موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

از بین بردن پشیمانی

توضیحات کوتاه :
آیا تا کنون کاری را انجام داده‌اید که منجر به احساس پشیمانی زیاد شما شده است؟ آیا آرزو می‌کردید که بتوانید به عقب برگردید و آنچه که اتفاق افتاده است را تغییر دهید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
از بین بردن پشیمانی

 

خلاصه ای از مقاله

احساس پشیمانی حسی است که همه افراد در بازه های مختلفی از زندگی خود تجربه می کنند ولی برخی افراد چنان گرفتار این حس می شوند که از زندگی خود باز می مانند. در این مقاله راهکارهایی برای مقابله با حس پشیمان و از بین بردن آن ارائه می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

از بین بردن احساس پشیمانی

آیا تا کنون کاری را انجام داده‌اید که منجر به احساس پشیمانی زیاد شما شده است؟ آیا آرزو می‌کردید که بتوانید به عقب برگردید و آنچه که اتفاق افتاده است را تغییر دهید؟ شما چگونه می‌توانید به جلو بروید و یاد بگیرید که زندگی‌ای را تجربه کنید که در آن هیچ پشیمانی و افسوسی وجود ندارد؟ همه ما در زندگی کارهایی مختلفی را انجام می‌دهیم. گاهی اوقات کارهایی که انجام می‌دهیم درست و نتیجه بخش می‌باشند.

اما گاهی برخی از کارهای که انجام می‌دهیم به نتیجه مطلوب نمی‌رسند و پشیمانی را برای ما به همراه دارند. کارهایی که می‌دانیم دیگر این شانس را نداریم که به عقب برگشته و آنها را تغییر دهیم. شاید شما این فرصت را نداشته باشید که به عقب بازگردید اما این شانس را دارید که از همان ابتدا کارهایی را انجام دهید که در نهایت به یک زندگی بدون افسوس و ناراحتی دست پیدا کنید. در ادامه ایده‌هایی را با شما در میان می‌گذاریم که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

 

میلیاردر شدن در کمتر از سه سال

 

1. از اشتباهات خود بگذرید

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در زندگی با آن مواجه می‌شویم این است که ما خیلی از اوقات نمی‌توانیم خودمان را به خاطر اشتباهاتمان ببخشیم. در نتیجه همیشه آنها را به دنبال خود کشیده و بابت آنها خودمان را سرزنش می‌کنیم. شما باید این موضوع را بپذیرید که شخصیت فردی که در گذشته اشتباهی را مرتکب شده است با شخصیت فردی که اکنون وجود دارد به هیچ عنوان یکی نیست.

در حقیقت، شما با گذشت زمان به یک شخص دیگر تبدیل شده‌اید. فردی که تجربه‌ها، دانش، خرد و دیدگاهی که به زندگی دارد با تجربه‌ها، دانش، خرد و دیدگاهی که به زندگی در گذشته داشته است کاملاً متفاوت است. شما دیگر کسی که در گذشته آن اشتباهات را مرتکب شده است، نیستید. کسی که آن اشتباهات را داشته است در حقیقت نسخه جوان شما است. پس شما نباید به خاطر آنها خودتان را سرزنش کنید.

2. هر کسی ممکن است اشتباه کند

اشتباه کردن و داشتن خطا در زندگی یک بخش کاملاً طبیعی و البته جدایی ناپذیر زندگی است. همانقدر طبیعی که نفس کشیدن طبیعی است. هر اشتباهی که ما در زندگی مرتکب می‌شویم، باعث رشد ما می‌شود. پس کاری که ما باید انجام دهیم این است که از آنها درس بگیریم. اگر این اشتباهات در زندگی انسانی وجود نداشتند، شخصیت ما همیشه یک شخصیت ثابت بوده و ما دیگر فرصت رشد و تغییر را نداشتیم.

در نتیجه سری بعد که احساس پشیمانی و افسوس کردید، سعی کنید با خودتان بگویید: «من خودم را به خاطر هر اشتباهی که در زندگی مرتکب شده‌ام، می‌بخشم.» سپس این جمله را بارها و بارها با خودتان تکرار کنید. اگر این کار را انجام دهید و حقیقتاً خودتان را ببخشید، می‌توانید رو به جلو حرکت کرده و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن بسازید.

 

احساس پشیمانی

 

3. سعی کنید از اشتباهات درس بگیرید

در مرحله بعدی شما باید سعی کنید از هر اشتباهی که در زندگی مرتکب شده‌اید درس بگیرید و از آن در مسیر پیشرفت استفاده کنید. شما باید از خودتان بپرسید: «من از این تجربه به خصوص در زندگی خود چه درسی گرفته‌ام؟ این تجربه سعی داشته است چه چیزی را به من یاد بدهد؟ باید در چه زمینه‌هایی رویه خود را تغییر دهم تا دیگر چنین اشتباهاتی را در زنگی تجربه نکنم؟»

اگر شما در هر تجربه‌ای به دنبال یک درس خوب بگردید، می‌توانید خیلی راحت آن را پیدا کنید. پس فراموش نکنید کاری که شما باید انجام دهید این است که از هر تجربه‌ای که در زندگی دارید درس بگیرید و آن درس را به دیگر یادگیری‌های خود افزوده و از آن در زندگی خود استفاده کنید. شما هیچ وقت نباید به خاطر یک اشتباه، احساس پشیمانی داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر احساسات منفی بر روند موفقیت

 پشیمانی

 

4. احساس پشیمانی خود را انکار نکنید

خیلی از افراد دوست دارند بگویند: «من به هیچ عنوان پشیمان نیستم.» اما واقعیت این است که این جمله خیلی حقیقی به نظر نمی‌رسد و به احتمال زیاد اشتباه است. مثل دیگر احساسات منفی، احساس پشیمانی نیز یکی از تجربه‌های رایج میان همگان است. برای اینکه بتوانید با این احساس کنار آمده و آن را از بین ببرید، باید در ابتدا آن را بپذیرید. زمانی که شما به احساس خود اعتراف کنید، این شانس را خواهید داشت که به استراتژی‌هایی فکر کنید که می‌توانید به کمک آنها این احساس را کمتر کنید.

البته باید به یاد داشته باشید که شما باید دقیقاً مشخص کنید که چه احساسی دارید. یعنی باید بگویید: «من احساس پشیمانی می‌کنم.» اینکه تنها بگویید: «من احساس بدی دارم.» نمی‌تواند به شما کمکی کند. فراموش نکنید که هیچکس کامل نیست. پس شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. قرار نیست همه چیز را برای خودتان بزرگ و غیرقابل حل کنید. اشتباه ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. پس اشتباه خود را بپذیرید و درصدد حل آن برآیید.

 

از بین بردن پشیمانی

 

5. توانایی‌های خود را باور داشته باشید تا بتوانید رشد کنید

احساس پشیمانی می‌تواند باعث شود تا شما از انجام کارها اجتناب نمایید. برای مثال، اگر شما تجربه شکست مالی را داشته باشید و به خاطر آن احساس پشیمانی کنید، این امر می‌تواند به اجتناب شما از تکرار فعالیت‌های مالی منجر شود. اما شما باید بدانید که این رویه کاملاً اشتباه است. اینکه شما بخواهید به این دلیل که در گذشته تصمیم گیری‌های خوبی نداشته‌اید، به طور کلی دست از تلاش بکشید، کاملاً حرکت اشتباهی است.

شما باید یاد بگیرید که اشتباهات، امر جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها هستند و اگر از آنها درس بگیرید دیگر امکان تکرار شدن آنها خیلی پایین خواهد بود. شما به عنوان یک انسان توانایی‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی را درون خود دارید که می‌توانید به کمک آنها به بهترین‌ها دست پیدا کنید. باید این را باور کنید و با اطمینان به خودتان و توانایی‌هایی که دارید به جلو بروید تا موفقیت را تجربه کنید.

6. طرز فکر خود را تغییر دهید

اگر شما کمی طرز فکر خود را تغییر دهید، می‌توانید از تکرار یک اشتباه خودتان را مصون نگه دارید. برای مثال اگر شما به خاطر اینکه تا دیروقت بیدار می‌مانید خودتان را سرزنش می‌کنید، سعی کنید به این فکر کنید که شب‌ها زودتر بخوابید. مطمئناً این فکر که بیدار بمانید و از زمان خود برای انجام کاری که دوست دارید استفاده کنید، می‌تواند خیلی لذت بخش باشد.

اما برای یک لحظه به این فکر کنید: می‌توانید به تخت خواب رفته و از یک خواب فوق العاده راحت لذت برده و روز بعد نیز ساعات خیلی خوب و آرامی را تجربه کنید و با انرژی از روز خود لذت ببرید. این طرز فکر می‌تواند به شما کمک کند تا دست از بیدار ماندن تا دیر وقت بردارید و زودتر از همیشه به تخت خواب خود بروید.

 

فروشندگی در آمازون

 

7. به خودتان فرصت کافی بدهید تا بتوانید احساسات خود را تحلیل کنید

برای اینکه بتوانید به شکل مؤثری با احساس پشیمانی درون خود مقابله کنید، باید اقدامی را داشته باشید که بتواند تعادل را به خوبی برقرار کند. شما باید سعی کنید احساسات خود را کنار بگذارید. معمولاً هر احساس پشیمانی بعد از یک بازه زمانی خود به خود کمرنگ شده و از بین می‌رود. حال یک احساس می‌تواند یک ساعته فراموش شود و گاهی هم ممکن است چند ماه یا چند سال همراه شما باشد.

هر چقدر که توانایی شما در کنار گذاشتن احساساتی که دارید بیشتر باشد، شانس شما برای اینکه آنها از بین بروند بیشتر خواهد بود. شما باید دست از پر و بال دادن به احساسات منفی خود بردارید و آنها را به حال خود رها کنید. سپس می‌توانید این امید را داشته باشید که آنها خودشان به مرور از بین بروند. شاید برایتان جالب باشد اما زمانی که اجازه دهید یک احساس خودش از بین برود، نتیجه بهتری را می‌گیرید تا اینکه سعی کنید کاری کنید که باعث از بین رفتن آن شود.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون و کشورهای مورد تایید وبسایت آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/overcome-regret
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh