تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

50 توصیه از کارآفرینان موفق

توضیحات کوتاه :
میل به موفقیت ذاتی است اما نمی‌توانیم صرفاً با اتکا به خودمان از پله‌های موفقیت بالا برویم. عرصه کارآفرینی نیز مستثنی نیست و برای تبدیل شدن به کارآفرین موفق باید به الگوهای موفق تکیه کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 8 دقیقه
50 توصیه از کارآفرینان موفق

 

خلاصه ای از مقاله

مسیرهای فراوانی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد که هر کدام نکات و چالش هایی دربر دارد. در این مقاله 50 نکته کلیدی از زبان 50 کارآفرین موفق را بیان خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

کارآفرینان برتر چه پیشنهاداتی برای موفقیت دارند؟

یکی از ویژگی‌های ذاتی و غریزی ما انسان‌ها این است که دوست داریم موفقیت را تجربه کنیم. چه لذتی بالاتر از این است که به واسطه موفق شدن و رسیدن به هدفهایمان شادی را از ته دل احساس کنیم.

نکته این جا است که گرچه این غریزه در همه وجود دارد اما همه ما نمی‌توانیم صرفاً با اتکا به خودمان از پله‌های موفقیت بالا برویم. عرصه کارآفرینی نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق باید به الگوهای موفق این حوزه تکیه کرد.

 

چگونه با کارآفرینی ثروتمند شویم؟

  

از این رو در ادامه به توصیه و پیشنهادات 50 کارآفرین برتر دنیا اشاره خواهد شد: 

1. جف بزوس مؤسس شرکت آمازون

«کاری را انجام بدهید که واقعاً به آن علاقه دارید و به دنبال کاری که مد روز هست نروید.»

2. استیو جابز خالق اپل

«مردم می‌گویند باید به کاری که انجام می‌دهید عشق بورزید و این کاملاً درست است. به این دلیل که این کار آنقدر سخت است که اگر علاقه نداشته باشید، از آن دست می‌کشید. خیلی سخت است و باید به مدت طولانی آن را انجام بدهید.

بنابراین اگر به آن علاقه نداشته باشید، اگر از آن لذت نبرید به راحتی کارتان را رها می‌کنید.»

3. پیر امیدیار مؤسس ای بی

«کار مورد علاقه‌تان را انجام دهید. اگر شکست بخورید اشکالی ندارد. این همان تجربه‌ای است که باید کسب کنید و اجازه ندهید حتی افرادی که برایشان احترام قائل هستید و به حرف‌های آنها اعتماد دارید، به شما بگویند از عهده آن کار بر نمی‌آیید.

اغلب مواقع مردم به شما می‌گویند غیرممکن است زیرا خودشان شجاعت انجام دادنش را ندارند.»

 

افراد موفق جهان

 

4. مایکل دل رئیس و بنیانگذار شرکت رایانه‌‌ای دل

«به نظرم افرادی که به دنبال ایده‌های بزرگ برای کسب پول و ثروت هستند به همان اندازه افرادی موفق می‌شوند که به دنبال عشق و علاقه‌شان می‌روند.»

5. سرگی برین محقق و مبتکر روسی و یکی از مؤسسان شرکت گوگل

«اگر بدانید که قرار است کارِ شما تغییر زیادی در دنیا ایجاد کند، بسیار رضایت‌بخش خواهد بود و عشقی که ایجاد می‌کند باعث می‌شود انرژی زیادی برای موفقیت درون شما متولد شود.»

 

کسب موفقیت

 

6. بیز استون مهندس نرم افزار و از بنیانگذاران توئیتر

«شما باید در کاری که انجام می‌دهید سرمایه‌گذاری عاطفی داشته باشید. اگر به کارتان علاقه نداشته باشید مطمئناً شکست می‌خورید. موفقیت را نمی‌توان تضمین کرد اما با انجام دادن کاری که به آن علاقه ندارید شکست شما حتمی خواهد شد.»

7. گری واینر چاک، کارآفرین، سخنران انگیزشی و نویسنده

«اگر می‌خواهید به جایی برسید، باید وقت زیادی را با افرادی بگذرانید که قبلاً به همان جا رسیده‌اند.»

8. دنیل اک مؤسس شرکت موسیقی اسپاتیفای

«من همه چیز را زیر سئوال می‌برم. این کار هم جنبه مثبت دارد هم منفی. اما باید بتوانید کسی را مجبور کنید جواب بدهد چرا فلان کار خاص را انجام می‌دهد. بدترین جواب این است که بگویید همیشه همین جور بوده و ما هم باید همین کار را انجام بدهیم.

در واقع، این جواب نیست. باید همیشه از خودتان بپرسید آیا می‌شود این چیزهایی را که در حال حاضر داریم بهتر کرد؟»

 

رموز موفقیت

 

9. کوین رز کارآفرین وب و بنیانگذار شرکت های Digg و Tiiny

«زمانی که به دنبال ایده می‌گردیم، همیشه از خودمان می‌پرسیم، این ایده چه بازار جدیدی را خلق می‌کند و اینکه چه مشکلی را در چه موقعیتی حل می‌کند. هر روز، برنامه‌ام را از لحظه‌ای که بیدار می‌شوم با خودم چک می‌کنم و هرکاری که انجام می‌دهم از خودم می‌پرسم این کار کجای برنامه‌ام قرار دارد.»

10. جیمز آلتوچر کارآفرین، سرمایه گذار و نویسنده کتاب «خودتان را انتخاب کنید»

«اگر شما هر روز ده ایده به ذهنتان نرسد، عضله ایده پرداز شما تحلیل می‌رود. به خاطر همین است که من هر روز این دفتر یادداشت را با خودم دارم.

از سال 2001 تا الان این کار را انجام می‌دهم. نکته خوب قضیه این جا است که اگر شما شش ماه این کار را انجام دهید دیگر مثل یک ماشین می‌شوید و نکته شگفت‌آور این است که دیگر همه جا ایده به ذهنتان می‌رسد.»

11. رابرت گرین نویسنده کتاب Mastery

«یادتان باشد که کسی به ایده‌های شما اهمیت نمی‌دهد. اصلاً برای کسی مهم نیست. این شما هستید که باید دنیا را متقاعد کنید. باید نشان دهید تنها فردی هستید که می‌تواند این کار را انجام دهد.»

 

موفقیت

 

12. گای کاواساکی نویسنده و سرمایه گذار

«در مورد تغییر دادن دنیا، من از استیو جابز یاد گرفتم که اگر واقعاً به کار و ایده‌تان ایمان داشته باشید خواهید دید که دیگران هم به آن ایمان می‌آورند و برای شما تولید محصول می‌کنند. بنابراین وظیفه شما این است آن چیزی را که باور دارید، پرورش دهید تا تبدیل به واقعیت شود.

نباید بگوئید: «مهم نیست که مردم نمی‌توانند ببینند. زمانی که آن را ساختم، می‌بینند.» نه این گونه نیست. باید قبل از این که ببینند، بتوانند آن را باور کنند.

 

توصیه های انسان های موفق

 

13. استیو وزنیاک، یکی از مؤسسان اپل

«فکر نکنید که حتماً باید از همان ابتدا چیزی همانند کامپیوتر اپل بسازید. بخش زیادی از زندگی را صرف اختراع وسایلی کردم که فقط برای سرگرمی بود. کار کردن برای سرگرمی خیلی مهم است و همچنین اینکه فکر کنید و ببینید آیا می‌توانید کاری یا چیزی را بهبود ببخشید یا نه.

اول برای خودتان و برای سرگرمی چیزهایی را بسازید و بعد به فکر کار کردن برای دیگران باشید.»

 

مقاله پیشنهادی: استیو وزنیاک شریک و هم بنیانگذار شرکت اپل - دانلود رایگان قسمت جدید هیروتایم

افراد موفق

 

14. مارک کوبان کارآفرین

«اگر می‌خواهید پیشرفت کنید و به رویاهایتان دست پیدا کنید مسلماً شانس مهم است اما مهمتر از آن وارد شدن به بیزینسی است که همه جا در دسترس باشد و هیچ حد و نهایتی نداشته باشد.

زیرا این کار سختی‌های خودش را دارد بنابراین اگر نتوانید همه جا و برای همه، این کار را انجام بدهید نمی‌توانید آنطور که موردنظرتان هست کارتان را گسترش بدهید و ارزش آفرینی کنید.»

 

50 توصیه ازافراد موفق

 

15. سم آلتمن کارآفرین

«آیا می‌خواهید بدانید که بهترین ایده چه نوع ایده‌ای است؟ ممکن است ایده بدی به نظر برسد اما حقیقت این است که ایده شما باید دیوانه‌وار و در عین حال درست و حسابی باشد.»

16. تونی فدل مؤسس Nest

«هر وقت می‌خواهید یک کار متفاوت انجام بدهید، همیشه یک لحظه‌ای فرا می‌رسد که باید به حس درونی خودتان اعتماد کنید. حس شما می‌گوید که کارتان درست است یا نه. اگر در کارتان دچار شک و شبهه نشوید، به این معنا است که هنوز مرزها را نشکسته‌اید.»

 

انسان های موفق

 

17. دانا رینگلمن مؤسس Indiegogo

«اگر می‌خواهید به پیشرفت برسید باید یک کار عمیقاً معنادار انجام بدهید یک کار بسیار مهم. بنابراین دنبال این نباشید که سریع به موفقیت برسید، دنبال این باشید که یک چیز مهم را خلق کنید. چیزی که دنیا واقعاً نیاز دارد.»

18. سایمون سینک نویسنده

«چرا برخی سازمان‌ها الهام بخش هستند و برخی دیگر نه؟ همه افراد و همه سازمانها در دنیا می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند. برخی از این سازمان‌ها می‌دانند که چطور این کار را انجام بدهند.

مثلاً با متمایز کردن ارزش کسب‌وکار یا ارائه یک ویژگی منحصر‌به‌فرد. اما تعداد بسیار اندکی از سازمان‌ها می‌دانند که «چرا» دارند این کار را انجام می‌دهند. منظور از «چرا» سود نیست. چون سود نتیجه کار است. منظور از «چرا» هدف، رسالت و اعتقاد است. دلیل وجودی سازمان شما چیست؟»

 

موفق شدن

 

19. ست گودین نویسنده

«اگر کودکی لیموناد می‌فروشد با اینکه یک دستگاه لیموناد بفروشد بسیار فرق می‌کند. چراکه داستان پشت این دو خیلی فرق می‌کند. به همین خاطر وقتی یک کسب و کار کوچک را می‌بینیم از آن‌ها نمی‌پرسیم که دارایی و سرمایه‌شان چقدر است.

می‌پرسیم داستانشان چیست؟ چرا باید آنها را انتخاب کنیم؟ چرا باید به کارشان اهمیت دهیم ؟ اگر بخواهید آمار و ارقام ارائه بدهید تأثیری روی من ندارد. من دنیا را از طریق ارقام تحلیل نمی‌کنم.»

20. ایوان ویلیامز بلاگر

«اگر می‌خواهید بدانید آیا واقعاً به چیزی عشق و علاقه دارید یا نه، از خودتان بپرسید اگر من فلان کا را انجام ندهم یا اگر نتوانم از آن پول دربیاورم، آیا باز هم می‌خواهم این کار انجام شود و به واقعیت بیپوندد یا نه؟»

21. رید هافمن مؤسس لینکدین

«وقتی یک ایده برای کارآفرینی دارید، معمولاً دوست دارید که برای خودتان محفوظ نگه‌دارید چون فکر می‌کنید خیلی خاص است. این کار اشتباه است. چون مزیت شما در مقابل رقبا این نیست که یک ایده دارید و برای خودتان نگه داشته‌اید و نمی‌دانید چه نقاط ضعف و قوتی دارد.

مزیت رقابتی شما این است که آیا روی این ایده فکر کرده‌اید؟ آیا ایده عملی است؟ تیم مناسب کار چگونه است؟ مهارت مناسب برای این کار چیست؟ بنابراین باید در مورد ایده‌ای که دارید با دیگران صحبت کنید.»

22. جک دورسی یکی از مؤسسان توییتر

«همه می‌توانند ایده‌های نابی داشته باشند. اما مهم این است که ایده را عملی کنیم، گسترش دهیم و اینکه افرادی را پیدا کنیم به ما کمک کنند روی این ایده کار کنیم. چالش اصلی این است. اما برای شروع، باید ایده را روی کاغذ بیاورید، در مورد آن صحبت کنید و به واقعیت تبدیل نمایید.»

 

موفقیت در زندگی

 

23. کوین سیستروم مؤسس اینستاگرام

«نیازی نیست که بهترین باشید بلکه باید ماجراجو باشید. آنقدر باید ماجراجو باشید که بتوانید ایده خلق کنید، توصیفش کنید و ایده‌تان را به دنیا نشان بدهید.

ممکن است تعداد زیادی از افراد، این کار را بهتر از شما انجام دهند اما نکته این جا است که باید افرادی را پیدا کنید که جذب ایده شما شوند و مثل شما بخواهند روی این ایده کار کنند.»

24. درو هوستون مؤسس DropBox

«بهترین کار برای این که بفهمید ایده شما جواب می‌دهد یا نه چیست؟ درست است، طراحی و مهندسی بخش مهمی هستند. اما بهترین معیار این است که فکر کنید فردی که به فروشگاه یا وبسایت شما مراجعه می‌کند، وقتی بیرون می‌رود مشکلش حل شده باشد.»

25. برایان چسکی مؤسس Airbnb

«برخی مواقع به جای اینکه یک تجربه نه‌چندان موفق را بگیریم و تلاش کنیم که مشکلش را برطرف کنیم، بهترین کار این است که تجربه موفق یک نفر را مطالعه و کاملاً درک کنیم و بعد به این فکر کنیم که چطور می‌شود این تجربه را بهتر کرد و گسترش داد.»

26. پیتر تیل یکی از مؤسسان PayPal

«وقتی یک کار جدید را شروع می‌کنید نباید از بازارهای بزرگ شروع کنید. اول از بازارهای کوچک شروع کنید و سریعاً آنها را تحت سلطه خودتان در بیاورید.»

27. ایلان ماسک کارآفرین، سرمایه گذار، مؤسس تسلا و اسپیس ایکس

«همیشه به دنبال انتقاد باشید. انتقادی که با تفکر انجام شده باشد مثل طلا است. باید به دنبال این نقدها از هر کسی باشید و مخصوصاً از دوستانتان نقد بگیرید.»

28. الن شاف مؤسس Imgur

«اگر از جامعه مجازی استفاده نمی‌کنید به ضررِ کار شما است. می‌توانید از جامعه‌های آنلاین بپرسید که نظرشان در مورد ایده‌های شما چیست؟ و آنها به شما پیشنهاد بدهند. می‌توانید افرادی را پیدا کنید که به موضوع شما علاقه دارند، افرادی که در این زمینه تجربه زیادی دارند و می‌توانند به شماکمک کنند.»

29. کریس ساکا سرمایه گذار

«یکی از بهترین نکته‌هایی که باید به آن توجه کنید این است که نباید هیچ یک از افرادی که با آنها  برخورد می‌کنید را دست کم بگیرید. فرقی نمی‌کند کارگری باشد که در ایستگاه اتوبوس ایستاده یا پیشخدمت یک رستوران یا یک کارمند دون پایه. باهوش‌ترین رهبران، همیشه عقیده همه را جویا می‌شوند، نه فقط عقیده افراد مهم را. »

30. پل گراهام یکی از مؤسسان Y Combinator

«اکثر استارتاپ‌هایی که شکست می‌خورند دلیلش این است کاری را انجام نمی‌دهند که مردم می‌خواهند بلکه کاری را انجام می‌دهند که «فکر می‌کنند» مردم می‌خواهند. دلیل شکست‌شان این بوده که وقتی کسی به آنها گفته است که این ایده خوبی نیست، قبول نکرده‌اند  یا یک نفر دیگر آمده و کاری را انجام داده که مردم به آن تمایل داشته‌اند.»

 

رموز کارآفرینان موفق

 

31. دنیس کرولی مؤسس Foursquare

«بهترین توصیه‌ این است که اجازه ندهید مردم حواس شما را از کارتان پرت کنند، با حرف هایی از قبیل ایده‌ات خوب نیست، عملی نیست، چرا باید این کار را انجام دهید، یک شخص دیگر هم دارد همین کار را انجام می‌دهد.

اگر به این عقاید منفی گوش دهید هیچ‌وقت نمی‌توانید چیزی را خلق کنید. این کاری بود که ما انجام دادیم. سعی کردیم چیزی را خلق کنیم که مفید باشد و اگر شما می‌توانید از آن استفاده کنید احتمالاً هزاران نفر دیگر هم می‌توانند از آن سود ببرند.»

32. اریک رایز مؤسس The Lean Startup

«بنابراین برای تست کردن ایده‌هایتان کافی نیست که با گروه‌های آزمایشی این کار را انجام دهید بلکه در تمام طول مسیر، حتی در مسیر گسترش بیزینس هم همیشه باید عملی بودن ایده‌هایتان را به بوته آزمایش بسپارید.»

33. لیا باسک مؤسس TaskRabbit

«کاری که واقعاً نیاز هست انجام بدهید این است که فکر کنید کوچکترین آزمونی که می‌توانید روی ایده، نظریه یا مفهومتان انجام دهید، چیست. بعد همان کار را انجام دهید و کاری کنید که مشتریان هم از آن استفاده کنند. چون مشتری‌ها تنها افرادی هستند که می‌توانند بگویند ایده شما موفق می‌شود یا نه.»

34. آنتونی کاسالنا مؤسس Squarespace

«نیازی نیست که به دنبال تغییر دنیا باشید و اثری از خودتان در سطح جهانی به جا بگذارید. در آغاز کار، قدم‌به‌قدم سعی کنید مشکلات کوچک را حل کنید تا در نهایت به توانایی لازم برای کارهای بزرگ دست پیدا کنید.»

35. الکسیس اوهانیان مؤسس Reddit

«نکته اصلی بیزینس این است که یک کار استثنایی برای کاربرهایی که دارید انجام دهید، چه در خصوص جامعه، ارتباط یا طراحی. این بزرگترین مزیت ما به عنوان یک استارتاپ است. این باعث می‌شود که ما موفق شویم و آن را به مأموریت اصلی بیزینس‌مان تبدیل کنیم.»

36. جیسون فراید مؤسس Basecamp

«شما باید سرمایه‌ای که دارید را صرف آموزش و به اشتراک گذاری کنید. بنابراین ممکن است به جای یک بازاریاب بهتر باشد یک نویسنده استخدام کنید و افکارتان را به مردم منتقل کنید. البته همیشه نمی‌توانید در مورد خودتان صحبت کنید. در مورد موضوعات مرتبط به حوزه کاری و ایده‌هایتان، صحبت کنید و مخاطب جذب نمایید.»

 

50 توصیه از کارآفرینان

 

37. پالمر لاکی Oculus Rift

«اگر شما مؤسس یک شرکت باشید مهم‌ترین چیزی که باید بدانید این است که نمی‌توانید همه کارها را خودتان انجام دهید و حتی اگر بتوانید، نباید این کار را انجام دهید.»

38. کمال راویکنت، AngelList

«در هر کاری که انجام می‌دهید باید به دنبال شریک باشید. به دنبال کسی باشید که سطح هوش، انرژی و صداقت بالایی داشته باشد. شما به همه این سه مورد نیاز دارید و نمی‌توان هیچ کدام را نادیده گرفت اگرنه در نهایت با کسی شریک می‌شوید که یا باهوش نیست یا سختکوش نیست یا بدتر از همه با یک فرد نادرست شریک می‌شوید که برخلاف منافع شما عمل می کند. فهمیدن اینکه کسی صداقت دارد به زمان بسیار زیادی نیاز خواهد داشت.»

39. بن سیلبرمن مؤسس پینترست

«مهم‌ترین نکته این است که همه در راستای هدف کار کنند. فرقی نمی‌کند که هدفتان ساخت یک بیزینس کوچک برای کسب پول و ثروت باشد تا دیگر مجبور به انجام کار اداری نباشید یا اینکه بخواهید یک کار بزرگ انجام دهید یا حتی چیزی مثل گوگل بسازید، فرقی نمی‌کند. مهم این است که همه در راستای هدف کار کنند.»

40. تونی شی مؤسس زاپوس

«بسیاری از سازمان‌ها و شرکتها لیستی از ارزش‌های بنیادی دارند. اما مشکل اینجا است که خیلی فرمالیته و آرمانی است. از همان روز اول، در بیانیه‌های مطبوعاتی یا سیاست‌های بازاریابی این ارزش‌ها را بیان می‌کنند اما بعد از مدتی فقط همین جمله‌های رویایی توخالی روی تابلویی در لابی شرکت می‌ماند.

ما به دنبال ارزش‌هایی هستیم که تعهد پذیر باشند. منظور از تعهدپذیری این است که استخدام و اخراج کارمندان بر اساس این ارزش‌ها و کاملاً مستقل از عملکرد شغلی آنها انجام شود.»

41. اندرو میسون مؤسس Groupon

«منظور از ارزش، آن اصول و رفتارهایی است که ایمان راسخ به آنها دارید. راسخ یعنی این که هیچ نوع داده و اطلاعاتی نمی‌تواند شما را از آن ارزش‌ها منحرف کند. موفقیت بلند مدت شما به وسیله میزان پایبند بودن شما به این ارزش‌ها مشخص می‌شود.»

 

 کارآفرینان موفق

 

42. ریچارد برانسون مؤسس شرکت ویرجین

«یک شرکت یعنی جمعی از مردم. شما به عنوان رهبر گروهی از مردم، باید شنونده خوبی باشید، خوب انگیزه بدهید و باید خوب تشویق کنید و بهترین ویژگی‌ها را در آنها پیدا کنید. آدم‌ها هم مثل گل هستند.

اگر آنها را آبیاری کنید، رشد می‌کنند و اگر افراد را تحسین و تشویق کنید، شکوفا می‌شوند، این مهمترین ویژگی یک رهبر است.»

43. اندرو لینوگ مؤسس Soundcloud

«معمولاً به کارمندانم می‌گویم که دستیار سایر کارمندان شرکت هستم. وظیفه‌ام این است که مطمئن شوم چیزی که لازم دارند در دسترس‌شان باشد، هر چیزی که نیاز دارند تا عملکردی عالی داشته باشند.

این کاری است که باید انجام بدهم و اگر آنها چیزهای مورد نیازشان را نداشته باشند باید اطلاع بدهند چون این یعنی من کارم را درست انجام نداده‌ام.»

44. جاستین کان مؤسس Justin. tv

«موارد زیادی پیش می‌آید که از کنترل شما خارج هستند اما موفقیت شما به آنها بستگی دارد. مثلاً اینکه آیا بازار آماده پذیرش خدمات شما هست، مشتری و وضعیت اقتصادی، پذیرای خدمت شما هستند؟

آیا سرمایه گذار مناسب برای شرکت خود پیدا می‌کنید؟ شرایط بیرونی زیادی هستند که موفقیت شما را تعیین می‌کنند و شما نمی‌توانید آنها را کنترل کنید. شما باید آمادگی پذیرش این موارد را داشته باشید.»

45. جسیکا لیوینگستون مؤسس Y Combinator

«یک ویژگی مهم این است که ذهنی باز و انعطاف پذیر داشته باشید. منظور این نیست که نباید هدف و اعتقاد راسخ داشته باشید اما باید پذیرای تغییر هم باشید.»

46. مارک زاکربرگ مؤسس فیسبوک

«مشکلات زیادی پیش خواهد آمد و مردم می‌خواهند بدانند که چه نوع اشتباهاتی را نباید مرتکب شوند. توصیه این است که به پیشگیری از اشتباه فکر نکنید چون اشتباه اجتناب ناپذیر است. مسأله این است که از اشتباهات خود سریعاً درس بگیرید و دلسرد نشوید.

مثلاً در سالهایی که از ظهور فیسبوک می‌گذرد، همیشه مشکلاتی بودند که می‌توانستند به شکست کامل ما منجر شوند یا پیشرفت را برای ما غیرممکن می‌کردند اما ما دوباره شروع کردیم و درس گرفتیم. هیچ چیز غیرممکن نیست فقط باید یکی‌یکی موانع را پشت سر بگذارید.»

 

50 توصیه از کارآفرینان موفق

 

47. مارک اندرسن مؤسس Andreessen Horowitz

«دو ویژگی مهم که باید در افراد وجود داشته باشند و خیلی هم ساده به نظر می‌رسند نبوغ و شجاعت هستند. شجاعت به معنی دلسرد نشدن در مواقع سختی است، به معنی داشتن اراده راسخ برای موفق شدن. این‌ها را می‌شود یاد گرفت، می‌توانید خودتان را مجبور کنید که شجاعت داشته باشید حتی اگر سخت باشد.

اما نبوغ، کمی سخت‌تر است که خودتان را مجبور به داشتن آن کنید. شجاعت بدون نبوغ ممکن است شما را به هدفتان نرساند اما نبوغ بدون شجاعت مطمئناً به شکست منجر می‌شود.»

48. داستین ماسکوویتز یکی از مؤسسان فیسبوک

«واقعیتی که ممکن است خوشایند نباشد این است که کارآفرین بودن کار ساده‌ای نیست، سختی زیادی دارد. باید مدت‌ها پشت میز بنشینید، تمرکز کنید، سرتان را  پایین بیندازید، به ایمیل‌های مشتریان پاسخ بدهید، بخش فروش را کنترل کنید، مشکلات مهندسی را حل کنید، بنابراین مهم است که با چشمان باز عمل کنید.»

 

چگونه کسب درآمد دائمی داشته باشیم؟

 

49. تیم فریس کارآفرین و سرمایه گذار

«خوش بینی مهم است اما برای شروع به کار به عنوان یک کارآفرین، باید عملاً بدبین باشید. باید بدترین شرایط مانند زیان مالی و از دست دادن زمان را پیش‌بینی کنید و اینکه اگر اتفاق بیفتند چه درس‌هایی برای شما خواهند داشت. قبل از شروع کار، بپذیرید که اتفاق خواهند افتاد.

چون اگر بدون آمادگی برای بدترین شرایط و با عینک خوش‌بینی وارد کار شوید و بخواهید که دنیا را شکست دهید، با تجربه اولین مشکل، روحیه‌تان را می‌بازید و از کار دست می‌کشید.»

50. امت شیر مؤسس Twitch

«اگر به کارتان عشق نداشته باشید، نمی‌توانید از تجربیات دردناکی که اجتناب ناپذیر هم هستند، سربلند بیرون بیایید. بنابراین حتماً مراقب خودتان، سلامت جسمی و روحی‌تان باشید چون فرآیندی طولانی و سخت در پیش رو دارید.»

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/50-successful-entrepreneurs-advice
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط