موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با 8 راز موفقیت آشنا شوید

توضیحات کوتاه :
افراد موفق همیشه به این موضوع فکر می‌کنند که بتوانند کاری که در حال انجام آن هستند را بهتر سازند. اگر در مسیری در حرکت هستید هرگز این گونه فکر نکنید که این مسیر کاملاً درست است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
با 8 راز موفقیت آشنا شوید

 

خلاصه ای از مقاله

تا به حال به این موضوع فکر کردید که قرار است در آینده چه میزان موفق شوید؟ در این مقاله رازهای موفقیت برای شما بیان می‌گردد که با مطالعه آن می‌توانید حدس بزنید که در آینده موفق می‌شوید یا خیر.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه در کار و زندگی خود موفق باشیم؟

تا به حال به این موضوع فکر کردید که قرار است در آینده چه میزان موفق شوید؟ ما در زندگی زمانی که فرمولی برایمان کار نمی‌کند یا خیلی کنجکاو هستیم که بدانیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد، به سراغ فالگیر می‌رویم تا از او بپرسیم که چه اتفاقی در آینده رخ می‌دهد! اما در این مقاله رازهای موفقیت برای شما بیان می‌گردد که خودتان می‌توانید حدس بزنید که در آینده موفق می‌شوید یا خیر. 

 

مقاله پیشنهادی: فاکتورهای موفقیت در زندگی

8 راز موفقیت

 

رازهای موفقیت

1. تقویت روحیه رقابتی سالم

آیا روحیه و شخصیتی دارید که اهل رقابت باشید؟ تمام مسابقات، دانشگاه‌های مختلف، بیزینس‌های متفاوت و... همگی با یک رنکینگ مقایسه می‌شوند. رقابت سالم با حسادت کاملاً متفاوت است. اگر شما انسانی حسود باشید، فقط در حال حسرت خوردن هستید. اما رقابت بدین معنا می‌باشد که اگر می‌بینید فردی موفقیت و توانایی دارد، به خود بگویید شما هم می‌توانید، تلاش می‌کنید و حتی بهتر و بیشتر از آن فرد موفق می‌شوید. این روحیه رقابت سالم است. آیا این روحیه درون شما وجود دارد یا اینکه فقط کنار می‌ایستید و حسرت می‌خورید؟ اگر اینگونه است باید سریعاً این روحیه را تغییر دهید.

2. به سرانجام رساندن کارها را در زندگی یاد بگیرید

زمانی که کاری را شروع می‌کنید آن را به اتمام می‌رسانید یا آن را در نیمه راه رها می‌کنید؟ باید یاد بگیرید زمانی که کاری را شروع می‌کنید آن را به پایان برسانید. زمانی که کتابی خریداری می‌کنید حتماً برای خواندن و به اتمام رساندن آن اقدام نمایید. کارهای خود را در نیمه راه رها نکنید. توجه به این موضوع در جنبه‌های مختلف مانند کسب‌وکار، یادگیری و... بسیار حائز اهمیت می‌باشد. شاید شما نیز افرادی را بشناسید که دائم شغل و کسب‌وکار خود را تغییر می‌دهند. ولی افرادی نیز هستند که برای رسیدن به قله موفقیت می‌جنگند. زمانی که به طبیعت می‌روید، وقتی کمی کوهنوردی کردید همانجا استراحت می‌کنید و برمی‌گردید یا اینکه برای رسیدن به قله و تماشای آن منظره زیبا تلاش می‌کنید؟

 

لحظه‌ای که تصمیم گرفتم برای همیشه ثروتمند باشم

 

3. تعامل و ارتباط با افراد موفق

اطرافیان شما چه کسانی هستند؟ با چه کسانی در طول روز در حال تعامل هستید؟ همین افراد و اطرافیان شما می‌توانند تا حد زیادی مشخص کنند که شما در آینده چه انسانی خواهید بود؟ اگر اطرافیان شما افراد موفقی باشند که زمان خود را با آن‌ها می‌گذرانید، زمانی که آنها ایده‌ای داشته باشند با شما به اشتراک می‌گذارند. حتی برعکس، زمانی که شما یک ایده خوب برای زندگی و کسب‌وکار خود دارید، می‌توانید با آنها مطرح کنید. آن‌ها می‌توانند در بهتر شدن ایده به شما کمک کنند یا حداقل برای ادامه مسیرتان به شما انرژی و انگیزه بدهند.اما زمانی که با افراد بازنده در زندگی خود تعامل داشته باشید، دائم شما را از تلاش و قدم در مسیر منع می‌کنند. دائم نتایج ناخوشایندی را برای شما پیش‌بینی می‌کنند و شما را از ادامه مسیرتان منصرف می‌کنند.

4. ایده های خلاقانه در زندگی و کسب و کار

افراد موفق همیشه به این موضوع فکر می‌کنند که بتوانند کاری که در حال انجام آن هستند را بهتر سازند. اگر در مسیری در حال حرکت هستید هرگز نباید این گونه فکر کنید که این مسیر کاملاً درست است و به بهترین حالت در حال انجام است. اگر حتی بهترین ماشین دنیا را هم بسازید، اگر به این موضوع فکر کنید که دیگر این بهترین ماشین دنیا می‌باشد و دیگر لازم نیست کاری انجام دهید، این دقیقاً همان نقطه‌ای است که ممکن است به زودی شکست را تجربه کنید.
پس باید دائم این دیدگاه را در خود تقویت کنید که شما به چه شکل می‌توانید همه چیز را بهتر کنید. اگر این ایده شما برای هر کاری باشد، در هر زمینه‌ای می‌توانید موفق شوید و از زندگی بیشتر لذت ببرید. ممکن است خیلی از شما به دنبال آن باشید که به استقلال مالی برسید، برای مثال یک ماشین منحصربه‌فرد را خریداری نمایید. ولی باید بدانید همه این‌ها ابزارهایی هستند که شما بتوانید از زندگی لذت ببرید ولی الزاماً نمی‌توانند هدف منحصربه‌فرد زندگی شما باشند. اگر این ابزار را به بزرگترین هدف زندگی خود تبدیل نمایید، زمانی که آن ماشین را خریداری کردید، از خود می‌پرسید که آیا الان به تمام آن چیزی که می‌خواستید، رسیدید؟!

5. به بهبود مسیر موفقیت خود فکر کنید

پس همیشه به این فکر کنید که به چه شکل می‌توانید مسیر خود را بهتر کنید. حتی اگر در شرکتی کار می‌کنید که برای شما وظیفه‌ای مشخص کردند، همیشه به این فکر کنید که چگونه می‌توانید آن کار را بهتر انجام دهید و به آن کمپانی سود بیشتری برسانید. حداقل نتیجه‌ای که برای شما دارد این می‌باشد که مغز و ذهن شما فعال می‌گردد تا مشکلات را حل کنید. شاید آن کمپانی حقوق شما را افزایش ندهد ولی شما یاد می‌گیرید که فکر کنید و این باعث می‌شود شما بتوانید یک روز بیزینس خود را راه‌اندازی کنید. مانند افرادی که چندین سال در یک کمپانی کار می‌کنند و زمانی که از آن شرکت جدا می‌شوند، کمپانی خود را می‌سازند. این‌ها همان افرادی هستند که زمانی که در آن شرکت کار می‌کنند با خود می‌گویند اگر این شرکت متعلق به آن‌ها می‌بود چگونه می‌توانستند آن را مدیریت کنند و این باعث می‌شود ایده‌های خوبی پیدا نمایند. پس هر لحظه به این فکر کنید که هر کاری را که انجام می‌دهید آن را بهتر سازید.

 

مقاله پیشنهادی: حرکت در مسیر موفقیت

رازهای موفقیت

 

6. تقویت روحیه یادگیری، الگو زندگی افراد موفق

افراد موفق همیشه در حال یادگیری هستند. در زمینه‌ای که در حال فعالیت هستید جستجو کنید و 100 عدد از بهترین کتاب‌هایی که در آن زمینه نوشته شده را پیدا کنید. یکی از بهترین آنها را تهیه کنید، آن را بخوانید و به اتمام برسانید. زمانی که تمام شد به لیست خود مراجعه کنید و کتاب دوم را خریداری نمایید و به اتمام برسانید و به همین طریق ادامه دهید. زمانی که مطالعه و یادگیری خود را متوقف سازید، مطمئن باشید که در آینده نزدیک یا به عقب برمی گردید یا یک شکست بزرگ را تجربه می‌کنید. زیرا انسان‌ها در زندگی یا در حال پیشرفت هستند یا پسرفت.
شما نمی‌توانید تنها در یک شرایط و وضعیت بمانید زیرا تمام دنیا در حال تغییر است. شما نمی‌توانید، بیان کنید که تمایل به ایستادن و توقف دارید. بنابراین شما نباید بیان کنید که قصد دارید بیزینس خود را تا انتها به یک شکل و بدون تغییر ادامه دهید. پس انتخاب کنید. قصد دارید پیشرفت کنید یا نابود شوید؟ با استفاده از یادگیری می‌توانید این انتخاب را انجام دهید. اگر می‌توانید در کلاس‌ها و ورکشاپ‌های مختلف شرکت کنید. اگر نمی‌توانید هزینه‌های آنها را تأمین کنید اشکالی ندارد، می‌توانید مطالعه کتاب را شروع کنید. 

7. مطالعه، عادت افراد موفق

حتماً زمانی رابه مطالعه اختصاص بدهید تا در کاری که در حال انجام آن هستید موفق‌تر شوید. مطالعه در همه جنبه‌های زندگی مانند بیزینس، روابط اجتماعی و... کارساز است. باور داشته باشید موفقیت چیزی خارج از این نیست که شما هر روز پیشرفت کنید. پس تک‌تک ثانیه‌های خود را باید به یادگیری اختصاص دهید. هیچ‌وقت این ویژگی را به خود اختصاص ندهید که در یک زمینه کاملاً ماهر و مسلط شدید زیرا در همان لحظه ناخودآگاه مغز شما می‌گوید که بایستید و دیگر کافی است. همیشه تشنه بهتر شدن باشید و یادگیری خود را افزایش دهید.

 

8 راز موفقیت

 

 8. مسیر موفقیت را براساس شور و اشتیاق انتخاب نمایید

افراد موفق خودشان مسیر خود را انتخاب می‌کنند و براساس علایق و اشتیاق خود این کار را انجام می‌دهند. اگر در این مسیر افراد زیادی شروع به ابراز نظر کردند شاید لازم باشد در این مواقع کر شوید. اگر مسیر شما شبیه مسیری باشد که افراد مختلف به آن جهت می‌دهند، ممکن است شما هیچ‌گاه به هدف خود نرسید. در ادامه مسیر، راه خود را گم می‌کنید و نمی‌دانید قرار بود به کدام سمت حرکت کنید. پس باید بدانید به چه چیزی می‌خواهید تبدیل شوید و خواهان خلق چه زندگی هستید و همان مسیر را ادامه دهید. چون همان مسیری است که شما می‌خواهید. زمانی که شما کاری را انجام دهید که خودتان انتخاب نمودید، سختی‌های مسیر اصلاً به چشم شما نمی‌آید و حتی از آنها لذت می‌برید. 

تصورات اشتباه درباره موفقیت

تصور اشتباهی که خیلی از افراد در خصوص موفقیت دارند این می‌باشد که فکر می‌کنند باید در طول یک سال یا یک ماه موفق شوند، در صورتی که این نگرش اشتباه است. شما باید در هر ثانیه موفق باشید. اگر بتوانید در هر ثانیه از زندگی خود به خوبی عمل کنید، در طولانی مدت نیز موفق خواهید بود. موفقیت در تک‌تک ثانیه‌های عمر شما اتفاق می افتد. برای چیزهایی که می‌خواهید باید بجنگید و بدانید تک‌تک این ثانیه‌ها آینده شما را می‌سازد. ارزش این ثانیه‌ها بیشتر از پول یا هر چیز دیگری که شما تصور می‌کنید، می‌باشد. اگر عمر و زمان خود را از دست بدهید، سایر موارد دیگر نمی‌تواند به شما کمکی کند.

لذت از مسیر موفقیت

در مسیر موفقیت، قدم‌هایی که بر می‌دارید در اصل خیلی از خاطرات خوب زندگی شما را می‌سازد. چون شما دقیقاً در حال انجام کاری هستید که نسبت به آن شور و علاقه دارید و هدف شما تحت‌تأثیر شرایط بقیه نیست. اگر در ذهن خود ثبت نمودید که یک آرتیست شوید، این هدف شما می‌باشد و شما درباره آن وسواس دارید. هر روز به آن فکر می‌کنید و کارهایی را انجام می‌دهید که هر روز به آن هدف نزدیکتر شوید. طبیعتاً جاده موفقیت همیشه هموار نیست و شاید قسمت‌هایی از مسیر وجود داشته باشد که تا به حال کسی در آن مسیر قرار نگرفته باشد و کسی قبل از شما آن را انجام نداده باشد. پس در قسمت‌هایی با یک مسیر کویری و سخت مواجه می‌شوید. ولی زمانی که از ابتدا بدانید می‌خواهید به کجا برسید، سختی‌های مسیر را پشت‌سر می‌گذارید و از این مسیر لذت می‌برید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/8-secrets-of-a-successful-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شهلا گفته:
۰ | ۰

من فعلا تعریف درستی از موفقیت ندارم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

مطالعه مقالات زیر به شما توصیه می گردد:

تعریف موفقیت
موفقیت واقعی به چه معنا است؟
نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

پاسخ

مطالب مرتبط