موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

توضیحات کوتاه :
یک بخش بزرگ از شادی و موفقیت این است که فراموش کنیم زندگی در حال حاضر باید چگونه باشد و تنها بر آنچه که حقیقتاً وجود دارد تمرکز کرده و قدردان آن باشیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

خلاصه ای از مقاله

داشتن احساس شادی و موفقیت حقیقی به این معنی نیست که در آینده هیچ خواسته بیشتری نخواهید داشت. بلکه به این معناست که از صمیم قلب به خاطر آنچه که به دست آورده‌اید شکرگزار هستید و برای آنچه که در آینده قرار است به آن برسید صبوری می‌کنید. در این مقاله، به چهارده مورد اشاره می‌کنیم که باید به آنها توجه کنید. این موارد نشان می‌دهند که شما در مسیر موفقیت قرار دارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نشانه های موفقیت چیست؟

یک بخش بزرگ از شادی و موفقیت این است که فراموش کنیم زندگی در حال حاضر باید چگونه باشد و تنها بر آنچه که حقیقتاً وجود دارد تمرکز کرده و قدردان آن باشیم. همه ما گاهی در زندگی احساس می‌کنیم که به اندازه کافی خوب، باهوش، موفق یا هر آنچه که می‌خواهیم نیستیم. حس می‌کنیم که فقط در حال درجا زدن هستیم و هیچ پیشرفتی کسب نمی‌کنیم. هر چند که این احساسات کاملاً عادی و نرمال هستند، اما شما باید در نهایت از این احساس رها شوید و خود و زندگیتان را به صورت مثبت‌تری ببینید. مهم‌ترین و مؤثرترین راه برای رهایی از این احساسات این است که به چیزهای کوچک توجه کنید. تنها به این دلیل که در جایی قرار دارید که نمی‌خواهید باشید، به این معنا نیست که انسان شکست خورده‌ای هستید. در حقیقت عکس این مسأله درست است؛ داشتن احساس شادی و موفقیت حقیقی به این معنی نیست که در آینده هیچ خواسته بیشتری نخواهید داشت. بلکه به این معناست که از صمیم قلب به خاطر آنچه که به دست آورده‌اید شکرگزار هستید و برای آنچه که در آینده قرار است به آن برسید صبوری می‌کنید.

 

رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کن

 

ذهن خود را آموزش دهید تا جنبه مثبت موقعیتی که در آن هستید را ببیند. زندگی یک مجموعه از هزاران معجزه کوچک است. به این معجزات توجه کنید. آنها را ببینید تا بفهمید چقدر خوشبخت هستید. شما همین الان هم می‌توانید با نگاهی به اطراف خود این معجزات را ببینید. این معجزات بسیار زیبا هستند و ارزش آن را دارند که بخاطر دیدنشان تمامی توجه خود را جمع کنید. هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید، به سه چیزی فکر کنید که در حال حاضر در زندگی خود از آنها راضی هستید و به خوبی پیش می‌روند. هر شب هنگام خواب، ذهن خود را با شکرگزاری برای همه چیزهای کوچکی که در طول روز به خوبی پیش رفتند پر کنید. موفقیت‌های روزانه خود را برشمارید و بخاطر آنها شکرگزار باشید. فکر خود را معطوف به اثرات مثبت در زندگی خود کنید و ببینید که این اثرات مثبت هر روز قوی‌تر و مؤثرتر می‌شوند. به خود یادآوری کنید که چه چیزهایی در زندگی شما خوب پیش می‌روند و دلیل آن چیست. اگر این کار را انجام دهید، به طور طبیعی راه‌هایی پیدا می‌کنید که از طریق آنها، کارهای دیگر نیز به خوبی پیش روند. مؤثرترین راهها برای بهره بردن از موفقیت بیشتر در زندگی این است که ذهن خود را درگیر کارهایی که به شکست انجامیده‌اند نکنید، بلکه تنها به موفقیت‌هایی که قبلاً به دست آورده‌اید فکر کنید و آنها را گسترش دهید. در این مقاله، به چهارده مورد اشاره می‌کنیم که باید به آنها توجه کنید. این موارد نشان می‌دهند که شما در مسیر موفقیت قرار دارید. بنابراین صرفنظر از آنچه که اکنون و در حال حاضر در زندگی شما می‌گذرد، به دنبال این نشانه‌ها باشید تا حس موفقیت را در دورن خود بیدار کرده و با معجزه شکرگزاری، این موفقیت‌ها را ادامه دهید و چند برابر کنید.

 

مقاله پیشنهادی: شکرگزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

1. در مسیر خود قدم بر می دارید نه مسیر فرد دیگری

یکی از اساسی‌ترین منابع موفقیت و شادی این است که با خود واقعی‌تان احساس راحتی کنید؛ اینکه واقعیت خود را برای یک نقش یا یک بازی از دست ندهید؛ اینکه آزادی اندیشه خود را از دست ندهید؛ اینکه خود واقعی‌تان را پنهان نکنید. بنابراین، هرگز به کسی اجازه ندهید با منفی‌گرایی یا عدم آگاهی خود شما را متوقف کند. اگر می‌خواهید در دنیا تفاوتی ایجاد کنید، باید با بقیه دنیا متفاوت باشید. از اینکه به تنهایی در مسیر خود قدم بردارید نترسید، و از این نترسید که عاشق مسیر خود باشید.

2. به تدریج از ترس‌های خود رها می‌شوید

همانگونه که می‌دانید، فرار کردن از ترس‌ها مسابقه‌ای است که در آن هرگز برنده نمی‌شوید. در واقع، آنچه که از پرداختن به آن می‌ترسید، همان چیزی است که شما را به رهایی می‌رساند. بنابراین، به انجام کاری که همیشه انجام می‌داده‌اید ادامه دهید و هر روز یک قدم به جلو بردارید. اجازه ندهید که ترس، آینده شما را رقم بزند. اجازه ندهید که ترس آتش اشتیاق را در درون شما خاموش کند. به جای آن، اجازه دهید که ترس شما را بیدار کند. از موقعیت‌هایی که پیش روی شما ظاهر می‌شوند استفاده کنید و در هیجان غرق شوید. به خودتان یادآوری کنید که ترس از شکست از خود شکست دردناک‌تر است. خودتان را متقاعد کنید که هر آنچه که می‌خواهید در آن سوی ترس قرار دارد. این یک حقیقت است.

 

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

3. اجازه نمی‌دهید که شکست شما را متوقف کند

هر موفقیتی همیشه پس از چندین شکست به دست می‌آید. مطمئناً هر شکستی، اگر از آن درس بگیریم و اجازه ندهیم ما را ناامید کند، به پیروزی می‌انجامد. اغلب مواقع، بزرگ‌ترین درس‌هایی که یاد می‌گیریم از شکست‌های ما ناشی می‌شوند و نه از موفقیت‌هایمان. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که هر درس را بگیریم و با آن به جلو قدم برداریم. در پایان هر روز، شما چه تصمیم بگیرید که آن درس را بپذیرید، در مقابل آن مقاومت کنید، آن را تغییر دهید یا خود را از آن پنهان کنید فرقی نمی‌کند، زندگی جریان دارد. اگر کاری که امروز انجام داده‌اید آنطور که انتظار داشتید پیش نرفته است، فردا یک شانس جدید برای تلاش دوباره یا انجام دادن یک کار جدید است. آنچه که اهمیت دارد این است که به یاد داشته باشید شما حق انتخاب دارید.

4. هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیرید و رشد می‌کنید

برای یافتن بهترین راه به سمت هدف، باید گهگاه از آن مسیر منحرف شویم. هیچ مسیر اشتباهی وجود ندارد. مسیری که فکر می‌کنیم اشتباه بوده، تنها مسیری بوده که نباید از آن می‌گذشته‌ایم. در نهایت، برای اینکه موفق شوید نیازی نیست که بی‌نقص باشید، تنها باید ظرفیت خود را برای پیشرفت مداوم نگه دارید. اجازه دهید که اشتباهات شما را قوی‌تر کنند. زندگی مجموعه‌ای از سفرهای کوچک است. اجازه دهید که هر قدم یک لحظه قابل یادگیری باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که مسیر را با مقصد اشتباه نگیرید. تنها به این دلیل که گاهی اوقات دریا طوفانی است نباید فکر کنید که به طلوع آفتاب نمی‌رسید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تعیین هدف در زندگی

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

5. برخی از موانع جدی را پشت سر گذاشته‌اید

هیچ چیز به اندازه‌ای که به نظر می‌رسد واقعاً بد نیست. در هر لایه از تجربیات ما و پیامدهای آن تجربیات، یک سود و نعمت نهفته است. این امکان را در نظر بگیرید که موانع پیش روی شما در زندگی اصلاً مانع نیستن بلکه پله‌هایی هستند که باید از آنها بالا بروید تا به جایگاهی شگفت‌انگیز برسید.

6. تلاش می‌کنید تا زندگی را آنگونه که هست بپذیرید

یک بخش بزرگ از موفقیت و شادی این است که ممکن است چیزهایی که می‌خواهید را به دست نیاورید اما آگاهانه آنچه را که به دست می‌آورید دوست دارید. آنچه که برای شما اتفاق می‌افتد را تمام و کمال بپذیرید تا بتوانید شکرگزار آن باشید، از آن درس بگیرید و آن را رها کنید. گاهی اوقات بهترین واکنش این است که با واقعیت کنار بیایید به جای اینکه برای آنچه که وجود ندارد احساس ناراحتی و نارضایتی کنید. البته این بدان معنا نیست که باید به آنچه که دارید قانع باشید و هرگز سعی در بهبود اوضاع نکنید. بلکه بدین معناست که نباید اجازه دهید اتفاقات ناخوشایندی که در زندگی رخ می‌دهند مانع پیشرفت شما شوند فقط به این دلیل که نمی‌خواهید آنها را قبول کنید. تنها باید بتوانید با آنچه که در اختیار دارید به بهترین نتیجه برسید.

 

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

7. سعی می‌کنید تا آنجا که ممکن است در لحظه حال زندگی کنید

همه ما دو زندگی داریم و زندگی دوم دقیقاً در لحظه‌ای شروع می‌شود که بفهمیم تنها یک بار زندگی می‌کنیم. حقیقتاً هیچ چیز با ارزش‌تر از امروز نیست. شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید و مسلماً نمی‌توانید آینده را پیش‌بینی کنید. اما می‌توانید با نگرانی برای آینده و حسرت گذشته، زندگی واقعی خود یعنی اکنون را خراب کنید. بنابراین، بر امروز و آنچه که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید. فردا دقیقاً همانگونه که باید، اتفاق می افتد، دقیقاً همانگونه که دیروز اتفاق افتاده است.

8. اول خودتان را دوست دارید

به جای اینکه به دنبال این باشید که دیگران شما را دوست داشته باشند. اینکه خود را در اولویت قرار دهید به معنای خودخواه بودن نیست. بلکه به این معنی است که به ارزش خودتان آگاه هستید. به این معنی است که فراموش نمی‌کنید که خودتان را دوست دارید و باید از خودتان مراقبت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین راه خودشناسی چیست؟

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

9. دیگران را قضاوت نمی‌کنید

گاهی اوقات مردم دست به قضاوت عجولانه می‌زنند. اما برای تصحیح اشتباهاتشان عجله‌ای ندارند. اگر شما بر عکس این رویه را در زندگی خود پیاده می‌کنید واقعاً کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهید. چون قضاوت کردن مردم بسیار ساده‌تر است تا اینکه آنها را درک کنیم. درک کردن نیازمند مهربانی و صبر بیشتری است. این صبر و مهربانی بیشتر کاملاً به نتیجه‌ای که می‌گیرید می‌ارزد و در نهایت تفاوت بزرگی را ایجاد می‌کند.

10. شما دلیلی برای لبخند دیگران هستید

از هیچ موقعیتی هر چند ساده و کوچک نگذرید تا به دیگران بگویید که چقدر شگفت‌انگیز و زیبا هستند. هرچه بیشتر بتوانید خوبی‌ها را در دیگران ببینید و به آنها گوشزد کنید، در نهایت این انرژی مثبت به سمت خود شما باز می‌گردد.

11. افراد شگفت انگیزی در زندگی خود دارید

ظرفیت شما برای کارآمد و شاد بودن ارتباط مستقیم با کیفیت افرادی دارد که هر روز با آنها سروکار دارید. حتی اگر روزی با یک یا دو نفر از این افراد مکالمه تلفنی هم داشته باشید، اثر باورنکردنی بر زندگی شما خواهد داشت.

 

14 دلیل که نشان می دهند شما موفق هستید

 

12. در روابط شخصی خود فداکاری به خرج می‌دهید

تقریباً هر عملی که با ملاک‌های اخلاقی سازگار نیست ناشی از یک انگیزه خودخواهانه است. خودخواهی یک ویژگی است که ما در دیگران نمی‌پسندیم اما در وجود خودمان آن را توجیه می‌کنیم. اگر شما برای افرادی که دوستشان دارید فداکاری کرده‌اید بسیار شگفت‌انگیز است. درست است که کار سختی است اما این مهمترین بخشِ دوست داشتن است. شما باید به خاطر آنها از خیلی چیزهایی که می‌خواهید بگذرید.

13. برای خودتان احترام قائل هستید

لازمه عزت‌نفس این است که اجازه ندهید دیگران شما را تحقیر کنند. همه ما به اصول و ویژگی‌های اخلاقی پایبند هستیم. شما نباید اجازه دهید که عزت‌نفس یا ارزش‌های خود را برای به دست آوردن چیزهای دیگر زیر پا بگذارید. هیچ رابطه یا هیچ کاری ارزش آن را ندارد که عزت‌نفس و ارزش شما به عنوان یک انسان زیر پا گذاشته شود.

14. شما نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید بنابراین تلاش نکنید

درست است. اجازه ندهید عقاید منفی دیگران شما را از مسیرتان منحرف کند. در نهایت دو دسته از افراد در اطراف شما وجود دارند. افرادی که از شما انرژی و نیروی خلاقیت را می‌گیرند و افرادی که از شما حمایت می‌کنند و به شما انرژی می‌دهند. از دسته اول دوری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سعی کنید خوشحال باشید و هر روز با خودتان صادق باشید و به اهداف خود پایبند بمانید. اگر دیگران اهداف شما را دوست ندارند مشکلی نیست. موفقیت در زندگی به معنی راضی کردن همه از خودتان نیست.

 

فروش در آمازون

 

اگر همه نکاتی که در این لیست ذکر شده‌اند را ندارید مشکلی نیست. این تنها یک راهنمایی کلی است. همه ما نیاز به زمان داریم تا سفر خود را به پایان برسانیم و مسیر خود را طی کنیم. اما به یاد داشته باشید که اصول تغییری نمی‌کنند: موفقیت مهارت نیست، بلکه یک رویکرد ثابت است. نقطه‌ای نیست که به آن برسید، فرآیندی است که با آن زندگی می‌کنید. کاری است که هر روز انجام می‌دهید. کاری است که الان و در همین لحظه در حال انجام آن هستید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/signs-you-are-successful
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط