مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آموزش نحوه فروش کالا در سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
به طور کلی، تحقیق درباره محصولات سایت آمازون با هدف آنالیز روند کنونی بازار صورت می‌گیرد. نتیجه این آنالیز به فروشنده کمک می‌کند تا جذابترین و پرفروش‌ترین محصول موجود را انتخاب کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.2k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آموزش نحوه فروش کالا در سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 در این مقاله درباره غول بزرگ تجارت الکترونیک یعنی آمازون صحبت می‌کنیم. قبل از هر چیز، به چند دلیل مهم اشاره می‌کنیم که اهمیت تحقیق درباره محصول را برایتان مشخص می‌کند. بعد از بررسی کالا و دریافت اطلاعات کافی درباره آن می‌توانید فروش آن در آمازون را شروع کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبل از فروش در آمازون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

کارشناسان معتقدند که قبل از شروع فروشندگی و رسیدن به درآمد بالا، ابتدا باید وضعیت بازار را ارزیابی کنید. در این مقاله درباره غول بزرگ تجارت الکترونیک یعنی آمازون صحبت می‌کنیم. قبل از هر چیز، به چند دلیل مهم اشاره می‌کنیم که اهمیت تحقیق درباره محصول را برایتان مشخص می‌کند. بعد از بررسی کالا و دریافت اطلاعات کافی درباره آن می‌توانید فروش آن در آمازون را شروع کنید. برای تحقیق درمورد کالا باید چند فاکتور مهم از قبیل محدودیت‌های برند، رقابت، هزینه‌های فروش در آمازون و غیره را در نظر گرفت. افرادی که مدتهاست در زمینه بیزینس آنلاین فعالیت می‌کنند، دیگر می‌دانند که حتی قبل از این که جدی درباره کسب درآمد آنلاین فکر کنند، ابتدا باید درباره محصول مورد نظر تحقیق کنند. البته انتخاب محصولی که سودآوری بالایی داشته باشد، یکی از دغدغه‌های اصلی فروشندگان و مرحله‌ای مهم به حساب می‌آید. برای موفقیت در این راه کافی است به آمازون اعتماد کنید، چون هر فروشنده موفق آمازون توانسته است این هنر را به خوبی فراگیرد، پس شما هم می‌توانید!

 

آموزش کسب درآمد دلاری با دوره آربی

 

هدف از تحقیق درباره محصول چیست؟

به طور کلی، تحقیق درباره محصولات سایت آمازون با هدف آنالیز روند کنونی بازار صورت می‌گیرد. نتیجه این آنالیز به فروشنده کمک می‌کند تا جذابترین و پرفروش‌ترین محصول موجود را انتخاب کنند. هدف دیگر تحقیق، یافتن محصولاتی است که می‌توانید با قیمت پایین‌تری بخرید و با قیمت رقابتی بازار بفروشید و سود مناسبی به دست آورید. توجه داشته باشید که قیمت همه قضیه نیست. فرض کنید می‌توانید هرجفت جوراب ورزشی را به قیمت 2 دلار بفروشید. حال اگر محصول کیفیت مناسبی نداشته باشد، بازخورد منفی از مشتریان دریافت خواهید کرد و سرانجام میزان فروش شما کاهش خواهد یافت. پس باید به دنبال فروش محصولاتی باشید که بتوانید آن را هم به قیمت بالا و هم تعداد بالا بفروشید و در عین حال، بازخورد مثبتی از مشتری دریافت کنید.

چرا باید درباره محصول تحقیق کنیم؟

امروزه آمازون به جایگاهی رسیده است که قرار دادن لوگوی جذاب بر روی محصول و طراحی بسته بندی زیبا برای آن، دیگر نقش چندانی در فروش آن ندارد. با افزایش تعداد فروشندگان و سیاست‌های قاطع فروش، لازم است بدانید حقه‌هایی که در گذشته برای پیدا کردن محصول به کار می‌رفتند در شرایط امروزی پاسخگو نخواهد بود. برای انتخاب محصول مناسب، ابتدا لیستی از محصولاتی که می‌خواهید بفروشید را انتخاب کنید. پس از آن لیست را آنالیز کنید و بررسی کنید آیا محصولات مشابه به اندازه کافی فروش دارند یا خیر. انجام این مرحله اجباری است، زیرا قطعاً نمی‌خواهید محصولی را بفروشید که مشتریان حتی در سایت دنبال آن نبوده‌اند. بعد از تهیه لیست و مرتب کردن محصولات از پرفروش‌ترین به کم فروش‌ترین، باید اعداد و ارقام مربوط به فروش، نظرات خریداران و محصولات مشابه را بررسی کنید. به زبان ساده، دنبال محصولاتی باشید که فرصت فروش خوبی داشته باشند، تقاضا برای خرید آن زیاد باشد و بتوانید با قیمت مناسب بخرید.

 

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون با انتخاب پر فروش ترین محصولات

نحوه فروش کالا در آمازون

 

محصولی که برای فروش در آمازون انتخاب می‌کنید چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

هنگام انتخاب محصول، ابتدا معیارهایی که در این قسمت آورده‌ایم را یادداشت کنید و با در نظر گرفتن آنها، محصول مورد نظر را انتخاب کنید. ملاک‌های اجباری انتخاب محصول در آمازون شامل این موارد می باشد: تقاضا برای خرید آن زیاد باشد. حاشیه سود کافی داشته باشد. رقابت بر سرفروش آن زیاد نباشد. وابسته به فصل خاصی نباشد. مشمول مسائل حقوقی نباشد. قیمت آن از 18 دلار بیشتر باشد. ملاک‌های اختیاری انتخاب محصول از این قرار می‌باشند: سبک باشد. امکان ارتقا آن وجود داشته باشد.

برای فروش موفق محصول در آمازون، به چه نکاتی باید توجه کرد

 • محصول مخصوص فصل خاصی نباشد: به دنبال محصولاتی باشید که بتوانید سرتاسر سال بفروشید و مخصوص یک فصل خاص نباشند.
 • محصول، مشمول مسائل حقوقی نباشد: محصولاتی که علامت تجاری دارند یا امکان پیگرد قانونی در موردشان هست را انتخاب نکنید.
 • قیمت محصول باید بیشتر از 18 دلار باشد: هر چه قیمت هر واحد کالا بیشتر باشد، سود بیشتری از فروش آنها به دست خواهید آورد.
 • محصولات سبک و کوچک را انتخاب کنید: این نوع محصولات به دو دلیل نسبت به کالاهای سنگین و بزرگ، فروش بیشتری دارند. یکی این که هزینه حمل و نقل آنها کمتر است و دیگری این که جای کمتری را اشغال می‌کنند.
 • امکان ارتقا محصول وجود داشته باشد: اگر کالایی که انتخاب کرده‌اید، کارکرد بهتری نسبت به کالای رقبایتان داشته باشد، امکان فروش بیشتر آن نیز بیشتر خواهد بود.

شرایط انتخاب محصول در آمازون

در این قسمت، شرایط انتخاب محصول مناسب را برای شما ذکر می‌کنیم. با دانستن این معیارها، کار شما برای انتخاب محصول آسانتر خواهد شد. اولین مورد این است که محصول فصلی نباشد و در تمام ماه‌های سال متقاضی داشته باشد. در صفحه اول، 2 الی 3 محصول با بازدید کمتر از 50 باشد. محصولات سبک و کم وزن (بین 450 تا 1350 گرم) باشد. محصول برند نباشد یا علامت تجاری نداشته باشد. محصول با 25 درصد قیمت محصول یا کمتر از آن تهیه شده باشد. امکان بهینه‌سازی محصول و ارتقا لیست موجود باشد. فرصت جست‌وجوی چندین کلیدواژه مرتبط با محصول وجود داشته باشد. امکان خرید فوری و سریع محصول از چین وجود داشته باشد. محصول شکستنی نباشد. امکان گسترش برند با محصولات مشابه وجود داشته باشد. بتوانید محصولی بهتر از محصول موجود در بازار تولید کنید. کیفیت محصول به صورتی باشد که مشتری به خرید مجدد آن رغبت داشته باشد. محصول مشمول مسائل حقوقی نباشد.

 

چگونگی نحوه فروش کالا در سایت آمازون

 

برای تحقیق درباره محصول در آمازون از چه روشی باید استفاده کنید؟

برای تحقیق درباره محصولات موجود در سایت آمازون، دو روش پیش روی شما قرار دارد: روش دستی و استفاده از ابزارهای خودکار. وقتی صفحه محصولی را به طور دقیق در آمازون بررسی می‌کنید، با ایده‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوید. از آنجا که هزاران هزار محصول در سایت وجود دارد، دست شما برای انتخاب بازتر خواهد بود. با این حال دقیقاً ویژگی‌های مورد نظرتان را مشخص کنید و بر اساس آن اقدام به انتخاب محصول کنید. 

هنگام تحقیق درباره محصول، با چه روش متوجه شویم که کالا متقاضی دارد؟

ممکن است محصول بسیار مناسبی را پیدا کنید که حاشیه سود بالایی برایتان دارد و رقیب زیادی هم برای فروش آن نداشته باشید اما متوجه می‌شوید که محصول اصلاً خریداری ندارد. به همین خاطر است که قبل از انتخاب کالا، باید میزان تقاضای آن را به‌طور دقیق تخمین بزنید. در این بخش، 4 اشتباه رایجی که فروشندگان هنگام جست و جو و بررسی کالا در آمازون انجام می‌دهند را بیان می‌کنیم:

 1. انتخاب بخش‌های تخصصی بازار که در آن کالاهای خاصی فروخته می‌شود: بازارهای فعال را انتخاب کنید، زیرا در آنجا محصولات شما به خوبی دیده و فروخته می‌شوند. ویژگی‌های محصولات را خیلی  محدود نکنید. این کار به ویژه برای گروه محصولات ناشناخته، نتیجه خوبی نخواهد داشت.
 2. فروش محصول با قیمت بسیار کم: اگر از زمانی که به عنوان فروشنده، در آمازون فعالیت می‌کنید، قیمتی کمتر از رقبای خود برای محصول پیشنهاد کنید، در واقع دارید بخش بزرگی از درآمد خود را از دست می‌دهید. هیچگاه برای قیمت گذاری کالا مثل رقبا عمل نکنید، چون از حاشیه سود آنها، منبع تأمین هزینه‌ها یا منطقی که پشت تصمیماتشان هست اطلاع ندارید. با این حال، اگر قیمت کالا کمتر از قیمتی باشد که قبلاً مشخص کرده‌اید، بیزینس آنلاین شما با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه، منابع مالیتان تحلیل خواهد رفت و از آن بدتر، کیفیت و ارزش کسب‌وکارتان افت خواهد کرد.
 3. فروش محصولات مشابه: توجه به این نکته ضروری است که آمازون تفاوت زیادی با سال‌های قبل خود دارد. از آنجا که بازار امروز نسبت به گذشته اشباع‌تر و رقابتی‌تر شده است، پس سعی نکنید کالایی مشابه رقبای خود عرضه کنید، بلکه سعی کنید با ایجاد تغییرات در آن و متفاوت کردن آن، شانس فروش آن را بالا ببرید. در غیر این صورت، فروش آن دشوار خواهد بود.
 4. در نظر نگرفتن حاشیه‌های سود: این یکی دیگر از اشتباهات بزرگی است که فروشندگان جدید انجام می‌دهند. آن‌ها تاثیری که هزینه‌ای آمازون بر محصولاتشان دارد را در نظر نمی‌گیرند و در نتیجه نمی‌توانند به سود لازم دست یابند. بنابراین برآورد درست از محصول بسیار مهم است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-how-to-sell-product-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط