وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون پرایم چیست؟

توضیحات کوتاه :
آمازون پرایم (Amazon Prime) یک سرویس اشتراکی از آمازون است که به مشتریان آمازون اجازه می‌دهد تا از مزایای مختلفی همچون ارسال رایگان دو روزه برخی از محصولات، دسترسی به محتوای ویدیویی و موسیقی مختلف، کتاب‌های الکترونیکی و بسیاری از سرویس‌های دیگر بهره‌مند شوند. اشتراک پرایم برای مشتریان آمازون در کشورهای مختلف ارائه می‌شود و به عنوان یک بسته کامل خدمات آمازون شناخته می‌شود. در این مقاله به طور جامع به معرفی این ویژگی و مزیت های آن برای صرفه جویی در هزینه ها پرداخته شده است 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 38

 • 13.8k
 • 2
 • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
آمازون پرایم چیست؟

 

 

 بسیاری افراد فکر می‌کنند که پرایم تنها ارسال رایگان را به همراه دارد، در صورتیکه خدمات متنوع دیگری از طریق سرویس پرایم در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در این مقاله با مزایای بیشتر پرایم آمازون آشنا می‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

معرفی آمازون پرایم

 

با بیش از 100 میلیون عضو در سراسر جهان، آمازون پرایم امکان مشاهده آنلاین ویدیو، ارسال رایگان کالا، تخفیف روز پرایم و چندین نمونه خدمات و تخفیفات دیگر به مبلغ 119 دلار در سال را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. بسیاری افراد فکر می‌کنند که پرایم تنها ارسال رایگان را به همراه دارد، در صورتیکه خدمات متنوع دیگری از طریق سرویس پرایم در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

 

مقاله پیشنهادی: سیستم آمازون پرایم

آمازون پرایم چیست؟

 

امکانات آمازون پرایم

 

اعضای پرایم می‌توانند در هنگام خرید از فروشگاه‌های Whole Food، با اسکن کردن تلفن‌های همراه خود در قسمت صندوق فروشگاه، تا ده درصد روی برخی محصولات این فروشگاه تخفیف بگیرند. اعضای پرایم همچنین می‌توانند برای خدمات دیجیتال مانند Free Time Unlimited تخفیف دریافت کنند. این سرویس برای اعضای پرایم ماهانه 2.99 دلار و برای غیر اعضا 4.99 دلار است. در طول سال، اعضای پرایم می‌توانند تخفیف‌های ویژه اعضا روی سخت‌افزار آمازون دریافت کنند که به تازگی در آمازون قرار گرفته است.

 

استفاده از خدمات آمازون پرایم

 

آمازون پرایم برای دانشجویان

 

آمازون همچنین تسهیلات زیادی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. اگر شما دانشجوی سال دوم یا چهارم کالج باشید و یک ایمیل معتبر .edu داشته باشید، می‌توانید نسخه آزمایشی رایگان Amazon Prime Student را دریافت نمایید که تمامی مزایای پرایم به همراه کوپن‌ها و تخفیف‌های مخصوص دانشجویی را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس از پایان دوره آزمایشی، Prime Student به نصف قیمت عضویت معمول پرایم به مدت چهار سال یا تا زمانی که فارغ‌التحصیل شوید در دسترس شما قرار خواهد گرفت. همچنین می‌توانید با پرداخت 6.49 دلار در ماه بدون هیچ اجباری سرویس خود را تمدید نمایید.

 

آمازون پرایم چیست؟

 

آمازون پرایم یک سرویس پولی است (در حال حاضر 119 دلار به اضافه یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه یا 12.99 دلار در ماه) که برای مشتریان آمازون مزایای ویژه‌ای به همراه دارد. اعضای آمازون پرایم برای اکثر کالاها تحویل رایگان یک یا دو روزه دریافت می‌کنند. البته این تنها مزیت آمازون پرایم نیست. اگر هزینه عضویت سالانه 119 برای شما گران باشد، راه های دیگری نیز برای کاهش این هزینه وجود دارد.

 

مقاله پیشنهادی: بیزینس آمازون پرایم چیست؟

آمازون پرایم

 

چرا باید عضو آمازون پرایم شد؟

 

دلایل زیادی برای عضویت مشتریانی که زیاد از آمازون خرید می‌نمایند توسط آمازون ارائه گردیده است.

 •  برای کالاهای مشخص شده توسط آمازون در آمریکا تحویل رایگان دو روزه به همراه دیگر مزایا ارائه می‌گردد.
 • سرویس Prime Pantry: این سرویس دسترسی به خواروبار با قیمت پایین و کالاهای مربوط به حیوانات خانگی و لوازم خانگی را ارائه می‌دهد. در حال حاضر هزینه عضویت Prime Pantry، معادل 4.99 دلار در ماه است (به اضافه هزینه عضویت پرایم). با خریداری این سرویس شما به ارسال رایگان نامحدود برای سفارشات Pantry به قیمت 40 دلار و بالاتر دسترسی خواهید داشت. برای سفارشات زیر 40 دلار باید مبلغ 7.99 دلار برای ارسال پرداخت نمایید. سفارشات Prime Pantry قابل ارسال به آلاسکا، هاوایی یا پورتوریکو نمی‌باشد.
 • سرویس Prime Now: در برخی شهرهای انتخابی آمازون، می‌توانید از فروشگاه‌های محلی ده‌ها هزار محصول را سفارش داده و به مدت یک ساعت پس از سفارش، آنها را دریافت نمایید. به عنوان مثال در شهر نیویورک، می‌توانید از فروشگاه‌های Whole Food خواروبار و مواد غذایی سفارش دهید. شیکاگو، لس‌آنجلس و بالتیمور نیز از جمله شهرهای شرکت کننده در این برنامه می‌باشند.

 

مزیت های آمازون پرایم و صرفه جویی در هزینه ها

 

تا اینجا متوجه شدیم که آمازون پرایم (Amazon Prime) یک سرویس اشتراکی از آمازون است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا از مزایای مختلفی همچون ارسال رایگان دو روزه برخی از محصولات، دسترسی به محتوای ویدیویی و موسیقی مختلف، کتاب‌های الکترونیکی و بسیاری از سرویس‌های دیگر بهره‌مند شوند. اشتراک پرایم آمازون برای مشتریان آمازون در کشورهای مختلف ارائه می‌شود و به عنوان یک بسته کامل خدمات آمازون شناخته می‌شود.

شاید شما هم تا کنون با برخی مزیت های اشتراک پرایم آمازون آشنا باشید، این مسئله تنها در مورد حمل و نقل رایگان و ویدیوهای پرایم نیست بلکه اشتراک پرایم پول را در جیب شما نگه می‌دارد. در ادامه به بررسی 7 مزیتی که آمازون پرایم در هزینه های شما صرفه جویی میکند، میپردازیم . 

 

1. بازگشت 5% پول خرید برای اعضای پرایم 

 

 با کارت پرایم ویزا، که بدون هزینه است، اعضای دارنده کارت می‌توانند 5% هزینه را در خریدهای Amazon وWhole Foods Market دریافت کنند.

 اعضای کارت ویزای پرایم همچنین 2% در حمل و نقل محلی و رفت‌وبرگشت، از جمله خدمات اشتراک‌گذاری سفر و رستوران‌ها و ایستگاه‌های سوخت، دریافت می‌کنند و 1% هم در تمام خریدهای دیگر همه این بازگشت هزینه ها به اضافه‌ی صرفه‌جویی‌های دیگر مالی، راحتی و سرگرمی‌هایی که با عضویت یکپارچه پرایم ارائه می‌شود و همچنین با بونوس کارت پرایم، اعضای ویژه کارت پرایم می‌توانند 10% یا بیشتر در موارد مختلف و دسته بندی ‌های متنوع از آمازون به عنوان تخفیف دریافت کنند.

 

مزیت آمازون پرایم

 

2. دارو فقط 5 دلار در ماه 

 

 اعضای پرایم می‌توانند به RxPass از داروخانه آمازون ملحق شوند که به شما اجازه می‌دهد داروهای واجد شرایط خود را با هزینه‌ی 5 دلار در ماه تهیه کنید. با این ویژگی یک صرفه جویی جدی برای اعضا رخ میدهد و همچنین از تخفیف های متعددی میتوانند استفاده کنند. 

داروخانه آمازون بهبودی در داروسازی و روند ارسال دارو را ارائه می‌دهد. این روند با قیمت‌گذاری مستقیم، تحویل رایگان به خانه و دسترسی به داروسازان در هر ساعت شبانه‌روز امکان پذیر شده است.

 

3. مشاهده فیلم با اشتراک پرایم 

 

 آیا شما دوست دارید روی مبل بنشینید و یک فیلم تماشا کنید ؟ 

اشتراک پرایم با قابلیت prime video دارای تعداد زیادی محتوای ویدئویی میباشد که می‌توانید انتخاب کنید. اعضای پرایم می‌توانند تمام محتواهای اورجینال آمازون را بدون هیچ هزینه اضافی به عنوان بخشی از عضویت مشاهده کنند، از جمله برنامه‌ها و فیلم‌ های پرطرفداری مانند AIR، ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت، بانوی شگفت‌آور مرسل، پسران، تام کلنسی جک رایان و ورزش‌های زنده از جمله فوتبال را با یک اشتراک مشاهده کنید.

 

4. میلیون‌ها آهنگ و پادکست‌ محبوب بدون تبلیغ 

 

 آمازون موزیک با اشتراک پرایم در دسترس شماست، به این معناست که می‌توانید آهنگ‌ ها و پادکست ‌ها را روی موبایل، اکو یا دستگاه هوشمند دیگر گوش دهید. این دسترسی بدون تبلیغ به بیش از 100 میلیون آهنگ، هزاران لیست پخش و پادکست محبوب به شما امکان می‌دهد هزینه ‌ای جداگانه برای اشتراک موزیک یا پادکست را صرفه جویی کنید.

 

اشتراک آمازون پرایم

 

 

5. کتاب‌ ، کتاب‌ صوتی و مجلات بدون هزینه اضافی

 

 اگر شما علاقمند به مطالعه کتاب هستید، عضویت در پرایم به شما امکان می‌دهد به Amazon First Reads دسترسی داشته باشید و هر ماه یک کتاب تازه منتشر شده را به صورت رایگان دانلود کنید.

 علاوه بر این، پرایم به شما امکان می‌دهد 10 عنوان از یک مجموعه بزرگ از کتاب‌ها، کتاب‌های صوتی و مجلات دیجیتال را به صورت همزمان امانت بگیرید. 

 

6. بهترین مزیت یعنی تحویل رایگان

 

 این یک مورد بسیار واضح است، اعضای پرایم از تحویل رایگان یک روزه و دو روزه بر روی ده‌ ها میلیون کالا در سراسر سایت بهره مند می‌شوند که همگی به صورت رایگان ارسال میگردد. 

 

7. عضویت‌ با تخفیف

 

یک عضویت پرایم هر ماه با هزینه 14.99 دلار یا 139 دلار در سال است، اما آمازون همچنین گزینه‌های عضویت با تخفیف متعددی با همان مزایای ارزشمند ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، دسترسی به پرایم فقط با هزینه 6.99 دلار در ماه که برای افراد واجد شرایط طبق موارد گفته شده در تخفیف ارائه می‌شود. یا یک عضویت با تخفیف دیگر، که شامل مزایا ویژه اضافه برای دانشجویان می‌شود.

آمازون همچنین یک آزمایش 30 روزه برای پرایم و دسترسی به پرایم ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید از مزایای پرایم به مدت 30 روز بدون پرداخت هزینه عضویت بهره ببرید تا ببینید آیا عضویت مناسبی برای شما هست یا خیر.

 

دسترسی به محصولات سرگرمی در آمازون پرایم

 

 1. Prime Video: پخش نامحدود فیلم و سریال در ازای پرداخت هزینه ماهانه یا در دوره‌های آزمایشی رایگان در آمریکا و پورتوریکو در دسترس می‌باشد. می‌توانید عضویت ویدیویی Showtime، Stratz، A&E، AMC و بسیاری کانال‌های سرگرمی دیگر را به این سرویس اضافه نمایید.
 2. Prime Music: این سرویس دسترسی نامحدود و بدون تبلیغات به صدها آلبوم Prime و بیش از یک میلیون آهنگ برای اعضای آمریکا و پورتوریکو را امکان‌پذیر می‌سازد.
 3. Prime Photos: ذخیره امن و نامحدود عکس در Amazon Cloud Drive را امکان‌پذیر می‌نماید.
 4. Kindle Owners’ Lending Library: تنها برای اعضای آمریکا در دسترس می‌باشد.
 5. عضویت Video Add-on: می‌توانید از طریق آمازون پرایم، اپ‌های پخش آنلاین را سفارش داده و محتوای ویدیویی خود را در یک مکان ذخیره نمایید. برای مثال، می‌توانید کانال‌های Showtime Anytime و HBO را به حساب خود اضافه نمایید.
 6. بازی‌های پنجشنبه شب لیگ فوتبال آمریکایی: آمازون 10 بازی پنجشنبه شب لیگ فوتبال آمریکایی را به صورت اختصاصی برای اعضای پرایم در طول فصل 2017 نمایش داد.
 7. بازی‌های رایگان با Twitch Prime: آمازون مجموعه‌ای از بازی‌های رایگان و اعتبار داخل بازی را ازطریق Twitch Prime در دسترس اعضا قرار می‌دهد.

 

دیگر امکانات آمازون پرایم

 

Amazon Elements: دسترسی به محصولات Amazon Elements که مربوط به خود آمازون است و شامل محصولات ضروری روزمره می‌شود.

عضویت مشترک: دو فرد بزرگسال در یک خانواده می‌توانند یک حساب Amazon Household ایجاد کرده و در مزایای آمازون پرایم با هم شریک شوند.

 

مقاله پیشنهادی: تحویل یک روزه پرایم آمازون - کاهش زمان تحویل سفارشات | عزت خواه

 

امکانات آمازون پرایم

 

 

دسترسی اختصاصی به برخی محصولات پرایم

 

آمازون به تازگی به صورت آزمایشی برخی محصولات را تنها در اختیار اعضای پرایم قرار داده است. به عنوان مثال، بازی‌های ویدیویی محبوب مانند فیفا 1 را تنها در صورتی می‌توانید تهیه نمایید که عضو پرایم باشید. همچنین، اوایل امسال که آمازون محصولات جدید Nintendo Switch را وارد انبار خود نمود، کنسول بازی تنها برای اعضای پرایم در دسترس بود. اینها نشانه‌ای از این هستند که آمازون در حال تبدیل به فروشگاه‌هایی مانند کاستکو یا والمارت است که در آن برای خرید حتما باید عضو باشید. همچنین محصولات Element در آمازون نیز تنها در دسترس اعضای پرایم می‌باشند. این خط تولید از دستمال مرطوب کودک تا مکمل‌های ویتامین را دربر می‌گیرد.

دلیل راه‌اندازی این خط تولید این است که آمازون دقیقاً برای مصرف‌کننده مشخص کند هرمحصول از کجا می‌آید. مثلاً در مورد دستمال مرطوب کودک، مایع درون دستمال 97.9 متشکل از آب خالص دارویی از سفره‌های آب White Lick Creek در مورسویل ایالت ایندیانا می‌باشد. شایان ذکر است که اگر شما تحویل رایگان و بدون عجله را انتخاب کنید (که پنج تا هفت روز طول می‌کشد)، می‌توانید در هزینه لازم برای خرید موسیقی، ویدیو و کتاب الکترونیکی صرفه‌جویی نمایید. همچنین، اگر یک سفارش پرایم پس از دو روز به دست شما برسد و شما به خدمات مشتریان اعلام نمایید، آمازون عضویت پرایم شما را تا یک ماه تمدید خواهد نمود.

 

هزینه آمازون پرایم چقدر است؟

 

هزینه عضویت برای آمازون پرایم سالانه 119 دلار یا ماهیانه 12.99 دلار می‌باشد. سی روز اول عضویت رایگان بوده و شما می توانید هر زمان که خواستید عضویت را لغو نمایید. اما برای دانشجویان تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. حساب‌های Amazon Students  از بسیاری از مزایای پرایم برخوردار می‌گردند و شش ماه اول رایگان می‌باشند. پس از آن، شما باید عضو پرایم شوید اما برای عضویت تخفیف 50 درصدی دریافت خواهید نمود. در طول شش ماه آزمایشی، دانشجویان می‌توانند از تحویل رایگان برخوردار شوند اما نمی‌توانند پخش رایگان موسیقی یا ویدیوی آنلاین یا کتاب‌های Kindle را دریافت نمایند. اما اگر با قیمت تخفیفی عضویت را تهیه نمایند از تمامی مزایای پرایم به صورت کامل برخوردار خواهند شد. همچنین تخفیفات اختصاصی دیگر مانند پیشنهادات اختصاصی در بخش پیش سفارش بازی‌های ویدیویی در دسترس آنها قرار خواهد گرفت.

 

آیا می توان آمازون پرایم را به عنوان هدیه به کسی بخشید؟

 

بله، با مراجعه به صفحه Amazon Prime’s gifting می‌توانید آن را به سبد خرید خود اضافه نموده و با توجه به دستورالعمل‌ها عضویت یک ساله پرایم را به یک دوست یا عضو خانواده خود هدیه دهید. در سبد خریدتان، پیش از خروج از وبسایت، حتماً چک کنید که گزینه "This item is a gift" فعال باشد و می‌توانید در هنگام پرداخت بقیه اطلاعات را تکمیل نمایید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟

بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای صفحه آموزش فروش در آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-amazon-prime
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
فاضل گفته:
۰ | ۰

سلام و درود بر شما
مثل همیشه خوب و عالی

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما فاضل عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
نادیا گفته:
۰ | ۱

سلام و عرض ادب
ممنون از ارائه مقالات بسیار مفیدی که در اختیار ما می گذارید من خوشحالم از اینکه می خواهم کار را درکنار شما آ فاز کنم.
سپاس

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما نادیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط