خلاصه ای از مقاله

آیا به راه‌اندازی یک کسب‌وکار جانبی، برای به دست آوردن پول بیشتر فکر می‌کنید؟  این فرصت برای کسب درآمد از طریق خرید کالا و فروش مجدد آنها، شاید گزینه خوبی باشد: برنامه Fulfillment by Amazo که آمازون آن را ارائه می‌دهد در اصل بدین صورت می‌باشد که محصولاتی را که دوست دارید بفروشید، پیدا می‌کنید. آمازون ذخیره کالا، فروش، ارسال و حمایت از مشتری را انجام می‌دهد. در این مقاله توضیح می‌دهیم آیا FBA گزینه مناسبی است یا خیر.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کسب درآمد از آمازون

آیا دوست دارید خرید کنید و از مزایای آن بهره ببرید؟ آیا به راه‌اندازی یک کسب‌وکار جانبی، برای به دست آوردن پول بیشتر فکر می‌کنید؟ در صورتی که جوابتان مثبت است، این فرصت برای کسب درآمد از طریق خرید کالا و فروش مجدد آنها، شاید گزینه خوبی باشد: برنامه Fulfillment by Amazon  که آمازون آن را ارائه می‌دهد. در اصل بدین صورت می‌باشد که محصولاتی را که دوست دارید بفروشید، پیدا می‌کنید. آمازون ذخیره کالا، فروش، ارسال و حمایت از مشتری را انجام می‌دهد. آماده هستید اطلاعات بیشتری را یاد بگیرید؟ در این مقاله توضیح می‌دهیم آیا FBA گزینه مناسبی است و همچنین روش شروع کسب‌وکار در آمازون را بیان می‌کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: فلسفه و رویکرد آمازون از زبان جف بزوس

کسب درآمد از آمازون

 

ارسال محصول توسط آمازون (FBA ) چگونه است؟ 

Kyle Taylor مؤسس وبسایت Penny Hoarder، یک سال را با استفاده از خدمات FBA سپری کرد. او محصولاتی را از خرده فروشی‌ها می‌خرید. محصولاتی که عمدتاً  ارزان بودند و همین محصولات را با سود به فروش می‌رساند. Kyle هر هفته ساعاتی را به تبلیغات آنلاین اختصاص می‌داد تا قیمت‌های تخفیف خورده محصولات را بیابد. اکثراً اسباب بازی و چیزهایی را به فروش می‌رساند که از قبل و با فروش در eBay با آنها آشنایی داشت. او فروش محصولاتی را که مردم غالباً می‌خریدند و کالاهایی که افراد بیشتری حاضر بودند برای آن هزینه کنند را پیشنهاد می‌کرد. در حالی که Kyle اعلام می‌کند او معمولاً 10% تا 15% سود به‌دست می‌آورد، برخی از فروشندگان تمام وقت همچون The Selling Family ترجیح می‌دهند سودی نزدیک به 100% داشته باشند. همینطور بایستی بررسی کنید آیا کالای مورد نظر شما در یکی از دسته‌بندی‌های مورد تصویب آمازون قرار می‌گیرد. زمانی که کالای مورد نظرتان را پیدا کردید، آن‌ها را در آمازون بارگذاری می‌کنید. سپس آنها را بسته‌بندی و به مرکز توزیع آمازون ارسال می‌کنید.

 

راه اندازی بیزینس پر سود آمازون و کسب درآمد به دلار

 

در نظر داشته باشید که احتمالاً همه موجودی شما به یک مکان واحد نمی‌رود. آمازون مراکز توزیع بسیاری دارد و در این مرحله در صورتی که  مثلاً 100 بازی انحصاری شما باید به شش مکان مختلف برود، مقداری زمانبر است. به هر حال پلتفرم FBA این قابلیت را ایجاد می‌کند که بتوانید ارسال را متوقف کنید و تا زمانی که چندین آیتم برای ارسال به یک مکان مشابه داشته باشید منتظر بمانید. این کار موجب صرفه جویی در هزینه ارسال می‌شود. در صورتی که از مزایای مشارکت با UPS آمازون استفاده کنید، ارسال کالا ارزان می‌شود. زمانی که کالاها به مرکز توزیع می‌رسند و در آنجا اسکن می‌شوند، در واقع در آمازون ساکن می‌شوند. Kyle می‌گوید بیشتر محصولات او در طول یک هفته به فروش می‌رسند و برخی از کالاها فقط ساعاتی پس از رسیدن، فروخته می‌شوند. در صورتی که کالاها در مدت زمان تعیین شده فروخته نشوند، می‌توانید یا هزینه نگهداری در انبار را بپردازید یا با هزینه خودتان، کالا به شما برگشت داده شود. 

افزایش سود آمازون

در حالی که این پروسه در ابتدا سخت و پیچیده به نظر می‌رسد، به سرعت با روند آن آشنایی پیدا می‌کنید. در این زمان است که می‌توانید بر سود خود بیفزایید. در این قسمت استراتژی‌هایی که Kyle برای اکثر حساب‌های FBA خود استفاده کرده است و نتایج خوبی از آنها گرفته، ارائه شده است. Kyle از کارت‌های اعتباری جایزه خود برای خرید کارت‌های هدیه تخفیف خورده، در سایت‌هایی مثل Gift Card Zen استفاده کرد. سپس سفر خرید مجازی خود را با اتصال به حساب Ebates شروع کرد تا پولی را که هزینه کرده بود به واسطه خرید آنلاین خود پس بگیرد. او در گام بعدی، به سرعت سایت‌های FatWallet و RetailMeNot را در جستجوی کدهای کوپن ارسال رایگان و تخفیفات بیشتر چک می‌کرد.

او بسیاری از خریدهای خود را از سایت خرده‌فروشی Kohl انجام می‌داد که برنامه‌های پاداش بسیاری ارائه می‌کرد. بنابراین می‌توانست از شارژ کارت Kohl برای به‌دست آوردن وجه نقد برای خریدهای آتی استفاده کند. یک نمونه روشن ارائه می‌شود: او یک کارت هدیه 100 دلاری را 95 دلار می‌خرید. با خرید از Ebates، او 3 دلار دیگر هم پس‌انداز می‌کرد و احتمالاً با کد کوپن 30 دلار دیگر و 10 دلار هم به‌عنوان پاداش ذخیره می‌کرد. بنابراین برای کالایی با ارزش 100 دلار، او فقط 65 دلار هزینه کرده بود و 13 دلار جایزه داشت، در نتیجه هزینه تمام شده کالا فقط 51 دلار می‌شد. این سناریو را چندین بار تکرار کنید، این پاداش‌ها منجر به یک سود می‌شدند.

 

مقاله پیشنهادی: آنالیزی بر موفقیت آمازون

فروش در آمازون

 

کسب درآمد از آمازون با ارسال محصولات

بر اساس موجودی که در آغاز با آن شروع کرده‌اید، ارقام درآمدی شما متفاوت است. خانم Madison DuPaix از طریق FBA در پنج ماهه نخست فروش اسباب‌بازی، به سود 10000 دلار رسید و در سال دوم فروش خود42000 دلار سود داشت.
Ryan Grant در بلاگ Online Selling Experiment اعلام کرده است که در نخستین ماه فروش از طریق FBA در اکتبر 2013، 400  دلار سود داشت و در ماه دوم 1784 دلار و در سپتامبر 2014، بیش از 9000 دلار سود داشته است. فروشنده دیگری به نام Jessica Larrew مؤسس The Selling Family آنقدر درآمد داشت که توانست جایگزین درآمد همسر خود کند و در نتیجه همسرش بتواند شغلش را رها کند.

چگونه بهترین استفاده را از ارسال توسط آمازون داشته باشیم؟

آیا آماده هستید یک حساب FBA باز کنید و به سمت سایت‌های خرده فروشی Target یا Kohl گام بردارید، تا معاملاتی را ثبت کنید. نکته‌هایی برای کمک به شروع وجود دارد: 

تمام هزینه‌های خود را صرف کارت‌های اعتباری جایزه کنید

خانم Madison در سایت مالی My Dollar Plan علاوه بر فهرست موجودی، آیتم‌هایی را که لازم است بخرید، فهرست کرده است، چیزهایی مثل؛ جعبه و نوار. همه این‌ها می‌تواند در کارت اعتباری‌تان جمع شود و شما را تا حد امکان به بهترین بازده سرمایه ( ROI ) برساند. توجه کنید که پست خانم Madison درباره فروش در آمازون به صورت کلی است نه تنها درمورد برنامه FBA.

حوزه مورد علاقه خود در آمازون را پیدا کنید

پیگیری و دنبال کردن یک حوزه، شما را قادر می‌سازد بفهمید کدام کالاها فروش بهتری دارند و کدام یک مستثنی هستند. درباره استانداردهای انتخاب آیتم سوال کنید. Kyle می‌گوید پس از مدتی می‌فهمید خرید این کالا به صرفه است یا خیر. Shuan  یکی از خوانندگان My Dollar Plan ، سودی بالغ بر 10000 دلار، به‌علاوه 2000 دلار جایزه به‌دست آورد. او حوزه فروش وسایل الکترونیک را انتخاب کرده بود که هزینه‌های فروش کمتری داشت.

 

راه های کسب درآمد از آمازون

 

قیمت اقلام برای فروش در آمازون 

یکی از دلایلی که Kyle  توانست در اندک زمانی محصولات خود را به فروش برساند، قیمت‌گذاری کالاها برای فروش بود. او متوجه شد که اکثر کالاهایی که جزء 30000 کالای بالای لیست هستند به سرعت به فروش می‌رسند.  

طرح کالای مرجوعی یا کالاهای معیوب به آمازون

زمانی که جعبه خود را به آمازون ارسال می‌کنید، دیگر مسئول اتفاقاتی که برای محصول می‌افتد نیستید، اما در قبال کالای خود مسئول هستید. گارانتی رضایت 100% آمازون به افرادی هم که کالای شما را خرید می‌کنند، تعمیم یافته است. با توجه به قیمت‌گذاری، انتظار برگشت 3 تا 5 درصد از کالاها را داشته باشید که احتمالاً  قادر به فروش مجدد آن نخواهید بود. اما این مشکل نیز باید حل شود. نکات اصلی که برای رفع این مشکل باید بدانید در این جا ارائه شده است:

1. فروش کالا در آمازون

بیایید به اصول ابتدایی آمازون برگردیم. یک خرده فروش اینترنتی به عنوان  فروشنده کتاب آغاز به کار کرد و یک " برنامه مکمل" به راه انداخت، که به سایر فروشندگان اجازه می‌داد از طریق این پلتفرم کالاهایی را بفروشند. در عوض، آمازون کمسیون دریافت می‌کند. طبق بریتانیکا این مدل دوباره در سال 1996 آغاز شد. اکنون این برنامه وسعت بسیاری پیدا کرده است و نوید توجه هزاران میلیون مشتری را به افراد و کسب‌وکارهای تجاری می‌دهد.

در صورتی که قصد فروش کالایی در آمازون را دارید، مدل خرده فروشی، این نکات را به شما پیشنهاد می‌کند:

مشخص کنید چه چیزهایی را می‌خواهید بفروشید؟

آیا در دسته‌بندی فروش، بیش از 37 آیتم جا می‌گیرد؟ احتمالاً قبل از شروع کار، به تأیید آمازون نیاز دارید. جدولی برای آگاهی درمورد این اطلاعات وجود دارد.

طرح فروش خود در آمازون را انتخاب کنید

می‌توانید "طرح حرفه‌ای" و پرداخت ماهانه 39 دلار و 99 سنت را انتخاب کنید. این طرح مناسب کسانی است که قصد فروش بیش از 40 آیتم در ماه را دارند. در صورتی که می‌خواهید در مقیاس کوچکتری کار کنید، طرح معمولی ارائه می‌شود. در این طرح نیاز به عضویت ماهانه نیست ولی لازم است برای فروش هر آیتم 99 سنت پرداخت کنید.

 

کسب ثروت از آمازون

 

یک حساب فروشنده مرکزی در آمازون باز کنید

کالاهای خود را فهرست کنید. زمانی که یک فروشنده سفارشی ثبت کند، می‌توانید از ارسال توسط آمازون استفاده کنید.  می‌توانید بر ارسال نظارت داشته باشید یا اینکه خودتان این کار را انجام دهید. سپس آمازون به‌طور مستقیم هزینه پرداختی را به حساب شما واریز می‌کند. وبسایت Penny Hoarder راهنمایی برای چگونگی فروش کالا در آمازون ارائه می‌کند.

2. فعالیت کاری کارمندان آمازون در بخش FBA

می‌توانید فروش کالا را انتخاب کنید، یا حتی می‌توانید در پشت پرده در بخش ارسال و عملیات کار کنید. به نظر می‌رسد هر روز یک مرکز ارسال جدید ظاهر می‌شود و به این معنا است که آمازون به‌طور پیوسته به‌دنبال راه‌اندازی انبار یا ارسال است، هم به‌صورت تمام وقت و هم نیمه وقت. این مشاغل به فعالیت‌های عملی و بدنی احتیاج دارند. تصور کنید: در یک انبار، کالاها را جابه‌جا می‌کنید، باربرها را تعمیر می‌کنید یا جعبه‌هایی را که در قفسه‌های بالا قرار گرفته‌اند جابه‌جا می‌کنید. طبق یک لیست آماری برای کارهای فصلی تمام وقت در شهر Kenosha  ایالت Wisconsin  برای هر ساعت 12 دلار و 25 سنت تا 15 دلار و 25 سنت پرداخت می‌شود.

مزایای شغلی کارمندان آمازون

  • مزایای بهداشت و درمان
  • پرداخت‌های  اضافه کاری و تعطیلات
  • مرخصی 
  • استفاده از مزایای بازنشستگی 
  • واحد سهام محدود
  • تخفیف‌های مربوط به کارمندان
  • بررسی و آنالیز فعالیت کاری کارمندان آمازون و بدنبال آن اختصاص دادن پاداش های ویژه به آنان
  • برنامه‌های کاری منعطف
  • برای تقاضای این مشاغل بایستی حداقل 18 سال، مدرک تحصیلی دیپلم یا مدرکی مشابه داشته باشید. حقوق پرداختی و مزایا با توجه به محل کار متفاوت خواهد بود.

با شرکت در دوره آربی، قدرتمند و حرفه‌ای وارد بیزینس آمازون شوید!

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/make-money-on-amazon-with-dollars

نظرات کاربران

3 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط