مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آنچه برای رسیدن به موفقیت نمی دانستید و باید بدانید

توضیحات کوتاه :
هر کسی در زندگی خود به دنبال رسیدن به موفقیت است، اما آیا به راستی همه افراد توانایی رسیدن به آن را دارند؟ در جواب باید گفت بله هر کسی قابلیت موفق شدن را دارد اما باید شروط آن را رعایت کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 865
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آنچه برای رسیدن به موفقیت نمی دانستید و باید بدانید


خلاصه‌ای از مقاله:
دست یابی به موفقیت، تنها با خیال پردازی و داشتن رؤیا محقق نمی‌شود، بلکه برای آن باید هدف داشت، برنامه ریزی و تلاش کرد و از همه مهمتر یاد گرفت. البته راه‌های رسیدن به موفقیت برای هر فردی متفاوت است، اما در کل می‌توان چندین مرحله اساسی برای آن تصور کرد. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید، شما را با کلیدهای رسیدن به موفقیت در زندگی آشنا خواهد کرد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

گام‌های موفقیت در زندگی

هر کسی در زندگی خود به دنبال رسیدن به موفقیت است، اما آیا به راستی همه افراد توانایی رسیدن به آن را دارند؟ در جواب باید گفت بله هر کسی قابلیت موفق شدن را دارد، به شرط این که از راه درستی اقدام کند که در ادامه به 9 مورد آن اشاره خواهیم کرد.

 

تغییر و تحول در کسب و کار

 

1. هدف خود را مشخص کنید

زندگی بدون هدف، درست مانند قدم گذاشتن در مسیری است که قبلاً نرفته‌اید و هیچ راهنما و نقشه‌ای هم در دست ندارید. اگر شما هدفی در زندگی خود نداشته باشید، صبح‌ها انگیزه‌ای برای بیدار شدن از خواب نخواهید داشت، چون نمی‌دانید قرار است چه کاری انجام دهید. برعکس وقتی برای خودتان هدفی تعیین می‌کنید، مثلاً این که کسب و کار شخصی خودتان را راه اندازی کنید، به دیگران کمک کنید، دانش و اطلاعات‌تان را بالا ببرید و غیره، می دانید از زندگی چه می‌خواهید و دیگر به دنبال راه‌هایی خواهید بود که شما را به آن هدف نزدیک‌تر کند.

2. چرای بزرگ زندگی خود را بدانید

هدف اصلی شما در زندگی هر چه باشد، باید دلیل و چرایی انتخاب آن را بدانید. مثلاً چرا می‌خواهید شروع به یادگیری یک زبان خارجی کنید؟ آیا قصد مهاجرت دارید؟ می‌خواهید دانش و اطلاعات خودتان را بالا ببرید و یا صرفاً می‌خواهید با این کار خودنمایی کنید؟

شاید بپرسید این سوال‌ها چه اهمیتی دارند. در جواب باید گفت وقتی ندانید چرا چنین هدفی را انتخاب کرده‌اید یا دلیل‌تان محکم نباشد، ممکن است در میانه راه و با پیش آمدن کوچکترین مشکلی برای ادامه راه دلسرد و نا‌امید شوید. برعکس، وقتی برای رسیدن به هدف خود مصمم باشید و آن را با تمام وجود قبول داشته باشید، نه تنها از مشکلات پیش روی خود نخواهید ترسید، بلکه علت آنها را پیدا کرده، از آنها درس می‌گیرید و تلاش می‌کنید که دوباره آنها را تکرار نکنید.

 

ویدئو پیشنهادی: کارهایی که قبل از 20 سالگی باید انجام دهید

 

رموز موفقیت

 

3. تکنیک‌های مدیریت زمان را یاد بگیرید

یکی از کلیدهای دست یابی به موفقیت این است که کارهای خود را به ترتیب اهمیت انجام دهید، به عبارت دیگر، باید مهارت مدیریت زمان را در خودتان تقویت کنید. وقتی شما کارهای مهم خود را زودتر و در مواقعی که کارایی و بازدهی بیشتری دارید، مثلاً صبح‌ها انجام می‌دهید، خروجی و بازده کار شما بیشتر خواهد بود. مثلاً وقتی قرار است کاری را تا پیش از تمام شدن ساعت کاری خود تحویل دهید و آن را باید با دقت و تمرکز بالا انجام دهید، بهترین استراتژی این است که همان ابتدای صبح که به دفتر کار خود وارد می‌شوید به انجام آن بپردازید. به این خاطر که سطح انرژی جسمی، ذهنی و نیز تمرکز شما معمولاً در آن ساعت بالا خواهد بود.

4. ذهن خود را به یادگیری عادت دهید

تجربه نشان داده است کسانی که در هر زمینه‌ای دائماً در حال به روز کردن خود و آموخته‌هایشان هستند، شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت. مثلاً اگر شما معلم هستید، نباید به شیوه‌هایی اکتفا کنید که معلمان خودتان برای آموزش دادن به شما استفاده کرده‌اند. به این خاطر که روش‌های تدریس دائماً در حال تغییر است و شیوه‌های قبلی کم کم منسوخ می‌شوند. حوزه کسب و کار نیز نمونه دیگری از این دست است. اگر تحولاتی که طی سال‌های اخیر در زمینه کسب و کار صورت گرفته است را در نظر داشته باشید، متوجه می‌شوید که پدیده‌ای به نام اینترنت بر آن سایه انداخته است.

یعنی اگرچه هنوز شیوه‌های قبلی خرید و فروش کالا، یعنی فروش فیزیکی محصولات ادامه دارد، اما به تدریج کسب و کارهای آنلاین دارند جای بیزینس های سنتی را می‌گیرند. این موضوع در زمینه ارائه خدمات هم دیده می‌شود. مثلاً امروزه عده‌ای برای آموزش زبان به جای این که به صورت حضوری در کلاس حاضر شوند، بسته‌های آموزشی خود را از طریق اینترنت به دیگران می‌فروشند. پس تلاش برای افزایش اطلاعات خود در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید و پی بردن به راه‌هایی که می‌تواند به راحتی، افزایش بازدهی و سود شما کمک کند، مسیر موفقیت را تا حد زیادی هموار خواهد کرد.

 

تکنیکهای موفقیت

 

5. استفاده از تجربه دیگران را فراموش نکنید

گاهی اوقات هدفی را برای زندگی خود انتخاب می‌کنیم که قبلاً شخص دیگری در آن قدم نگذاشته است. در این صورت شما باید با آزمون و خطا به جلو بروید و البته به احتمال زیاد خسارت‌های مالی هم متوجه شما خواهد شد. بنابراین بهتر است به جای این که به اصطلاح خودتان دست به اختراع دوباره چرخ بزنید، از تجربه‌های دیگران استفاده کنید. چون قبلاً فرد دیگری آن مسیر را پیموده است، از پیچ و خم‌ها، مشکلات و البته مزایای آن اطلاع دارد و شما به کمک آن تجربیات، صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه‌های خود خواهید کرد.

6. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

یکی دیگر از کلیدهای موفقیت افزایش اعتماد به نفس است. همانطور که از نام این اصطلاح هم مشخص است، شما به خودتان و توانایی‌هایی که دارید اعتماد دارید. یعنی می دانید که وقتی در مسیری جدید قدم می‌گذارید، قدرت و ظرفیت غلبه بر چالش‌ها را دارید. اعتماد به نفس همچنین به شما کمک می‌کند دایره روابط خود با دیگران را گسترش می‌دهد دهید و توان رهبری و مدیریت یک گروه را به عهده بگیرید. وجود این ویژگی همچنین باعث می‌شود نسبت به موانع و مشکلات هراسی به دل ندهید و استرس کمتری را تجربه کنید. 

مقاله پیشنهادی: چهار راه برای ساخت اعتماد به نفس

 

کلیدهای موفقیت

 

7. نه گفتن را یاد بگیرید

شاید نتوان در نگاه اول ارتباط مستقیمی میان نه گفتن و رسیدن به موفقیت پیدا کرد، اما واقعیت این است که وقتی تنها دیگران را در اولویت قرار می‌دهید، یعنی زمان و انرژی که باید صرف خودتان و پیشرفت‌تان کنید به هدر خواهد رفت. البته منظور ما این نیست که هیچ وقت به دیگران کمک نکنید، بلکه این کمک کردن باید با در نظر گرفتن شرایط خودتان در زندگی باشد.

8. خودتان را از دیگران متمایز کنید

یکی دیگر از راه‌های دست یابی به موفقیت به ویژه در زمینه کسب و کار این است که خودتان را برتر از دیگران نشان دهید، البته نه در حرف، بلکه در عمل! مثلاً اگر به تازگی در کار تولید یا فروش محصولی وارد شده‌اید که ده‌ها مورد مشابه آن در بازار وجود دارد، نباید انتظار داشته باشید که حتماً در فروش آن موفق شوید. به این خاطر که رقیبان شما قبلاً جایگاه‌شان را در بازار تثبیت کرده‌اند و برای مشتریان کاملاً شناخته شده هستند.

حال شما چه کاری باید انجام دهید؟ آیا باید دست از تلاش بکشید؟ مسلماً نه. شما باید با توجه به نظرات مشتریان در مورد آن محصول و انتظاراتی که از تولید کنندگان دارند، برای تغییر و بهبود آن تلاش کنید. مثلاً طرح‌های جدیدی از محصول خود تولید کنید که قبلاً کسی نساخته باشد، رنگ آن را تغییر دهید، بسته بندی آن را شکیلتر کنید و غیره

9. به سلامتی خود اهمیت بدهید

برخورداری از تغذیه مناسب، خواب و استراحت کافی، باعث می‌شود که انرژی و تمرکز لازم برای انجام هدف‌های خود را داشته باشید. اگر تصور کنید که هر چه در طول شب بیشتر بیدار باشید، به کارهای بیشتری می‌توانید رسیدگی کنید، سخت در اشتباه هستید، به این خاطر که به بدن خودتان زمان و فرصت لازم برای ترمیم را نداده‌اید، در نتیجه نمی‌توانید بازدهی و کارایی لازم را داشته باشید.

 

کسب درآمد و موفقیت مالی

 

کلیدهای موفقیت تنها به این 9 مورد ختم نخواهد شد. نوشتن اهداف بر روی کاغذ و تقسیم آنها به هدف‌های کوتاه مدت و طولانی مدت و در نظر گرفتن زمان برای آنها و نیز ارزیابی میزان پیشرفتی که داشته‌اید، به شما کمک می‌کند آهسته اما پیوسته به هدف‌های خود نزدیک شوید. برنامه ریزی و به تأخیر نینداختن کارها یکی دیگر از کلیدهای موفقیت به حساب می‌آید.

اینکه بتوانیم با همراهی یکدیگر جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم، یعنی یک گام مهم و اساسی برا بهبود زندگی تمام مردم جهان برداشته‌ایم. آشنایی با شیوه زندگی و اقدامات افراد موفق و معروف جهان در جهت سرعت بخشیدن به این کار مهم جهانی، بسیار تاثیرگذار است. ما سعی کرده‌ایم با آماده‌سازی مجموعه برنامه‌های رایگان هیروتایم در توسعه این تفکر و باور صحیح، سهیم باشیم و به شما هم پیشنهاد می کنیم با تماشای آنها و بیان نظرات خود ما را همراهی نموده و شما هم در گسترش این تفکر و عملکرد زیبا سهیم باشید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/keys-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط