مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 راه برای مدیریت ریسک در زندگی | عزت خواه

توضیحات کوتاه :
همه ما می‌دانیم موضوع مدیریت ریسک در کسب‌وکار اهمیت بالایی دارد. اما آنچه اکثر افراد به آن توجهی ندارند این نکته است که مدیریت ریسک در زندگی روزمره نیز جایگاه مهمی دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 راه برای مدیریت ریسک در زندگی | عزت خواه

 

خلاصه ای از مقاله

هر تصمیمی که در طول روز می‌گیریم عواقب، پیامدها و ریسک‌هایی با خود به همراه دارد. نکته‌ای که خیلی از افراد به آن توجهی ندارند اهمیت مدیریت ریسک و کارایی آن در زندگی می‌باشد.در این مقاله به راهکارهایی اشاره خواهد شد که با استفاده از آنها می‌توان در زندگی شخصی و روزمره و کسب‌وکار مدیریت ریسک را کاربردی و اجرایی کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آموزش مدیریت ریسک در زندگی

همه ما می‌دانیم موضوع مدیریت ریسک در کسب‌وکار اهمیت بالایی دارد. اما آنچه اکثر افراد به آن توجهی ندارند این نکته است که مدیریت ریسک در زندگی روزمره نیز جایگاه مهمی دارد. هر تصمیمی که در طول روز می‌گیریم عواقب و پیامدهایی دارد. در ادامه به راهکارهایی اشاره خواهد شد که با استفاده از آنها می‌توان در زندگی شخصی و روزمره نیز مدیریت ریسک را کاربردی و اجرایی کرد.

 

چگونه درآمد خودمان را افزایش دهیم

 

1. در دایره ارتباطی افراد درستی قرار بگیرید

برقراری ارتباط با افراد قابلِ اطمینان و اعتماد این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در شرایطی قراربگیرید که با حداقل ریسک مواجه شوید. شرایطی که نسبت به آنها کنترل نسبی داشته باشید نه اینکه کنترل شرایط به طور کلی و صددرصد از دست شما خارج باشد. از آنجایی که در زندگی و کسب‌وکار مواجهه با ریسک اجتناب‌ناپذیر است قرار گرفتن در محیط و شرایطی که نسبت به آن کنترل داشته باشید، کاهش ریسک را برای شما امکان‌پذیر خواهد کرد.

2. همیشه در حال یادگیری و به روز شدن باشید

اگر در مورد کاری که درحال انجام دادنش هستید دنبال یادگیری مطالب جدید و به روز باشید می‌توانید احتمال مواجه شدن با ریسک را کاهش دهید. زیرا با در اختیار داشتن دانش و آگاهی در حوزه مربوطه احتمال تصمیم گیری‌های خطا و نادرست کاهش می‌یابد. علاوه بر این، با چالش یا شکست‌های کمتری نیز روبرو خواهید شد زیرا یا یک ایده کلی در مورد تصمیم خود دارید یا اینکه می‌دانید در پی چه هدفی تلاش می‌کنید. حتی زمانی هم که اتفاقی در مسیر رسیدن به هدف می‌افتد از دانش و آگاهی لازم برای رفع آن برخوردار هستید. معمولاً بدترین اتفاقات زمانی رخ می‌دهد که نمی‌دانید چه کاری انجام می‌دهید یا می‌خواهید چه کاری انجام بدهید.

 

 مدیریت ریسک در زندگی

 

3. از افراد متخصص و آگاه کمک و راهنمایی بگیرید

اگر هدف و تلاش شما برای این است که یک بسکتبالیست خوب و حرفه‌ای شوید، برای کسب مشاوره و راهنمایی نباید سراغ فردی بروید که در عمرش حتی یک بار هم بسکتبال بازی نکرده است. برای موفق شدن باید از افرادی کمک بگیرید که الان در جایگاه و موقعیتی هستند که قصد دارید به همانجا برسید، باید از این افراد موفق بخواهید راه و رسم موفق شدن‌شان را در اختیار شما نیز قرار دهند. اگر بتوانید افراد موفقی را در حوزه کاری و مرتبط با اهدافتان بیابید و از راهنمایی آنها بهره‌مند شوید در این‌صورت احتمال ریسکی که در توصیه‌های افراد ناآگاه وجود دارد را به حداقل کاهش داده‌اید.

4. موفقیت‌های بزرگ از طریق تجربه به دست می‌آیند

در طول زندگی باید همه تلاش‌مان بر این باشد که از تک‌تک روزها لذت ببریم و روزهای شادی را پشت‌سر بگذاریم. اما مطمئناً روزهای بد و روزهای خوب در کنار هم هستند و گاهی اتفاقات ناگوار اجتناب ناپذیرند اما نباید اجازه دهید شرایط پیش آمده شما را متوقف کنند. دانستن همین نکته که روزهای بد نیز بخشی از زندگی هستند احتمال شکست یا ضعف‌های روحی و تصمیم‌گیری‌های غیرعاقلانه را کاهش می‌دهد. در حوزه بیزینس، درصورتی که درآمد بالایی را کسب می‌کنید اما مدیریت مالی ضعیفی داشته باشید و به سرمایه‌گذاری، پس‌انداز، مالیات و هزینه‌ها فکر نکرده باشید با ریسک‌های بیشتری مواجه خواهید شد و به اصطلاح از چاله درون چاه می‌افتید.

 

مقاله پیشنهادی: چقدر ریسک پذیر باشیم؟

مدیریت ریسک

 

5. از کوچکترین چیزها در زندگی لذت ببرید

همه ما عادت داریم همیشه نگران خواسته‌ها و اهداف بزرگ زندگی باشیم و به همین دلیل از یاد می‌بریم به خاطر کوچکترین چیزهای زندگی نیز باید شاد باشیم و از آنها لذت ببریم. این سبک زندگی و نوعِ نگاه با ریسک بیشتری همراه می‌شود چراکه فرد تمام تمرکزش را صرف کارکردن می‌کند نه زندگی کردن.

6. ذهنتان را درگیر موضوع ریسک نکنید

مطمئناً در آموزش‌هایی که تا الان دیده‌اید به شما گفته شده است برای یک تصمیم‌گیری مدت زمان زیادی را صرف فکر کردن کنید. بنابراین، در اغلب موارد حتی برای کوچکترین و ساده‌ترین چیزها نیز ذهن‌تان را درگیر می‌کنید. در جریان این تفکر طولانی‌مدت، احتمالاً تمام احتمالات بدِ ممکن را می‌یابید و در انتها نیز تصمیم می‌گیرید ریسک‌های آن را قبول نکنید. مدیریت ریسک به این معنا نیست که از ریسک‌پذیری به طور کامل پرهیز کنید یا آنها را به حداقل برسانید. برعکس در بحث مدیریت ریسک، گاهی لازم می‌شود با دانش و آگاهی ریسک‌پذیری درستی داشته باشید تا بتوانید در نحوه عملکرد نیز موفق شوید.   
اطلاع از امور مالی و اقتصادی جزء اساسی و لازمه حیاتی کسب ثروت است. در اکثر موارد، افراد ثروتمند و متمول عادت‌های مالی و اقتصادی نابی دارند که به آنها در ایجاد و حفظ این ثروت کمک می‌کند. در ادامه به برخی از عادت‌های پولی اشاره خواهد شد تا شما نیز در راه کسب ثروت عملکرد موفق‌تری داشته باشید.

 

موفقیت مالی

 

عادت های مالی و کسب ثروت

1. در مورد اوضاع مالی شفاف و دقیق باشید

اگر می‌خواهید در مورد اوضاع مالی رفتار هوشمندانه‌تری داشته باشید باید بدانید قصد دارید با آن به چه هدف یا نتیجه‌ای برسید. اهداف مالی‌تان را به صورت دقیق و واضح در جایی یادداشت کنید. برآورد دقیقی از درآمد سالانه و ارزش دارایی‌هایتان داشته باشید. می‌توانید از این اطلاعات مالی برای هدفگذاری مالی در زندگی شخصی و کاری خود استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت مالی چیست

روش های مدیریت ریسک

 

2. سرمایه گذاری مالی هوشمندانه داشته باشید

هر ماه بخشی از درآمد شما اضافه‌تر از هزینه‌ها خواهد بود که می‌توانید طبق خواسته خودتان آنها را خرج یا سرمایه‌گذاری کنید. از طریق سرمایه‌گذاری درست و هوشمندانه کسب ثروت برای شما آسانتر خواهد شد و بنابراین باید آن را به یک عادت تبدیل کنید. لازم نیست برای شروع سرمایه‌گذاری پول زیادی در اختیار داشته باشید. فقط باید علاقه به یادگیری داشته باشید و در مورد مزیت‌های سرمایه‌گذاری هوشمندانه و نحوه سرمایه‌گذاری درست تحقیق و بررسی کنید.

3. پس اندازکردن را یاد بگیرید

این عادت را برای خودتان بسازید که هر دلاری را که به دست می‌آورید پس‌انداز کنید. لازم نیست در ابتدای مسیر با مقادیر زیاد شروع کنید. اما پس‌انداز کردن یک عادت خوب است که می‌توان آن را از دوران کودکی آموزش داد. شاید در حال حاضر درآمد شما بیش از برطرف کردن نیازهایتان باشد و احساس کنید لزومی برای پس‌انداز وجود ندارد. اما اگر نگرش درستی داشته باشید و هر درآمد اضافه را کمکی برای پرداخت وام‌های دانشجویی، قرض‌های شخصی یا سایر موارد بدانید متوجه خواهید شد همین پس‌اندازهای کوچک در بلند‌مدت چه مزایایی برای شما خواهند داشت.

 

چگونه از سایت اینترنتی آمازون کسبدرآمد کنیم

 

4. امور مالی‌تان را خودکار و اتوماتیک کنید

اجرای امور مالی در یک قالب اتوماتیک، اقدامی هوشمندانه است. بخشی از درآمدی که به دست می‌آورید به شکل اتوماتیک به حساب پس‌انداز، حساب سرمایه یا کارت اعتباری شما واریز خواهد شد. این راهکار بدون هیچ دغدغه‌ای یک امنیت مالی برای شما ایجاد خواهد کرد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/manage-risks-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ساناز گفته:
۰ | ۰

منآدمی هستم که خیلی اهل ریسک کردن نیستم ولی دارم تلاش میکنم تغییراتی در زندگیم بهوجود بیارمتا بتونم موفقیت های بیشتری رو به دست بیارم. ممنونم از شما که به من انگیزه می دید.

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ساناز عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

خدای را سپاس که زحمات بی دریغ ما به بار نشست و خشنودی و خرسندی شما عزیزان را در بر داشته است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط