افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آموزش فروشندگی در آمازون از سرتاسر دنیا (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
فروش در آمازون یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است. اگر بتوانید محصول درستی را انتخاب نمایید، خیلی راحت می‌توانید به درآمد میلیاردی دست پیدا کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آموزش فروشندگی در آمازون از سرتاسر دنیا (بخش دوم)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم بخش دوم مصاحبه با آرا عیوضی، یکی از دانشجویان موفق دوره آربی که به عنوان فروشنده در سایت آمازون مشغول به کار می‌باشد را ارائه دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تبدیل شدن به فروشنده در سایت آمازون

فروش در آمازون یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است. شما می‌توانید از همین الآن کسب و کار آمازون را به عنوان یک فروشنده آغاز نمایید. اگر بتوانید محصول درستی را انتخاب کنید، خیلی راحت می‌توانید به درآمد میلیاردی دست پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم مصاحبه با آرا عیوضی، یکی از دانشجویان موفق دوره آربی که به عنوان فروشنده در سایت آمازون مشغول به کار می‌باشد را ارائه دهیم.

 

فروش در آمازون

 

انتخاب محصول مناسب در آمازون

استاد حسین عزت خواه: «اکنون به سراغ محصولی که آورده‌اید، می‌رویم. فکر می‌کنم دو یا سه ماه از رونمایی از آن می‌گذرد، درست است؟»
آرا عیوضی: «1 ماه و نیم. از هفتم ژانویه تا امروز.»

استاد حسین عزت خواه: «چه تعدادی از آن را خریداری نمودید؟ میزان فروشتان چقدر بوده است؟ فروش روزانه؟ فروش هفتگی؟ بالاترین رکورد فروشی که داشته‌اید؟»
آرا عیوضی: «من 120 عدد از محصول خود را از چین سفارش دادم. نمونه محصول من در عرض 5 روز به دستم رسید. حدود یک هفته آن را خیلی دقیق تست کردم و در نهایت آن را سفارش دادم. چرا که محصول من مثل محصول شما یک کفش آهنین بود و در آخر همان محصول را انتخاب کردم. زمانی که محصول من به انبار آمازون رسید، تبلیغات give away خود را آغاز نمودم. بیشترین تعداد فروش من به همان زمان مربوط می‌شد که من روزی 33 عدد از محصول خود را به فروش رساندم.

حدود 150 عدد از محصولات خود را به این کار اختصاص دادم. من تخفیف 90 درصد را قرار داده بودم. چرا که با حساب و کتابی که کرده بودم باید به یک میزان فروش مشخص می‌رسیدم. برای من جالب بود که روز اول که شروع کردم sells rank من 375000 بود اما اکنون به 7000رسیده است. من در دسته بندی مربوط به محصول خود فروشنده شماره 41 هستم.

در این حین از تبلیغات PPC نیز استفاده نمودم. چرا که بدون آن‌ها نمی‌توان فروش داشت. من این تجربه را داشته و همین الآن نیز روی آن قسمت کار می‌کنم. چرا که فکر می‌کنم نقطه ضعف محصول من همین است. در حال حاضر بیشترین میزان فروش من نزدیک به 18 الی 20 عدد بوده است. میانگین فروش روی 8 الی 10 عدد و در کمترین حالت به صورت اتوماتیک روزی 5 فروش را دارم.»

 

دوره آربی

 

نکته مهمی که باید درباره آمازون بدانید

+: «تاکنون review نیز گرفته‌اید؟»
-: «تاکنون 17 review دریافت کرده‌ام.»

+: «از 5 امتیاز تاکنون چه امتیازی گرفته‌اید؟»
-: «امتیاز من 4 است. اما بازخوردهایی که باعث پایین آمدن رتبه من شده‌اند به هیچ عنوان به محصول من ربطی ندارند. ممکن است به خاطر این باشد که آدرس اشتباهی را رفته‌اند یا موارد این چنینی.»

+: «خیلی خوب است که به این موضوع رسیدیم. به همین دلیل یک موضوع آموزشی را باید عنوان کنم. اگر بازخورد منفی این چنینی وجود دارد که زبان آن خوب نیست یا مشکل تحویل محصول را داشته یا حتی شکسته شده است که باز به ارسال محصول توسط آمازون مربوط است یا بحث بسته بندی و موارد حاشیه‌ای به غیر از طراحی محصول، شما می‌توانید آنها را حذف کنید. شما باید یک تیکت به آمازون ارسال نمایید و متن review را کپی کرده و به همراه اسم شخصی که نظر داده است و تاریخ انتشار آن را یادداشت کرده و درخواست حذف آن را بدهید. به آنها بگویید که این نظر به محصول شما مربوط نمی‌شود. به جرأت به شما می‌گویم که اگر چنین نظری را برای شما گذاشته باشد، خیلی سریع حذف می‌شود. این کار را حتماً انجام دهید. شما از زمانی که نظری قرار داده می‌شود حدود 90 روز وقت دارید که این کار را انجام دهید. seller feedback شما چه تعداد است؟»
-: «من 12 seller feedback دریافت کرده‌ام.»

 

مقاله پیشنهادی: نقش فروشندگان در گردش چرخ رونق آمازون

آموزش فروش در آمازون


+: «داشتن seller feedback خیلی به شما کمک می‌کند تا اکانتی که دارید سلامت بوده و بالانس بالایی داشته باشد. در این راستا نیز یکسری از امکانات برای شما فعال می‌شوند. مثل تبلیغات‌های مختلف و قدرتتان در PPC، کاهش هزینه انبارداری و یکسری موارد این چنینی. به یاد می‌آورید که در زمانی که بازی‌های کامپیوتری می‌کردیم، از cheat code استفاده می‌کردیم؟ چرا که این کدها می‌توانستند ما را خیلی به جلو ببرند. در seller feedback نیز دقیقاً به همین شکل است. اگر دیدید که در بحث محصول شخصی در قسمت seller feedback انتقادی را نوشته و به شما امتیاز 1 یا 2 داده است، به راحتی می‌توانید آن نظر را حذف کنید.

در کنار seller feedback گزینه‌ای وجود دارد که فکر می‌کنم removal request باشد. شما این گزینه را انتخاب می‌کنید. این درخواست برای آمازون ارسال شده و آنها بررسی می‌کنند که به چه علتی بوده است و این مورد نیز به احتمال 80 درصد حذف می‌شود. چرا که قانون seller feedback این است که تنها درباره خدمات مشتریان شما نظر دهند. اما خریداران آمازون این را نمی‌دانند و انتقاد خود درباره یک محصول را در این قسمت می‌گذارند.

به همین دلیل شما می‌توانید خیلی راحت آنها را حذف کنید. همانطور که می دانید من تعداد اکانت زیادی در آمازون دارم و حدود 11 حساب می‌باشد. در یکسری از اکانت های خود که بسیار قوی می‌باشد و بالای 3000 الی 4000 هزار بازخورد دارد، می‌توانم بگویم که شاید تنها 10 بازخورد منفی قرار گفته باشد. من به همین روش آنها را حذف می‌کنم. برای این کار نیز شما حدود 90 روز فرصت دارید و اگر کمی به این موارد اهمیت دهید می‌توانید امتیازات خود را کمی بالاتر ببرید.»
- «خیلی ممنون می‌باشم. واقعاً این موارد را نمی‌دانستم.»

 

فروشندگی در آمازون

 

انتخاب درست محصول کلید اصلی موفقیت در آمازون است

+: «حتماً این کار را انجام دهید. خوشحال می‌شوم که اگر به نکته‌ای در مصاحبه می‌رسیم آن را به شما بگویم. به نظر من فروش شما خوب بوده است. من نمی‌دانم که رقابت در خصوص محصول شما چقدر است. اگر دوست دارید می‌توانید به صورتی جزئی محصول خود را معرفی نمایید. چرا که من اصراری ندارم که افراد به صورت دقیق به ما بگویند که چه محصولی را دارند. اما می‌توانید به صورت کلی محصول خود را معرفی کنید یا اینکه حداقل بگویید در چه دسته بندی‌ای قرار گرفته است و چه تعداد رقیب داشته و اینکه چه استراتژی‌هایی برای PPC دارید.»

 

آموزش فروشندگی در آمازون


-: «بله حتماً. من از این بابت مشکلی ندارم. محصول من چراغ خواب است. این محصول را از میان 150 محصول انتخابی خود برگزیدم و برای انتخاب این محصول از نرم افزارهای تحلیل گر زیادی استفاده کردم. من تمامی آنها را تک به تک بررسی کردم. حتی برای بررسی میزان فروش محصول فعلی خودم، محصول مورد نظر را دنبال کردم. نفر اول در این دسته بندی حدود 133 یا 134 نظر را دریافت کرده بود. طراحی محصول من تا 90 درصد به آن شباهت داشت اما کاملاً شبیه به آن نبود.

چرا که به نظر خودم، محصول من از آن زیباتر بود و فکر می‌کنم به همین دلیل است که توانسته فروش بهتری داشته باشد. محصول من چراغ خوابی است که حالت 3D دارد. در حقیقت 3D واقعی نیست و حکاکی‌هایی روی پلاستیک صورت گرفته است که زمانی که روشن می‌شود، حالت 3D پیدا می‌کند. من اسب شاخ دار را انتخاب کرده بودم و فکر می‌کنم بچه‌ها بیشتر آن را بپسندند. چرا که قیافه خیلی کارتونی و خشنی دارد.»

 

فروش در آمازون

 

محصولی را در آمازون انتخاب کنید که قابلیت برند شدن را داشته باشد

+: «برخی از محصولات هستند که شما به عنوان یک فروشنده آنها را انتخاب کرده و از طریق فروش آن پولی را به دست می‌آورید. اما در نهایت باید از آن بیرون بروید. اما برخی از محصولات این قابلیت را دارند که شما آنها را به یک برند تبدیل کنید. اسباب بازی، وسایل تزئیناتی خانه یا آشپزخانه دسته بندی‌هایی هستند که این قابلیت را دارند. شما می‌توانید آنها را بزرگ‌تر کرده و حتی به روز رسانی نمایید. در خصوص محصولی که شما دارید نیز اگر چند ماه دیگر از کارخانه دار بپرسید که چه تغییری می‌تواند در آن ایجاد کند، احتمالاً 2 یا 3 ایده دارد که می‌تواند به آن اضافه کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که انتهای محصول خود بنویسید ورژن جدید! این کار مجدداً فروش شما را بالاتر می‌برد و پیرامون محصولی که شروع نموده‌اید، این موضوع بسیار مثبتی می‌باشد.»
-: «من همین فکر را انجام داده‌ام و قصد دارم ترفندی را به کار ببرم. از آنجایی که این چراغ خواب حالت پایه‌ای دارد که قابلیت جدا شدن را دارد، من فکر کردم که با کمی هزینه بیشتر یک طراحی دیگر در همان اندازه را برای روی پایه داشته باشم. سپس هر دوی آنها را در یک جعبه قرار دهم. بدین ترتیب محصول را به قیمت بالاتری به فروش می‌رسانم و هم اینکه برای مشتری یک گزینه دیگر را نیز قرار دهم که بتوانند از هر دو مدل، مطابق میل خود استفاده کند.»

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

ادامه مصاحبه را در مقاله آموزش فروشندگی در آمازون از سرتاسر دنیا (بخش سوم) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/sell-on-amazon-around-the-world-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط