مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مراحل فروشنده شدن در آمازون

توضیحات کوتاه :
برای افرادی که در تجارت الکترونیک فعالیت دارند، سرویس FBA آمازون بسیار جذاب است. مهم‌ترین دلیل این است که فروش از طریق FBA آمازون، خرده فروشی آنلاین را بسیار آسان‌تر نموده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
مراحل فروشنده شدن در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

فروش از طریق سرویس FBA آمازون، بیزینس آنلاین خرده فروشی را بسیار آسان‌تر نموده است. در مقایسه با سایر سایت‌ها که فروشنده باید همه کارها را انجام دهد، آمازون همه امور و اقدامات را به جای فروشنده بر عهده گرفته است. اما سرویس FBA آمازون، به چه طریق عمل می‌کند و چگونه می‌توان از این اهرم به نفع خود استفاده کرد؟ در این مقاله چند مورد، به شرح زیر توضیح داده خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروشنده شدن در آمازون

برای افرادی که در تجارت الکترونیک فعالیت دارند، سرویس FBA آمازون بسیار جذاب است. مهم‌ترین دلیل این است که فروش از طریق سرویس FBA آمازون، بیزینس آنلاین خرده فروشی را بسیار آسان‌تر نموده است. در مقایسه با سایر سایت‌ها که فروشنده باید همه کارها را انجام دهد، آمازون همه امور و اقدامات را به جای فروشنده بر عهده گرفته است.

اما سرویس FBA آمازون، به چه طریق عمل می‌کند و چگونه می‌توان از این اهرم به نفع خود استفاده کرد؟ در این مقاله چند مورد، به شرح زیر توضیح داده خواهد شد.

 • سرویس FBA آمازون چیست؟
 • معایب و مزایای این سرویس چیست؟
 • هزینه‌های مربوط به FBA چه چیزهایی را در بر می‌گیرد؟
 • راهنمای گام به گام چگونگی فروش یک کالا با استفاده از سرویس FBA
 • نکاتی درمورد FBA آمازون
 • سرویس Fulfillment By Amazon چیست؟

 

فروش در آمازون

 

افرادی که با این سرویس آشنا نیستند و نمی‌دانند این سرویس دقیقاً چه خدماتی را در بر می‌گیرد، باید بدانند که این سرویس به نام FBA شناخته شده است و سرویسی است که آمازون در اختیار فروشندگان قرار می‌دهد. در واقع، فروشندگان محصولات خود را به انبار و مراکز توزیع آمازون می‌فرستند. این مراکز به پایگاه مشتریان هدف نزدیک هستند و تا زمانی که مشتری سفارش کالا بدهد، محصولات در این مراکز ذخیره و نگهداری می‌شوند و پس از سفارش، کالا برای او ارسال می‌شود. به خاطر داشته باشید که شهرت آمازون به خاطر توانمندی و قابلیت‌های جهانی می‌باشد. آمازون استانداردهای جدیدی را در تجارت الکترونیک در خصوص تحویل کالا به مشتری ایجاد کرده است.

مراحل سرویس FBA در آمازون

1. ارسال کالا به آمازون

دستورالعمل FBA آمازون به این شرح است:

 • برچسب زدن بر روی کالا
 • بسته بندی کالا
 • اجرای طرح ارسال در داشبورد صفحه فروشنده

 

فروش در آمازون

 

2. ذخیره سازی کالا توسط آمازون

زمانی که محصولات به انبارهای آمازون رسیدند، آمازون موجودی شما را دسته بندی می‌کند و گاهی اوقات بر اساس نیازهای جغرافیایی هر منطقه، کالاها را به مراکز توزیع مختلف ارسال می‌نماید. به طور مثال، ممکن است بر حسب تقاضای بالایی که در زمان خاصی در لس‌آنجلس وجود دارد، برخی محصولات را از مرکز نیویورک به مرکز لس‌آنجلس منتقل کند. توجه داشته باشید که در این مرحله نیازی به اقدام شما نخواهد بود.

3. اضافه کردن لیستینگ محصولات در آمازون

زمانی که محصولات به پایگاه‌های آمازون رسیدند و به آنجا وارد شدند، لیستینگ شما فعال خواهد شد و می‌توانید تبلیغات خود را آغاز نمایید. این مرحله کاملاً اختیاری است. می‌توانید از تبلیغات داخلی PPC آمازون استفاده کنید یا به سراغ تبلیغاتی همچون فیسبوک بروید.

4. آماده سازی سفارشات

زمانی که سفارشات در آمازون ثبت شد، به سرعت مراحل آماده سازی برای ارسال پیگیری خواهد شد. در صورتی که در یک سایت ثالث فروشنده هستید، سایتی از قبیل eBay یا سایتی شخصی خود، لازم است هر سفارشی که انجام گرفته به طور اتوماتیک یا دستی از طریق کانال‌های ارسال چندگانه، مدیریت شود.

5. ارسال و پیگیری کالا در آمازون

زمانی که کالایی در نزدیکترین مرکز ارسال به مشتری توسط آمازون انتخاب شد، محصول بسته بندی و آماده خواهد شد، سپس کالا برای مشتری ارسال می‌شود. در این مرحله شما و مشتری، هر دو می‌توانید موقعیت کالای ارسالی را از طریق اطلاعاتی که آمازون فراهم می‌نماید، پیگیری کنید. علاوه بر مواردی که ذکر شد، استفاده از سرویس FBA در شرایط زیر نیز انتخاب درستی خواهد بود:

1. اگر آمازون پلتفرم اصلی فروش آنلاین شما باشد، استفاده از سرویس FBA به شما کمک خواهد کرد فروش خود را با استفاده از سرویس‌هایی از قبیل پرایم و تبلیغات داخلی آمازون به پیش برانید. افزون بر اینکه، آمازون مسئولیت امور سخت و زمان بر را بر عهده خواهد گرفت. بنابراین می‌توانید بر موارد مهم دیگر تمرکز نمایید. مواردی از جمله؛ تأمین محصولات جدید، بهبود و ارتقاء لیستینگ خود، توسعه پایگاه مشتریان.

2. در صورتی که علاوه بر آمازون، در پلتفرم‌های دیگری از قبیل Etsy و eBay فروشنده هستید، استفاده از سرویس FBA آمازون، ارسال از طریق کانال‌های چندگانه را در اختیار شما قرار خواهد داد. در این صورت به شبکه ارسال مناسبی دسترسی خواهید داشت. آمازون سرویس FBA خود را توسعه داده است و از طریق کانال‌های چندگانه ارسال می‌تواند خدمات خود را در پلتفرم ثالث به شما ارائه دهد.

 

مقاله پیشنهادی: خدمات نوین در آمازون

فروشندگی در آمازون

 

هزینه‌های مربوط به FBA آمازون چه مواردی را شامل می‌شود؟

تخمین هزینه‌های FBA اهمیت مهمی دارند. چنانکه قبلاً هم اشاره شد، به منظور اینکه بدانیم فروش کالا سود دهی خواهد داشت یا خیر، باید تخمین درستی از هزینه‌ها داشته باشیم. هزینه‌های FBA به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند:
1. هزینه‌های ارسال: این هزینه به هر آیتم مربوط می‌شود و هزینه‌های بسته بندی، ارسال و پیگیری کالا، خدمات مشتری و ارجاع کالا را شامل می‌شود. این گروه نیز به دو زیر مجموعه سایز استاندارد و سایز بزرگ تقسیم می‌شود که هر دو زیر مجموعه نیز چهار سایز را شامل می‌شوند.
2. هزینه‌های ماهانه ذخیره کالا: این هزینه به مساحتی که هر کالا در مراکز ارسال آمازون اشغال می‌کند مربوط می‌شود. این هزینه‌ها نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند و هر گروه دو زیر شاخه را در بر می‌گیرد:

سایز استاندارد:

 • ژانویه – سپتامبر  $ 0.64 به ازای هر فوت مربع
 • اکتبر – دسامبر $2.35  به ازای هر فوت مربع
 • کالای بیش از اندازه بزرگ
 • ژانویه- سپتامبر $ 0.43 به ازای هر فوت مربع
 • اکتبر- دسامبر $1.15  به ازای هر فوت مربع

مزایای سرویس FBA آمازون

 • تأمین آسایش فروشندگان
 • گزینه‌های فروش از طریق کانال‌های چندگانه
 • جلب اعتماد مشتریان با استفاده از FBA
 • ارسال پرایم به عنوان گزینه‌ای برای محصولات
 • نتایج جستجوی بالا برای محصولات
 • ارائه پشتیبانی مشتری توسط آمازون

 

مراحل فروشنده شدن در آمازون

 

ارسال توسط آمازون چیست؟

به عبارت ساده FBA آمازون، یعنی فروشنده کالایی را به فروش می‌رساند و آمازون کالا را برای مشتری ارسال می‌نماید. جزئیات دقیق FBA به شرح ذیر است:

1. فروشنده کالا را به مراکز ارسال آمازون می‌فرستد تا در آنجا ذخیره شود.
2. پس از آنکه آمازون کالا و موجودی فروشنده را دریافت نمود، فروشنده می‌تواند از طریق سیستم رهگیری کالای خود را پیگیری نماید.
3. مشتری از طریق آمازون یا سایر پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، کالا را سفارش می‌دهد.
4. آمازون کالاهای فروخته شده را بسته بندی و آماده می‌نماید.
5. آمازون با توجه به روش‌های انتخابی مشتری، کالا را برای او ارسال می‌کند و اطلاعات پیگیری کالا را در اختیار مشتری قرار می‌دهد.
6. آمازون خدمات مشتری و مدیریت ارجاع کالا را بر عهده دارد.

مزایای استفاده از ارسال توسط آمازون (FBA)

سرویس FBA، این امکان را برای فروشنده فراهم می‌کند که بیزینس خود را ارتقا دهد و به دامنه عظیم‌تری از مشتریان دست یابد. به واسطه ارسال دو روزه رایگان، فروشندگان می‌توانند فروش خود را افزایش دهند و صرفه جویی داشته باشند. مزایای مهم FBA به شرح زیر هستند:

تخفیف در ارسال کالا: سرعت ارسال و هزینه مربوط به آن دو فاکتور مهمی هستند که بر تصمیم مشتری برای خرید کالا اثر گذار خواهد بود. کالایی که از سرویس FBA استفاده می‌کند می‌تواند مشمول هزینه رایگان ارسال شود. همین امر موجب می‌شود محصول شما در صدر لیستینگ قرار بگیرد. اعضای پرایم می‌توانند از مزایای ارسال دو روزه و رایگان پرایم آمازون بهره مند شوند. کلیه مشتریان آمازون دات کام می‌توانند کالاهای مشمول را رایگان تحویل بگیرند. با استفاده از این سرویس، کالا برای مشتری عرضه می‌شود و آنها متوجه خواهند شد که کالا مشمول ارسال رایگان است. در این صورت مشتری بیشتر برای خرید ترغیب خواهدشد.

 

کسب درآمد آنلاین

 

ارائه خدمات مشتری و مدیریت ارجاع کالا توسط آمازون: استفاده کنندگان از خدمات FBA، در کلیه مراحل ارسال قابلیت دسترسی به خدمات مشتری را دارند. مشتریان می‌توانند شب یا روز هر زمان که مایل باشند از طریق تلفن یا ایمیل با خدمات مشتریان در تماس باشند. در این صورت اطمینان دارید که خدمات مشتری به بهترین نحو ارائه می‌شود و لازم نیست شخصاً ساعاتی را به این کار اختصاص دهید.

در عوض می‌توانید بر مدیریت بیزینس خود تمرکز بیشتری داشته باشید. مشتریان می‌توانند از طریق مرکز ارجاع آنلاین آمازون، کالای خود را ارجاع نمایند. این سرویس آنها را قادر می‌سازد هر زمان نیاز باشد، کالایی را مرجوع کنند. لازم نیست نگران این مرحله از فروش کالا باشید، اما در قبال این سرویس باید هزینه ارجاع را متقبل شوید.

ارسال توسط کانال‌های چندگانه آمازون: سرویس FBA تنها به فروش در آمازون اختصاص ندارد. می‌توانید از FBA برای فروش خود در سایر کانال‌ها از جمله سایت‌های شخصی خود بهره مند شوید. مشتریان شما نیز می‌توانند از گزینه‌های انعطاف پذیر ارسال از قبیل؛ تحویل یک روزه، دو روزه و زمان استاندارد تحویل استفاده کنند. ارسال از طریق کانال‌های مختلف می‌تواند سخت و گران باشد. اجازه دهید آمازون این کار را برای شما انجام دهد و بهترین تجربه خرید را برای مشتری ایجاد کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-steps
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط