تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایده های موفق آمازون

توضیحات کوتاه :
موفقیت نیز همانند سایر موارد احتیاج به مهارت دارد. برای وارد شدن به هر حوزه و رشته، اصل اساسی برخورداری از دانش و مهارت لازم است. بیزینس آنلاین آمازون نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
ایده های موفق آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

وبسایت آمازون توانسته است با نوآوریهای زیادی که داشته است، مسیر موفقیت را طی نماید و همشه یک گام از رقیبان خود جلو باشد. در این مقاله به برخی از این نوآوریها و رموز موفقیت کمپانی آمازون اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه از سایت آمازون کسب درآمد کنیم؟ 

موفقیت نیز همانند سایر موارد احتیاج به مهارت دارد. برای وارد شدن به هر حوزه و رشته، اصل اساسی برخورداری از دانش و مهارت لازم است. بیزینس آنلاین آمازون نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما یک فروشنده مبتدی چگونه می‌تواند این دانش و مهارت را به دست آورد.

  • گزینه اول، الگوبرداری از نکات و ایده‌هایی است که خود آمازون از آنها استفاده نموده و توانسته در جایگاه نخست موفقیت قرار بگیرد.
  • گزینه دوم، الگو قرار دادن فروشنده موفقی است که با تجربیاتش توانسته است در آمازون موفق شود و حتی عنوان بست سلر را اخذ کند.

در این مقاله قصد داریم نکات و ایده‌هایی را بیان کنیم که جف بزوس آن‌ها را در آمازون اجرایی نموده است. الگو گرفتن از مواردی که موجب موفقیت بنیانگذار آمازون شده است قطعاً موجب موفقیت فروشندگان آمازون نیز خواهد شد.

 

کسب درآمد از آمازون با فروش محصولات

 

سه ایده بزرگ آمازون و کاربرد آنها در بازاریابی

بیش از 18 سال است که سه ایده بسیار بزرگ در آمازون وجود دارد که موفقیت شما را سبب می‌شود.

  • اول: مشتریان را هدف اصلی و ابتدایی خود قرار دهید.
  • دوم: نوآوری داشته باشید.
  • سوم: صبور باشید.

اما مسئله‌ای که در اینجا مطرح می‌شود این است که شما تا زمانی که شناخت کافی درباره مشتریان خود نداشته باشید، نمی‌توانید آنها را هدف اصلی‌تان قرار دهید. در دنیای دیجیتال امروز تا زمانی که شما بر قلمروی دنیای دیجیتال تسلط نداشته باشید، نمی‌توانید به شناخت خوبی از مشتریان خود دست پیدا کنید.

بنابراین، اگر تمایلی برای پیدا کردن تسلط روی دنیای دیجیتال و بازاریابی در آن ندارید، پس به طور کلی ایده قرار دادن مشتریان به عنوان هدف اصلی را نیز فراموش کنید.

1. سفر خریداران دیجیتالی در دنیای آنلاین آمازون

خریداران تمایل دارند که پیش از بازدید از یک فروشگاه خرده فروشی یا درخواست قیمت از فروشنده، مراحل مختلفی را شروع کرده و پشت سر بگذارند. خیلی از این اقدامات قبل از خرید در فضای دیجیتال مثل کمپانی‌ها، وبسایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی و موارد این چنینی صورت می‌گیرد. طی بازاریابی دیجیتالی شما می‌توانید گزارش تمامی این فعالیت‌های دیجیتالی خرید را دریافت نموده و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

سپس در ادامه نیز اکثر خریدها و اقدامات بعد از آن یا به صورت دیجیتالی صورت می‌گیرند (مثلاً صورتحساب دیجیتالی خودکار) یا اینکه به صورت دیجیتالی خلاصه برداری می‌شوند (مثل تبصره‌های خدمات پس از فروش مشتری).

 

 

کمپاتنی آمازون

 

2. نوآوری، ایده اصلی کمپانی آمازون

دومین فرمول موفقیت جف بزوس، بی شک ارائه فرمول نوآوری است. هر نوآوری در حقیقت یک بینش و فکر را پشت خود دارد. البته منظور، تمامی ایده‌ها به غیر از ایده‌هایی است که به صورت ناگهانی به ذهن یک فرد خطور می‌کند. حال نکته‌ای که حائز اهمیت می‌باشد این است که شما می‌توانید از اطلاعات دیجیتالی مشتریان به عنوان منبعی مناسب برای شناخت بینش و دیدگاه آنها استفاده نمایید.

در حالی که این اطلاعات باید همراه با تحقیقات در بازار اصلی صورت بگیرد اما روند نوآوری دوباره به بازاریابی دیجیتال مربوط می‌شود. چرا که همه ایده‌های خوب باید در بازار به اثبات برسند. به عبارت دیگر آزمایش کردن، یک امر ضروری در فرآیند نوآوری است و بازاریابی دیجیتال نقش مهمی را در تسهیل فرآیند آزمایش ایفا می‌کند.

3. صبر، کلید موفقیت در بازاریابی دیجیتال

سومین بخشی که موفقیت جف بزوس را شکل داده است، صبر است. مدیران ارشد بازاریابی در میان دیگر مدیران، کمترین میزان مرخصی را دارا می‌باشند. بنابراین آنها به کسب نتایج بازاریابی دیجیتالی و بازگشت سرمایه در سریع‌ترین حالت ممکن نیاز دارند. علاوه بر این، نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهند که کاهش بودجه کل بازاریابی، سبب افزایش میزان ناامیدی از بازاریابی دیجیتال خواهد شد.

با توجه به نقش برجسته بازاریابی دیجیتال در دو عامل دیگر موفقیت جف بزوس، بزرگ‌ترین تفاوت میان کسانی که در آینده برنده می‌شوند و کسانی که می‌بازند، میزان صبری است که در بازاریابی دیجیتال دارند. به عبارت دیگر، شرکت‌هایی که در زمینه ساخت بازاریابی دیجیتال صحیح، صبر بیشتری دارند، نتایج بهتری را گرفته و برنده‌های اصلیِ رقابت حاضر هستند.

 

مقاله پیشنهادی: نگاهی به رشد کمپانی آمازون

ایده های موفق کمپانی آمازون

 

نقش چشم انداز و آموزش در موفقیت کسب و کار

یکی از قدرتمندترین ابزارهایی که می‌توان از آن برای تقویت میزان صبر استفاده نمود، داشتن چشم انداز است. در ابتدا تکنولوژیست اصلی بازاریابی (CMT) باید به طور دائم ابتکارات بازاریابی دیجیتالی اصلی را به استراتژی‌های بیزینس و بازاریابی متصل نماید. همچنین او باید نقاط عطف کار را طی سه ماه به وجود آورده و از آنها در سرتاسر مسیر استفاده کند.

شاید مهم‌ترین مانعی که بر سر راه صبر در بازاریابی دیجیتال قرار گرفته است، درک مفهوم و معنای واقعی بازاریابی دیجیتال است. تعدا کمی از مدیران و اعضای هیئت مدیران به معنای واقعی مفهوم بازاریابی دیجیتال را درک کرده‌اند. حتی خیلی از اوقات مدیران ارشد بازاریابی با این افراد دچار جدال می‌شوند. اینکه یک مدیر با ماشینی با فناوری بالا رانندگی کنند که هیچ اطلاعی از آن ندارد، امری عادی است. اما آیا برای مدیرانی که به طور مستقیم با بازاریابی دیجیتال ارتباط دارند به ویژه مدیران ارشد بازاریابی نیز شرایط به همین شکل است؟

برای اینکه بتوان در دنیای بازاریابی دیجیتال کار کرد و نتیجه گرفت باید روی آن زمان زیادی را گذاشت. در عین حال باید موارد زیادی را در نظر داشته و از قابلیت‌ها و نوآوری‌های بسیاری استفاده نمود. پیچیدگی این دنیا آنقدر زیاد است که یک متخصص این حوزه نیز شاید نتواند به همه چیز آن اشراف پیدا کند. مسئولیت اصلی یک تکنولوژیست بازاریابی این است که مدیران و اعضای هیئت را آموزش دهد.

آن‌ها باید به طور دائم نقش مهم و ضروری بازاریابی دیجیتال در جذب مشتری و حمایت از نوآوری‌ها را به مدیران نشان دهند. آن‌ها همچنین باید روش‌های مؤثری که می‌توانند به مدیران در راستای درک بهتر بازاریابی دیجیتال کمک کنند را نیز پیدا نمایند. در کنار آن نیز باید به این افراد نشان دهند که نتیجه گیری در این حوزه تا چه میزان به صبر و تحمل نیاز دارد.

 

وبسایت آمازون

 

بازاریابی دیجیتال، عامل موفقیت جف بزوس

بعد از تمامی این صحبت‌ها نتیجه گیری نهایی می‌تواند این باشد که بازاریابی دیجیتال از جریان‌های استراتژیکی بوده است که موفقیت جف بزوس و آمازون را سبب شده است. این موضوع، 2 مسئله سازمانی را مطرح می‌کند که تمامی سازمان‌ها و ارگان‌ها باید در نظر بگیرند.

  • مورد اول، ضرورت وجود یک تکنولوژیست بازاریابی در هر سازمان است.
  • مورد دوم، نیز این است که بحث بازاریابی دیجیتال باید به مسئله‌ای در سطح مدیریتی تبدیل شود.

هیئت مدیره جایی است که تخصیص سمت‌ها، رقابت و تحولات سازمانی در آن اتفاق می‌افتد. در نتیجه، بهترین سطحی که می‌تواند میزان سرمایه گذاری روی بحث بازاریابی دیجیتال و تغییرات ناشی از آن برای دستیابی به موفقیت بلندمدت تعیین شود، سطح مدیران است.

متأسفانه تعداد شرکت‌هایی که متخصصان این زمینه را در هیئت مدیره خود دارند، بسیار کم است. این یک چالش تعیین کننده به شمار می‌رود. هیئت مدیران باید متخصصان بازاریابی دیجیتال بیشتری را در خود جای دهند و این افراد باید نقش مؤثری در حمایت از این فرآیند و تغییرات مربوط به آن ایفا نمایند.

 

نوآوریهای آمازون


زمانی که بحث وب سایت‌های تجارت الکترونیک وسط می‌آید، آمازون نقش حاکم مطلق آن را ایفا می‌کند. آمازون نامی است که به عنوان پیشگام در عرصه تجارت الکترونیک شناخته می‌شود و از اثربخشی سازمانی بالایی نیز برخوردار است. این شرکت به دلیل طیف وسیع کالاها و خدماتی که از طریق یک پلتفرم جهانی به طور همزمان ارائه می‌دهد، شناخته شده است.

شرکتی که نه تنها نمونه‌ای از برتری است بلکه یک الگوی انگیزشی برای دیگران نیز می‌باشد. این کمپانی با فروش بهترین محصولات و ارائه تجربیاتی بی‌نظیر برای مشتریان خود، بهترین و ارزشمندترین تجربه فروش را برای بازدیدکنندگان خود فراهم آورده است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های دیگر آمازون می‌پردازیم که‌ این شرکت را به یک نمونه روشن در دنیای تجارت تبدیل کرده است.

1. شخصی سازی در آمازون

یکی از دلایلی که آمازون را به برندی بی نظیر تبدیل کرده است و این شرکت را به موفقیت فعلی خود رسانده است این است که تجربه‌ای باورنکردنی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. این غول دنیای تجاری در هنگام ارائه خدمات خود با رویکردی شخصی سازی شده پیش رفته است و به دنبال برآورده ساختن نیازهای واقعی مشتریان خود بوده است.

ویژگی‌های محصولاتی که آمازون توصیه می‌کند در حقیقت با بررسی و مطالعه فعالیت‌های مشتریان و رفتار آنها حین خرید مشخص می‌شود. حتی موفق‌ترین وبسایت های حاضر نیز در رقابت با آمازون بر سر تجربه‌های شخصی سازی کردن محصولات خود شکست خورده‌اند و میدان را به این شرکت قدرتمند واگذار کرده‌اند. به همین دلیل نیز می‌توان از این ویژگی آمازون الگو گرفته و در مسیری که به سمت اهداف خود پیش می‌روید از آن استفاده نمایید.

 

ایده های موفق آمازون

 

2. خدمات مشتریان آمازون

آمازون با ارائه خدمات مشتریان برجسته به کسانی که از طریق این سایت خرید می‌کنند، به طور پیوسته به سمت پیروزی‌های پی‌در‌پی خود گام برمی‌دارد. این کمپانی توانسته است نیازهای خاص جمعیت‌های مختلف حاضر بر روی زمین را درک کرده و در صدد پاسخدهی به آنها به واسطه ابداعات و نوآوری‌ها باشد.

شرکت آمازون توانسته است آمار بیشترین رضایت مشتریان را از آن خود کند و حدود 60 درصد از شرکت‌های جهانی به دنبال برقراری ارتباط تجاری با این شرکت می‌باشند. در حقیقت می‌توان گفت که دلیل اصلی رشد پایدار آمازون و درآمد بالای آن نیز دقیقاً همین است. میزان پیشرفت این شرکت به اندازه‌ای بوده که توانسته است از ابرشرکت هایی مثل اپل یا گوگل نیز سبقت بگیرد.

 

فروشندگی در آمازون

 

3. مزایای ارائه شده توسط کمپانی بزرگ آمازون

وبسایت آمازون با توجه به ارائه پیشنهادات بی‌عیب و نقص به مشتریان خود به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرده است. این کمپانی بزرگ به مشتریان خود پلتفرم‌های بسیاری را پیشنهاد داده است. از سرویس حمل و نقل دو روزه رایگان گرفته تا خدمات مربوط به سرویس FBA. ارائه تمامی این خدمات به فروشندگانی که قصد فروش محصول در آمازون را دارند و البته مشتریان آنها، می‌تواند باعث داشتن تجربه لذت بخش فروش و البته خرید برای هر دوی آنها باشد.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-success-idea
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط