تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی و کار

توضیحات کوتاه :
موفقیت برای هر کس معنا و مفهوم متفاوتی دارد. شما باید معیارهای خودتان درباره موفقیت را مشخص کنید و سپس برای رسیدن به آن در مسیری که به موفقیت شما منتهی می‌شود، قدم بگذارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی و کار

 

خلاصه ای از مقاله

هر کسی موفقیت را برای خود در دستیابی به یک هدف مشخص می‌بیند و قرار نیست نظر و ایده همه افراد درباره این کلمه با یکدیگر یکی باشد. شما باید معیارهای خودتان درباره موفقیت را مشخص کنید و سپس برای رسیدن به آن در مسیری که به موفقیت شما منتهی می‌شود، قدم بگذارید. مسلماً در این مسیر رازها و قوانینی نهفته است که شما می‌توانید با یادگیری آنها موفقیت خود را به امری در دسترس‌تر از گذشته تبدیل کنید. در این مقاله به برخی از رازهای موفقیت اشاره خواهیم کرد.


آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رازهای موفقیت در زندگی و کار

اکثر اوقات این تصور وجود دارد که فردی که میلیاردها دلار در حساب بانکی خود دارد، یا صاحب خانه یا ماشین گرانقمیت است، می‌تواند مصداق واقعی یک فرد موفق باشد. البته این طرز فکر شاید تا حدودی درست نیز باشد چرا که خیلی‌ها موفقیت را در پول و ثروت می‌بینند. اما نمی‌توان گفت که معنای واقعی موفقیت این می‌باشد. هر کسی موفقیت را برای خود در دستیابی به یک هدف مشخص می‌بیند و قرار نیست نظر و ایده همه افراد درباره این کلمه با یکدیگر یکی باشد.

شما باید معیارهای خودتان درباره موفقیت را مشخص کنید و سپس برای رسیدن به آن در مسیری که به موفقیت شما منتهی می‌شود، قدم بگذارید. مسلماً در این مسیر رازها و قوانینی نهفته است که شما می‌توانید با یادگیری آنها موفقیت خود را به امری در دسترس‌تر از گذشته تبدیل کنید. در ادامه این مقاله به برخی از رازهای موفقیت اشاره خواهیم کرد.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

1. برای رسیدن به موفقیت همواره اقداماتی را داشته باشید که به موفقیت شما ختم شود

یک راز بسیار ساده اما مهم وجود دارد که خیلی از افراد آن را در زندگی نادیده می‌گیرند. خیلی‌ها به دنبال موفقیت در زندگی هستند اما باز هم کارهایی را انجام می‌دهند که تا قبل از آن انجام می‌دادند. کسی که می‌خواهد به موفقیت‌های بزرگی در زندگی دست پیدا کند نمی‌تواند یک زندگی روتین داشته باشد. با بیدار شدن در یک ساعت مشخص، پوشیدن یک لباس مشخص و رفتن به سر کار و انجام کارهایی که هر روز انجام می‌دهید، نمی‌توانید انتظار یک تغییر بزرگ و موفق آمیز را داشته باشید. اگر این کار را هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌هاست که انجام می‌دهید، همین لحظه آن را متوقف کنید و وارد مسیر موفقیت شوید

شما اگر به کاری که تا کنون درگیر آن بوده‌اید بپردازید مطمئناً دستاوردهایی هم که خواهید داشت، تغییر زیادی ایجاد نخواهد کرد. اما اگر می‌خواهید بیشتر از چیزی که الآن دارید را به دست بیاورید و موفقیت واقعی را تجربه کنید، باید کاری بیش‌تر از روال همیشگی زندگی خود انجام دهید. باید یک کار متفاوت انجام دهید و ایده‌های جدیدی را دنبال کنید. این تنها روشی است که می‌تواند شما را به سمت مسیر موفقیت هدایت کند.

 

مهارت های لازم برای موفقیت

 

2. با نامیدی و منفی گرا بودن نمی‌توانید موفقیت را برای خود مجسم کنید

شما زمانی که در یک مسیر مشخص پیش می‌روید، معمولاً با خودتان فکر می‌کنید که این مسیر در نهایت یک جا به پایان می‌رسد و آنگاه شما باید چه کار کنید؟ در این مواقع یا از پیش روی در آن مسیر منصرف می‌شوید و برمی‌گردید یا آنکه تا آخر مسیر می‌روید تا ببینید چه چیزی در انتظار شما است. افراد موفق هرگز این باور را در خود ندارند که آخر مسیر، در حقیقت آخر زندگی آنها است. به همین دلیل تا آخر مسیر پیش می‌روند چرا که می‌دانند در انتهای مسیر یک موفقیت و راه‌های رسیدن به موفقیت‌های دیگر در انتظار آنها می‌باشد.

معنای این جمله این است که در زندگی هیچ چالش یا فرصتی انتها ندارد. همیشه شما این شانس را خواهید داشت که یک تغییر را ایجاد کرده یا یک ایده جدید را به کار ببرید. تنها یک فرد موفق است که می‌تواند در جایی که به نظر آخر راه است، یک مسیر جدید پیدا کرده یا خودش چنین مسیری را ایجاد کند. پس سری بعد که احساس کردید موفقیت شما به انتها رسیده است، دست از تلاش نکشید. به مسیر خود ادامه دهید تا بتوانید مسیر موفقیت جدیدی را پیدا کنید.

 

 موفقیت در زندگی  و کار

 

3. هواپیمای خود را به سمت موفقیت هدایت کنید

شما خلبان هواپیمای خود هستید. هواپیمای شما در حقیقت زندگی شما است و این شما هستید که باید هواپیمای خود را بلند کرده و به سمت مسیری که مایل هستید هدایت نمایید. شما روی صندلی خلبان نشسته‌اید و کنترل آن را برعهده گرفته‌اید. انتخاب اینکه هواپیما را به چه سمتی برده و در کجا فرود داشته باشید، تنها برعهده شمای خلبان است. پس همیشه این را به یاد داشته باشید تنها کسی که روی زندگی شما تأثیر مستقیم می‌گذارد فقط خودتان هستید. پس هیچ وقت دیگران را به خاطر اتفاقاتی که در زندگی برای شما پیش می‌آید، ملامت و سرزنش نکنید.

حتی اگر شما تصمیم بگیرید که هدایت هواپیما را به دست کمک خلبان بسپارید هم باز هیچ کس جز خودتان مقصر اتفاقاتی که پیش خواهد آمد، نیست. چرا که این تصمیم و اشتباه خود شما بوده است. پس سعی کنید در ابتدا به دیگران اجازه ندهید کنترل زندگی شما را در دست بگیرند و سپس با داشتن کنترل زندگی خود، آن را به سمت مقصد مناسب هدایت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید | عزت خواه دات کام

مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی  و کار

 

4. بالون مشکلات خود را باد نکنید

الگوی زندگی شما چیست؟ برای اینکه بتوانید به این سؤال پاسخ دهید در ابتدا باید معنای الگوی زندگی را به خوبی درک کنید. برای توضیح معنای الگوی زندگی یک مثال بسیار مناسب را می‌توان عنوان نمود تا بتوانید به درک خوبی از این کلمه دست پیدا کنید. فرض کنید به شما یک عینک آفتابی قرمز رنگ را داده و از شما بخواهند از طریق آن به جهان نگاه کنید. زمانی که شما از آن استفاده می‌کنید، دنیا و کائنات را به چه شکلی می‌بینید؟ همه چیز به نظرتان قرمز رنگ خواهد بود، درست است؟

زمانی که عینک را از روی چشمان خود برمی‌دارید، چگونه خواهد بود؟ جهان را به همان شکلی که تاکنون جهان را می‌دیدید، خواهید دید. حال فرض کنید که این بار عینک سبز رنگ بر چشم می‌گذارید. این بار نیز جهان را سبز رنگ می‌بینید. اما اگر عینک را بردارید باز همه چیز را در حالت طبیعی خود خواهید دید. آیا با تغییر دادن رنگ عینک از قرمز به سبز، رنگ جهان نیز تغییر کرد؟ مسلماً پاسخ منفی است.

جهان ثابت می‌ماند. در حقیقت این شما هستید که طرز نگاه خود به جهان را تغییر داده‌اید. برای اینکه بتوانید فرد موفقی باشید نیز نیاز است که نگرش یک فرد موفق را داشته باشید. شما باید با چشمان خود به شکلی به جهان نگاه کنید که گویی همه چیز برای موفقیت شما فراهم شده است. پس سعی کنید همیشه عینک موفقیت را به چشم زده و از طریق آن به همه چیز نگاه کنید.

بنابراین، با چنین طرز نگاهی، هر زمان که به چیزی نگاه می‌کنید، دیگر تنها به آن به چشم یک شیء نگاه نمی‌کنید. بلکه به این نگاه می‌کنید که آن چیز چگونه می‌تواند شما را به موفقیت برساند.

 

فروش در آمازون

 

5. برای موفق شدن همواره بگویید من هیچ چیزی بلد نیستم

به این راز می‌توان «قانون فروتنی» نیز گفت. اگر شما فردی فروتن باشید و این طرز فکر را داشته باشید که من همه چیز را بلد نیستم، پس همواره مثل دانش آموزی رفتار می‌کنید که نیاز دارد چیزهای جدیدی را یاد بگیرد. با این کار شما موفقیت خود را تضمین می‌کنید چرا که انسان‌ها همگی دوست دارند که به دیگران چیزهایی که بلد هستند را یاد بدهند. مطمئناً با یاد دادن چیزهایی که خودتان می‌دانید به فردی که به دنبال یادگیری است، می‌توانید جهان را به جای زیباتری تبدیل کنید.

بنابراین ما هر روز که می‌گذرد، یک چیز جدید را یاد گرفته و می‌توانیم راحت‌تر به موفقیت دست پیدا کنیم. کسی که قصد رسیدن به موفقیت در هیچ زمینه‌ای ندارد، دائماً به خود می‌گوید که من همه چیز را بلد هستم. به همین دلیل از یاد گرفتن موارد جدید خودداری می‌کند. چنین فردی به راحتی سند شکست خود را امضا می‌کند چرا که بدون یادگیری به هیچ عنوان نمی‌توان پیشرفت کرد.

پس همیشه به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید، روحیه یادگیری را در خودتان به وجود بیاورید و هرگز این تصور را نداشته باشید که همه چیز را می دانید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/skills-required-for-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط