مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟ (2019)

توضیحات کوتاه :
یکی از بسترهای مناسب برای رشد و موفقیت، بیزینس فروش کالای فیزیکی در وبسایت آمازون است. بیزینسی که امکان پولدار شدن را برای هر فردی در هر جایی از جهان تنها با دسترسی به اینترنت، فراهم می‌سازد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
سلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟ (2019)

 

خلاصه ای از مقاله

سلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟ آنها برای رسیدن به موفقیت چه مسیرهایی را طی نموده اند؟ در این مقاله بخش سوم مصاحبه استاد عزت خواه را مطالعه می نمایید که از مسیر موفقیت خود در وبسایت آمازون و تکنیک هایی برای موفق شدن در این مسیر استفاده نموده اند، سخن می گویند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تکنیک‌هایی برای موفق شدن در آمازون

در عصر تکنولوژی راه موفقیت هموار شده است. یکی از بسترهای مناسب برای رشد و موفقیت، بیزینس فروش کالای فیزیکی در وبسایت آمازون است. بیزینسی که امکان پولدار شدن و کسب درآمد دلاری را برای هر فردی در هر نقطه از جهان که دسترسی به اینترنت داشته باشد، فراهم می‌سازد.

شاید افراد بسیاری از موقعیت و شرایط به وجود آمده اطلاعی نداشته باشند اما فردی همانند استاد حسین عزت خواه با باور اصل فراوانی تمایل دارد تجربیات موفقی را که در حوزه فروش کالا در آمازون به دست آورده در اختیار دیگران قرار دهد. در ادامه می‌توانید بخش سوم از مصاحبه ایشان را در این زمینه مطالعه نمایید.  

 

چگونه در امازون فروشنده شویم؟

 

تکنیکی برای ثبت ریویوی محصول در آمازون

مهدی صادق پور: آیا می‌شود تکنیکی برای ثبت ریویوی محصول در آمازون تعریف کرد؟ آیا می‌توان از پتانسیل‌های موجود استفاده کرد؟ مثلاً فروشنده به فالورهایش بگوید فلان محصول را در آمازون قرارداده‌ام، هرکسی برای محصول ریویوی مثبت ثبت کند، این هدیه را دریافت خواهد کرد. از این طریق امکان دارد به ناگهان دویست ریویو برای محصول ثبت شود. آیا این تکنیک عملی است؟

استاد حسین عزت خواه: همه این نکات قابل انجام بودند و در حال حاضر هم هستند. من همه نکات را صاقانه می‌گویم، هر چیزی را که در بیزینس آمازون با تجربه و تست یاد گرفته‌ام، عنوان می‌‌کنم.

شاید شخص دیگری تجربیاتش را هیچ‌گاه نگوید چراکه تست این نکات احتمالاً چندهزار دلار هزینه خواهدداشت. شاید شما به دویست نفر بگویید محصولتان را بخرند و ریویو بگذارند. اما چه اتفاقی می‌افتد؟

اولاً حدود شش یا هشت ماه پیش آمازون قانونی گذاشت که بنا به میزان خریدی که اتفاق می‌افتد تنها درصدی از ریویوها ثبت می‌شود. مثلاً اگر فروشنده صد واحد کالا بفروشد، صد ریویو ثبت نمی‌شود و به طور اتوماتیک ریویوها حذف می‌شوند.

 

موفقیت سلرهای آمازون

 

آمازون با استفاده از هوش مصنوعی رباتی ساخته است که می‌تواند موارد واقعی را از غیر واقعی تشخیص دهد. مورد دوم این است که بسیاری از افراد به ویژه سلبریتی‌هایی که ده میلیون فالوور در اینستاگرام دارند، نیز همین روش را انجام می‌دهند.

یک برند طراحی می‌کنند و برندشان را مثلاً روی یک تی‌شرت می‌زنند و به فالوورهای‌شان پیشنهاد خرید آن را می‌دهند. این روش خوب است و ناگهان افراد زیادی برای خرید اقدام می‌کنند اما اگر برای محصول دوم و سوم ارائه شده در آمازون، دوباره همین کار را تکرار کردید، آمازون به شما شک خواهد کرد.

چراکه متوجه می‌شود مثلاً شخصی به نام علی از میان 12 میلیون محصول مشابه در آمازون دقیقاً همان کالای Y ،X و Z را خریداری کرده که حسن هم آنها را خریده است و برای این محصولات ریویو گذاشته‌اند، بنابراین یک جای کار ایراد دارد.

شاید برای اولین محصول فروشنده این تکنیک جواب ‌دهد اما برای فروشنده‌ای که چندین محصول دارد، در صورتی که آمازون ردیابی کند دچار مشکل خواهد شد. گرچه برای شروع کار تکنیک خوبی است اما باز هم قوانینی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌شود.

برای اجرای این تکنیک افراد نباید داخل فیسبوک با همدیگر فرند باشند، نام خانوادگی یا Last Name مشابه نداشته باشند، مثلاً فروشنده نمی‌تواند از برادرش بخواهد با خرید محصول برای او ریویو بگذارد و از یک وای‌فای به آمازون متصل نشده باشند.

 

وبسایت جهانی آمازون

 

پس از لانچ محصول در آمازون چه اتفاقی می افتد؟

بعد از ساخت ویترین فروش در آمازون یا همان لیستینگ، فروشنده یک سری از محصولات را به طور رایگان می‌دهد تا رنکینگ فروشنده در آمازون بهتر شود و بتواند ریویوهای بیشتری کسب کند. در مورد ریویو نیز نباید این تصور را بسازید که لازم است برای یک فروش خوب 200 ریویو داشته باشید، حتی با 5 یا 6 ریویو هم می‌توانید کارتان را استارت بزنید.

مهم این است که حتماً کیفیت محصول و بسته بندی خوبی داشته باشید تا مشتری با دریافت محصول، حس خوبی نسبت به آن داشته باشد و برای شما ریویو بگذارد.

این کار را می‌توان با ایمیل‌های اتوماتیک یا ایمیل مارکتینگ هم انجام داد. در بیزینس آمازون می‌توان یک سری، حدوداً 3 یا 4 ایمیل اتوماتیک تعریف کرد تا پس از تحویل محصول به مشتری، اولین ایمیل از طرف آمازون برای مشتری ‌برود و از او بابت خرید تشکر شود، فروشنده می‌تواند از او سئوال کند چه حسی نسبت به محصول دارد؟ آیا کالا مشکلی دارد؟

و از او بخواهد اگر مشکلی وجودداشته این مشکل را در میان بگذارد. فروشنده، ایمیل‌های بعدی را ادامه می‌دهد و در انتها از مشتری می‌خواهد که برای کالای خریداری شده ریویوی صادقانه و نظر واقعی‌اش را به اشتراک بگذارد. اگر 5 درصد افراد هم برای محصولی که خریده‌اند ریویو بگذارند آمار خوبی برای فروشنده خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون با انتخاب پر فروش ترین محصولات

کمپانی آمازون

 

ایجاد کمپین های تبلیغاتی PPC در آمازون

زمانی که فروشنده توانست 5 یا 10 ریویو کسب کند، می‌تواند کمپینهای تبلیغاتی پی‌پی‌سی (Pay Per Click) را در سایت آمازون فعال کند. یعنی فروشنده در خود آمازون تبلیغ می‌کند و به ازای هر کلیکی که انجام می‌شود آمازون هزینه‌ای را از فروشنده می‌گیرد. اگر با روش‌هایی که در دوره آربی توضیح داده شده است بتوانید کمپین‌های خوبی بسازید منجر به سودآوری نیز خواهید شد.

اما به خاطر داشته باشید در ابتدای کارِ کمپین‌های PPC افرد اصولاً به دنبال سود نیستند بلکه درصدد فروش کالا در آمازون  هستند. شاید بپرسید چرا فروش؟ به این علت که رنکینگ فروشنده بهتر می‌شود و ریویوی بیشتری می‌گیرد. هر چه فروشنده جلوتر برود، لیستینگ بهینه‌تری داشته باشد و مثلاً 100 ریویو به دست آورده باشد می‌تواند تبلیغات PPC را کاهش دهد.

زیرا به تدریج خود آمازون می‌گوید این لیستینگ خوب است و مشتری را به سراغ همین لیستینگ می‌فرستد. بنابراین فروشنده می‌تواند تبلیغات PPC را کمتر کند، متعاقباً هزینه‌های فروشنده پائین‌تر می‌آید و فروش افزایش می‌یابد.

 

فروشندگان آمازون چگونه موفق می شوند؟

 

از چه زمانی سلر آمازون به سود می‌رسد؟

در بیزینس آمازون پروسه به این شکل است و زمانی که برند فروشنده ساخته شد با روند صعودی مواجه خواهد شد. برخلاف بیزینس‌هایی که در ادامه، هزینه‌هایشان بالاتر می‌رود، در آمازون هزینه‌ها کمتر می‌شود زیرا برند ساخته شده و فروشنده لیستی از مشتری‌ها را در اختیار دارد.

به طور مثال، اگر من یک کوله پشتی ورزشی می‌فروشم که تا الان 5000 عدد ازآن را فروخته‌ام و حالا می‌خواهم فروش یک قمقمه آب ورزشی را شروع کنم، می‌توانم این محصول جدید را به همان مشتری‌های قبلی معرفی کنم. در این پروسه، فروشنده می‌تواند به تدریج یک لیست خوب از مشتری بسازد و کم‌کم به برند تبدیل شود. باور کنید برندها به روش عجیب و غریب یا خیلی خاص ایجاد نمی‌شوند.

آن‌ها هم در ابتدا یک محصول دارند و به تدریج تبدیل به یک لاین می‌شوند. 10، 20 یا سی محصول در یک حوزه (Niche) را انتخاب می‌کنند و آنها را ادامه می‌دهند. در ادامه بیزینس، هزینه مارکتینگ و کنترل آن کاهش پیدا می‌کند و علاوه بر این مشتری‌ها به لیستنگ شما اعتماد پیدا کرده‌اند. لیستینگ‌هایی که بتوانند بالای چند هزار ریویو به دست بیاورند، دیگر نیازی به انجام کار خاصی ندارند.

فقط باید انبارشان را پر کنند. این موارد کلیت بیزینس فروش کالای فیزیکی در آمازون بودند اما در این مسیر ریزه‌کاری‌های فروانی وجود دارد. این طور نیست که با خودتان بگوئید من در طول دو ماه بیزینس آمازون را یاد می‌گیرم و فروشنده موفقی می‌شوم.

 

فروش در وبسایت آمازون

 

چگونه با آمازون پولدار شویم؟

مسلماً بسیاری از افراد، تحصیلات دانشگاهی دارند و برای اخذ مدرک لیسانس حداقل چهار سال دانشگاه بوده‌اند. تخمینی داشته باشید که چقدر زمان را صرف تحصیلات آکادمیک کرده‌اند، بعد از فارغ التحصیلی به سراغ کارآموزی رفته‌ و بالاخره پس از چند ماه، کار را از سطوح پائین شروع کرده‌اند.

حال برخی از افراد این طرز تفکر را دارند که یک شبه پولدار شوند. می‌خواهند وارد آمازون شوند و بیزینس‌شان را راه اندازی کنند، در صورتی که هیچ دانش یا اطلاعاتی در مورد بیزینس فروش کالا در آمازون ندارند. پس از راه‌اندازی کار می‌گویند؛ چرا موفق نشدیم نتیجه بگیریم! یک مقایسه داشته باشید، شما همان فردی هستید که  حاضر بودید چندین سال تحصیلات آکادمیک داشته باشید و بعد هم مدتی رایگان کار کنید.

چه اتفاقی افتاد، آیا این فرمول تغییر می‌کند؟ نه فرمول تغییری نمی‌کند. باید همیشه به خودتان بگوئید، یاد بگیرید و صبور باشید تا بتوانید بیزینس خودتان را بسازید. اگر به دنبال بیزینسی هستید که پتانسیل داشته باشد، بله آمازون این پتانسیل را دارد، پتانسیل اینکه در ماه دو تا سه میلیون دلار فروش داشته باشید.

اصلاً هم اعداد عجیب و غریبی نیست چون در مورد بازار تریلیون دلاری آمازون صحبت می‌کنیم. اگر در مورد اعداد و ارقام تحقیقی داشته باشید متوجه خواهید شد که این پتانسیل وجوددارد.

 

فروشندگی در آمازون


تصور کنید بگوئید می‌خواهم سر فلان چهار راه یک مغازه برگرفروشی باز کنم، با توجه به اینکه میزان مشخصی از افراد از این چهارراه عبور می‌کنند و میزان ترافیک قابل حدسی برای خرید محصول شما در این مکان وجود دارد، می‌توان آمار دقیقی ارائه داد که تا سه سال آینده امکان فروش چقدر برگر وجود دارد.

در وبسایت آمازون 95 میلیون مشتری پرایم است، در خود آمریکا 300 تا 400 میلیون مشتری وجود دارد که می‌توانند در آینده مشتری‌های شما باشند. همه این موارد نشان می‌دهد که پتانسیل بیزینس فروش کالا در آمازون به شدت بالا است، به شرطی که شما صبور باشید، تشنه یادگیری و هر روز به دنبال افزایش اطلاعات.

مثلاً اگر دوره آربی آپدیت شد برای یادگیری مطالب جدید مشتاق باشید. اگر دارای این روحیه هستید صد‌درصد امکان موفق شدن شما وجود دارد.

 

موفقیت سلرهای آمازون

 

برای موفق شدن در آمازون آماده شوید

بهانه‌ها را کنار بگذارید. مهارت زبان این نیست که گوینده خبر باشید بلکه باید در ارتباط با کارتان مسلط به زبان باشید در حدی که بتوانید سفارشی به چین بدهید یا محصولی را اضافه کنید. حتی در بعضی قسمت‌ها می‌توانید از دیگران کمک بگیرید.

افرادی که با تیم فریس آشنایی دارند، می‌دانند که در برخی موارد نیازی نیست همه کارها را خودشان انجام دهند و می‌توانند از دیگران کمک بگیرند. مثلاً اگر نمی‌توانید لیستینگ خوبی بنویسید، نمی‌توانید تایتل، عنوان و توضیحات را به خوبی بنویسید، می‌توانید با پرداخت هزینه به فردی که مهارت دارد این کار را انجام دهید. یا به یک مترجم زبان بگوئید چه چیزهایی را بنویسد.

اگر عکاسی نمی‌دانید می‌توانید از عکاسی که کارش را تازه شروع کرده بخواهید برای شما عکاسی کند و در عوض، عکس‌ها را در رزومه کاری‌اش قرار دهد. این یک بازی برنده-برنده است که هر دو طرف راضی هستند. نباید به سراغ بهترین عکاس نیویورک بروید که هزینه‌های بالایی را متقبل شوید ولی می‌توانید به سراغ یک دانشجوی عکاسی بروید.

من شخصاً تجربه عکاسی، ویدئو و طراحی وبسایت را دارم. در نقطه شروع کار، همه موارد را رایگان انجام می‌دادم. دوربین را قرض می‌گرفتم، کار عکاسی را انجام می‌دادم و حتی شاید پول مسیر را هم به من نمی‌دادند.

تنها نتیجه، به دست آوردن اعتبار و معرفی شدن به یک چرخه مشتری بود. شاید اولین سفارش عکاسی من 30 دلار بود ولی توانستم به همین راحتی بدون یک رزومه کاری قوی، بدون تجهیزات کاری، این عدد را در طول چند ماه، به دو سه هزار دلار برسانم.

 

سلرهای امازون

 

راه موفقیت در بیزینس آمازون را پیدا کنید

راه و مسیر درست برای زندگی خودتان را پیدا کنید. شاید یک نفر، یک میلیون دلار پول داشته باشد و زبان انگلیسی نداند و برعکس فردی زبان می‌داند اما پول ندارد. افراد مختلف می‌توانند به هم متصل شوند، شخصی که سرمایه لازم برای محصولات فیزیکی را ندارد، می‌تواند این علم را به دست بیاورد و برای شخص دیگری در همین زمینه به صورت فریلنسر کار کند.

به عبارت دیگر، این پروژه را برای او انجام دهد نه اینکه کارمند او شود. مثلاً بگوید محصول مناسب را برای شما انتخاب و به انبار آمازون ارسال می‌کنم و از این بابت هزینه‌ای دریافت کند. حال همین فرد می‌تواند این کار را برای سه یا چند نفر دیگر هم انجام دهد.

 

سلرهای آمازون چگونه موفق می شوند؟

 

بسیاری از افرادی که در بیزینس‌های سنتی قوی هستند، سن بالایی دارند و نمی‌دانند چطور باید با کامپیوتر کار کنند و اصلاً با سیستم آمازون آشنایی ندارند. این افراد دارای پول، سرمایه و محصول هستند اما علم این بیزینس را ندارند. با شخصی صحبت می‌کردم که در تورنتو فروشنده مبلمان بود و سرمایه زیادی داشت ولی از تجارت الکترونیک هیچ چیزی نمی‌دانست.

زمانی که به او گفتم می‌توانی مبلمان را در سایت Wayfair به فروش برسانی متعجب شد و گفت مگر خریداری هم دارد.  بسیاری از افراد نمی‌دانند در دنیا چه اتفاقی افتاده است. طرز فکر انسان عوض شده و می‌توان همه چیز حتی یک ماشین تسلا را از اینترنت خریداری کرد.

فقط کافی است علم لازم را یاد بگیرید و مسیر را پیدا کنید. مسیری که متعلق به شما است، در این مسیر شاید یک نفر به پول، شخص دیگری به یادگیری زبان، شخصی به ارتباط با دیگران و دیگری به حساب بانکی نیاز داشته باشد. هر کس مشکلی دارد و نمی‌توان شخصی را یافت که از هر نظر کامل باشد.

 

کسب درآمد از آمازون با فروش کالای فیزیکی

 

الگو برداری از جف بزوس و پیشرفت در آمازون

حتی خود جف بیزوس در آغاز راه اندازی آمازون کتاب‌فروشی می‌کرده است، زمانی که سفارش‌ها ثبت می‌شده در پارکینگ خانه‌اش کتاب‌ها را بسته‌بندی می‌کرده و خودش آنها را به پست تحویل می‌داده است.

او حتی پس از اینکه ارزش کمپانی به 60 میلیون دلار می‌رسد باز هم این کار را ادامه می‌داده است و بسیاری از کارمندان از این بابت متعجب بوده‌اند. او در پاسخ آنها می‌گفته «می‌خواهم مسیر را یاد بگیرم تا بتوانم اتفاقات بدی که در راه بسته‌بندی (Fulfillment) می‌افتد را اصلاح کنم». طرز فکر یک کارآفرین موفق اینگونه است.

حال بسیاری از افراد هستند که حتی نمی‌خواهند دست‌شان هم خاکی شود، نه شما باید یاد بگیرید بجنگید و برای چیزی که ندارید تلاش کنید. هر قسمتی از کسب‌و‌کارتان هم که با مشکل مواجه شد به راحتی آن را حل کنید.

در سال 2019 هیچ جایی برای عذر و بهانه و نتوانستن وجود ندارد. در حال حاضر افرادی هستند که از اینستاگرام کسب درآمد میلیون دلاری دارند، افرادی که از اینستاگرام به خواننده‌ای معروف یا فیلمساز تبدیل شدند، در سال‌های قبل وارد شدن به سینما از طریق مافیا بود اما الان یک دوربین و گوشی می‌تواند شما را تبدیل به فیلم‌ساز کند اما نکته مهم این است که آیا روحیه فیلم ساز شدن را دارید و آیا می‌خواهید به آن برسید؟

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش تخصصی در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

بخش اول مصاحبه را در مقاله بررسی تحلیلی سایت آمازون (2019) مطالعه نمایید.

بخش دوم مصاحبه را در مقاله چگونه می توان در آمازون سلر شد؟مطالعه نمایید.

بخش چهارم مصاحبه را در مقاله بست سلر شدن در آمازون (2019) مطالعه نمایید.

بخش پنجم مصاحبه را در مقاله راهکارهایی برای بست سلر شدن در بیزینس آمازون مطالعه نمایید.

بخش ششم مصاحبه را در مقاله چگونه در آمازون موفق شویم؟ (2019) مطالعه نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-amazon-sellers-succeed-2019
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
shahram گفته:
۰ | ۰

با درود
بسیار مطلب مفید و اموزنده ای بود سپاس گذارم از همه شما دوستان خوب و استاد گرامی و دوست داشتنی جناب حسین عزت خواه

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و سپاس از حمایت‌ های بیکران شما، یقیناً حضور پر مهر شما ما را در مسیر پیشرفت و توسعه  همراهی می نماید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط