تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه سرعت یادگیری و کسب مهارت را افزایش دهیم؟ | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
به نظر شما افزایش سرعت یادگیری چه قدر اهمیت دارد؟ آیا تا به حال این ضرب‌المثل را شنیده‌اید؟ «بسیار سفر باید تا پخته شود خامی». برای موفق شدن تلاش‌های بسیاری باید صورت بگیرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه سرعت یادگیری و کسب مهارت را افزایش دهیم؟ | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه سرعت یادگیری و کسب مهارت را افزایش دهیم؟ چگونه می‌توان بازخورد یادگیری را اندازه گیری کرد؟ در این مقاله به اهمیت یادگیری پرداخته و راهکارهایی برای بالا بردن سرعت یادگیری می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه  سرعت یادگیری خود را افزایش دهیم؟

به نظر شما افزایش سرعت یادگیری چه قدر اهمیت دارد؟ آیا تا به حال این ضرب‌المثل را شنیده‌اید؟ «بسیار سفر باید تا پخته شود خامی». مطمئناً در طول عمرتان برای یک بار هم که شده شخصی این عبارت را به شما گفته است.

به طور کلی، زمانی از این مثل استفاده می‌شود که قصد تشویق فردی را داشته باشند که در حال یادگیری و کسب مهارت جدیدی است یا کار جدیدی را انجام می‌دهد. برای موفق شدن و برای انجام این کار جدید به شکل صحیح، تلاش‌های بسیاری باید صورت بگیرد.

تصور کنید قصد دارید دوچرخه سواری، رانندگی یا یک زبان جدید را یاد بگیرید یا حتی می‌خواهید برای اولین بار آشپزی کنید. مطمئناً هیچ‌کس نمی‌تواند در مرتبه اول به بهترین شکل عمل کند.

زمانی که می‌خواهید یادگیری مورد جدیدی را شروع کنید، همیشه امیدوار هستید که به سرعت مهارت لازم را به دست آورید. اما واقعیت این است که گاهی اوقات این کار به روزها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها زمان نیاز دارد تا مهارت لازم را به دست آورید.

 

چگونه لایف استایل افراد موفق را بسازیم؟

 

برای آگاهی از نحوه یادگیری از حلقه بازخورد استفاده کنید

سیستم یادگیری دقیقاً به همین شیوه است؛ در ابتدا شما تلاش می‌کنید، تجربه به دست می‌آورید و از تجاربتان می‌آموزید، سپس دوباره تلاش می‌کنید. هر مرتبه بهبود و پیشرفت شما بیشتر خواهد شد.

هر زمان که این پروسه یادگیری را تکرار کنید، در واقع حلقه بازخورد را به طور عملی به کار برده‌اید. تا زمانی که در مهارت مورد نظر کاملاً متخصص شوید باید از این حلقه بازخورد استفاده کنید.

آنچه که موجب تمایز یادگیری سریع و یادگیری کند می‌شود به استعداد ذاتی و طبیعی مربوط نمی‌شود بلکه تفاوت این جا است افرادی که سریعتر یاد می‌گیرند می‌دانند شیوه یادگیری آنها چگونه است و روشی سیستماتیک برای یادگیری موارد مختلف اتخاذ نموده‌اند.

این افراد می‌دانند چگونه باید از حلقه بازخورد برای افزایش سرعت پروسه یادگیری استفاده کنند. خبر خوب برای شما این است که اگر می‌خواهید یادگیری در کمترین زمان ممکن را تجربه کنید، لازم است در ابتدا، چگونگی ایجاد یک حلقه بازخورد مؤثر و کارآمد را یاد بگیرید.

 

کسب مهارت

 

حلقه بازخورد یادگیری چیست؟

زمانی که در مورد بازخورد صحبت می‌شود، به این معنا است که بدانید هربار که از مهارت خود استفاده می‌کنید چه قدر در انجام آن خبره شده‌اید. بازخورد به این معنا است که چه مواردی به درستی در حال انجام است و چه مواردی اشتباه است. حلقه بازخورد از سه مرحله تشکیل می‌شود:

  • تمرین و به اجرا گذاشتن مهارت: در این مرحله آنچه را که یاد گرفته‌اید به مرحله عمل می‌رسانید.
  • سنجش و اندازه‌گیری مهارت: در این گام، در مورد نحوه عملکردتان اطلاعاتی را به دست می‌آورید. افراد بسیاری این مرحله را نادیده می‌گیرند یا به صورت غیر مؤثر اجرا می‌کنند.
  • یادگیری: در این مرحله نحوه عملکردتان را تحلیل می‌کنید و به منظور بهبود آن تغییرات لازم را لحاظ می‌کنید و دوباره به سراغ مرحله تمرین و اجرا می‌روید.
  • هر زمان که می‌خواهید مهارت جدیدی را یاد بگیرید باید این سه مرحله را به اجرا بگذارید. تعدادی از افراد تنها مرحله یک را به طور کامل اجرا می‌کنند، مرحله دوم را به صورت مبهم و گنگ عملی می‌کنند و در نهایت نتایج ضعیفی را در گام سوم شاهد هستند. چرخه‌ای که به درستی به اجرا گذاشته شود موجب خواهد شد هر حلقه با موفقیت کامل شود، پیشرفت پایداری داشته باشید و درک شما نسبت به مهارت مورد نظر ارتقاء یابد.

 

سرعت یادگیری

 

چگونه می‌توان برای یادگیری یک حلقه بازخورد مؤثر داشت؟

برای اطمینان از مؤثر بودن حلقه بازخورد، باید به سه عامل مهم توجه داشته باشید: ثبات، سرعت و دقت

  • ثبات داشته باشید

ثبات داشتن به این معنا است که روش منظمی برای به دست آوردن کیفیت بازخورد داشته باشید. شما باید بتوانید تمرینات و تجارب یادگیری خود را مقایسه کنید تا امکان سنجش، یادگیری و قضاوت در مورد آن را برای خودتان فراهم سازید.

در صورتی که بازخورد شما پایدار و ثابت نباشد در این صورت به سختی متوجه خواهید شد که در مسیر یادگیری دچار چه اشتباهاتی شده‌اید یا چه مواردی را به درستی انجام داده‌اید. به طور مثال، تصور کنید می‌خواهید نواختن گیتار را یاد بگیرید.

در صورتی که هر بار آهنگ متفاوتی را بزنید در این صورت بازخوردهای ثابتی نخواهید داشت. چراکه میزان سختی و گام هر آهنگ متفاوت است و راه مطئمنی برای مقایسه خودتان در نواختن آهنگ‌ها ندارید.

بنابراین بهترین راه برای یادگیری این است که تنها یک آهنگ را بارها و بارها تمرین کنید تا نسبت به آن مهارت لازم را به دست آورید. این تنها یک مثال بود. همه افراد در تمام موارد، باید چنین فرآیندی را رعایت کنند.

از آنجا که افراد نسبت به یک فعالیت یا شرایط پایدار متمرکز نمی‌شوند، پروسه یادگیری را برای خودشان سخت می‌کنند.

 

چگونه کسب مهارت را افزایش دهیم؟

 

  • سرعت عمل داشته باشید

حال به سراغ دومین فاکتور می‌رویم: سرعت. داشتن بازخورد سریع یا زود هنگام بسیار اهمیت دارد. هر چه زمان بیشتری طول بکشد تا از بازخورد فعالیت خودتان آگاه شوید، دیرتر می‌توانید نسبت به مهارتی که در حال یادگیری هستید پیشرفت داشته باشید.

به همین خاطر است که افراد بسیاری زمان زیادی را صرف تمرین می‌کنند اما شاهد پیشرفت‌های اندک و جزئی هستند. به عبارت دیگر، بهترین نوع بازخورد هنگام یادگیری، بازخورد آنی است.

هر چه زمان تکمیل حلقه بازخورد کوتاهتر باشد، بهتر خواهد بود. از این رو شما تلاش بیشتری دارید و به این معنا است که در فاصله زمانی مشابه پیشرفت بیشتری دارید.

 

چگونه سرعت یادگیری را افزایش دهیم؟

 

- چگونه می‌توانیم نسبت به یادگیری بازخورد سریع به دست آوریم؟

نکته مهم و کلیدی برای به به دست آوردن بازخورد سریع این است که به سراغ مهارت یا دانش مورد نظر بروید و آنها را به چند زیر مجموعه تقسیم کنید. سعی کنید یک مهارت را به چندین بخش مختلف و مجزا تقسیم کنید. می‌توان آنها را به چند گام، مهارت‌های زیرمجموعه، پروسه یا حتی بر طبق سختی تقسیم کرد.

به طور مثال، اگر مهارتی را که می‌خواهید یاد بگیرید شامل مراتبی می‌شود و باید یک پروسه گام‌به‌گام را طی کنید، می‌توانید یادگیری را به چند گام تقسیم کنید. به جای آنکه برای مراحل کلی، حلقه بازخورد را در نظر بگیرید برای هر گام و مرحله به حلقه بازخورد توجه داشته باشید.

این پروسه کلی را به بخش‌های مجزا و مختلف تقسیم کنید تا بتوانید نسبت به هر کدام از آنها به صورت جداگانه متمرکز شوید. تصور کنید می‌خواهید آشپزی یاد بگیرید. می‌توانید این مهارت را به چند گام تبدیل کنید؛ پیدا کردن مواد لازم تازه و مناسب، آماده سازی مواد لازم، تهیه سس و ادویه جات، سرو غذا و غیره .

  • دقت داشته باشید

سومین و آخرین فاکتور برای حلقه بازخورد مؤثر در یادگیری، دقت است. به عبارت دیگر به بازخوردهایی مربوط می‌شود که به طور دقیق، نحوه عملکرد شما را منعکس می‌کنند.

از آنجا که شما به بازخوردها وابسته هستید تا متوجه شوید باید چه کاری را انجام دهید تا مرتبه بعد موفق‌تر عمل کنید، فاکتور سوم نیز مهم است. به همین دلیل اندازه گیری و سنجش بازخورد یک مهارت مهم و کلیدی برای ایجاد حلقه بازخورد مؤثر به شمار می‌رود.

 

چگونه سرعت یادگیری و کسب مهارت را افزایش دهیم؟

 

چگونه می‌توان بازخورد یادگیری را اندازه گیری کرد؟

افراد بسیاری در مورد فاکتور سوم یعنی دقت در بازخورد، عملکرد ضعیفی دارند زیرا تعریف دقیقی از آن ندارند. برای به دست آوردن بازخورد دقیق، باید راهی برای اندازه‌گیری آن داشته باشیم.

به دلیل اینکه گاهی بدون سنجش عملکرد، پیشرفت‌های خودمان را اندازه گیری می‌کنیم یا از معیارهای نادرستی استفاده می‌کنیم، بنابراین بازخوردهای ضعیفی به دست می‌آوریم. حالت بدتر این است که هرگز مقدار پیشرفت خودتان را نسنجید!

به منظور یافتن پیشرفتهای حاصل شده باید بتوانید عملکرد فعلی‌تان را نسبت به قبل بسنجید و برای این کار به یک نقطه مبدأ نیاز دارید. اندازه گیری به این معنا است که عددی را به آن اختصاص دهید و از طریق آن ‌بتوانید به صورت عینی و ثابت دو چیز را مورد مقایسه قرار دهید.

تصور کنید می‌خواهید دریبل بسکتبال را یاد بگیرید. نخستین بار مربی شما را مورد تشویق قرار می‌دهد و می‌گوید خوب است. دور دوم مربی به شما خواهد گفت:  «آفرین! عالی» مطمئناً شما می‌دانید که در این کار پیشرفت داشته‌اید و مربی نیز به این موضوع واقف است.

اما تا چه اندازه؟ چگونه می‌توانید مهارت دریبل را بهتر کنید؟ تفاوت میان خوب و عالی به درستی نشان نمی‌دهد که چه قدر پیشرفت داشته‌اید.

اکنون به سناریوی دوم توجه داشته باشید. اگر 4 دریبل بزنید بدون اینکه اشتباهی داشته باشید و مربی به شما بگوید خوب است و از شما بخواهد بار دوم 8 دریبل بدون خطا داشته باشید تا عالی شوید، در این صورت می‌توانید مقیاس بهتری از نحوه عملکرد خودتان داشته باشید.

در صورتی که کمیت به عملکرد شما اضافه شود می‌دانید که اگر 16 دریبل بدون خطا داشته باشید تا چه حد به پیشرفت شما اضافه شده است. همچنین می‌توانید برای خودتان مانع درست کنید و از یک حریف کمک بگیرید تا تلاش کند توپ شما را بگیرد.

اگر در این مرحله نیز عملکرد خوبی داشتید حریف خودتان را به دو نفر افزایش و این پروسه را ادامه دهید. به این صورت می‌توانید به آسانی پیشرفت خودتان را ارزیابی کنید.

 

گونه از آمازون درآمد دلاری کسب کنیم؟

 

به طور مرتب حلقه بازخورد یادگیری را بهبود دهید

اکنون که با حلقه بازخورد آشنا شدید، آیا آماده هستید که آن را به اجرا در آورید؟ می‌خواهید چه مهارت جدیدی را یاد بگیرید؟ در زمان یادگیری این مهارت جدید تمام مراحل را اجرا کنید و دقت داشته باشید که آیا سرعت یادگیری را بهبود می‌دهد یا خیر.

به منظور حفظ انگیزه و اجتناب از نتایج نزولی، لازم است حلقه بازخورد را به طور پیوسته بهبود دهید. به عبارت دیگر با بهبود حلقه بازخورد می‌دانید که مرحله بعد باید چه چیزی را اندازه گیری کنید، چه سؤال‌هایی از خودتان بپرسید و چه چیزهایی را باید به دست بیاورید.

در صورتی که تمایل دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید می‌توانید به موضوع «چگونه در سریعترین زمان چیزی را یاد بگیریم» نگاهی داشته باشید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-learning-and-skills
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh