موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بست سلر شدن در آمازون (2019)

توضیحات کوتاه :
فروشگاه آمازون بزرگترین خرده‌فروشی جهان است. نزدیک به نیمی از کالاهای این سایت، توسط فروشندگان شخص ثالث عرضه شده‌اند. به عبارت دیگر، آمازون پلتفرم بسیار مناسبی برای کسب درآمد دلاری است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
بست سلر شدن در آمازون (2019)

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله بخش چهارم مصاحبه مهدی صادق پور را با استاد عزت خواه می خوانید. در این بخش استاد عزت خواه به اصول مهم راه اندازی کسب و کار آمازون و ضرورت استفاده از راهنما در این مسیر می پردازند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بهترین روش آموزش فروش محصول در آمازون

تعداد کسب‌و‌کارهایی که به سمت آنلاین شدن می‌روند، روز‌به‌روز در حال افزایش است. به این خاطر که امروزه موفقیت در زمینه بیزینس صرفاً با استفاده از روش‌های سنتی و قدیمی امکان پذیر نیست. مثلاً در زمینه فروش محصول، نباید فقط از طریق فروشگاه‌های فیزیکی اقدام به عرضه محصول کرد.

به این خاطر که خرید اینترنتی جای خود را کاملاً در میان شیوه‌های فروش باز کرده است. امروزه، فروشگاه آمازون عنوان بزرگترین خرده‌فروشی جهان را کسب کرده است، به این خاطر که میلیون‌ها نفر از سراسر آمریکا و دنیا اقدام به خرید محصول از آن می‌کنند.

نزدیک به نیمی از کالاهایی که در این سایت وجود دارند، توسط فروشندگان شخص ثالث عرضه شده‌اند. به عبارت دیگر، آمازون پلتفرم بسیار مناسبی برای کسب درآمد دلاری است.

البته موفقیت در زمینه فروش، بستگی به عوامل متعددی دارد که برخورداری از دانش کافی، مهم‌ترین آن به حساب می‌آید. در ادامه، بخش چهارم از مصاحبه مهدی صادق پور با استاد حسین عزت خواه و محوریت موضوع آموزش فروش در سایت آمازون را مطالعه خواهید کرد.  

 

چطور با فروش در آمازون درآمد دلاری کسب کنیم؟

 

چرا نباید کسب و کار آمازون را با آزمون و خطا بیاموزید؟

استاد حسین عزت خواه: شما راه‌های متفاوتی پیش‌روی خود دارید تا بتوانید این کسب و کار را یاد بگیرید، استارت آن را بزنید و به جلو بروید. یکی از روش‌هایی که من شخصا انجام دادم این بود که با آزمون و خطا پیش رفتم، به این خاطر که در ابتدا اطلاعات زیادی درباره این بیزینس نداشتم.

البته هنوز هم همین روحیه را دارم. یعنی 16 یا 17 ساعت برای یک موضوع وقت می‌گذارم و به جلو می روم. با این حال فراموش نکنید که در روش آزمون و خطا، اولا باید زمان زیادی را صرف کنید و دوم این که مبلغ بالایی را سرمایه‌ کنید. بیزینس آمازون به صورتی نیست که بخواهید با 2 دلار، موضوعی را آزمایش کنید.

من تاکنون مبالغ زیادی را به خاطر آزمون و خطا صرف کرده‌‌ام، از جمله در تبلیغات کلیکی یا همان PPC که با این پول می‌توانستم یک اتومبیل بخرم. به این علت چنین مبلغی را هزینه کردم که به استراتژی‌های کارآمد پی‌ببرم. گاهی اوقات 10 یا 20 روش را با هم امتحان می‌کنم و برای هر کدام چندین هزار دلار صرف می‌کنم.

هدف من از این کار، اولاً پیدا کردن بهترین روش ممکن و ثانیاً به اشتراک گذاشتن اطلاعات به دست آمده با دیگران است. شاید برخی از افراد به اندازه‌ای سرمایه نداشته باشند که همه روش‌ها را امتحان کنند.

پس من شیوه‌های مختلف را بررسی کرده و نتیجه آن را به دیگران هم اعلام می‌کنم. زمانی که فروش محصول در آمازون را شروع کردم، کسی نبود که به من روش انجام این کار را یاد بدهد. در آن زمان فروشندگان در حالت سردرگمی بودند و هر کسی با سبک خودش در دنیا این کار را انجام می‌داد. دستورالعمل فارسی نیز اصلاً وجود نداشت.

 

آمازون (2019)

 

ساخت اولین دوره آموزش کسب درآمد از آمازون برای فارسی زبانان

من اولین فردی هستم که به زبان فارسی درباره آمازون صحبت کردم. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید در گوگل و یوتیوب، تاریخ انتشار ویدئوها را بررسی کنید. مطمئناً قبل از آن، ویدئویی با موضوع آمازون و توسط شخص دیگری منتشر نشده است.

اولین کسی بودم که با صرف وقت زیاد، توانستم این مطالب را در چهارچوب مشخصی آموزش بدهم، چون ایجاد یک ساختار مشخص برای این مسیر طولانی، دشوار است. در ابتدای کار به صورت فعلی نبود که محصول را پیدا کنم، سفارش بدهم، محصول وارد انبار آمازون شود و آن را تبلیغ کنم.

در واقع مسیر سردرگم کننده‌ای بود. بعضی از روش‌ها را برای تعدادی از محصولات انجام می‌دادم و برای بعضی دیگر انجام نمی‌دادم. پس از آن به کلیتی رسیدم و دوره آموزشی RB را ایجاد کردم.

 

کمپانی آمازون (2019)

 

دوره آربی آموزش فروش در آمازون

دلیل تولید دوره آربی این بود که سؤالات زیادی درباره روش فروش محصول در آمازون از من می‌شد، یعنی از من می‌خواستند که به آنها هم روش کسب درآمد از آمازون را یاد بدهم.

من هم ساعت‌ها در مورد این کار با افراد صحبت می‌کردم، اما در نهایت به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیدیم، چون اطلاعات من بسیار زیاد بود و طی چند ساعت حرف زدن، امکان یاد دادن تمام موارد وجود نداشت. در ابتدا تصمیم به نوشتن کتاب در این زمینه کردم اما بعد متوجه شدم که کسب و کار آمازون را نمی‌توان در قالب کتاب یاد داد.

به این علت که کتاب برای بیان بعضی از موارد محدودیت‌هایی داشت. بعد از آن تصمیم گرفتم یک ویدئوی 10 قسمتی تولید کنم، اما پی بردم که در ده قسمت نمی‌توانم همه مطالب را بیان کنم.

به همین خاطر، تمام مطالب را در قالب دوره بزرگ RB آموزش دادم که 95 الی 100 ویدئو برای آن ساخته شده است و موضوعات مختلف را گام‌به‌گام توضیح داده‌‌ام که دانشجویان دوره آربی می‌توانند از آنها استفاده کنند. به علاوه، برای این کار یک تیم پشتیبانی نیز ایجاد کردم که البته کار ساده‌ای نبود.

به این خاطر که یک نفر را باید آنقدر آموزش بدهید که بتواند به سؤالات دانشجویان جواب بدهد. اگرچه تیم پشتیبانی هنوز با تصویر ایده آل من فاصله زیادی دارد اما مطمئن باشید بهترین تیم ممکن را خواهم ساخت.

اصلا اهل تسلیم شدن نیستم، به این خاطر که طی چند سال گذشته، مسیر بسیار سختی را تا رسیدن به این نقطه طی کرده‌ام و با مشکلات زیادی مواجه بوده‌ام، اما این مسائل در هر کسب و کاری طبیعی است. تیم عزت خواه دات کام نیز روز به روز در حال قوی‌تر شدن است.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش فروش در آمازون و راه‌ اندازی بیزینس پرسود آمازون با کمپانی عزت‌ خواه‌

فروش در آمازون (2019)

 

هدف از تولید دوره آموزش فروش کالای فیزیکی در آمازون

مسلماً تلاش بر این است تا با ساخت یک پلتفرم مناسب، افراد دیگر مجبور نباشند وقت زیادی را صرف یادگیری کنند بلکه با دیدن فایل‌های ویدئویی پی‌ببرند که مثلاً از چه راهی کلمه‌های کلیدی پر جست‌و‌جو را پیدا کنند.

در این صورت، دیگر مجبور نیستند صد روش مختلف دیگر را بررسی کنند. این همان روشی است که برای دوره RB پیش‌بینی شده است. اگر واقعاً مصمم به یادگیری و شروع بیزینس آمازون و کسب درآمد از آن هستید، شیوه‌های مختلفی پیش‌روی شما قرار دارد. از جمله این که فروشنده یا سلر شوید.

روش دیگر این است که به فروشنده‌های دیگر در زمینه نوشتن لیستینگ و بهینه‌سازی آن یا PPC کمک کنید. به برخی افراد، کار در آمازون را توصیه کرده‌ام، اما آنها استراتژی‌های آمازون را برای دیجی کالا یا سایر سایت‌های ایرانی استفاده کرده‌اند.

مسلماً این کار، باعث پیشرفت فوق‌العاده آن‌ها خواهد شد. به این خاطر که استراتژی‌های روز آمریکا را در پلتفرم ایران استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد اصلاً در جریان این اتفاقات نیستند. آن‌ها روش ساخت کمپین و giveaway را نمی‌دانند.

اجرای این استراتژی‌ها، حتی در بیزینس‌های دیگر هم موفقیت‌آمیز خواهد بود. کما‌ اینکه دیدیم کسب و کارهایی مثل uber و اسنپ به وجود آمدند. هر روز شاهد ظهور کسب و کارهایی از این دست هستیم.

 

فروشندگی در آمازون (2019)

 

مهم‌ترین اصل در راه اندازی کسب و کار آمازون

+: علاقه‌مندان کسب و کار آمازون باید دقت کنند که استاد عزت خواه در حال حاضر 27 سال سن دارند. از صحبت‌های ایشان کاملاً مشخص است که تاکنون کارهای مختلفی را آزمایش کرده است و از نتایج آن برای خود و دوره‌های آموزشی خود استفاده می‌کنند.

حتی اگر یک نفر جلوی من بنشیند و بگوید فقط یک اصل درباره بیزینس به من بگویید، به او خواهم گفت که «چرخ را از ابتدا اختراع نکنید، در عوض بررسی کنید قبل از شما چه کسی آن مسیر را طی کرده است، همان را از او یاد بگیرید که در واقع همان محصول و آموزش یک نفر خواهد بود».

-: دو سال پیش، من یک وبینار آنلاین برگزار کردم که حدود 8 الی 9 ساعت طول کشید. بعضی از افراد کل شب را بیدار بودند. همان یک شب، باعث شد که مسیر زندگی افراد زیادی تغییر کند. امروز من بازخورد آن جلسه را می‌بینم.

افرادی هستند که برای من ایمیل می‌فرستند و می‌گویند آن شب تاریخی که به ما گفتید می‌خواهید بمانید یا می‌خواهید بخوابید، همان یک شب بیدار ماندن باعث شد که زندگی ما 10 تا 15 سال تغییر کند. آن‌ها وارد مسیری شدند که مطمئناً با سال‌های قبلی زندگی‌شان بسیار متفاوت بود.

 

وبسایت آمازون (2019)

 

بهترین سرمایه برای شروع کسب و کار آمازون

گاهی اوقات ممکن است 1 میلیون دلار داشته باشید و آن را در بخش مسکن یا بورس سرمایه گذاری کنید. وقتی کارمند باشید و از لحاظ اقتصادی در رتبه پایینی قرار داشته باشید، بهترین سرمایه گذاری برای شروع، یادگیری و افزایش اطلاعات است. افرادی که کارمند هستند اصلاً نباید در همان ابتدا شغل خودشان را رها کنند.

در مورد مهاجرت نیز، همین موضوع مطرح است، یعنی تا قبل از رفتن نباید از شغل خود استعفا دهید، چون مغزی که دغدغه مالی دارد و درگیر استرس است، نمی‌تواند پیشرفت کند.

بنابراین اگر کارمند بودید، کار قبلی را علیرغم این که به آن علاقه‌ای نداشتید حفظ کنید ولی در کنار آن با یک برنامه‌ریزی مناسب، روزی 2 ساعت از وقتتان را برای آموزش خود در زمینه کسب و کار آمازون، سرمایه گذاری کنید.

از جایی به بعد و با توجه به نتایج به دست آمده، احساس می‌کنید که دیگر می‌توانید شغل قبلی‌تان را رها کنید و صرفاً به بیزینس جدید بپردازید. این همان کاری است که یک شخص حسابگر انجام می‌دهد.

 

بست سلر آمازون

 

برنامه روتین استاد عزت خواه و بیزینس آمازون

+ استاد عزت خواه، می‌خواهم سؤالی شخصی از شما بپرسم: برنامه روتین شما از صبح تا شب به چه صورت است؟

- در مورد ساعت، نمی‌توانم به شکل قطعی به شما عدد بگویم. چون من چند شرکت و دفتر دیگر هم در ایران دارم و به خاطر اختلاف زمان، ممکن است جلساتی که برگزار می‌کنیم در زمانی باشد که دفتر ایران باز باشد اما در کانادا نیمه شب باشد. به همین خاطر، بعضی از روزها را برعکس زندگی می‌کنم. یعنی شب را کامل بیدار هستم و روز می‌خوابم، یا برعکس.

بنابراین در مورد ساعت، نمی‌توانم اطلاعات مشخصی به شما بدهم اما در مورد کارهایی که انجام می‌دهم، توضیحاتی می‌دهم. اصولاً در تورنتو، در ساعت‌های کاری، ابتدا خرید و فروش سهام انجام می‌دهم. این کار از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح تا ساعت 4 عصر (تایم وال استریت) امکان پذیر است.

معمولاً برای این کار، دو ساعت وقت صرف می‌کنم. روزهایی که حس خوبی نسبت به خرید و فروش سهام ندارم یا کلاً روز خوبی برای این کار نیست، آن را انجام نمی‌دهم. بعد از آن به سراغ کسب و کار آمازون می‌روم.

در این بیزینس، اکانت خودم را بررسی می‌کنم، سفارشات را ثبت می‌کنم، بهینه سازی و در کل، امور مربوط به این کار را انجام می‌دهم. بعد از آن، به سراغ یادگیری می‌روم که زمان آن بنا به شرایط تغییر می‌کند. با این حال سعی می‌کنم حداقل دو روز یک بار یا روزی یک بار، یک کتاب بخوانم.

 

بست سلر شدن در آمازون (2019)

 

راهکار استاد عزت خواه برای استفاده از کتاب‌های صوتی

بعضی از افراد می‌پرسند: «تمام کردن یک کتاب، آن هم فقط در یک روز، چطور امکان پذیر است؟» در جواب باید بگویم که من کتاب‌های صوتی گوش می‌کنم و سرعت آن را روی X می‌گذارم. در این صورت، زمان شنیدن یک کتاب از 3 ساعت و نیم به 1 ساعت و نیم کاهش پیدا می‌کند.

به این ترتیب می‌توانم روزانه یا هر دو روز، یک کتاب بخوانم. من اولین باری که می‌خواستم کتاب‌های صوتی گوش کنم، نسبت به آن گارد داشتم و با خودم فکر می‌کردم در مدتی که به فایل صوتی کتاب گوش می‌کنم، ممکن است تمرکزم را از دست بدهم و حواسم به اطراف پرت شود، اما وقتی از روی کتاب می‌خوانم، کار دیگری انجام نخواهم داد.

اما نکته این است که سرعت خواندن کتاب، پایین است. اما اکنون به جرأت می‌گویم که کتاب‌های صوتی را با سرعت 2x گوش می‌کنم و 100 درصد آن را متوجه می‌شوم.

 

چگونه با فروش کالای فیزیکی در آمازون درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

زمانی که یک ویدئو، پادکست یا کتاب صوتی با سرعت معمولی است، برای من بسیار عجیب است، گویا در حالت پخش آهسته آن را گوش می‌کنم. این موضوع در طرز حرف زدن من نیز منتقل شده است و همه چیز را تند می‌بینم. این حالت، فقط با تمرین کردن به وجود آمده است و به این شکل از آن لذت بیشتری می‌برم.

بعد از آن یک یا دو روز در میان، باید برای پاراسل زندگی یا یوتیوب، آپدیت دوره آربی و برنامه بیزینس تایم محتوای ویدئویی تولید کنم. حال گاهی اوقات، ممکن است در این مسیر تغییراتی ایجاد شود، از جمله این که مثلاً 15 یا 16 ساعت از وقت خود را بی‌وقفه صرف یادگیری یک موضوع خاص کنم.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

بخش اول مصاحبه را در مقاله بررسی تحلیلی سایت آمازون (2019) مطالعه نمایید.

بخش دوم مصاحبه را در مقاله چگونه می توان در آمازون سلر شد؟مطالعه نمایید.

بخش سوم مصاحبه را در مقاله سلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟ (2019) مطالعه نمایید.

بخش پنجم مصاحبه را در مقاله راهکارهایی برای بست سلر شدن در بیزینس آمازون مطالعه نمایید.

بخش ششم مصاحبه را در مقاله چگونه در آمازون موفق شویم؟ (2019) مطالعه نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/become-amazon-best-seller
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط