تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

گام مهم در مسیر رشد

توضیحات کوتاه :
حتماً برای شما هم پیش آمده است که در زندگی به دنبال موفقیت فردی بوده باشید، اما مطمئن نیستید از چه راهی به این هدف دست یابید. لازمه موفقیت در زندگی انتخاب اهداف درست در تمام بخش‌ها است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
گام مهم در مسیر رشد

 

خلاصه‌ای از مقاله:
تبدیل شدن به یک انسان بسیار موفق، نیازمند انتخاب هدف‌های درست در بخش‌های مختلف زندگی و رسیدن به رشد فردی است. به این معنی که شما تنها نباید مثلاً به دنبال کسب موفقیت مالی یا صرفاً تحصیلی باشید. در واقع داشتن هدف‌های اجتماعی، ارتباطی و خلاقانه هم برای رسیدن به موفقیت لازم است. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید شما را با انواع اهداف فردی آشنا می‌کنیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

راز زندگی موفق
نمونه ای از اهداف فردی
حفظ آرامش در شرایط سخت را یاد بگیرید
از فواید سفر غافل نشوید
در یک کلاس آموزشی ثبت نام کنید
تمرینات ذهن آگاهی انجام دهید
زندگی را همانطور که هست دوست داشته باشید
در زمان حال زندگی کنید
نمونه ای از اهداف سلامتی
روزانه 10 کیلومتر پیاده روی کنید
برای حفظ سلامتی حرکات اسکوات انجام دهید
به سالم بودن غذای خود اهمیت دهید
از نوشیدن آب غافل نشوید
اهمیت خواب کافی را فراموش نکنید

 

راز زندگی موفق

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در زندگی به دنبال موفقیت فردی بوده باشید، اما مطمئن نیستید از چه راهی به این هدف دست یابید. این موضوع تقریباً برای همه ما پیش آمده است. در این میان تنها عده کمی به این نکته واقف هستند که داشتن اهداف درست، می‌تواند ما را به رویای رسیدن به زندگی دلخواه نزدیک کند. اهداف فردی در هر حوزه از زندگی به چشم می‌خورد. مثلاً وقتی می‌خواهید از نظر مالی، وضعیت جسمانی یا اجتماعی شرایط خود را بهتر کنید، اهداف شما فردی به حساب می‌آیند. توجه نشان دادن به خواب، تمرین در لحظه زندگی کردن و ادامه دادن رابطه با دوستانی که مدت‌های طولانی از آنها بی خبر بوده‌اید، از جمله هدف‌هایی هستند که به ایجاد یک زندگی شاد و موفق کمک خواهد کرد. در بخش اول این مقاله قصد داریم شما را با اهداف فردی زندگی و سلامتی و گام‌های مرتبط با آنها آشنا کنیم و در بخش دوم آن، هدف‌های اجتماعی، ارتباطی و خلاقانه را به شما معرفی کنیم.

 

مدیریت بیزینس خودتان را آغاز کنید

 

نمونه ای از اهداف فردی

1. حفظ آرامش در شرایط سخت را یاد بگیرید

اگرچه بیشتر مردم به دنبال اهدافی مثل دست یابی به خوشبختی، ثروت و سلامتی هستند، اما معمولاً به واسطه خونسردی و آرامش است که می‌توان به بیشتر هدف‌های خود دست یافت. خونسردی را می‌توان حفظ آرامش و خویشتن داری در شرایط سخت زندگی تعریف کرد. اگر در بیشتر موقعیت‌های دشوار زندگی خود، خونسرد هستید، در نتیجه می‌توانید موقعیت‌های دشواری که از نظر دیگران بسیار استرس زا است را به آسانی و با اطمینان پشت سر بگذارید. بهترین راه برای دست یابی به خونسردی این است که بارها و بارها خودتان را در موقعیت‌های دشوار قرار دهید. این وضعیت درست مثل وقتی است که می‌خواستید رانندگی یاد بگیرید. این موقعیت در ابتدا باعث ترس و دلهره در شما می‌شد، اما کم کم و با تکرار آن را به کار روتین خود تبدیل کردید و توانستید مهارت خود را افزایش دهید.

 

20 گام تا رسیدن به موفقیت فردی 1

 

2. از فواید سفر غافل نشوید

حتماً شنیده‌اید که سفر دروازه‌ای برای رسیدن به روح است، اما تا زمانی که به خاطر خودتان به مسافرت نروید، به درستی این گفته پی نخواهید برد. مسافرت الزاماً به معنی رفتن به نقطه دیگری از جهان نیست. شما حتی اگر آخر هفته به یکی از شهرهای کشور خودتان هم بروید، باز هم می‌توانید از مزایای سفر کردن بهره ببرید. مسافرت نه تنها امکان آشنایی شما با افراد جدید را فراهم می‌کند، بلکه به واسطه آن می‌توانید با فرهنگ‌های جدید هم آشنا شده و تجربیات جدیدی به دست آورید. این کار همچنین به رشد شما هم کمک خواهد کرد، به این خاطر که به شما یادآوری می‌کند که بیرون از محل زندگی شما، اشکال دیگری از زندگی جریان دارد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که مسافرت کردن را به یکی از اهداف زندگی خود تبدیل کنید.

 

20 گام تا رسیدن به موفقیت فردی 1

 

3. در یک کلاس آموزشی ثبت نام کنید

موضوع این کلاس باید مورد علاقه شما باشد، اما با شغلتان بی ارتباط باشد. اگر تمایل به رشد فردی خود و بهبود کیفیت زندگی‌تان دارید، حتماً به یادگیری موضوعات جدید علاقه مند بوده و به این صورت احساس مفید بودن خواهید کرد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است آنقدر خودتان را درگیر کار کنید که سرگرمی‌ها و آنچه قبلاً در زندگی دنبال می‌کرده‌اید را فراموش کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً در یک کلاس آموزشی که به آن علاقه دارید، اما ارتباطی با کار شما ندارد ثبت نام کنید. این کار باعث می‌شود که شما با روحیه مضاعفی دوباره به سر کار خود باز گردید.

مقاله پیشنهادی: چگونه سرعت یادگیری و کسب مهارت را افزایش دهیم؟

 

20 گام تا رسیدن به موفقیت فردی 1

 

4. تمرینات ذهن آگاهی انجام دهید

از گذشته‌های دور تا به امروز درباره ذهن آگاهی مطالب زیادی شنیده‌ایم. ریشه این موضوع به دوران بودا باز می‌گردد. تا همین چند وقت پیش، مزایای این کار فقط به صورت شفاهی بازگو می‌شد، اما روز به روز شواهد علمی بیشتری درباره اهمیت توجه به ذهن آگاهی منتشر می‌شود. این مهارت، زمانی مؤثر خواهد بود که به صورت روزانه و حتی برای ده دقیقه تمرین شود. راحت یک جا بنشینید و حواستان را فقط به اطراف و افکار خود و زمان حال متمرکز کنید. این کار در ظاهر ساده است، اما اثرات باورنکردنی زیادی به همراه دارد.

5. زندگی را همانطور که هست دوست داشته باشید

حتماً بارها برای شما پیش آمده است که زندگی به شکلی که می‌خواهید پیش نرفته باشد. در این شرایط جنگیدن بی فایده خواهد بود، بنابراین باید زندگی و شرایط آن را به همان شکلی که هست بپذیرید. وقتی خودتان را درگیر این موضوع می‌کنید که زندگی‌تان حتماً «باید» به چه شکل باشد، تمرکز شما فقط به انتظاراتی که از زندگی دارید و کمبودهایی که احساس می‌کنید معطوف خواهد شد. به این ترتیب زندگی شما به ورطه درماندگی و ناامیدی کشیده خواهد شد. تنها راه این است که از زندگی خود با تمام فراز و فرودهایش لذت ببرید. زندگی همانند یک سمفونی با طیف گسترده‌ای از نت‌ها و ملودی‌ها است، بنابراین توقف کردن و اجرای دوباره نتی که دوست دارید یا ندارید کل آن سمفونی را بر هم نخواهد زد.

 

20 گام تا رسیدن به موفقیت فردی 1

 

6. در زمان حال زندگی کنید

یکی از دلایلی که باعث رنج انسان می‌شود، زندگی کردن در زمان گذشته یا آینده است. بیشتر اوقات پشیمانی درباره کارهایی که قبلاً انجام داده‌اید یا نگرانی پیرامون کارهایی که باید انجام دهید باعث ایجاد احساسات منفی در شما خواهد شد. بیشتر ما فراموش می‌کنیم که باید در لحظه زندگی کنیم. هر فکر و تجربه‌ای که تاکنون داشته‌اید همیشه در در زمان صورت گرفته است. بنابراین جای آن دارد که یکی از هدف‌های زندگی خود را زندگی کردن در زمان حال قرار دهید، به این خاطر که این جا همان نقطه‌ای است که زندگی شما اتفاق افتاده است.

نمونه ای از اهداف سلامتی

7. روزانه 10 کیلومتر پیاده روی کنید

شاید بپرسید چرا 10 کیلومتر؟ به این خاطر که این مسافت نه آنقدر کوتاه است که آن را از لیست هدف‌های زندگی خود حذف کنید، نه آنقدر طولانی است که برای انجام دادن آن دچار تردید شوید. اگر روزانه 10 کیلومتر به صورت سریع راه بروید، تقریباً معادل 1 ساعت دویدن است. حتی اگر دقیقاً همین مسافت را هم نتوانستید طی کنید، کم کم به پیاده روی کردن عادت می‌کنید که در جای خود بسیار خوب است. از طرفی برای انجام این ورزش، لازم نیست هزینه‌ای برای عضویت در باشگاه بپردازید وتنها داشتن یک جفت کفش پیاده روی کافی است. بنابراین حتماً این کار را در لیست هدف‌های خود قرار دهید.

8. برای حفظ سلامتی حرکات اسکوات انجام دهید

شاید با خودتان فکر کنید که انجام چنین هدفی بسیار آسان است، چون کودکان خردسال هم می‌توانند آن را به راحتی انجام دهند. اما پیشنهاد می‌کنم یک بار دیگر به این کار فکر کنید. اگرچه برخی از ما این کار را تقریباً به راحتی انجام می‌دهیم، اما تعداد زیادی از افراد یا نمی‌توانند کاملاً در این حالت قرار بگیرند و یا از عقب تعادل خود را از دست می‌دهند. در یکی از مقاله‌های منتشر شده در مجله QZ، اسکوات یکی از حالت‌های استراحت فعال معرفی شده است که هدف آن مقابله با آسیب‌های بدنی ناشی از نشستن طولانی مدت در طول روز است. اگر روزانه به مدت 1 دقیقه یا بیشتر در حالت اسکوات عمیق قرار بگیرید، علاوه بر تقویت پاشنه، زانو و  کمر، تعادل شما نیز بهبود خواهد یافت. برای انجام دادن این حرکت، دست‌هایتان را روی هم قرار داده و جلوی سینه یا صاف و کشیده به سمت رو به رو نگه دارید. به نرمی و آهستگی زانوهای خود را خم کنید و سعی کنید روی پاها بنشینید. یعنی  فرض کنید در حال نشستن روی صندلی هستید. سعی کنید وزن بدن خود را روی پاشنه پاها قرار دهید. با تکرار این حرکت ماهیچه پا به خوبی تقویت خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: تاثیر سلامت جسم و روح در موفقیت

 

20 گام تا رسیدن به موفقیت فردی 1

 

9. به سالم بودن غذای خود اهمیت دهید

این یکی از بهترین توصیه‌هایی است که در مورد اهداف سلامتی می‌توان کرد. حال منظور از این گفته را برایتان شرح می‌دهیم: 80 درصد غذای مصرفی شما باید برای سلامتی‌تان مفید باشند، چه شما از خوردن آنها لذت ببرید چه نبرید. 20 درصد بقیه غذایی است که به آن علاقه دارید و ممکن است حتی برای سلامتی‌تان مفید نباشد. این یکی از بهترین رژیم‌های غذایی و هدف‌هایی است که می‌توان برای سلامت بدن در نظر گرفت، چون بر اساس آن بخش عمده مواد غذایی که مصرف می‌کنیم باید برای بدن مفید باشند، اما در عین حال گاهی خوردن غذاهای خوشمزه‌ای که زیاد به خوردن آن توصیه نمی‌شود هم اشکالی ندارد.

10. از نوشیدن آب غافل نشوید

اگرچه نوشیدنی‌هایی مثل قهوه، شِیک پروتئین و دمنوش های گیاهی باعث ایجاد احساس خوبی در شما می‌شوند و چه بسا به نظر خودتان کارایی شما را افزایش می‌دهند، اما آب جایگاه خودش را دارد. از آنجا که نیمی از بدن ما را آب تشکیل داده است، بنابراین نوشیدن دو لیوان آب در روز، برای سلامت عمومی شما لازم است. در واقع بدن ما از این آب برای تمام سلول‌ها، اندام‌ها و بافت‌های خود استفاده می‌کند و بسیاری از فرآیندهای حیاتی بدن نیز وابسته به این مایع است. همانطور که می دانید همه نوشیدنی‌های محرک باعث ایجاد اعتیاد می‌شود، بنابراین مصرف بیشتر آب و تبدیل آن به یک هدف طولانی مدت، به بهبود سلامت شما کمک خواهد کرد.

 

راهنمای گام به گام فروش در آمازون

 

11. اهمیت خواب کافی را فراموش نکنید

هر روز مطالب بیشتری در مورد اهمیت خواب در حال انتشار است و حتی سخت‌کوش‌ترین کارآفرین‌ها مانند گری وی و مارک منسن هم کم‌کم خواب را جزو اولویت‌های خود قرار داده‌اند. نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد خواب کافی به افزایش یادگیری و کاهش احتمال ابتلا به افسردگی کمک می‌کند. حتی پژوهشگران پی برده‌اند که با چرت زدن هم می‌توان تأثیر کمبود خواب را جبران کرد. این موارد تنها برخی از مزایای متعدد خواب شبانه است. به همین خاطر لازم است که آن را در اولویت قرار دهید.
در این مقاله شما را با 11 گام تا رسیدن به موفقیت فردی آشنا کردیم. در بخش دوم با 9 قدم بعدی که زیر شاخه‌های اهداف اجتماعی، ارتباطی و خلاقانه هستند، آشنا خواهید شد.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت‌انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/important-steps-on-the-path-to-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط