مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت مالی چیست

توضیحات کوتاه :
تعاریف زیادی از موفقیت و معنی آن در زندگی مردم وجود دارد، در واقع همه ما به دنبال موفقیت هستیم، اما به ندرت تعریف روشنی از موفقیت برای خود داریم. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 4.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
موفقیت مالی چیست

 

خلاصه ای از مقاله

معمولاً برای همه ما در مراحل مختلف زندگی موفقیت‌مالی یک چالش اصلی محسوب می‌شود. راز دستیابی به موفقیت‌مالی چیزی است که بسیاری از انسان‌ها طی زندگی خود در جستجوی آن بوده و یا حتی از آن اجتناب کرده‌اند. با توجه به اینکه هر فرد با دیگری متفاوت است نمی‌توان به یک نسخه واحد برای دستیابی به موفقیت‌مالی رسید، اما با بررسی زندگی افراد موفق در می‌یابیم اشخاصی که به موفقیت‌مالی رسیده‌اند دارای عاداتی مشترک هستند که تکرار روزانه این عادات موجب آرامش و لذت امروزی آن‌ها شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه پولدار شویم؟

تعاریف زیادی از موفقیت و معنی آن در زندگی مردم وجود دارد، در واقع همه ما به دنبال موفقیت هستیم، اما به ندرت تعریف روشنی از موفقیت برای خود داریم. در حالی که برخی از مردم موفقیت‌مالی را داشتن یک عمارت لوکس و حساب میلیونی در بانک یا خرید فلان فراری دوست داشتنی می‌دانند، برای بعضی دیگر موفقیت‌مالی صرفاً توانایی پرداخت هزینه‌های روزمره زندگی یا فرستادن فرزندان به دانشگاه برای کسب موفقیت است بدون اینکه زیر دین بروند.

 

چگونه پولدار شویم؟

 

راز ثروت، موفقیت مالی، کسب درآمد و کارآفرینی

ویل راجرز می‌گوید: «ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از مردم پولی که هنوز به دست نیاورده‌اند را صرف خرید وسایلی که نمی‌خواهند می‌کنند تا کسانی که دوستشان ندارند را تحت‌تاثیر قرار دهند.» در حالی که معنی موفقیت مالی گسترده‌تر از این است که شما چقدر در زندگی خود می‌توانید خرید کنید. در واقع اینکه پول خود را صرف چیزهایی کنیم که ممکن است ظاهر ما را از لحاظ مالی خوب جلوه بدهد چندان هم سخت نیست، اما حقیقت این است که اکثر افرادی که به موفقیت‌مالی دست یافته‌اند کسانی هستند که نیازی به خودنمایی مالی ندارند، آن‌ها می‌دانند که موفقیت‌مالی صرفاً نمایش میزان درآمد و خرج سالانه نیست بلکه مقدار پولی است که در هر سال پس‌انداز کرده‌اند.

 

آشنایی با کار آمازون

 

تغییر تصویر ذهنی در مورد موفقیت مالی

امروزه موفقیت‌مالی در بین عموم مردم به جای اینکه به عنوان یک مسأله دارای راهکار منطقی و علمی دیده شود به صورت یک توهم درآمده است. اصولاً پول در معنای صرف خود و اینکه به دنبال پول دویدن ثروت ایجاد می‌کند یک توهم است که سرایی جز بی‌پولی و فقر به دنبال ندارد. این موضوع در کلان جامعه باعث دلسردی و گلایه از امورات شده است. از سوی دیگر مفاهیمی همچون دوری از ثروت هم به شدت در جامعه مرسوم شده است، که در هر دو مورد، نگاهی نادرست و منفی نسبت به موفقیت‌مالی و پول حاکم است. در حقـیـقـت تفاوت بین ثروتمندان با مردم کم درآمد و اقشار میانی، در همین نوع برخورد و تفکر نسبت به پول می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت از طریق تغییر ذهنیت

به دست آوردن آسایش مالی

 

به دست آوردن آسایش مالی چگونه امکان‌پذیر است؟

معمولاً برای همه ما در مراحل مختلف زندگی موفقیت‌مالی یک چالش اصلی محسوب می‌شود. راز دستیابی به موفقیت‌مالی چیزی است که بسیاری از انسان‌ها طی زندگی خود در جستجوی آن بوده و یا حتی از آن اجتناب کرده‌اند. با توجه به اینکه هر فرد با دیگری متفاوت است نمی‌توان به یک نسخه واحد برای دستیابی به موفقیت‌مالی رسید، اما با بررسی زندگی افراد موفق در می‌یابیم اشخاصی که به موفقیت‌مالی رسیده‌اند دارای عاداتی مشترک هستند که تکرار روزانه این عادات موجب آرامش و لذت امروزی آن‌ها شده است. همچنین موفقیت چه در زمینه مالی و چه در سایر زمینه‌ها به تفکر و نگرش شما به زندگی بستگی دارد. اینکه از زندگی چه می‌خواهید و اهداف شما چیست؟ برای رسیدن به موفقیت‌مالی لازم است همانند ثروتمندان بیندیشیم. ثروتمندان برای پول کار نمی کنند بلکه به دنبال یادگیری اند، آن‌ها در کنار افزایش مهارت‌های مدیریت سرمایه، مدیریت افراد و مدیریت زمان شخصی، پول و موفقیت را خلق می‌کنند.

پیشنهاد ما : ماشین حساب سرمایه گذاری

 

موفقیت مالی چیست

 

راهکارهای مؤثر در موفقیت مالی

افراد موفق همیشه این نکته را در ذهن دارند که برای موفق شدن باید چشم‌انداز و نگرش درستی به آینده داشته باشند. از این جهت به عنوان یک راهکار آنچه را در ذهن می‌پرورانند روی کاغذ می‌آورند تا بتوانند تصمیم‌گیری درستی در مورد آن داشته باشند. به علاوه زمانی که شما اهداف خود را می‌نویسید ذهن به شکل پویاتری برای اجرایی شدن آنها  عمل خواهد کرد، تصمیم‌های قاطعانه‌تری می‌گیرید و در عمل برای رسیدن به آنها تلاش بیشتری خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

موفقیت مالی چیست

 

موفقیت راهی دست‌نیافتنی نیست و با تفکرات درست می‌توان به آسانی از پله‌های موفقیت بالا رفت. موفقیت‌مالی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. در صورتی که گام‌های خود را به درستی و هوشمندانه بردارید می‌توانید طعم خوب موفقیت‌مالی و کسب ثروت را بچشید. با توجه به اهدافی که برای خودتان تعیین کرده‌اید یک برنامه‌ریزی تدوین کنید. توجه داشته باشید برنامه شما باید علاوه بر فاکتور زمان عوامل دیگر را نیز دربر بگیرد. به عنوان مثال، در حال حاضر چه میزان سرمایه دارید، چه منابعی در اختیار شما قرار دارد که می‌توانید از آنها کمک بگیرید؟ آیا این منابع حمایتی مالی، فیزیکی یا انسانی هستند؟

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از ولخرجی جلوگیری کنیم؟ - روشهای ترک ولخرجی

موفقیت مالی چیست

 

الگوبرداری از افراد موفق در هر زمینه‌ای راه را برای شما آسان خواهد کرد. برای کسب ثروت و موفقیت‌های‌مالی نیز باید از تخصص و تجربه افراد موفق در این زمینه بهره‌مند شوید تا نه تنها از اشتباهات شما کم شود بلکه با آگاهی از نکات پنهان سریع‌تر به مقصد برسید.

در پایان می‌توان گفت: «موفقیت‌مالی، یک سفر مستمر است که هر لحظه در حال تغییر می‌باشد اما راهکار رسیدن به این موفقیت، سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری روی خودتان و خواسته‌‌هایی که به دنبال آن هستید.»

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-financial-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نگار گفته:
۰ | ۰

انجام دادن این مراحل خیلی سخته.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نگار عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط