کسب ثروت و آرامش

  • 350
  • 0

ثروت و آرامش در زندگی چیست؟

ثروت واقعی چیست؟ اکثر افراد بر کسب درآمد بیشتر متمرکز هستند. آیا در صورتی که مقدار پول و ثروت بیشتری داشته باشیم، همه چیز خوب و بر وفق مراد خواهد شد! آیا پس از کسب ثروت همه آنچه را که قبلاً خواستار بوده‌ایم، می‌توانیم انجام دهیم؟ در ابتدا، باید از پس غول مالی خود برآییم. بنابراین همه کارهای خود را برای مدتی متوقف خواهیم کرد. مسافرت و تعطیلات خانوادگی خود را به تعویق خواهیم انداخت، بچه دار شدن را به سال آینده موکول خواهیم کرد و گمان می‌کنیم که برای همه کارهای خود در سال‌های آتی فرصت‌های بسیار داریم. در ادامه، یکی از افراد موفق باورها و اعتقادات خود را مطرح و دلیل اصلی موفقیت را عنوان می کند.

 

چگونه می توان ذهنیت یک کارآفرین موفق را داشت

 

«من بر همه این موارد کاملاً واقف هستم، چرا که خودم نیز تعطیلات خانوادگی و تصمیم برای تولد فرزند دوم را به قصد رسیدن به آزادی مالی، به تعویق انداختم. روزی، ناگهان متوجه شدم که به آزادی مالی رسیده‌ام. آن زمان دیگر همانند گذشته حس طراوت و شادابی در زندگی را نداشتم. آزادی مالی من به صورت یک چک از شرکت بیمه عمر به دستم رسید. درست زمانی که عشق من، همسر 33 ساله‌ام فوت کرد. مرگ ناگهانی او تمام زندگی‌ام را بر هم زد. او پدر پسر 4 ساله‌مان بود. ما تا به حال، با هم به مسافرت خانوادگی نرفته بودیم. تمام اهداف مالی که در ذهن داشتم به ناگهان، بی ارزش شد. یک مسافرت خانوادگی و دسته جمعی، ارزش و جایگاه خود را پیدا کرد. دراین زمان متوجه شدم که قبل  از مرگ او، تمام زندگی‌ام وارونه بوده است و حالا من معنای زندگی را فهمیده‌ام. حالا متوجه اتفاقاتی که افتاده بود، می‌شوم. حالا می‌فهمم که چه چیزی‌هایی در زندگی ارزشمند هستند. حالا دقیقاً می دانم که ثروت واقعی به معنای بالانس حساب بانکی، بهره سهام یا تملکات نیستند.» ثروت واقعی در چهار چیز ریشه دارد:

 

کسب ثروت و آرامش

 

1. عشق خود را به آنان که دوست دارید، ابراز کنید

افرادی که در زندگی ما وجود دارند، ثروت‌های واقعی ما به شمار می‌روند. بروز و هدیه عشق به دیگران و متقابلاً دریافت آن، شیرینی‌های زندگی ما هستند. تنها چیزی که به صورت رایگان می‌توان دریافت نمود. چیزی که برای به دست آوردن نیاز دارید، زمان و کمی توجه است. اغلب فراموش می‌کنیم که به اطرافیان و عزیزان خود عشق را بروز دهیم. عشق و علاقه خود را به افرادی که کاملاً بیگانه و غریبه هستند نشان می‌دهیم اما برای نزدیکان خود خیر. همین موجب رنجش خاطر آنها خواهد شد. دچار این اشتباه نشوید. هر کسی را دوست دارید مورد لطف و علاقه خود قرار دهید و از گفتن دوستت دارم اجتناب نکنید. به همسرتان، عشق خود، برادر، مادر و فرزند خود ابراز علاقه کنید. زمان مناسب برای انجام کاری که عاشقش هستید را از دست ندهید. شاید فردا فرصتی برای ابراز علاقه مهیا نشود. شاید دیگر فردا نتوانید علاقه و احساس خود را به کسی که دوست دارید، ابراز نمایید.

 

کسب ثروت و آرامش

 

2. سپاسگزار باشید

سپاسگزاری، کلیدی است که با استفاده از آن متوجه آگاهی درونی خود می‌شوید. به چه چیزی در حال حاضر نیاز دارید؟ یک نفس عمیق بکشید و بر پاسخ خود تأمل کنید. هر کسی این مقاله را بخواند می‌تواند صادقانه پاسخ دهد که در این لحظه همه نیازهایش برآورده شده است. زمانی که متوجه شوید تمام خواسته‌هایتان برآورده شده است، یک میدان انرژی را ایجاد می‌کنید که تمام نیازهای برآورده شده شما در آن گنجانده می‌شود. بنابراین جهان و کائنات، خواسته‌های بیشتری را برای شما برآورده خواهد کرد.

«پس از آنکه همسرم فوت کرد، زمان هایی وجود داشت که احساس تنهایی و غمگینی داشتم. با این وجود هنگامی که به پسر چهار ساله‌مان و فرصتهایی که با همسرم گذرانده بودیم فکر می‌کنم، احساس خیلی خوبی خواهم داشت. هر چه نسبت به داشته‌هایم قدردانی و شکرگزاری بیشتری می‌کنم، چیزهای بیشتری را برای شکرگزاری می‌یابم. به هرچه تمرکز بیشتری داشته باشید، دایره و وسعت آن برای شما متقابلاً بیشتر خواهد شد. هر روز را با احساس شکرگذاری به پایان می‌رسانم. در انتهای روز، با خود مرور می‌کنم و می‌پرسم: «چه چیزهای خوبی امروز برایم اتفاق افتاد؟ و چرا؟» سپس بابت همه اتفاقات خوبی که در روز تجربه کردم به خودم تبریک می گویم. این کار را نیز به شما توصیه می‌کنم!»

 

کسب ثروت و آرامش

 

3. برای سلامتی خود ارزش قائل شوید

«یکی از دوستانم به نام King که مبتلا به HIV بود، روزی به من گفت: «اگر بیماری‌ام با پول حل می‌شد، مشکلی نداشتم». او فوت کرد، اما هنوز جمله او در ذهنم ماندگار است. این تفکر برای من ارزشمند و حائز اهمیت است. این طرز تفکر موجب می‌شود همه چیز، قدرت خود را حفظ کند. در صورتی که بیماری با پول قابل حل باشد، شاید به یک چالش تبدیل شود و فرصتی برای رشد ایجاد کند.»

سلامتی یکی از ارزشمندترین دارایی‌های ما می‌باشد. چند نفر برای آن ارزش قائل می‌شوند؟ چه تعداد از مردم آنقدر پرمشغله هستند که زمانی را به ورزش اختصاص دهند؟ چه تعداد از افراد زمانی را به خوردن غذای سالم اختصاص می‌دهند؟ چه تعداد افراد زمانی را به آرامش روحی و مدیتیشن اختصاص می‌دهند، کاری که موجب می‌شود شما ده سال جوان‌تر بمانید. در صورتی که صدای قلب شما متوقف شود، تمام برنامه ریزی‌های شما نیز پاک خواهد شد. منتظر حمله قلبی نمانید، بدن خود را همانند یک معبد و یک مکان مقدس گرامی بدارید. در این مکان، موجود مقدسی به نام شما زندگی می‌کند. زمانی را به ورزش، خوراک درست و به موقع، آشامیدن آب کافی و تخلیه استرس به واسطه مدیتیشن و سایر فعالیت‌هایی که موجب ارتقاء سلامت می‌شوند، اختصاص دهید. نعمت سلامتی، ثروت شما است.

4. آرامش ذهنی داشته باشید

یکی از داراهایی ارزشمند ما انسان‌ها، آرامش ذهن است. در صورتی که ذهن، آرامش داشته باشد، هنگام بروز چالش‌هایی که در زندگی برای شما ایجاد می‌شود، می‌توانید آرامش خود را حفظ نمایید. حتی اگر اتفاق پیش آمده، فوت عشق و همسر شما باشد یا حتی اگر برای سلامتی شما اتفاقی بیفتد. آرامش ذهن، آزادی عمل را به ارمغان می‌آورد. آرامش ذهن زمانی اتفاق می افتد که بتوانید با آرزوهای از دست رفته خود مواجه شوید. اتفاقاتی مثل مرگ، طلاق یا سایر چیزهایی که از دست می‌دهید. بر حسب تجربه می‌توانم به شما بگویم زمانی که غم را رها کنید، سلامتی وشادی به سوی شما هجوم می‌آورد. در صورتی که آموزش صحیحی وجود داشته باشد، آرامش ذهن نیز حاصل خواهد شد. این یعنی ثروت واقعی.

 

راه اندازی بیزینس انلاین آمازون و کسب درآمد دلاری


از خودتان سؤال کنید: «چرا من یک ثروتمند واقعی هستم؟» سپس بر جواب خود تأمل کنید و به خاطر همه دارایی ها و نعمت‌هایی که در اختیار دارید، سپاسگزار باشید. آیا زندگی فرزند خود را به پای به دست آوردن میلیون‌ها دلار هزینه خواهیدکرد. آیا اعضا بدن یا نعمت بینایی خود را در قبال میلیون‌ها دلار عوض خواهید کرد؟ گمان می‌کنم پاسخ شما منفی باشد. بنابراین به جای اینکه همه کس وهمه چیز را مقصر بدانید، به خاطر همه نعمت‌هایی که در اختیار دارید سپاسگزار باشید. بر عشق، سلامتی و آرامش متمرکز شوید و قدردان ثروت‌های واقعی خود باشید. در صورتی که هر روز این کار را انجام دهید، بیش از اندازه حس خوبی پیدا خواهیدکرد. زمانی که این حس خوب را به دست آوردید، پول و ثروت نیز به عنوان یک پاداش و جایزه، آسان‌تر از همیشه به سمت شما خواهد آمد.

خود آگاهی کامل ممکن است. هیچگاه امیدواری خود را از دست ندهید. به انعکاس صدای خود در تنهایی گوش ندهید چرا که به شما می‌گوید آنجایی که ایستاده‌اید ماورای دسترسی خداوند به شما است. حقیقت این است که درهمان فضا نیز خدا با شما همراه است. گرچه شما از او دور شده اید اما او همیشه به دنبال شما بوده است.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/achive-wealth-and-peace
کسب ثروت و آرامش

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط