افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به موفقیت با اولویت بندی در کارها

توضیحات کوتاه :
همه شما به دنبال این هستید که هر روز دستاوردهای بیشتری به‌دست آورید. موفقیت در کارها تنها وابسته به مدیریت زمان نیست. خیلی از کارها را باید حذف کنید نه اینکه صرفاً آنها را مدیریت کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رسیدن به موفقیت با اولویت بندی در کارها

 

خلاصه ای از مقاله

شاید بتوان گفت اولویت‌بندی کارها، بیشتر برای حذف کردن صدق می‌کند نه اینکه صرفاً همه کارها را به ترتیب انجام دهید. ممکن است پیشنهادها و درخواست‌هایی برای شما مطرح بشود یا یک سری از کارها را باید خودتان انجام دهید. شما باید این موارد را در یک قانون قرار دهید و اگر خروجی خوبی از این قانون حاصل شد، آن‌ها را انجام دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

انجام کارهای درست و لازم برای رسیدن به کامیابی

در طول روز چه کارهایی را باید انجام دهید و به چه کارهایی باید نه بگویید؟ مسلماً همه شما به دنبال این هستید که هر روز موفق‌تر شده و دستاوردهای بیشتری به‌دست آورید. موفقیت در کارها تنها وابسته به مدیریت زمان و طبقه‌بندی کارها نیست. خیلی از کارها را باید حذف کنید نه اینکه صرفاً آنها را مدیریت کنید. شاید بتوان گفت اولویت‌بندی کارها، بیشتر برای حذف کردن صدق می‌کند نه اینکه صرفاً همه کارها را به ترتیب انجام دهید. ممکن است پیشنهادها و درخواست‌هایی برای شما مطرح بشود یا یک سری از کارها را باید خودتان انجام دهید. شما باید این موارد را در یک قانون قرار دهید و اگر خروجی خوبی از این قانون حاصل شد، آن‌ها را انجام دهید. 

 

مقاله پیشنهادی: اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت

 

قانون های ارزیابی اهمیت کارها در زندگی

1. بررسی اولویت کار مورد نظر در برنامه ریزی خود

ابتدا بررسی کنید کاری که می‌خواهید انجام دهید جز برنامه شما بوده است یا اینکه همین امروز به برنامه شما اضافه شده است.

2. بررسی کنید که شما مسئول و صاحب آن کار هستید یا خیر؟

شما زمانی می‌توانید به بقیه کمک کنید که بتوانید زندگی خود را اداره کنید. برای مثال اگر شما خود اوضاع مالی خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید به دیگران کمک مالی کنید. نباید چشم‌بسته و بدون داشتن اطلاعات کافی به کسی کمک کنید. کمک کردن خیلی پسندیده است اما شرط اولیه برای این کار این می‌باشد که شما بتوانید این کار را انجام دهید. اگر فقط چشم‌بسته به کسی کمک کنید هم زندگی خود و هم زندگی دیگران را نابود می‌کنید. در این زمان است که از جمله و عبارات منفی استفاده می‌کنید و دائم می‌گویید که به افراد دیگر کمک‌های بسیاری کردید ولی هیچ کس به شما کمک نکرد!
از خود بپرسید چند بار تصمیمات نادرستی گرفتید و اولویت‌های اشتباهی انتخاب کردید؟ خیلی از مواقع به حس خود گوش نمی‌کنید. حستان به شما می‌گوید که اگر به سمت این کار بروید ممکن است ضرر کنید ولی توجه نمی‌کنید و این اصلاً خوب نیست. باید در مواقعی به حس خود گوش کنید. پس چند قدم به عقب برگردید، زندگی خود را قضاوت کنید و برای زندگی و کارهای خود قانون تعیین کنید نه اینکه صرفا هر کاری که در زندگیتان پیش‌آمد را انجام دهید. 

 

ساخت باورهای ذهنی

 

3. تصمیم گیری و اولویت بندی صحیح برای پیشرفت در زندگی

یک سری اولویت‌بندی‌ها در مورد شخص شما می‌باشد و تعدادی از اولویت‌بندی‌ها مربوط به بیرون از شما، دوست، جامعه و... می‌شود. باید این اولویت‌ها را آنالیز کنید. آیا باید ابتدا به سمت اولویت خود بروید یا یک مناسبت اجتماعی؟
فرض کنید یک مراسمی در پیش‌رو دارید مانند جشن تولد دوستان خود، در کنار آن یک مورد مهم هم در زندگی خود شما وجود دارد. برای مثال امتحان استخدام یک شرکت، اتمام یک پروژه و... در این زمان باید به خوبی فکر کنید که به کدام سمت می‌روید؟ بهتر آن است که اولویت مهمتر زندگی خود را درنظر بگیرید. اگر به خودتان احترام نگذارید و خودتان را نبینید، مطمئناً در یک زمان کوتاه ضرر آن را در زندگی خواهید دید. زیرا برای نیازهای خود هیچ اهمیتی قائل نشدید و این باعث می‌شود دستاوردهای خوبی نداشته باشید و از خود بپرسید چرا اینقدر زندگی شما دور از اهداف و خواسته‌هایتان می‌باشد؟ زندگی شما ایده‌آل نیست چون انتخاب‌های درستی ندارید. حتی در کوچکترین انتخابات روزانه خود. بله شاید کمی در ابتدا سخت باشد که مثلاً به صمیمی‌ترین دوست خود بگویید که نمی‌توانید به جشن او بروید چون کار مهمتری دارید ولی زمانی که به کاری که در حال انجام آن هستید اهمیت ندهید، مسلماً نتیجه خوبی هم به دست نمی‌آورید.

4. از خود بپرسید که این کار در جهت رشد و موفقیت شما می باشد؟

شاید در زندگی شما هم پیش آمده باشد که دوستانی داشته باشید که دائم با شما تماس می‌گیرند و به شما می‌گویند که با آنها به سینما، تفریح و... بروید. یاد بگیرید که سریع جواب مثبت ندهید و از خود بپرسید که آیا الان کار مهمتری برای انجام دارید؟ اگر کار مهمی ندارید باید قبول کنید. اگر برای رشد خود وقت نگذارید در زمان کوتاهی زندگی خود را به سمت نادرستی هدایت می‌کنید. اگر برای مطالعه کتاب، تماشا دوره آموزشی، یادگیری مهارت و... زمانی اختصاص نمی‌دهید، به نقطه بدی در زندگی خود خواهید رسید.
فرض کنید دوستتان با شما تماس می‌گیرد و می‌گوید که باید کاری را هم اکنون انجام دهد و از شما می‌خواهد که حتماً همراه او باشید. در این هنگام از او یک سؤال بپرسید که با این سؤال می‌توانید متوجه شوید که واقعاً این کار اضطراری می‌باشد یا خیر. از او بپرسید بیشترین زمانی که برای انجام این کار فرصت دارید چه میزان است؟ مثلاً می‌توانید 2 هفته دیگر آن را انجام دهید؟ اگر جواب مثبتی به این سؤالات داد، یعنی اصلاً آن کار اضطراری نبوده است و فقط ترجیح آن شخص این بوده که الان این کار را انجام دهد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه استعدادها و علایق خود را اولویت بندی و مدیریت کنیم؟

کسب موفقیت و کامیابی

 

موفقیت، نتیجه انتخاب های کوچک زندگی

متاسفانه ما انسان‌ها یاد گرفتیم زمانی که کاری برای ما بسیار مهم است، به شیوه‌ای نادرست آن را باور می‌کنیم، به دیگران می‌گوییم این کار برایمان مهم است و از دیگران می‌خواهیم همراه ما باشند. در صورتی که با این کار ممکن است دیگران کار مهم خود را شاید فقط برای همراه شدن با ما در خرید رها کنند. این انتخاب‌ها اصلاً درست نیست. مسیر موفقیت، یک راه عجیب و غریب نمی‌باشد، موفقیت همین انتخاب‌های کوچک در زندگی روزانه شما می‌باشد. اگر هر روز در حال رشد شخصیت، بیزینس، روابط و... برای تبدیل شدن به انسان بهتری هستید حتماً هم انسان موفقی خواهید شد. ولی وقتی اهمیتی برای زندگی، کسب‌وکار و... قائل نیستید این بدان معنا می‌باشد که شما یاد گرفتید که اولویت‌ها را به صورت نادرست انتخاب کنید. همیشه انجام کارهای بد آسان و انجام کارهای خوب، سخت می‌باشد. شاید خواندن یک کتاب سخت باشد ولی تماشای یک سریالی که سودی هم برای شما ندارد به دفعات کار آسانی است!

راز موفقیت چیست؟

اکنون وقت آن رسیده که یک قدم عقب بایستید و تصمیم مهمی بگیرید. تصمیم بگیرید که می‌خواهید موفق شوید یا خیر. انتخاب‌های درستی در طول روز انجام دهید و به زندگی خود اهمیت دهید. زندگی هدیه‌ای است که در اختیار ما قرار گرفته است و ما موظف هستیم به بهترین نحو از فرصت های زندگی بهره ببریم. شاد زیستن و استفاده از فرصت‌های زندگی حق همه انسان‌ها می‌باشد که استفاده از آن لذت زندگی را چندین برابر می‌سازد. همیشه کارها و امورات زندگی خود را اولویت‌بندی کنید و بدانید راز موفقیت در این است که شما کارهای مهم و با ارزش را انجام دهید و هیچ لزومی ندارد که تعداد بسیار زیادی از کارها را روزانه انجام دهید. باید هنر حذف کردن کارهای غیر ضروری و نه گفتن در موقعیت‌هایی از زندگی را بیاموزید. درست است که همه چیز در حوزه کنترل ما نیست اما با ساخت نگرش درست می‌توانیم همگام با تغییرات پیش‌رویم و زندگی بهتری برای خود بسازیم. در این مسیر داشتن نظم و برنامه‌ریزی در کارها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود مصمم باشید و در ابتدا خودتان را باور داشته باشید. شما در کاری موفق می‌شوید که عمیقا به آن ایمان داشته باشید. پس با قدرت و انرژی  لایف استایلی بسازید که شما را به رویاهایتان می‌رساند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/achieve-success-by-prioritizing-tasks
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
حسن گفته:
۰ | ۰

کاملا موافقم

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما حسن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بدین وسیله از ابراز لطف و محبت شما به تیم عزت خواه دات کام تقدیر و تشکر می‌گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط