنها ضرر این پروسه برای همان مردم آمریکا خواهد بود چراکه اگر کالایی برای فروشنده صرفه اقتصادی نداشته باشد، دیگر این کالا را عرضه نخواهد کرد.

به جرأت می‌توان گفت 50 یا 60 درصد از محصولاتی‌که در آمازون ارائه می‌شود در داخل آمریکا صرفه تولیدی ندارد. به طور مثال، هزینه‌هایی که باید برای تولید یک لیوان پلاستیکی در آمریکا پرداخت شود اصلاً صرفه اقتصادی ندارد، هزینه کارگر در امریکا 10 دلار و در چین به نیم دلار هم نمی‌رسد.

تبدیل شدن دوباره آمریکا به یک چین دیگر اصلاً عاقلانه نیست چراکه آمریکا بعد از صد سال توانست سیلیکون ولی یا مهد تمدن تکنولوژی را بسازد. آمریکا تصمیم گرفت فکر کند و چین تولید کند. اما این روند دوباره به حالت قبل برگشته و آمریکا می‌خواهد تولید کننده هم باشد. به هر حال این رویکرد بر افزایش قیمت نهایی محصول اثر می‌گذارد. باید منتظر ماند و دید در بلند‌مدت چه اتفاقی می افتد.

اما با وجود این شرایط در مورد آمازون اتفاق خاصی رخ نداده و ضربه‌ای به آن وارد نشده است. پس از اتفاقات اخیر، در صورتی که فروشنده مهارت مذاکره داشته باشد می‌تواند کالا را با قیمت بهتری تهیه کند. مثلاً کالایی را که قبلاً می‌شد 13 دلار خرید، الان می‌توان حدود 7 دلار خرید. تنها دلیل این است که کارخانه‌های چینی برای حفظ بقا تلاش می‌کنند.

 

چگونه می توان در آمازون سلر شد؟

 

مذاکره با تولید کننده چینی علی بابا

کارآفرینی به این معنا است که در سختیِ شرایط، فکر کنید و به  یک راه حل خوب برسید. در هر حوزه‌ای از املاک و مستغلات، بیزینس و سهام همین روند جریان دارد. همه این‌ها یک نقطه مشترک دارند. این که شما بتوانی با یک دید بهتر، راه حل بهتر را پیدا کنید.

در شرایط قبل، تولید کننده چینی آنقدر مشتری داشت که جواب شمای فروشنده را نمی‌داد اما در حال حاضر همه چیز برعکس است. حتی کارخانه به فروشنده پیشنهاد می‌دهد آیا می‌خواهید جعبه رایگان بزنم؟ آیا می‌خواهید طراحی کاتالوگ را تغییر بدهم؟ آیا می‌خواهید جایزه‌ای روی محصول قرار دهم؟

به عبارت دیگر، کارخانه های چینی برای زنده ماندن در دنیای تجارت با فروشنده کنار می‌آیند. حتی کارخانه‌هایی که با مشتری رابطه طولانی مدت داشته‌اند و حدود 30 یا 40 قرارداد مشترک داشته اند، حاضر می‌شوند مقداری از هزینه را تا دو ماه بعد دریافت کنند.

ساخت لیستینگ آمازون

_ پس از رسیدن اجناس به انبارهای آمازون چه اتفاقی می‌افتد؟

+ حدوداً پس از یک هفته تا ده روز، کالاهای ارسالی آماده خرید می‌شوند. لیستینگی که فروشنده در آمازون می‌سازد بسیار مهم است. لیستینگ محصول آمازون شامل تایتل، عنوان، بولت پوینت، دیسکریپشن و عبارات پرجستجو می‌شود. مهم‌ترین قسمت، کلمات کلیدی هستند که برای محصول نوشته می شود.

چراکه می‌توان با ده کلمه متفاوت به این محصول رسید. فروشندگان آمازون می‌توانند با استفاده از نرم‌افزارهایی که در دوره آربی آموزش داده شده است بهترین کلمات کلیدی را بیابند. در دنیای اینترنت، کلمات کلیدی حرف اول را می‌زنند.

کلمات مناسب را درست همانند یک زنجیر استفاده کنید و یک لیستینگ خوب بسازید. لیستینگ محصول، حکم ویترین مغازه فروشنده آمازون را دارد که شامل عکس، عنوان، بولت پوینت، دیسکریپشن و عبارات پرجستجو می‌شود.

 

چگونه با فروش در آمازون درامد میلیاردی داشته باشیم؟

 

رونمایی از محصول در آمازون

پس از آماده سازی لیستینگ، فروشنده باید به سراغ رونمایی از محصول یا Launch برود. روش‌های متفاوتی برای رونمایی از محصول در آمازون وجود دارد. روشی که الان در دوره آربی هم توضیح داده‌ شده این است که تعدادی از محصول را به طور رایگان (Give away) به مشتری بدهید.

با این کار دو نکته اتفاق می‌افتد؛ یکی اینکه فروشنده افزایش فروش خواهد داشت و منجر به افزایش رتبه لیستینگ فروشنده می‌شود. هرچه فروشنده فروش بیشتری داشته باشد، جایگاه بهتری را به دست می‌آورد و می‌تواند به صفحات اول همان سرچ برسد. اگر فروشنده‌ای بتواند در کلمات کلیدی اصلی به صفحات اول برسد، می‌تواند از آن لیستینگ پول خوبی را به دست بیاورد.

نکته بعدی در مورد ارائه رایگان کالا در آمازون این است که منجر به کسب ریویو می‌شود. در آمازون ریویو به منزله شاهرگ حیاتی یک محصول است. اگر کالایی ریویوی بالا داشته باشد و تعداد ستاره‌های آن هم بالای 4 ستاره باشد، خریدار برای خرید کالا اطمینان بیشتری می‌یابد. شاید بتوان اولویت اول خریدار برای خرید کالایی مثل ماوس کامپیوتر را تعداد ریویوهای آن دانست.

اگر 980 نفر از 1000 ریویویی که برای محصول ثبت شده، رضایت داشته باشند، بنابراین دیگر نیازی به خواندن دیسکریپشن نیست. از آنجایی که مشتری‌های زیادی این کالا را خریده‌اند، می توان به خرید این کالا اطمینان پیدا کرد.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

بخش اول مصاحبه را در مقاله بررسی تحلیلی سایت آمازون (2019) مطالعه نمایید.

بخش سوم مصاحبه را در مقالهسلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟ (2019) مطالعه نمایید.

بخش چهارم مصاحبه را در مقاله بست سلر شدن در آمازون (2019) مطالعه نمایید.

بخش پنجم مصاحبه را در مقاله راهکارهایی برای بست سلر شدن در بیزینس آمازون مطالعه نمایید.

بخش ششم مصاحبه را در مقاله چگونه در آمازون موفق شویم؟ (2019) مطالعه نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/become-amazon-seller
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط