افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موانع موفقیت - بخش سوم

توضیحات کوتاه :
تکرار نمودن جملاتی در ذهن اثرات زیادی بر موفقیت شخص دارد. جملات مثبت انرژی‌بخش و امیدوارکننده هستند و جملات منفی مایوس کننده. سعی نمایید با تکرار جملات مثبت انگیزه خود را مضاعف نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موانع موفقیت - بخش سوم

 

خلاصه ای از مقاله

موانع زیادی در مسیر موفقیت وجود دارد که تعداد بی‌شماری از آنها را خود ما با باورهای اشتباهمان به‌وجود می‌آوریم. برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید باورهای اشتباه را اصلاح نماییم تا موانع زیادی از سر راهمان کنار رود و بعد با تلاش و پشتکار پله‌های موفقیت را طی نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جمله سوم: بقیه درک نمی کنند

ممکن است ابراز کنید که بقیه افراد متوجه نمی‌شوند، درک نمی‌کنند و یا نمی‌فهمند. زمانی که این جمله را بیان می‌کنید، یک دیوار محکم به دور خود می‌سازید که اجازه ورود هیج فردی را به زندگی خود نمی‌دهید. در این شرایط شما نمی‌گذارید که بقیه با شما هم‌فکری کرده و به شما کمک کنند. بسیاری از لیدرها و رهبران شرکت‌های بزرگ به همین شکل شکست می‌خورند. زیرا آن‌ها فکر می‌کنند کارمندان آنها خلاق و دانا نیستند و یا اصلاً نمی‌فهمند. آن رهبر، خود را از کارمندان خود جدا می‌کند و اجازه نخواهد داد که آن‌ها خلاقیتی به خرج داده و فکر یا ایده‌ای را اجرا کنند. زیرا طرز فکر او این است که آن‌ها نمی‌فهمند و درک نمی‌کنند. این باور فوق‌العاده اشتباه است که تصور کنید دوست شما، همسر یا اطرافیان شما، درک نمی‌کنند و یا نمی‌فهمند. تمام این باورها اموری است که شما را از دیگران جدا کرده و باعث می شود به مرور اعتماد خود را نسبت به دیگران از دست بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: ازشکست تا موفقیت

مسیر موفقیت

 

برقراری ارتباط موفق با انسان‌ها

این تفکر فقط یک توهم است، زیرا آن‌ها نیز مثل شما انسان هستند. اما ممکن است در بعضی موارد نقطه نظرها مشترک نباشد و با هم فرق کند. هفت میلیارد انسان بر روی کره زمین زندگی می کنند. شما باید آدم‌های درست زندگی خود را پیدا کنید و  به آن‌ها اعتماد کنید. بسیاری از اوقات خود را ایزوله کرده و فکر می‌کنید هیچ فردی در این دنیا شما را درک نمی‌کند. شما تصور می‌کنید که همه مشکلات گریبان‌گیر شما می‌باشد و هیچ فردی را در زندگی خود ندارید که به حرف‌های شما گوش دهد. الان باید از این قلعه خود بیرون آمده، به دوستان و همکاران خود اجازه دهید به شما کمک کنند و به صحبت کردن با شما بپردازند و یا حتی شما به آن‌ها کمک کنید. زیرا دنیایی که در آن قرار دارید دنیای ارتباطات است. اما زمانی که خود را ایزوله کنید، دوست و همکاری در زندگی شما نیست و کسی را ندارید تا شما را همراهی کرده و به شما انگیزه دهد و برعکس. این امر باعث می‌شود کم‌کم انرژی شما کم شود. بنابراین همین یک جمله تمام رابطه‌های زندگی شما را نابود خواهد کرد و باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه این جمله را بکار نبرید.

 

چگونه با استفاده از باورهای یک میلیونر نابغه بر موانع موفقیت پیروز شویم؟

 

جمله چهارم: این کار به نظر آسان می‌آمد

گاهی بیان می‌کنید که فکر می‌کردید، این کار خیلی آسان‌تر از این باشد و یا در گذشته همه چیز خیلی ساده‌تر بود. هر کاری که شما انجام می‌دهید، سختی‌های خاص خود را دارد. باید دید شما نسبت به هر چیز این باشد که یک چالش را پیش رو دارید که می‌توانید آن را شکست داده و انجام دهید. حتی تصور کنید که جذابیت رسیدن به رویا، هدف، کار و آرزو این است که شما باید یکسری کارهای خاصی را انجام دهید. ممکن است مجبور شوید آدمی باشید که تاکنون نبودید و یا کارهایی را انجام دهید که تا الان نکرده‌اید. باید توجه داشته باشید که این چالش‌ها، شما را در زندگی بزرگ خواهد کرد. بنابراین به دنبال راحتی کامل نباشید. شما باید بهترین راه را انتخاب کنید. اما تا زمانی که شما در مورد کارها و مسائل زندگی این طرز فکر را داشته باشید که فکر می‌کردید خیلی ساده‌تر از این حرف‌ها باشد به خیلی از موفقیت‌ها دست نمی‌یابید. به‌طور مثال یک محصولی را باید در بازار بفروشید. در ابتدا با دو نفر صحبت می‌کنید که نفر اول جواب شما را نخواهد داد و نفر دوم بیان می‌کند که این محصول بسیار گران است. در همین لحظه ابراز می‌کنید که تصور می‌کردید کار راحت و آسان‌تری باشد و به سراغ کار دیگری می‌روید.

در زمان حال زندگی کنید

در همین راستا به دنبال ورزش رفته و باز بیان می‌کنید که حس می‌کردید خیلی راحت‌تر باشد. بنابراین کم‌کم از تمام کارها دست می‌کشید. زیرا شما به اشتباه این باور را در مغز و ذهن خود ساخته‌اید که همه کارها باید راحت باشند. بسیاری از کارها ویژگی‌های خود را دارند. شما باید آن‌ها را کشف کنید و به عنوان یک چالش با آن‌ها برخورد کنید. پروسه‌ای که شما طی می‌کنید، بسیار ارزشمندتر از مقصد است. زمانی که کوهنوردی می کنید، رسیدن به بالای قله و دیدن آن منظره یک لحظه است. اما شما باید در طی مسیر لذت کافی را ببرید. زیرا 99 درصد زمان شما در طول مسیر رسیدن به قله کوه می‌‌باشد. تمام این چالش‌هایی که با آن روبرو هستید از جمله غذایی که باید با خود ببرید، میزان آبی که باید همراه داشته باشید و ... شما تمام این اقدامات را انجام می‌دهید تا مسیر صعود را پیدا کنید و یک لحظه به قله کوه برسید. بنابراین با خود صادق باشید، این پروسه و مراحلی که شما طی می‌کنید، در اصل زندگی شما را می‌سازد. شما باید سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و در اصل از مسیر زندگی خود لذت ببرید. تمام این مراحل مثل حلقه‌های زنجیر هستند. صرفاً به دنبال پول و کارهای راحت نباشید. تمام موارد ارزان، راحت در دسترس هستند. اما اگر به دنبال طلا هستید، باید بهای آن را بپردازید.

 

مقاله پیشنهادی: 13 راه برای بهبود و ارتقاء زندگی

از مسیر موفقیت خود لذت ببرید

 

به خودتان قول دهید که به اهدافتان می‌رسید

لازم به ذکر مجدد است که شما نباید این چهار جمله را هرگز در زندگی خود بیان کنید و مصمم شوید که همین امروز یک نامه برای خود نوشته و هدف و رویای خود را مشخص کنید. شما باید زیر این نامه را امضا کرده و متعهد شوید که به آن خواهید رسید. شما آدم شجاع و جسوری هستید، بنابراین به خود قول دهید که به چیزی که می‌خواهید می‌رسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. زیباترین ساختمان در دنیا در ابتدا گچ، سیمان و آهن بوده است اما کم کم در یک پروسه به بهترین ساختمان در دنیا تبدیل شده است. رویای زندگی و کار شما نیز دقیقاً همینطور است. شما فقط باید آن را قبول کرده، با خود عهد ببندید که به آن خواهید رسید و با قدرت ادامه دهید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

برای مطالعه بخش اول مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

برای مطالعه بخش دوم مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/obstacles-to-success-part3
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نگین گفته:
۰ | ۰

اثر جملاتی که شخص به خودش می گوید 17 برابر اثر جملاتی که دیگران به او می گویند. پس حرفهایی که به خودمان می زنیم خیلی اهمیت دارند و باید از جملات مثبت استفاده کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نگین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط