مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به موفقیت | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت، 99٪ پشتکار و تنها 1٪ استعداد لازم است. هیچ جایگزینی برای سخت‌کوشی وجود ندارد. استقامت و پشتکار، هر فردی را به اوج سرافرازی و موفقیت می‌رساند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رسیدن به موفقیت | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

 همه افراد تمایل دارند در زندگی موفق شوند. برای برخی، موفقیت به معنی دستیابی به خواسته‌ها و رویاهایشان است و برای برخی یعنی کسب شهرت و موقعیت اجتماعی. به هرحال، معنای آن هرچه که باشد، یک شخص موفق در ذهن‌ها جاودانه خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راز رسیدن به موفقیت چیست؟

چرا تنها عده کمی به این راز پی می‌برند؟ چه باورهایی انسان را به سمت رسیدن به موفقیت سوق می‌دهد؟ به راستی چگونه می‌توان به موفقیت دست یافت؟ این‌ها برخی از سؤالات مهمی هستند که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشند. کاملاً بدیهی است که همه افراد تمایل دارند در زندگی موفق شوند. برای برخی، موفقیت به معنی دستیابی به خواسته‌ها و رویاهایشان است و برای برخی یعنی کسب شهرت و موقعیت اجتماعی. به هرحال، معنای آن هرچه که باشد، یک شخص موفق در ذهن‌ها جاودانه خواهد شد. جواب سؤالات فوق را از افرادی که بارها با شکست مواجه شده‌اند، بپرسید. به گفته امیلی دیکنسون "کسانی که هیچ‌گاه موفقیت را تجربه نکرده‌اند آن را شیرین‌ترین دستاورد می‌دانند." چشیدن طعم شیرین موفقیت نیازمند تلاش جدی است. بدون شک اکثر مردم به شدت خواهان موفقیت هستند چرا که هرگز طعم آن را نچشیده‌اند. حتی افراد موفق، هنگام رویارویی با شکست بسیار متأسف می‌شوند. لازمه رسیدن به موفقیت، تلاش مداوم و سخت‌کوشی است. افراد سخت‌کوش در نهایت پیروز خواهند شد. همانطور که استیونسون بیان می‌کند: امیدوارانه سفر کردن بهتر از رسیدن به مقصد است و موفقیت واقعی در سخت‌کوشی و کار است.

 

چه باورهایی در موفقیت موثر است؟

 

اهمیت پشتکار و مداومت در زندگی

برای رسیدن به موفقیت، 99٪ پشتکار و تنها 1٪ استعداد لازم است. هیچ جایگزینی برای سخت‌کوشی وجود ندارد. استقامت و پشتکار، هر فردی را به اوج سرافرازی و موفقیت می‌رساند. اما افرادی که شانس، هوش و بینش را تنها گام‌های رسیدن به قله موفقیت می‌دانند به این موضوع اعتقاد ندارند. هیچ  موفقیتی صرفاً از طریق الهام و یا بینش به دست نمی‌آید. صبر، پشتکار و تلاش شالوده محکمی برای ساخت عمارت زیبای موفقیت هستند. حتی با وجود شانس و استعداد، هر شخصی نیاز به سخت‌کوشی دارد. حتی سیاستمداران، بازیگران، نقاشان، بازرگانان، ورزشکاران و یا نویسندگان موفق و مشهور. می‌توان گفت که استقامت و سخت‌کوشی نام‌های دیگر خوشبختی و موفقیت است. علت این که اکثر مردم موفق نمی‌شوند این است که تلاش‌های آن‌ها  ناکافی بوده است. به یاد داشته باشید پشتکار یکی از پیش نیازهای اساسی موفقیت است. همانطور که استی لودر می‌گوید: من هیچ‌وقت برای موفقیت رویاپردازی نکردم، برای آن تلاش کردم.

 

مقاله پیشنهادی: پشتکار و اراده چیست؟

رسیدن به موفقیت

 

رسیدن به هدف با تلاش و پشتکار

این عبارت بسیار زیبا است: زمانی که یک اراده وجود دارد، راهی نیز وجود دارد. عزم قوی، اراده و انگیزه اجزای ضروری موفقیت می‌باشند. ناپلئون می‌گوید: کلمه "غیرممکن" تنها در لغت‌نامه افراد نادان و ضعیف یافت می‌شود. تاریخ نشان می‌دهد تنها کسانی که در زندگی به شدت تلاش کرده و پیگیر بوده‌اند، به جایگاه موفقیت دست یافته‌اند. اگر  اهداف با تلاش و اراده قوی پشتیبانی شوند، هیچ چیز غیرممکن یا غیرقابل دسترس نخواهد بود. خواسته‌های شما برآورد نمی‌شوند، اگر تنها خواسته و آرزو باقی بمانند و قدمی برای آنها برداشته نشود، زیرا فاقد انگیزه قوی هستند. باید باور داشت که خدا حامی افراد بااراده است. شما باید بین اراده و آرزو تفاوت قائل شوید. زیرا قاطعیت، پشتکار، تلاش و کوشش منجر به تحقق آرزوها و خواسته‌ها می‌شود. نیروی اراده یک نیروی انگیزشی بزرگ است که قدرتمندتر از انرژی اتمی می‌باشد. نیروی اراده، سیر تاریخ و سرنوشت بشریت را در زمان‌های متعدد تغییر داده است. مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو.

 

رسیدن به موفقیت

 

تقویت عزم و اراده

اگر انسان عزم قوی داشته باشد، هیچ چیز نمی‌تواند مانع رسیدن به اهداف شود. حتی با وجود تبعیض، فقر مطلق و مشقت‌های زندگی، فرد بااراده می‌تواند پیروزی و موفقیت را تصاحب کند. مردان بااراده می‌توانند در نبردهای بزرگ حتی در مقابل حوادث ناگوار و سخت، حتی در مقابل ارتش‌های بزرگ با تعداد انگشت شماری از سربازان متعهد و بااراده پیروز میدان شوند. فرد بااراده به شانس اعتقاد ندارد. همیشه به خود و باورهایش ایمان دارد و عزم او همیشه مثل یک صخره محکم و پابرجاست. بنابراین این شخص بااراده است که تاج موفقیت بر سر می‌گذارد.

 

مقاله پیشنهادی: حفظ قدرت اراده برای رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

رسیدن به موفقیت

 

یک لحظه هم درنگ نکنید

یکی دیگر از راه‌های رسیدن به موفقیت، انجام کارها در اسرع‌وقت و در زمان معین است. راز موفقیت دنبال کردن اهداف بدون مکث و درنگ است. به تعویق انداختن کارها، دزدی زمان است. ارزش زمان را بدانید. زمان، ارزشمندتر از پول و ثروت است. از دست دادن زمان هرگز قابل جبران نیست زیرا زمان یک فرصت است. تمام مردان و زنان موفق و همه افراد بزرگ، زمان را مغتنم می‌شمرده‌اند. آن‌ها همواره در انجام امور و عادات روزانه‌ خود منظم و وقت شناس بوده‌اند. فرهنگ و تمدن‌ها، اکتشافات بزرگ و اختراعات، پیروزی‌ها و دستاوردهای بشر همه مدیون کسانی هستند که به بهترین وجه از زمان و فرصت‌ها استفاده کرده‌اند. آن‌ها هرگز منتظر فرصتی نبودند، بلکه یک فرصت برای خودشان ایجاد کرده‌اند. آن‌ها حداکثر تلاششان را در حداقل زمان انجام داده‌اند. برای آنها، زندگی خیلی کوتاه و زودگذر بوده اما همیشه چیزهای زیادی برای بدست آوردن و انجام دادن در مسیر زندگی برای آنها وجود داشته است. استفاده مناسب از زمان به معنای استفاده مناسب از فرصت است. این جملات معروف شکسپیر را به خاطر داشته باشید: در سرتاسر اعمال بشر، جزر و مدی موجود است که اگر آدمی در مجرای آن واقع شود، به ساحل سعادت می‌رسد وگرنه سراسر عمر وی در گودال‌های بدبختی و فلاکت سپری خواهد شد.

 

رسیدن به موفقیت

 

چرا باید اهداف خود را روی کاغذ بیاورید؟

همیشه اهداف و اولویت‌های خود را با دقت بنویسید و آنها را برای خود تعریف کنید و سپس آنها را صادقانه دنبال کنید. با گام‌های استوار به سمت هدف حرکت کنید. هرگز از کارها و اقدامات خود شرمنده نباشید. کارها و اهداف خود را با تمام وجود پرستش کنید زیرا همه کارهایی که با تلاش و سخت‌کوشی همراه بوده‌اند، ارزشمند هستند. پس آن‌ها را به خوبی انجام دهید و روحیه یادگیری را در خود تقویت کنید. نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید، نقاط قوت را گسترش و نقاط ضعف را کاهش دهید. هرگز شکست‌ها را با شانس و ابزار نسنجید. برای دستیابی به موفقیت همیشه خود را به انجام کارهای درست، در مکان و زمان مناسب مشغول کنید. فراموش نکنید که صرفاً اهداف خوب داشتن کافی نیست، بلکه رسیدن به هدف از طریق روش‌های ناب و خالص مهم است. اهداف مهم هستند، اما راه و روش‌های رسیدن به هدف نیز بسیار مهم می باشد. موفقیت پیش رفتن در مسیر است نه به نقطه پایان رسیدن.

بهترین راه های موفقیت

تعداد افراد موفقی که در اطراف خود می‌بینیم کم نیست و با الگوبرداری از آن‌ها می‌توان راه موفقیت را با خیالی آسوده و آسان‌تر پیمود. اگر قصد صعود به قله‌ای را داشته باشید مطمئناً به تجارب افرادی مراجعه می‌کنید که قبل از شما موفق شده‌اند قله را فتح کنند. چه فصلی را برای صعود انتخاب کرده‌اند؟ از چه راهی رفته‌اند؟ چه وسایلی به کمک آنها آمده است و چه مدت زمانی را صرف صعود کرده‌اند؟ بررسی تجارب دیگران به شما نشان می‌دهد تکرار چه مواردی شما را زودتر و ایمن‌تر به قله می‌رساند و اجتناب از چه مواردی خطرات احتمالی را می‌کاهد. پیدا کردن راه موفقیت در زندگی نیز درست همانند همین مثال است. تجارب دیگران می‌تواند راهگشای شما باشد.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/reaching-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بهتاش گفته:
۰ | ۰

1 درصد نبوغ 99 درصد پشتکار

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما بهتاش عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط