مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه در زندگی موفق باشیم؟

توضیحات کوتاه :
چگونه می‌توان موفق بود؟ برای رسیدن به موفقیت یکسری قوانین و مقررات وجود دارد که باید آنها را یاد بگیرید. مسئله مهمی که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که موفقیت دست یافتی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه در زندگی موفق باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

مسئله مهمی که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که موفقیت دست یافتی است. درست است که برای خیلی از افراد رسیدن به موفقیت کار دشواری می‌باشد اما اگر شما راهکارهایی که افراد موفق به کار برده‌اند را یاد بگیرید و مسیری که آنها طی کرده‌اند را طی کنید، مطمئن باشید می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

دستیابی به موفقیت در زندگی

چگونه می‌توان موفق بود؟ این سؤالی است که بارها و بارها از خود پرسیده‌اید و به دنبال جواب آن بوده‌اید. نکته‌ای که ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم این است که موفقیت به هیچ عنوان مثل یک راز نیست. شاید بهتر باشد بگوییم که برای رسیدن به موفقیت یکسری قوانین و مقررات وجود دارد که باید آنها را یاد بگیرید. مسئله مهمی که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که موفقیت دست یافتی است. درست است که برای خیلی از افراد رسیدن به موفقیت کار دشواری می‌باشد اما اگر شما راهکارهایی که افراد موفق به کار برده‌اند را یاد بگیرید و مسیری که آنها طی کرده‌اند را طی کنید، مطمئن باشید می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

فرق میان افراد موفق و ناموفق در همین راهکارها می‌باشد. افراد موفق این راهکارها را شناسایی کرده و در زندگی از آنها استفاده می‌کنند اما افراد ناموفق متأسفانه از این قوانین آگاهی نداشته یا در صورت آگاهی داشتن از آنها در زندگی خود استفاده نمی‌کنند. اگر شما با این راهکارها آشنا شوید و به درستی از آنها استفاده نمایید، مطمئن باشید می‌توانید به یک تحول بزرگ در کار و زندگی شخصی خود دست پیدا کنید.

 

کارآفرینی موفق

 

1. به هیچ کس اجازه ندهید رویاهایتان را از شما بگیرد

اصلی‌ترین کلید موفقیت داشتن رویا است. شما باید برای خود رویاپردازی کنید و با تلاش و کوشش رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. خیلی از افراد رویاهای جالبی در سر دارند اما به دیگران اجازه می‌دهند که رویاهایشان را از آنها بگیرند. اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چه کسانی می‌توانند رویاهایمان را از ما بگیرند؟ شاید جواب این سؤال متعجب کننده باشد اما گاهی این افراد می‌توانند نزدیک ترین فرد به شما باشند. هنگامی که شما رویایی در ذهن دارید و در شروع، رسیدن به آن کار غیرممکن به نظر می‌رسد، این افراد با گفتن جملات ناامید کننده و منفی باعث می‌شوند که شما انگیزه خود را از دست دهید.

چنین کسانی ممکن است به شما بگویند: «این رویا غیرقابل دستیابی است. شما چطور می‌خواهید آن را به واقعیت تبدیل کنید؟» این افراد با گفتن همین یک جمله ساده، رویایتان را از شما می‌گیرند، بدون اینکه حتی خودتان متوجه آن شوید. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که اگر کسی همه چیزتان را هم از شما بگیرد، باز شما فرصت موفق شدن را خواهید داشت. اما اگر شخصی رویاهایتان را از شما بگیرد، مطمئن باشید که به هیچ قیمتی نمی‌توانید موفق شوید. پس رویاهایتان را باور کرده و در مسیر حرکت به سمت آنها ثابت قدم باشید.

 

کسب موفقیت

 

2. از اما و اگر کردن دست بکشید و به سمت موفقیت حرکت کنید

شما می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. برای این کار باید اما و اگرها را از زندگی خود حذف کنید. «اما» یک کلمه منفی است که می‌تواند به شکست شما بیانجامد. زمانی که شما از کلمه «اما» در زندگی خود زیاد استفاده می‌کنید، در حقیقت در حرکت خود به سمت موفقیت وقفه می‌اندازید. در نتیجه از همین لحظه تلاش نموده و کلمه «اما» را از دایره لغات خود حذف کنید. افراد گاهی اوقات می‌گویند: «من می‌توانستم موفق شوم اما بنا به یکسری دلایل مشخص، نتوانستم به موفقیت دست پیدا کنم.» یا ممکن است بگویند: «من می‌توانستم در کار خود موفق شوم اما در آن زمانی که من اقدام کردم شرایط بازار خیلی مناسب نبوده است.»

یا حتی ممکن است شنیده باشید که اطرافیان عنوان می‌کنند: «من می‌توانستم به موفقیت دست پیدا کنم اما خانواده‌ام از من حمایت نکردند.» در حقیقت استفاده از چنین عباراتی که یک «اما» در خود دارند، باعث می‌شوند که افراد از موفقیت دور بمانند. پس سعی کنید از چنین طرز فکر و بیان چنین جملاتی دوری کنید. مطمئن باشید به محض اینکه بهانه‌ها را به دست فراموشی بسپارید و با اعتماد به نفس بیشتری در مسیر گام بردارید، سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید به موفقیت دست یابید.

 

موفقیت در زندگی

 

3. یک نکته کلیدی برای موفق شدن نوشتن نکات مهم روی کاغذ است

یک راز بسیار مهم که باید درباره موفقیت بدانید این است که هر چیزی که مهم است را روی کاغذ بیاورید. تعداد کسانی که عادت خوبِ نوشتن نکات مهم و ایده‌ها را دارند بسیار کم است. برای مثال، در یک سمینار شما می‌توانید در میان حضار دو دسته از افراد را مشاهده کنید. گروه اول مشارکت داشته و نکات مهم را یادداشت می‌کنند. دسته دوم هم ممکن است مشارکت داشته و به سخنان شما گوش دهند اما از میان گفته‌های شما نکته برداری نمی‌کنند. دو روز بعد، کسانی که یادداشت برداری نکرده‌اند، موضوع سمینار و حرف‌هایی که در آن زده شده است را فراموش می‌کنند. آن‌ها شاید سعی کنند که ایده‌های حاضر در سمینار را به یاد بیاورند اما ذهنشان آنها را یاری نمی‌کند.

برای موفقیت، این راز بسیار مهم اما ساده را به یاد داشته باشید: نکات مهم را یادداشت کنید. همیشه ایده‌های مهمی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید و نکات مهمی را که در ملاقات‌ها یا سمینارها به آنها اشاره می‌شود نیز یادداشت برداری کنید. همواره یک کاغذ و خودکار همراه خود داشته و هر چیزی که به نظرتان مهم است و ممکن است به کارتان بیاید را یادداشت کنید. بدین ترتیب بعد از گذشت مدت زمان طولانی، زمانی که ذهن شما ایده‌ها را فراموش کرد، همان کاغذ و قلم شما به کارتان خواهند آمد و به کمک آنها ایده‌ها را به یاد می‌آورید.

 

چگونه در زندگی موفق باشیم؟

 

4. شکست خوردن در برنامه ریزی در حقیقت برنامه ریزی برای شکست است

این مورد ساده و در عین حال واضح، می‌تواند به موفق شدن شما در مسیر حرکتتان کمک کند. کسانی که برنامه ریزی ندارند، در حقیقت افرادی هستند که به دنبال موفق شدن نمی‌باشند. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید باید اطمینان حاصل کنید که در مرحله برنامه ریزی موفق بوده‌اید. به عبارت ساده اگر برنامه ریزی نداشته باشید، آنگاه احتمال شکست خوردن شما بالا می‌رود.

آیا هیچ کسب و کاری می‌تواند بدون داشتن برنامه ریزی مناسب به موفقیت منجر شود؟ این راز را به یاد داشته باشید و زمانی که خواستید در کاری به موفقیت دست پیدا کنید، در همان ابتدای کار برنامه ریزی کنید. خواهید دید که خیلی زود به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست پیدا خواهید کرد.

 

فروش در آمازون

 

5. تفاوت‌های کوچک می‌توانند منجر به تغییرات بزرگی شوند

برخی از افراد اعتقاد دارند که موفقیت با تلاش و کوشش زیاد به دست می‌آید. اما نکته‌ای که باید بدانید این است که موفقیت با داشتن تلاش و کوشش صرف به دست نمی‌آید. در حقیقت این تفاوت‌های کوچک هستند که می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ منجر شوند. این یک راز بسیار مهم دیگر است که شما باید بدانید. شما اگر به دنبال موفقیت در زندگی هستید باید نسبت به دیگران بیشتر تلاش کنید. اما در کنار آن باید هوشمندانه‌تر گام برداشته و روی هدفی که دارید زمان بیشتری بگذارید. مطمئن باشید اگر در این زمینه عملکرد مناسبی داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت‌تر از دیگران به موفقیت رسیده و رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

همین الآن یک مسابقه دوی المپیک را در نظر بگیرید. گاهی تفاوت میان نفر اول و دوم در این مسابقات کمتر از یک صدم ثانیه است. تفاوت میان این دو فرد آنقدر کم است که شما نمی‌توانید آن را تصورکنید. به همین دلیل است که ما می‌گوییم کوچک‌ترین تفاوت‌ها نیز می‌توانند در نهایت به موفقیت یک فرد منجر شوند. پس شما هم اگر می‌خواهید موفق باشید، باید این تفاوت‌های بسیار کوچک را ایجاد نمایید. بدین ترتیب می‌توانید موفقیت خود را رقم بزنید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-be-successful
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط