تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چقدر ریسک پذیر باشیم؟

توضیحات کوتاه :
یکی از ویژگی‌هایی که هر انسانی باید داشته باشد این است قدرت ریسک‌پذیری داشته باشدو به اهمیت ریسک‌پذیری در موفقیت آگاه باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 6.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چقدر ریسک پذیر باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

چرا باید در زندگی ریسک‌پذیر باشید؟ اگر در زندگی ریسک را نپذیرید چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ‌گاه فراموش نکنید که بزرگترین ریسک زندگی شما این است که شما هیچ ریسکی را نپذیرید و دقیقاً در جایی که قرار گرفته‌اید، بمانید. در این مقاله قصد داریم 3 نکته کلیدی را برای تقویت مهارت ریسک‌پذیری برای شما بیان کنیم تا به وسیله آن‌ها بتوانید قدرت ریسک‌پذیری خود را افزایش دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چقدر ریسک‌پذیری می‌تواند ما را موفق کند؟

یکی از ویژگی‌هایی که هر انسانی باید داشته باشد این است که به اصطلاح شجاع دل باشد، قدرت ریسک‌پذیری داشته باشد، به اهمیت ریسک‌پذیری در موفقیت آگاه باشد و از خود بپرسد آیا فرد ریسک‌پذیری هست؟ چقدر ریسک‌پذیری می‌تواند او را موفق کند؟ درست است زمانی که شما در کاری ریسکی را قبول می‌کنید ممکن است در آن کار شکست بخورید، مورد قضاوت قرار بگیرید و حتی خیلی چیزها را از دست بدهید. ولی هیچ‌گاه فراموش نکنید که بزرگترین ریسک زندگی شما این است که شما هیچ ریسکی را نپذیرید و دقیقاً در جایی که قرار گرفته‌اید، بمانید. در این مقاله قصد داریم 3 نکته کلیدی را برای تقویت مهارت ریسک‌پذیری برای شما بیان کنیم تا به وسیله آن‌ها بتوانید قدرت ریسک‌پذیری خود را افزایش دهید.

 

دوره جامع فروش در آمازون

 

آیا ریسک کردن در زندگی کار درستی است؟

ابتدا این سؤال را از خود بپرسید که اگر در زندگی ریسک را نپذیرید چه اتفاقی می‌افتد؟ یا چرا باید در زندگی ریسک‌پذیر باشید؟ زمانی که شما در مبدأ هستید و برای خود نقطه مقصدی انتخاب کرده‌اید که به آن برسید بین این دو نقطه یک فاصله‌ وجود دارد که به آن ریسک گفته می‌شود. بدانید برای هر کاری که شما را به چالش می‌کشاند مانند یادگیری ورزش جدید، مهارت جدید، صحبت کردن به زبان انگلیسی و... شما نیازمند آن هستید که ریسک آن کار را هم بپذیرید و اگر این ریسک را قبول نکنید، شاهد پیشرفتی در زندگی خود نخواهید بود. اگر زندگی خود را به دو بخش تقسیم کنید؛ بخش اول: رشد شخصی از نظر ویژگی‌ها و توانایی‌های شخصی و بخش دوم: کسب و کار و رسیدن به استقلال مالی است که در هر دو بخش برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت نیازمند تقویت روحیه ریسک‌پذیری می‌باشید.

 

مقاله پیشنهادی: ریسک پذیری و موفقیت

چقدر ریسک پذیر باشیم؟

 

نکته اول: خود را مرتباً به چالش بکشید

هر کاری که در حال انجام آن هستید را کمی سخت‌تر انجام دهید و کمی به خودتان سخت بگیرید. برای مثال، اگر کسی هستید که سخنرانی‌های بسیاری انجام می‌دهید و مانند تمام سخنران‌ها یادداشتی از مطالبی که قصد دارید درباره آن صحبت کنید را همراه خود می‌برید، یک بار این کار را برای خود یک قدم سخت‌تر کنید و به خود بگویید که امکان‌پذیر هست این بار بدون هیچ برگه و یادداشتی برای سخنرانی آماده شوید. تمام آن چیزی که قصد دارید درباره آن سخنرانی کنید را در ذهن خود به‌طور منظم دسته‌بندی کرده و از حفظ تمام آن‌ها را بیان کنید. با این کار در واقع شما خود را به چالش می‌کشید و زمانی که شما خود را مرتباً به چالش می‌کشید می‌توانید یک لایه جدید از توانایی‌ها را در خود پیدا کنید. این کار به شما کمک بسیاری می‌کند که هیچ‌گاه خود را تنها در یک راه محدود نکنید. اگر روزی تصمیم گرفتید کارآفرین شوید یا به سمتی حرکت کنید که زندگی‌ را بسازید که واقعاً خواستار آن هستید، یکی از بزرگترین اصل‌ها در این مسیر این است که درون خود را آزاد کنید و این امر به وسیله قدرت ریسک‌پذیری محقق می‌شود. تنها رقیب زندگی شما خودتان هستید پس هر کاری که در حال انجام آن هستید به خود بگویید که چگونه می‌توانید آن را کمی سخت‌تر انجام دهید و از خودتان انتظار بیشتری داشته باشید. این کار باعث می‌شود ذهن خود را به چالش بکشید، به خیلی از توانایی‌های خود پی ببرید و بتوانید همان کاری که امروز در حال انجام آن بودید را فردا خیلی بهتر انجام دهید.

 

چقدر ریسک پذیر باشیم؟

 

نکته دوم: ذهنی خلاق داشته باشید

کاری که در حال انجام آن هستید را متفاوت‌تر انجام دهید. این کار باعث می‌شود اتفاقاتی سر راه شما قرار بگیرند که به رشد شما کمک بسیاری می‌کنند. زمانی که یک راه دیگر و متفاوت‌تری برای انجام کارهای خود انتخاب می‌کنید و ذهن خود را تنها درگیر یک سیستم نمی‌کنید خیلی بیشتر پیشرفت می‌کنید. نبوغ در این است که شما بتوانید یک کار را متفاوت‌تر انجام دهید و این نگرش را در خود تقویت کنید که برای انجام هر کاری از خود بپرسید که آیا می‌توانید آن را به شکل متفاوت‌تری انجام دهید؟ مادامی که این کار را انجام دهید مسلماً اعتمادبه‌نفسی به دست می‌آورید که قدرت ریسک پذیری شما را افزایش می‌دهد.

 

ریسک‌پذیری در زندگی

 

نکته سوم: خودتان را دوست داشته باشید تا آرامش را احساس کنید

همیشه تمرین کنید که خودتان باشید. زمانی که خودتان را دوست داشته باشید و خود واقعیتان را به همه دنیا نشان دهید کم کم به خودتان اعتماد می‌کنید و ریسک خیلی از کارها را می‌پذیرید. مادامی که خود واقعیتان را به همه نشان دهید اگر عیب یا ایرادی در شخصیتتان وجود دارد متوجه آن می‌شوید. این جمله مهم را به خاطر بسپارید که هر انسانی خود باید آینه خود باشد. شما زمانی می‌توانید سطح زندگی خود را ارتقا بدهید که بیشتر خودتان را ببینید. اگر خود را سانسور کنید، شخصیت دیگری را از خود نشان دهید و به محض این که بخواهید پای خود را از منطقه امن ذهنتان بیرون بگذارید، به انسان دیگری تبدیل بشوید، اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهید و زمانی که اعتمادبه‌نفستان را از دست بدهید دیگر قدرت ریسک‌پذیری نخواهید داشت. زمانی که خود را بشناسید به جایی در زندگی می‌رسید که توانایی و قدرتی پیدا می‌کنید که باعث می‌شود به این عقیده برسید که هر کاری که بخواهید می‌توانید انجام دهید، فقط کافی است کمی خود را قبول داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید.

 

مقاله پیشنهادی: مراحل رشد شخصیت در انسان

چقدر ریسک پذیر باشیم؟

 

ایجاد عادت جدید به بهبود زندگی شما کمک خواهد کرد

سعی کنید آینه خود باشید تا بتوانید به آدم بهتری تبدیل شوید و برای آنکه بتوانید موفق شوید ابتدا عادت‌های جدیدی برای خود بسازید و در مرحله بعد یک لایف‌استایل صحیح برای خود بسازید. امیدواریم که این 3 نکته طلایی را در زندگی خود به خوبی اجرا کنید و هر روز حتی یک درصد قدرت ریسک‌پذیری خود را بالا ببرید زیرا یکی از بزرگترین کلیدهای موفقیت همین قدرت ریسک‌پذیری می‌باشد.

 

چقدر ریسک پذیر باشیم؟

 

رابطه ریسک پذیری و موفقیت

توجه به مسئله ریسک‌پذیری یک سؤال را در ذهن ایجاد می‌کند. آیا ریسک‌پذیری در نهاد همه انسان‌ها وجود دارد؟ چرا برخی افراد راحت‌تر می‌توانند ریسک را قبول کنند؟ در پاسخ به سؤال اول باید گفت بله. در واقع از بدو تولد این قدرت در اختیار انسان قرار داده می‌شود. اگر نگاهی به یک کودک نوپا داشته باشید متوجه خواهید شد چقدر مشتاق است به انجام کارهایی بپردازد که برای او ناشناخته هستند. اما با گذشت زمان و القائاتی که از سوی والدین شکل می‌گیرد و البته تجربیاتی که خود فرد به دست می‌آورد تغییراتی در این قدرت ذاتی ایجاد می‌شود. گاهی این قدرت حتی کمرنگ‌تر از زمان کودکی می‌شود و گاهی چنان به نقطه اوج می‌رسد که سبب موفقیت‌های بزرگی برای فرد می‌شود. البته نباید از خاطر برد که اگر این قدرت در جهت درست پرورش نیابد اثرات منفی نیز خواهد داشت. بنابراین پاسخ سوال دوم نیز روشن شد. ذهن افراد معمولی هنگام مواجه با ریسک درصدد حفظ حالت موجود و ماندن در حالت امن قرار می‌گیرد. اولویت فرد این است که از تجربه‌های جدید و ناشناخته دوری کند و همین موجب محبوس ماندن در منطقه امن ذهنی می‌شود. افراد موفق دقیقاً راه مخالف را انتخاب می‌کنند و از این جهت درهای متعدد و بسیاری به سمت موفقیت برای آنها باز می‌شود. 

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-risky-we-are
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
دنیا گفته:
۰ | ۰

به نظر من باید تا جایی ریسک کنیم که آسیب جدی ای به خودمون نزنیم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دنیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط