مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به استقلال مالی

توضیحات کوتاه :
تعریف استقلال مالی از دید افراد مختلف با هم فرق دارد. زیرا میزان و نوع چیزهایی که افراد مختلف تمایل دارند بخرند و به آنها دست یابند با هم فرق متفاوت می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رسیدن به استقلال مالی

 

خلاصه ای از مقاله

اگر کسی به شما می‌گوید که می‌توانید یک شبه پولدار شوید و همه چیز را تغییر دهید، این دروغ است. ولی فقط کافی است که شما شورواشتیاق داشته باشید، زمان کافی برای بررسی و انتخاب مسیرتان صرف‌کنید تا به آنچه دلخواهتان می‌باشد، برسید. این کار را انجام می‌دهید چون لایف‌استایل درستی دارید و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

داشتن باورهای مالی

باید عدد حساب بانکی شما به میزانی برسد تا زمانی که می‌خواهید سرویس یا محصولی بخرید، برای پرداخت آنها نیاز نباشد قیمت‌ها و موجودی حساب بانکی خود را چک کنید و بتوانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید. برای من در گذشته بسیار اتفاق افتاده است که قصد داشتم هدیه‌ای برای دوست یا خانواده‌ام بخرم ولی دائم به این فکر می‌کردم که همان ماه  آن را بخرم یا دو ماه دیگر که در زمینه کاری و درآمد به وضعیت بهتری رسیدم یا ... آنجا بود که فهمیدم واقعاً به استقلال مالی نیاز دارم. نمی‌دانم شما چه تعریف‌هایی از استقلال مالی دارید، تعریف این موضوع از دید افراد مختلف با هم فرق دارد. زیرا میزان و نوع چیزهایی که افراد مختلف تمایل دارند بخرند و به آنها دست یابند با هم فرق دارد.

 

کسب موفقیت در مدیریت بیزینس


ممکن است هر چیزی باشد. قیمت مهم نیست مهم این است که قدرت خرید و رسیدن به آرزوهای خود را داشته باشید. استقلال مالی چیزی است که شما باید به آن برسید و خیلی حائز اهمیت است. اگر روش دوم را برای پیمودن مسیر خود انتخاب می‌نمایید، روش سختی است ولی اگر رویای بزرگی دارید این روش دوم احتمالاً می‌تواند شما را بیلیونر کند چون محصول و ایده متعلق به شما می‌باشد. اما راه دشواری در پیش دارید و اگر رویای شما می‌باشد باید برای آن بجنگید. اگر می‌خواهید به استقلال مالی که به دنبال آن هستید، برسید باید پای خواسته خود بایستید.

برای رسیدن به اهداف خود مصر باشید

موردهایی وجود داشته که یک فرد شاید بیش از 50 بار ایده خود را نزد سرمایه‌گذارها برده است تا در نهایت با او موافقت شده است. شما حاضر هستید چند بار ایده خود را برای دیگران توضیح دهید؟ چند بار به سرمایه‌گذارها مراجعه کرده‌اید؟ آیا حاضرید اپ موبایل یا سایتی که طراحی کردید را دائم تغییر دهید و بروز کنید؟ و... نویسنده‌های مختلفی در دنیا وجود دارند که شاید کتاب خود را برای چندمین بار نزد یک ناشر بردند تا چاپ شده است. کتاب هری پاتر یکی از همین نمونه‌ها می‌باشد. هیچ چیزی در دفعه اول راحت نیست. اگر کسی به شما می‌گوید که می‌توانید یک شبه پولدار شوید و همه چیز را تغییر دهید، این دروغ است. ولی فقط کافی است که شما شورواشتیاق داشته باشید، زمان کافی برای بررسی و انتخاب مسیرتان صرف‌کنید تا به آنچه دلخواهتان می‌باشد، برسید. این کار را انجام می‌دهید چون لایف‌استایل درستی دارید و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسید. سریع‌ترین زمان ممکن، مقدار متفاوتی می‌باشد شاید چندسال شاید هم یک ماه اما به نتیجه می‌رسید.

سومین مورد: افیلیت یا پیوستن به سیستم همکاری در فروش

افیلیت به سیتمی گفته می‌شود که شما با استفاده از روشی بتوانید برای محصولات کمپانی‌های دیگر تبلیغات کنید و هیچ مسئولیتی نسبت به محصولات و کمپانی‌ها ندارید و تمام ضمانت و پشتیبانی به عهده خود کمپانی می‌باشد. شما فقط محصولات یا سرویس را معرفی می‌کنید و پورسانت می‌گیرید. شرط اصلی افیلیت این است که شما تعداد زیادی مخاطب، کاربر یا فالوور داشته باشید. باید مخاطب خود را داشته باشید تا بتوانید از این طریق کسب درآمد کنید. اینکه شما صرفاً یک وبلاگ بسازید و لینک چندین محصول را در آن قرار دهید و منتظر بمانید یک نفر کلیک نماید و به شما درصدی برسد، اشتباه است و از این طریق نمی‌توانید به درآمد برسید. پس چشمان خود را باز کنید. اگر گمان می‌کنید با انتخاب افیلیت مارکتینگ به این دلیل که یک نفر دیگر محصولی را ساخته و همه کارها انجام شده است، راه خیلی آسان می باشد، سخت در اشتباه هستید.
در افیلیت مارکتینگ باید مخاطب‌های خود را بسازید. برای مثال شما به ورزش علاقه دارید. از خود، برنامه غذایی خود، روش‌های ورزش کردن و... عکس‌هایی می‌گذارید و مخاطب جذب می‌کنید. برای مثال در اینستاگرام به 20 هزار فالوور می‌رسید. در این مسیر برای مثال برندهایی که مکمل‌های غذایی دارند، قدرت افیلیت دارند و در وبسایت خود توضیح داده‌اند که سیستم همکاری در فروش دارند را پیدا ‌کنید، با آنها صحبت ‌کنید و لینک را از آن‌ها بگیرید و به مخاطبان خود معرفی ‌کنید. الان شما 20 هزار نفر علاقه‌مند در این حوزه دارید که به شما اعتماد دارند و شما می‌توانید یک پل ارتباطی بین برند و مشتری‌ها بسازید. با این معرفی ممکن است به درصد فروش بالایی برسید. برای میزان کسب درآمد از این شیوه عددهای مختلفی وجود دارد و به عواملی از جمله سیستم افیلیت که شما با آن کار می‌کنید بستگی دارد.

 

مقاله پیشنهادی: استراتژی های موثر بازاریابی برای افزایش فروش

رسیدن به استقلال مالی

 

افیلیت(همکاری در فروش)، یک منبع درآمد جانبی

فراموش نکنید که این کار می‌تواند یک درآمد جانبی برای شما باشد. شما تونل‌های مختلف درآمد در زندگی خود می‌سازید که افیلیت یکی از آن‌ها می‌باشد که آن هم انواع مختلفی دارد و کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید. زیرا بیزینس کاملاً آنلاین است و نیاز ندارید که هر روز برای آن وقت بگذارید و زیبایی این کار هم به همین است که می‌توانید چند درآمد مختلف داشته باشید و هر کدام را به یکی از موارد زندگی مانند اجاره خانه، قسط ماشین، پس انداز و.... اختصاص دهید و به این شکل یک زندگی فوق‌العاده بسازید. اگر فقط یک ورودی پول در زندگی شما باشد به احتمال زیاد با مشکل مواجه می‌شوید به خصوص زمانی که کارآفرین می‌شوید. پس باید برای خود درآمد جانبی بسازید تا یک درآمدی وجود داشته باشد تا هزینه‌ها را ساپورت کند و شما زمان خود را برای ساخت بیزینس و تبدیل شدن به کارآفرین بگذارید. باید سیستم فکری‌ بسازید که خلاقانه باشد تا بتوانید راه‌های مختلفی برای کسب درآمد بسازید و خیالتان از بابت هزینه‌ها راحت باشد.

انتخاب هوشمندانه بستر فروش محصولات و سرویس ها

در زمینه‌های فروش محصول فیزیکی یا افیلیت، در هر 3 روش شما در نهایت نیاز به بستر فروش دارید. ابتدا باید مارکت پلیس خوبی را پیدا نمایید. برای مثال اگر شما در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا و یک سری کشورهای دیگر زندگی می کنید، می‌توانید از وبسایت آمازون یا هزاران وبسایت دیگر که جزء مارکت پلیس‌های بزرگ می‌باشند، استفاده نمایید. شما محصول خود را در این وبسایت‌ها قرار می‌دهید. این وبسایت‌ها از شما درصدی می‌گیرند و در نهایت به شما مشتری ارائه می‌دهند. برای مثال ممکن است 2.5 میلیون خریدار واقعی در طول نیم روز یا یک روز در آمازون باشند. پس شما به ترافیک بالایی دسترسی پیدا می‌کنید به همین علت شما به سراغ آمازون می‌روید و حاضر هستید درصدی را به آن بدهید که این درصد می‌تواند بین 15 تا 35 درصد باشد. برای مثال اگر یک محصول 100 دلار است حدوداً 35 دلار آن را به آمازون می‌دهید و 65 دلار سود شما است. ممکن است باز سؤال‌های بیشتری پیش آید درباره هزینه مالیات و... که خیلی جزئی‌تر هستند و درباره محصولات مختلف، متفاوت می‌باشد. پس شما محصول را انتخاب می کنید، برای هر کدام از روش‌ها به سراغ مارکت پلیس‌ها می‌روید و حاضر هستید به آنها درصد بدهید چون ترافیک را برای شما به همراه می‌آورند.

ساخت فروشگاه اینترنتی

در مورد مارکت پلیس‌ها ممکن است در ایران دسترسی به آمازون برای شما سخت باشد و تصمیم می‌گیرید که در ایران فعالیت کنید. در ایران هم مارکت پلیس‌های مختلفی وجود دارند که بزرگترین آن‌ها می‌تواند دیجی کالا باشد که بتوانید بر اساس تحقیقات خود یک محصول را انتخاب نموده، با دیجی کالا قرارداد ببندید و از طریق دیجی کالا آن را بفروشید. همچنین وبسایت‌های مختلف دیگری در این زمینه وجود دارد که می‌توانید آنها را پیدا کرده، تحقیق کنید و با آنها وارد مذاکره شوید. در این حالت شما محصول و مارکت پلیس را انتخاب کردید. حال  شما ترجیح می‌دهید به سود بیشتری برسید. این برای افرادی است که یا علم بالایی در برنامه‌نویسی کامپیوتر دارند یا پول زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند و در کل به دنبال برندهای بزرگ هستند. این افراد ترجیح می‌دهند که یک وبسایت فروشگاهی داشته باشند و بتوانند از طریق وبسایت خودشان محصول را به فروش برسانند و کسب درآمد نمایند. برای این کار ابتدا باید یک وبسایت بسازید و طبیعتاً هزینه آن را بپردازید یا اینکه می‌توانید خودتان یک وبسایت ساده بسازید و آن را به فروشگاه اینترنتی تبدیل نمایید و از طریق آن کسب درآمد کنید. به نظر من در ایران رایج‌ترین سیستم وبسایت فروشگاه‌ها woocommerce است که اگر سرچ کنید می‌توانید حتی فایل‌های آموزشی آن را رایگان پیدا کنید. اگر در این حوزه وارد نیستید ممکن است بین 1 تا2 ماه زمان لازم باشد تا یاد بگیرید یک فروشگاه اینترنتی بسازید. اگر هم هزینه کنید و یک وبسایت حرفه‌ای برای خود بسازید باید هزینه‌ای حدودا بین 7 تا 10 میلیون برای یک فروشگاه اینترنتی خوب پرداخت نمایید.

 

رسیدن به درآمد دلاری از اینترنت

 

راه های جذب بازدید کننده برای فروش بیشتر

حال فرض کنید شما بهترین وبسایت را دارید، الان نیاز به ترافیک و بازدید کننده دارید. شما 2 راه پیش رو دارید. راه اول اینکه هزینه‌های زیادی برای تبلیغات اختصاص دهید. مثلاً یک بنر کوچک در آپارات ماهیانه 30 یا 40 میلیون یا شاید هم بیشتر هزینه دارد. یعنی شما باید هزینه‌های خیلی زیادی برای تبلیغات انجام دهید تا ترافیک زیادی وارد وبسایت خود کنید که سرسام‌آور است. راه دوم این می‌باشد که زمان بگذارید، تولید محتوا کنید، محتوا جالب برای کاربران بسازید تا کاربران از طریق سوشال مدیا وارد صفحه شما بشوند و وبسایت شما را ببینند و بعد از آن منجر شود به فروش برای شما. در کل شما می‌توانید هم در مارکت پلیس و هم در وبسایتی شبیه به آمازون بفروشید و هم می‌توانید وبسایت خود را داشته باشید. ولی وبسایت خود شما نیاز به ترافیک و بازدیدکننده دارد که آن هم نیازمند صرف هزینه و زمان می باشد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

برای مطالعه بخش قبلی این مقاله، مقاله رمز موفقیت تجارت آنلاین را دنبال نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/achieving-financial-independence
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط