موانع موفقیت - بخش سوم

  • 670
  • 0

برای مطالعه بخش اول مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

برای مطالعه بخش دوم مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

جمله سوم: بقیه درک نمی کنند

ممکن است ابراز کنید که بقیه افراد متوجه نمی‌شوند، درک نمی‌کنند و یا نمی‌فهمند. زمانی که این جمله را بیان می‌کنید، یک دیوار محکم به دور خود می‌سازید که اجازه ورود هیج فردی را به زندگی خود نمی‌دهید. در این شرایط شما نمی‌گذارید که بقیه با شما همفکری کرده و به شما کمک کنند. بسیاری از لیدرها و رهبران شرکت‌های بزرگ به همین شکل شکست می‌خورند. زیرا آن‌ها فکر می‌کنند کارمندان آنها خلاق و دانا نیستند و یا اصلاً نمی‌فهمند. آن رهبر، خود را از کارمندان خود جدا می‌کند و اجازه نخواهد داد که آن‌ها خلاقیتی به خرج داده و فکر یا ایده‌ای را اجرا کنند. زیرا طرز فکر او این است که آن‌ها نمی‌فهمند و درک نمی‌کنند. این باور فوق العاده اشتباه است که تصور کنید دوست شما، همسر یا اطرافیان شما، درک نمی‌کنند و یا نمی‌فهمند. تمام این باورها اموری است که شما را از دیگران جدا کرده و باعث می شود به مرور اعتماد خود را نسبت به دیگران از دست بدهید.

 

مسیر موفقیت

 

برقراری ارتباط موفق با انسان‌ها

این تفکر فقط یک توهم است، زیرا آن‌ها نیز مثل شما انسان هستند. اما ممکن است در بعضی موارد نقطه نظرها مشترک نباشد و باهم فرق کند. هفت میلیارد انسان بر روی کره زمین زندگی می کنند. شما باید آدم‌های درست زندگی خود را پیدا کنید و  به آن‌ها اعتماد کنید. بسیاری از اوقات خود را ایزوله کرده و فکر می‌کنید هیچ فردی در این دنیا شما را درک نمی‌کند. شما تصور می‌کنید که همه مشکلات گریبان گیر شما می باشد و هیچ فردی را در زندگی خود ندارید که به حرف های شما گوش دهد. الان باید از این قلعه خود بیرون آمده، به دوستان و همکاران خود اجازه دهید به شما کمک کنند و به صحبت کردن با شما بپردازند و یا حتی شما به آن‌ها کمک کنید. زیرا دنیایی که در آن قرار دارید دنیای ارتباطات است. اما زمانی که خود را ایزوله کنید، دوست و همکاری در زندگی شما نیست و کسی را ندارید تا شما را همراهی کرده و به شما انگیزه دهد و برعکس. این امر باعث می‌شود کم کم انرژی شما کم شود. بنابراین همین یک جمله تمام رابطه‌های زندگی شما را نابود خواهد کرد و باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه این جمله را بکار نبرید.

 

چگونه با استفاده از باورهای یک میلیونر نابغه بر موانع موفقیت پیروز شویم؟

 

جمله چهارم: این کار به نظر آسان می‌آمد

گاهی بیان می‌کنید که فکر می‌کردید، این کار خیلی آسان‌تر از این باشد و یا در گذشته همه چیز خیلی ساده‌تر بود. هر کاری که شما انجام می‌دهید، سختی‌های خاص خود را دارد. باید دید شما نسبت به هر چیز این باشد که یک چالش را پیش رو دارید که می‌توانید آن را شکست داده و انجام دهید. حتی تصور کنید که جذابیت رسیدن به رویا، هدف، کار و آرزو این است که شما باید یکسری کارهای خاصی را انجام دهید. ممکن است مجبور شوید آدمی باشید که تاکنون نبودید و یا کارهایی را انجام دهید که تا الان نکرده‌اید. باید توجه داشته باشید که این چالش‌ها، شما را در زندگی بزرگ خواهد کرد. بنابراین به دنبال راحتی کامل نباشید. شما باید بهترین راه را انتخاب کنید. اما تا زمانی که شما در مورد کارها و مسائل زندگی این طرز فکر را داشته باشید که فکر می‌کردید خیلی ساده‌تر از این حرف‌ها باشد به خیلی از موفقیت ها دست نمی یابید. بطور مثال یک محصولی را باید در بازار بفروشید. در ابتدا با دو نفر صحبت می‌کنید که نفر اول جواب شما را نخواهد داد و نفر دوم بیان می‌کند که این محصول بسیار گران است. در همین لحظه ابراز می‌کنید که تصور می‌کردید کار راحت و آسان‌تری باشد و به سراغ کار دیگری می‌روید.

در زمان حال زندگی کنید

در همین راستا به دنبال ورزش رفته و باز بیان می‌کنید که حس می‌کردید خیلی راحت‌تر باشد. بنابراین کم کم از تمام کارها دست می‌کشید. زیرا شما به اشتباه این باور را در مغز و ذهن خود ساخته‌اید که همه کارها باید راحت باشند. بسیاری از کارها ویژگی‌های خود را دارند. شما باید آن‌ها را کشف کنید و به عنوان یک چالش با آن‌ها برخورد کنید. پروسه‌ای که شما طی می‌کنید، بسیار ارزشمندتر از مقصد است. زمانی که کوهنوردی می کنید، رسیدن به بالای قله و دیدن آن منظره یک لحظه است. اما شما باید در طی مسیر لذت کافی را ببرید. زیرا 99 درصد زمان شما در طول مسیر رسیدن به قله کوه می‌ باشد. تمام این چالش‌هایی که با آن روبرو هستید ازجمله غذایی که باید با خود ببرید، میزان آبی که باید همراه داشته باشید و... شما تمام این اقدامات را انجام می‌دهید تا مسیر صعود را پیدا کنید و یک لحظه به قله کوه برسید. بنابراین با خود صادق باشید، این پروسه و مراحلی که شما طی می‌کنید، در اصل زندگی شما را می سازد. شما باید سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و در اصل از مسیر زندگی خود لذت ببرید. تمام این مراحل مثل حلقه‌های زنجیر هستند. صرفاً به دنبال پول و کارهای راحت نباشید. تمام موارد ارزان، راحت در دسترس هستند. اما اگر به دنبال طلا هستید، باید بهای آن را بپردازید.

 

از مسیر موفقیت خود لذت ببرید

 

به خودتان قول دهید که به اهدافتان می‌رسید

لازم به ذکر مجدد است که شما نباید این چهار جمله را هرگز در زندگی خود بیان کنید و مصمم شوید که همین امروز یک نامه برای خود نوشته و هدف و رویای خود را مشخص کنید. شما باید زیر این نامه را امضا کرده و متعهد شوید که به آن خواهید رسید. شما آدم شجاع و جسوری هستید، بنابراین به خود قول دهید که به چیزی که می‌خواهید می‌رسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. زیباترین ساختمان در دنیا در ابتدا گچ، سیمان و آهن بوده است اما کم کم در یک پروسه به بهترین ساختمان در دنیا تبدیل شده است. رویای زندگی و کار شما نیز دقیقاً همینطور است. شما فقط باید آن را قبول کرده، با خود عهد ببندید که به آن خواهید رسید و با قدرت ادامه دهید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/obstacles-to-success-part3

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط