وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 فرمول برای آزادی مالی

توضیحات کوتاه :
یکی از اهداف مشترک ما کسب ثروت و پول بیشتر است. اما تنها تعداد اندکی توانسته‌اند به آزادی مالی رویایی خود دست یابند. همه ما دوست داریم آنقدر پول داشته باشیم که هیچ گاه نگران مسائل مالی نباشیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
7 فرمول برای آزادی مالی

 

خلاصه ای از مقاله

در عصر حاضر رسیدن به آزادی مالی سهل تر شده است و از راه های زیادی می توان به این هدف دست یافت. برای دستیابی به ثروت و داشتن استقلال مالی باید با عادت های میلیونرهای خودساخته آشنا شده و موانع دست یابی به آزادی مالی را از بین برد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه رویای کسب ثروت را به واقعیت تبدیل کنیم؟

یکی از اهداف مشترک همه انسانها کسب ثروت و پول بیشتر است. اما تنها تعداد اندکی از افراد توانسته‌اند به آزادی مالی رویایی خود دست یابند. همه ما دوست داریم آنقدر پول داشته باشیم که هیچ گاه نگران مسائل مالی نباشیم.

در این میان، تنها سوالی که باید از شما بپرسیم این است: «آیا آماده هستید رمز و راز ثروتمند شدن ثروتمندان را بدانید». خوشبختانه، در عصر حاضر افراد بیشتر و با سرعت بالاتری در حال رسیدن به آزادی مالی هستند. شما نیز می‌توانید از طریق برنامه ریزی مالی و هدف گذاری یکی از آنها باشید.

 

چگونه بیزینس موفقی داشته باشیم؟

 

نکاتی برای ثروتمند شدن که باید بدانید

1. در مورد پول و ثروت نگرش مثبت داشته باشید

بخشی از مسئله ثروتمند شدن این است که در مورد پول و کسب ثروت نگرش مثبت داشته باشید، یعنی قبل از هر کاری به دنبال ساختن یک ذهن ثروتمند باشید. نگرش منفی در این خصوص همانند یک سد یا مانع احساسی است و برای رسیدن به هدف آزادی مالی باید این احساس را از بین ببرید.

شاید برخی از افکار این حس را به شما القا کند که پول موجب بدی و زشتی‌ها است و نمی‌تواند با خودش شادی را به همراه داشته باشد. زمانی که تفکر مثبت در مورد ثروت در شما شکل گرفت، فرصت‌های بیشتری را جذب خواهید کرد و بیش از پیش درها برای کسب ثروت به روی شما باز خواهد شد.

2. هدف‌های مهم در ارتباط با آزادی مالی را برای خودتان یادداشت کنید

پس از این که تعریف آزادی مالی را برای خودتان مشخص کردید، نوبت به تعیین اهداف مالی است. به این منظور هدف‌هایی را که برای شما اولویت دارند جایی بنویسید و هر روز آنها را بازنگری کنید. به این موضوع فکر کنید که چگونه می‌توانید به این هدف‌ها دست یابید.

این کار تنها پنج تا ده دقیقه زمان از شما می‌گیرد اما نتایج بزرگی را به همراه خواهد داشت. با نوشتن و بازنویسی هدف‌هایتان درطول زمان و فکر کردن در مورد آنها می‌توانید احتمال عملی کردن آنها را افزایش دهید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از ولخرجی جلوگیری کنیم؟ - روشهای ترک ولخرجی

ثروتمند شدن

 

3. برای اوضاع اقتصادی خود برنامه ریزی داشته باشید

هر شب قبل از خواب برای روز بعد، برنامه ریزی داشته باشید. به واسطه برنامه‌ریزی‌های روزانه، هفتگی و ماهانه می‌توانید برای هر کاری که قصد انجام دادنش را دارید، تصمیم‌گیری دقیق و آگاهانه‌تری داشته باشید.

وجود یک برنامه ریزی دقیق و پایدار و انجام کارها طبق این لیست، موجب تمرکز بهتر، کنترل بیشتر و قدرت تصمیم گیری مطلوب‌تر خواهد شد. در صورتی که برنامه ریزی یکی از عادت‌های شما باشد، در نتیجه بهتر می‌توانید عادت‌های خرید و صرف هزینه را کنترل کنید.

برای میزان مبلغی که باید در طول روز، هفته، ماه و حتی سال خرج کنید برنامه‌ای مدون داشته باشید و تصمیم بگیرید در چه موارد و زمان‌هایی باید پس‌انداز داشته باشید.

4. برای آزادی مالی از قانون تمرکز استفاده کنید

ارزشمندترین ساعات در طول روز برای شما چه زمان‌هایی هستند؟ قانون تمرکز برای به دست آوردن آزادی مالی بسیار مهم و حیاتی به شمار می‌رود. در حقیقت هر کاری که برای رسیدن به هدف گذای و آزادی مالی انجام می‌دهید باید به شما کمک کند تا یک یا دو کاری که بیش از بقیه به تمرکز نیاز دارند را مشخص کنید.

توانایی ایجاد عادت تمرکز، بهتر از هر تکنیک یا عادت دیگر می‌تواند موجب موفقیت مالی شما شود. کاری که تمرکز بیشتری برای آن دارید و زمان و انرژی بالایی را صرف آن می‌کنید باید در راستای هدف مالی‌تان باشد. خلاصه این که زمان و انرژی را صرف اموری کنید که ثروت و پول بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

 

کسب ثروت

 

5. برای کسب موفقیت و ثروت بیشتر روی خودتان سرمایه گذاری کنید

به طور میانگین، افراد حدود 500  هزار ساعت در طول سال را در حال رانندگی می‌گذرانند. می‌توانید از همین ساعات استفاده کنید و در طول این زمان به برنامه‌های آموزشی گوش کنید. اتومبیل خود را به یک دانشگاه تبدیل کنید و در حرفه خودتان به فردی با دانش و مهارت بالا تبدیل شوید.

دوره‌هایی را که در رابطه با مدیریت پول و سرمایه هستند خریداری کنید، کتاب‌هایی در مورد امور مالی شخصی بخوانید و مقاله‌های آنلاین مرتبط با پول را مطالعه کنید. پس از گذشت اندک زمانی در زمینه پول و ثروت، آنقدر اطلاعات خواهید داشت که می‌توانید دیگران را هم راهنمایی کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راز ثروتمند شدن وارن بافت (بخش اول)

7  فرمول برای استقلال مالی

 

6. برای ثروتمند شدن این سؤالات را از خودتان بپرسید

بعد از هر جلسه یا رویداد مهمی که در زندگی شما اتفاق می افتد این سؤالات جادویی را از خودتان بپرسید. سؤال اول: «آیا کار درستی انجام دادم؟» و سؤال دوم «در مرحله بعدی باید چه کار متفاوتی را انجام دهم؟»

با بازنگری عملکرد خود بلافاصله پس از هر جلسه، تماس تلفنی برای فروش، بازاریابی و ارائه محصول، می‌توانید بهتر و بهتر از قبل شوید. در صورتی که اندکی زمان صرف کنید و آنچه را که به درستی انجام داده‌اید یا به طور متفاوتی انجام داده‌اید روی کاغذ یادداشت کنید، می‌توانید سرعت یادگیری، رشد و پیشرفت کارتان را دو یا چند برابر کنید. با بهبود عملکرد وکیفیت کارتان می‌توانید کسب ثروت را آسان‌تر کنید.

 

موفقیت مالی

 

7. همانند افراد موفق سخاوتمند باشید

نکته آخر این است که باید با هر شخصی که ملاقات دارید همانند یک مشتری میلیون دلاری رفتار کنید. با هر فردی که در محل زندگی یا کارتان مواجه می‌شوید به گونه‌ای برخورد کنید مثل اینکه مهم‌ترین فرد این دنیا است.

از آنجایی که هر فردی باور دارد که او در جهان هستی اهمیت و ارزش والایی دارد با نوع برخورد شما، بیش از آنچه که تصورش را دارید از شما سپاسگزار خواهد بود. یک حقیقت اثبات شده وجود دارد که هر چه سخاوت و بخشندگی شما بیشتر باشد، ثروت بیشتری را جذب خواهید کرد و انسان شادتری خواهید بود.

اغلب ما این جمله را شنیده‌ایم که برخی از افراد می گویند: «پول، خوشحالی نمی‌آورد» اما حقیقت این است که؛

  • پول و ثروت لازمه شادی و خوشحالی هستند.
  • ثروت مادی موجب رضایت از زندگی می‌شود.
  • هر چه شرایط اقتصادی بهتری داشته باشیم، نسبت به زندگی احساس بهتری خواهیم داشت.

با افزایش حقوق و درآمد، نه تنها مقیاس ما نسبت به شادی افزایش می‌یابد بلکه حس رضایت بیشتری نیز از زندگی پیدا خواهیم کرد. بنابراین با تمرکز بر اهداف مالی که موجب ایجاد انگیزه، تقویت نگرش مثبت نسبت به ثروت، خودتان و زندگی خواهد شد، می‌توانید به شادی و ثروت بیشتری دست پیدا کنید.

شواهد نشان می‌دهد در صورتی که سخاوت مالی داشته باشید شادتر خواهید بود.

 

استقلال مالی

 

چگونه پس انداز کنیم و به آزادی مالی برسیم

آیا می دانید که یکی از عوامل مهم برای رسیدن به آزادی مالی، ایجاد عادت‌های درست است؟ در واقع میلیونرهای خود ساخته این عادات را یاد گرفته‌اند. در طول زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان همین عادت‌ها را استفاده کرده‌اند و در نهایت موفق شده‌اند به آزادی مالی برسند.

راز ثروتمند شدن میلیونرها همین نکات کوچک است که شما نیز می‌توانید از آنها استفاده کنید.

عادت‌های میلیونرهای خود ساخته

شاید بتوان نخستین عادت میلیونرهای خود ساخته را عادت به صرفه جویی و میانه روی دانست. افراد ثروتمند نسبت به هر پنی یا هر دلار حساسیت خاصی دارند. آن‌ها می‌دانند چگونه باید پس انداز کنند و ثروتشان را در چه مواردی باید سرمایه گذاری کنند.

در صورتی که وسایل قدیمی‌شان قابلیت استفاده دوباره داشته باشد، وسیله جدیدی نمی‌خرند. یا در صورتی که بتوانند چیزی را اجاره کنند هرگز به سراغ خرید نمی‌روند و اگر بتوانند قرض بگیرند هرگز به فکر اجاره کردن نمی‌افتند.

همچنین اکثر میلیونرهای خود ساخته برای خرید جدیدترین ماشین ارائه شده به بازار، اقدام نمی‌کنند. در حقیقت آنها پولشان را پس‌انداز می‌کنند و اتومبیل باکیفیتی را خریداری می‌کنند که دوسال کارکرده باشد.

برای خرید نیز حتماً از مکانیک حرفه‌ای و مورد اعتماد کمک می‌گیرند و پس از اطمینان از انتخاب خود، اتومبیل را می‌خرند.

 

آزادی مالی

 

استفاده از قانون جذب برای آزادی مالی

زمانی که شروع به پس انداز پول کردید، به خاطر افزایش میزان حساب بانکی خود احساس مثبت و شادی خواهید داشت. این حس مثبت باعث خواهد شد پول بیشتری را به سمت زندگی و حساب بانکی‌تان جذب کنید.

مثلاً شاید یکی از دوستان شما بدهی قدیمی خود را که اصلاً فراموش کرده بودید به طور ناگهانی تسویه کند.

بنابراین گاهی اوقات فرصت‌هایی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که می‌توانید از طریق آنها پول بیشتری که قبلاً هرگز تصورش را نمی‌کردید، به دست آورید یا اجناسی را که مدت‌ها در اختیار داشتید و گمان می‌کردید هیچ ارزشی برای شما نخواهند داشت را با قیمت مناسبی به فروش برسانید.

با اضافه کردن همین پول‌ها به حساب بانکی‌تان، انرژی مثبت شما نیز بیشتر خواهد شد.

 

 7 فرمول برای آزادی مالی

 

 

موانع دست یابی به آزادی مالی چیست؟

عوامل ذهنی بسیاری وجود دارد که مانع موفقیت مالی خواهند شد. یکی از دلایل اصلی این است که افراد فکر می‌کنند مستحق ثروتمند شدن نیستند. شاید برای شما این سؤال پیش آید که چرا چنین تفکری ایجاد می‌شود؟ برخی افراد با این عقیده‌ مخرب در مورد ثروت و پولدار شدن بزرگ شده‌اند.

همین باور و عقیده اشتباه موجب شده است این باور در آنها شکل بگیرد که استحقاق ثروتمند شدن را ندارند. البته این باور کاملاً نادرست است. این طرز نگرش منفی موجب ایجاد عادت‌های مالی مخرب خواهد شد.

در صورتی که به چنین باورهایی عادت کرده باشید، تغییر و از بین بردن آنها اندکی سخت خواهد بود، اما به هر حال غیر ممکن نیست.

نگرشتان را نسبت به پول و ثروت تغییر دهید

تجارب منفی که در دوران کودکی داشته‌اید، اثرات مخربی در دوران بزرگ سالی به همراه خواهند داشت. به عنوان مثال، زمانی که افراد در پی تلاش‌های فراوان و بی‌وقفه موفق می‌شوند، احساس گناه می‌کنند.

همین احساس موجب می‌شود تمایل به خلاص شدن از آن پول را داشته باشند. بنابراین بدون ملاحظه شروع به خرج کردن می‌کنند.

خودتان را مستحق کسب ثروت بدانید

گاهی اوقات افراد بسیاری احساس می‌کنند شایستگی ثروتمند بودن را ندارند و رفتار خوبی در قبال آن نخواهند داشت. رفتار درست در برابر پول و ثروت مهارتی است که شما نیز می‌توانید با تمرین آن را به دست آورید.

واقعیت این است که اکثر افراد در مورد پول، نظم و قوانین حساب شده‌ای ندارند. آن‌ها اصول ثروتمند شدن یا حفظ مال را نمی‌دانند. نکته ابتدایی برای ثروت اندوزی دقیقاً با خود شما شروع می‌شود. شما ظرفیت نامحدودی برای کسب ثروت دارید.

 

چگونه با فروشندگی در آمازون درآمد کسب کنیم؟

 

ثروت لازمه زندگی است

در اختیار داشتن پول و ثروت کافی در زندگی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در صورتی که آزادی مالی داشته باشید می‌توانید انتخاب‌های بهتری در زندگی‌تان را تجربه کنید و همان طور که دوست دارید زندگی کنید.

پول موجب می‌شود درهایی به روی شما باز شود که نداشتن آن همیشه این درها را به روی شما بسته نگه خواهد داشت. البته وسواس فکری در مورد آن، درست همانند هر موضوع دیگری ضرر خواهد داشت.

در صورتی که در مورد ثروت درگیری و وسواس ذهنی داشته باشید، شاید این واقعیت را فراموش کنید که پول تنها یک ابزار است. پول برای زندگی در جامعه لازم است و می‌توان گفت حالتی خنثی دارد یعنی نه کاملاً بد است و نه صد در صد خوب.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/seven-formula-for-financial-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط