افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت فردی چیست؟

توضیحات کوتاه :
راه‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. برخی اگر به ثروت، شهرت یا قدرت دست پیدا کنند، موفقیت را پیدا کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد تعریف موفقیت بیش از یک تعریف تک بعدی و همگانی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 2

  • 3.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موفقیت فردی چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

شما باید تعریف خودتان از موفقیت و هدف از زندگی را بدانید. هر شخص، موفقیت را بسته به اینکه در چه شرایطی قرار دارد، به شکل متفاوتی معنا می‌کند. 10 راهی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان موفقیت خود را اندازه گرفته و به یک نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رسیدن به موفقیت در زندگی

راه‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. برخی اگر به ثروت، شهرت یا قدرت دست پیدا کنند، موفقیت را پیدا کرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد تعریف موفقیت بیش از یک تعریف تک بعدی و همگانی است. اگر از هزار نفر بپرسید که تعریف آنها از موفقیت چیست، هزار پاسخ متفاوت دریافت می‌کنید.

چیزی که واضح و مشخص است این است که شما باید تعریف خودتان از موفقیت و هدف از زندگی را بدانید. هر شخص، موفقیت را بسته به اینکه در چه شرایطی قرار دارد، به شکل متفاوتی معنا می‌کند. 10 راهی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان موفقیت خود را اندازه گرفته و به یک نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 

بهبود مدیریت کسب و کار

 

چگونه میزان موفقیت خود را اندازه بگیریم؟

صرف نظر از تعریفی که برای خود دارید، محاسبه میزان موفقیت می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. با ایجاد اندازه گیری مناسب و ویژگی‌های قابل شناسایی، می‌توانید این ایده انتزاعی مهم را اندازه گیری نمایید.

1. به دنبال رشد شخصی باشید

کلیشه‌ها افکاری هستند که بیش از اندازه استفاده می‌شوند، بدون اینکه افکار اصلی در پس آنها در نظر گرفته شود. با این حال، در برخی موارد، حقیقتاً لازم نیست خودتان را به شکل منحصر به فردی نشان دهید. برای مثال، زندگی را یک سفر تصور کنید. افراد موفق در این سفر به طور مداوم تغییر کرده، رشد نموده، چیزهای جدیدی را یاد گرفته و خود را بهتر می‌کنند.

ما به عنوان یک انسان، هیچ وقت نمی‌توانیم بگوییم که همه چیز را یاد گرفته‌ایم و به رشد کافی رسیده‌ایم. به همین دلیل است که جهان تا این اندازه جذاب و شگفت انگیز است. حقیقت این است که اگر شما توجه کنید، می‌بینید که همیشه یک چیز جدید برای یاد گرفتن وجود دارد. اگر شما تا به حال به نقطه‌ای رسیده‌اید که فکر می‌کنید همه چیز را می دانید، باید آگاه باشید که این احساس در حقیقت نشان دهنده این است که شما هیچ چیزی یاد نگرفته‌اید. شما در این صورت در پیش روی خود راهی طولانی‌ دارید.

 

موفقیت چیست؟

 

2. هدف گذاری داشته باشید

زمانی که متوجه شدید، همیشه یک راه برای پیشرفت کردن وجود دارد، باید برای اینکه سریع‌تر و بیشتر از گذشته رشد کنید، اهداف چالش برانگیز و در عین حال منطقی تعیین نمایید. شما هرگز نباید به همه اهداف خود دست پیدا کنید. هنگامی که به یک هدف دست پیدا کردید، به همان قانع نباشید.

سعی کنید در آن هدف بهتر شده و پیشرفت نمایید. این کار، بخشی از چرخه رشد شخصیتی است. زمانی که شما می‌دانید می‌توانید رشد کنید، می‌توانید اهدافی را در راستای این حرکت انتخاب کنید. تا زمانی که این اهداف را داشته باشید، می‌توانید رشد خود را حفظ نمایید.

3. کار تیمی را همیشه به یاد داشته باشید

زمانی که به گروه‌هایی می‌پیوندید که افرادی با آرزوهای مشابه در آن عضو هستند، می‌توانید با کمک به یکدیگر به بالاترین حد برسید. حتی بالاتر از آنچه که بتوانید تصور کنید. برای اکثر افراد، تشکیل یک تیم، یک گام مهم در رسیدن به موفقیت به شمار می‌رود.

یک تیم به شما کمک می‌کند تا قدرت خود را با دیگران متحد کرده و به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. نتیجه‌ای که برای همه افراد حاضر در گروه مثبت و مفید است. برای اینکه به بالاترین نقطه صعود کنید، نیازی نیست که تنهایی پیش بروید.

4. یک تفاوت به وجود بیاورید

افراد موفق هیچ وقت به دنبال این نیستند که خودشان به نتیجه خوبی دست پیدا کنند. یک شخص واقعاً موفق، کسی است که به دنبال انجام کاری باشد که یک تأثیر مثبت و پایدار روی زندگی همگان داشته باشد. برعکس، سایر افراد که نمی‌توانند خیلی به نتایج ماندگار عملکرد خود فکر کنند، تنها به آینده و تأثیری که عملکرد آنها خواهد داشت، فکر می‌کنند.

در حقیقت، کسانی که این ویژگی را دورن خود ندارند، به هیچ عنوان فرد موفقی نیستند. یک فرد موفق به اهداف خود دست پیدا کرده و سپس دست خود را برای کمک به دیگران به سمت آنها دراز می‌کند.

 

موفقیت فردی

 

5. به امنیت مالی دست پیدا کنید

این جمله که پول، خوشبختی نمی‌آورد حقیقتاً درست است. اما با این حال با داشتن امنیت مالی خیلی چیزها در زندگی، راحت‌تر از گذشته می شود. زمانی که شما مجبور نباشید برای نیازهای اولیه زندگی خود نگران باشید، راحت‌تر می‌توانید روی اهداف بلندمدت خود تمرکز کنید.

سعی کنید به ثبات مالی دست پیدا کنید و بخش‌هایی که می‌توانند خطرآفرین باشند را نیز شناسایی نمایید. بدون اینکه وسوسه شوید به دنبال فرصت‌هایی باشید که شما را به ثروت بیشتری می‌رسانند.

6. ساختار خانواده را ارتقا دهید

افراد موفق می‌توانند میان کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنند. آن‌ها نقش‌های مختلفی که در زندگی ایفا می‌کنند را شناخته و می‌دانند که در قبال کسانی که دوستشان دارند چه مسئولیت‌هایی دارند. گروه‌های حمایتی بسیار مهم هستند. ثابت قدم بودن یکی از ارزشمندترین ویژگی‌های افراد موفق است. بدون دریافت عشق و حمایت از دیگران، نمی‌توان به موفقیت‌های بزرگی در زندگی دست پیدا کرد.

7. برابری را ترویج دهید

افراد موفق تلاش می‌کنند تا تفاوت‌های موجود در بخش‌های مختلف زندگی را درک کنند. مثل تفاوت‌های نژادی، جنسیتی، مذهبی و ملیتی. همه، باید فرصت برابری برای رسیدن به موفقیت داشته باشند. نباید از افرادی که با شما در هر زمینه‌ای متفاوت هستند، بترسید.

در حقیقت این تفاوت‌ها، درس‌ها و تجربیات ما از زندگی و همچنین نقاط قوت است که ما را در زندگی موفق می‌کند. نشانه بلوغ یک فرد این است که از موقعیت خود برای افزایش شانس موفقیت دیگران استفاده می‌نماید. باید به دیگران کمک کنید تا مقاومت خود را شکسته و شرایط خود را بهتر نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

موفقیت فردی چیست؟

 

8. از کار خود لذت ببرید

مسیر شغلی، همیشه مسیر آسانی نیست. در اغلب موارد، کاری که انجام می‌دهیم ما را به چالش می‌کشد و ما را مجبور می‌کند کار‌هایی را انجام دهیم که به آنها اطمینان صد‌در‌صد نداریم. با این حال، ما باید در نهایت از کاری که انجام می‌دهیم لذت ببریم. اگر چنین نباشد، به چه دلیلی باید زمان خود را روی آن کار صرف کنیم؟

به این فکر کنید که یک فرد چقدر از زمان خود را به کار اختصاص می‌دهد. اکنون، اگر شما در تمام آن زمان احساس سختی کنید، رسیدن به موفقیت در آن برایتان مشکل خواهد شد. اگر از کاری که انجام می‌دهید لذت نمی‌برید، آن را انجام ندهید. چرا که این کار با اخلاق‌های کار نیز سنخیت ندارد. چرا به جای اینکه از کار خود ناراحت باشید به دنبال کاری نمی‌روید که خوشحالی را برای شما به همراه دارد؟

9. انعطاف پذیر باشید

شما باید اهداف روشن، تعریف شده و واقع بینانه‌ای را برای خودتان تعیین کنید. با این حال برای اینکه بتوانید به آنها دست پیدا کنید باید خیلی انعطاف پذیر باشید. افراد موفق به هیچ عنوان افرادی سخت و غیرقابل تغییر نیستند. در حقیقت، آن‌ها به هیچ عنوان شخصیت همیشه مخالف را ندارند. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، شما باید بتوانید مطابق با جریان آب حرکت کنید.

 

فروش در آمازون

 

10. با چالش‌های زندگی رو به رو شوید

انعطاف پذیری یک کلید برای مقابله با چالش‌ها است. با این حال، نباید انعطاف پذیری را به شکل اشتباهی برای خودتان معنا کنید. شما باید بتوانید با هر چالشی که با آن رو به رو می‌شوید خود را وفق دهید نه اینکه خودتان را در مقابل آنها قرار دهید.

نیازهای پویا و خاص هر شرایط را شناسایی کنید. زمانی که ویژگی‌های هر شرایط را شناسایی کردید، رویکرد خود را به کار برده و با چالش‌های پیش رو بدون هیچ مصالحه‌ای رو به رو شوید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/individual-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نگین گفته:
۰ | ۰

سلام خسته نباشید ممنونم از گردآوری این مطالب مفید.لذت بردن از کار نکته مهمیه وگرنه کم کم روحمون تخریب میشه با قرارگیری تو جایی که دوست نداریم.البته تو فوربز و دانشگاه کسب‌وکار رابطه بین دستمزد و اشتیاق رو دیده بودم اما بازم بعضی از کارهارو بدون علاقه نمیشه ادامه داد.

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

با تشکر از حضور، همراهی و به اشتراک گذاری نظرتان با ما و سایر کاربران سایت.

پاسخ

مطالب مرتبط