موفقیت مالی چیست

  • 14 تير 1397
  • 972
  • 0

چگونه پولدار شویم؟

تعاریف زیادی از موفقیت و معنی آن در زندگی مردم وجود دارد، در واقع همه ما به دنبال موفقیت هستیم، اما به ندرت تعریف روشنی از موفقیت برای خود داریم. در حالی که برخی از مردم موفقیت مالی را داشتن یک عمارت لوکس و حساب میلیونی در بانک یا خرید فلان فراری دوست داشتنی می دانند، برای بعضی دیگر موفقیت مالی صرفا توانایی پرداخت هزینه های روزمره زندگی یا فرستادن فرزندان به دانشگاه برای کسب موفقیت است بدون اینکه زیر دین بروند.

 

چگونه پولدار شویم؟

 

راز ثروت، موفقیت مالی، کسب درآمد و کارآفرینی

ویل راجرز می گوید: «ما در دنیایی زندگی می کنیم که بسیاری از مردم پولی که هنوز به دست نیاورده اند را صرف خرید وسایلی که نمی خواهند می کنند تا کسانی که دوستشان ندارند را تحت تاثیر قرار دهند.» در حالی که معنی موفقیت مالی گسترده تر از این است که شما چقدر در زندگی خود می توانید خرید کنید. در واقع اینکه پول خود را صرف چیزهایی کنیم که ممکن است ظاهر ما را از لحاظ مالی خوب جلوه بدهد چندان هم سخت نیست، اما حقیقت این است که اکثر افرادی که به موفقیت مالی دست یافته اند کسانی هستند که نیازی به خودنمایی مالی ندارند، آن ها می دانند که موفقیت مالی صرفا نمایش میزان درآمد و خرج سالانه نیست بلکه مقدار پولی است که در هر سال پس انداز کرده اند.

 

آشنایی با کار آمازون

 

تغییر تصویر ذهنی در مورد موفقیت مالی

امروزه موفقیت مالی در بین عموم مردم به جای اینکه به عنوان یک مسأله دارای راهکار منطقی و علمی دیده شود به صورت یک توهم درآمده است. اصولا پول در معنای صرف خود و اینکه به دنبال پول دویدن ثروت ایجاد می کند یک توهم است که سرایی جز بی پولی و فقر به دنبال ندارد. این موضوع در کلان جامعه باعث دلسردی و گلایه از امورات شده است. از سوی دیگر مفاهیمی همچون دوری از ثروت هم به شدت در جامعه مرسوم شده است، که در هر دو مورد، نگاهی نادرست و منفی نسبت به موفقیت مالی و پول حاکم است. در حقـیـقـت تفاوت بین ثروتمندان با مردم کم درآمد و اقشار میانی، در همین نوع برخورد و تفکر نسبت به پول می باشد.

 

به دست آوردن آسایش مالی

 

به دست آوردن آسایش مالی چگونه امکان‌پذیر است؟

معمولا برای همه ما در مراحل مختلف زندگی موفقیت مالی یک چالش اصلی محسوب می‌شود. راز دستیابی به موفقیت مالی چیزی است که بسیاری از انسان ها طی زندگی خود در جستجوی آن بوده و یا حتی از آن اجتناب کرده اند. با توجه به اینکه هر فرد با دیگری متفاوت است نمی توان به یک نسخه واحد برای دستیابی به موفقیت مالی رسید، اما با بررسی زندگی افراد موفق در می یابیم اشخاصی که به موفقیت مالی رسیده اند دارای عاداتی مشترک هستند که تکرار روزانه این عادات موجب آرامش و لذت امروزی آن ها شده است. همچنین موفقیت چه در زمینه مالی و چه در سایر زمینه ها به تفکر و نگرش شما به زندگی بستگی دارد. اینکه از زندگی چه میخواهید و اهداف شما چیست؟ برای رسیدن به موفقیت مالی لازم است همانند ثروتمندان بیندیشیم. ثروتمندان برای پول کار نمی کنند بلکه به دنبال یادگیری اند، آن ها در کنار افزایش مهارت های مدیریت سرمایه، مدیریت افراد و مدیریت زمان شخصی، پول و موفقیت را خلق می کنند.

در پایان می توان گفت: «موفقیت مالی، یک سفر مستمر است که هر لحظه در حال تغییر می باشد اما راهکار رسیدن به این موفقیت، سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری روی خودتان و خواسته‌ هایی که به دنبال آن هستید.»


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط