همراه گرامی به دلیل مشکلات اینترنت داخل ایران ؛ پشتیبانی وبسایت کمی با تاخیر انجام می شود ؛ لطفا صبور باشید . همه تیکت ها به زودی پاسخ داده خواهند شد با تشکر

موفقیت مالی چیست

  • 1340
  • 0

چگونه پولدار شویم؟

تعاریف زیادی از موفقیت و معنی آن در زندگی مردم وجود دارد، در واقع همه ما به دنبال موفقیت هستیم، اما به ندرت تعریف روشنی از موفقیت برای خود داریم. در حالی که برخی از مردم موفقیت مالی را داشتن یک عمارت لوکس و حساب میلیونی در بانک یا خرید فلان فراری دوست داشتنی می‌دانند، برای بعضی دیگر موفقیت مالی صرفاً توانایی پرداخت هزینه های روزمره زندگی یا فرستادن فرزندان به دانشگاه برای کسب موفقیت است بدون اینکه زیر دین بروند.

 

چگونه پولدار شویم؟

 

راز ثروت، موفقیت مالی، کسب درآمد و کارآفرینی

ویل راجرز می گوید: «ما در دنیایی زندگی می کنیم که بسیاری از مردم پولی که هنوز به دست نیاورده اند را صرف خرید وسایلی که نمی خواهند می کنند تا کسانی که دوستشان ندارند را تحت تاثیر قرار دهند.» در حالی که معنی موفقیت مالی گسترده تر از این است که شما چقدر در زندگی خود می توانید خرید کنید. در واقع اینکه پول خود را صرف چیزهایی کنیم که ممکن است ظاهر ما را از لحاظ مالی خوب جلوه بدهد چندان هم سخت نیست، اما حقیقت این است که اکثر افرادی که به موفقیت مالی دست یافته اند کسانی هستند که نیازی به خودنمایی مالی ندارند، آن ها می دانند که موفقیت مالی صرفاً نمایش میزان درآمد و خرج سالانه نیست بلکه مقدار پولی است که در هر سال پس انداز کرده اند.

 

آشنایی با کار آمازون

 

تغییر تصویر ذهنی در مورد موفقیت مالی

امروزه موفقیت مالی در بین عموم مردم به جای اینکه به عنوان یک مسأله دارای راهکار منطقی و علمی دیده شود به صورت یک توهم درآمده است. اصولاً پول در معنای صرف خود و اینکه به دنبال پول دویدن ثروت ایجاد می کند یک توهم است که سرایی جز بی پولی و فقر به دنبال ندارد. این موضوع در کلان جامعه باعث دلسردی و گلایه از امورات شده است. از سوی دیگر مفاهیمی همچون دوری از ثروت هم به شدت در جامعه مرسوم شده است، که در هر دو مورد، نگاهی نادرست و منفی نسبت به موفقیت مالی و پول حاکم است. در حقـیـقـت تفاوت بین ثروتمندان با مردم کم درآمد و اقشار میانی، در همین نوع برخورد و تفکر نسبت به پول می باشد.

 

به دست آوردن آسایش مالی

 

به دست آوردن آسایش مالی چگونه امکان‌پذیر است؟

معمولاً برای همه ما در مراحل مختلف زندگی موفقیت مالی یک چالش اصلی محسوب می‌شود. راز دستیابی به موفقیت مالی چیزی است که بسیاری از انسان ها طی زندگی خود در جستجوی آن بوده و یا حتی از آن اجتناب کرده اند. با توجه به اینکه هر فرد با دیگری متفاوت است نمی توان به یک نسخه واحد برای دستیابی به موفقیت مالی رسید، اما با بررسی زندگی افراد موفق در می یابیم اشخاصی که به موفقیت مالی رسیده اند دارای عاداتی مشترک هستند که تکرار روزانه این عادات موجب آرامش و لذت امروزی آن ها شده است. همچنین موفقیت چه در زمینه مالی و چه در سایر زمینه ها به تفکر و نگرش شما به زندگی بستگی دارد. اینکه از زندگی چه میخواهید و اهداف شما چیست؟ برای رسیدن به موفقیت مالی لازم است همانند ثروتمندان بیندیشیم. ثروتمندان برای پول کار نمی کنند بلکه به دنبال یادگیری اند، آن ها در کنار افزایش مهارت های مدیریت سرمایه، مدیریت افراد و مدیریت زمان شخصی، پول و موفقیت را خلق می کنند.

 

موفقیت مالی چیست

 

راهکارهای مؤثر در موفقیت مالی

  • تفکرات مالی خود را مکتوب کنید

افراد موفق همیشه این نکته را در ذهن دارند که برای موفق شدن باید چشم انداز و نگرش درستی به آینده داشته باشند. از این جهت به عنوان یک راهکار آنچه را در ذهن می پرورانند روی کاغذ می آورند تا بتوانند تصمیم‌گیری درستی در مورد آن داشته باشند. به علاوه زمانی که شما اهداف خود را می نویسید ذهن به شکل پویاتری برای اجرایی شدن آنها  عمل خواهد کرد، تصمیم های قاطعانه تری می گیرید و در عمل برای رسیدن به آنها تلاش بیشتری خواهید داشت.

 

موفقیت مالی چیست

 

  • برنامه ریزی های مالی هدفمند داشته باشید

موفقیت راهی دست نیافتنی نیست و با تفکرات درست می توان به آسانی از پله های موفقیت بالا رفت. موفقیت مالی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در صورتی که گام های خود را به درستی و هوشمندانه بردارید می توانید طعم خوب موفقیت مالی و کسب ثروت را بچشید. با توجه به اهدافی که برای خودتان تعیین کرده اید یک برنامه ریزی تدوین کنید. توجه داشته باشید برنامه شما باید علاوه بر فاکتور زمان عوامل دیگر را نیز دربربگیرد. به عنوان مثال، در حال حاضر چه میزان سرمایه دارید، چه منابعی در اختیار شما قرار دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید؟ آیا این منابع حمایتی مالی، فیزیکی یا انسانی هستند؟

 

موفقیت مالی چیست

 

  • از افراد موفق در حوزه مالی مشاوره بگیرید

الگو برداری از افراد موفق در هر زمینه ای راه را برای شما آسان خواهد کرد. برای کسب ثروت و موفقیت های مالی نیز باید از تخصص و تجربه افراد موفق در این زمینه بهره مند شوید تا نه تنها از اشتباهات شما کم شود بلکه با آگاهی از نکات پنهان سریعتر به مقصد برسید.

در پایان می توان گفت: «موفقیت مالی، یک سفر مستمر است که هر لحظه در حال تغییر می باشد اما راهکار رسیدن به این موفقیت، سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری روی خودتان و خواسته‌ هایی که به دنبال آن هستید.»


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-financial-success

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi