مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت تصادفی نیست

توضیحات کوتاه :
آیا شما هم معتقد هستید که هر چه در زندگی داریم فقط و فقط خودمان مسئول به دست آوردن آن هستیم؟ باید ایمان بیاوریم، تنها ما هستیم که می‌توانیم برای چالش‌های روبرو راهکارهای مناسب پیدا کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موفقیت تصادفی نیست

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت یک نتیجه از پیش طراحی شده است، نه یک تصادف. رسیدن به پیروزی و کامیابی کاملاً قابل پیش بینی هستند، زیرا از قوانینی کاملاً طبیعی تبعیت می‌کنند. اگر می‌خواهید به پاداش‌های بزرگتری در زندگی دست پیدا کنید، باید برای قوانین، ارزش بیشتری قائل شوید. هیچ یک از این قوانین بی معنا و بدون علت نیستند. 

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بهای موفقیت را بپردازید

آیا شما هم معتقد هستید که هر چه در زندگی داریم فقط و فقط خودمان مسئول به دست آوردن آن هستیم؟ باید ایمان بیاوریم، تنها ما هستیم که می‌توانیم برای چالش‌های روبرو راهکارهای مناسب پیدا کنیم. هر چه این مشکلات کوچک یا بزرگ باشند، باز هم خودمان مسئول هستیم. هر زمان که بهانه‌ای بیاورید، تنها اعتبار و صداقت خود را زیر سؤال برده‌اید. مطمئن باشید این بهانه‌ها برای شما عادت می‌شوند و در آینده هنگام مواجهه با چالش‌ها از آنها بیشتر استفاده خواهید کرد. مهم نیست چه شخصیتی دارید، در چه سن و سالی هستید یا حتی چه موقیعتی دارید.

 

چگونه در افزایش درآمد موفق شویم

 

موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها بیش از هر فاکتور دیگری به چطور گذراندن وقت و زمان وابسته است. همه انسان‌ها به صورت عادلانه از این امتیاز برخوردار هستند. همه ما در طول شبانه روز 24 ساعت فرصت داریم. اما نحوه استفاده هر کدام متفاوت است. همه شنیده‌ایم وقت طلا است. اما آیا همه به یک اندازه برای این کالای پر ارزش اهمیت قائل می‌شویم؟ مطمئناً هر انسانی به خاطر انتخاب‌های گذشته و نحوه استفاده از امکاناتی که در اختیار داشته، در جایگاه فعلی قرار گرفته است. برای رسیدن به چیزهایی که قبلاً هرگز به آنها دست نیافته بودید، باید وارد عمل شوید.

موفقیت یک نتیجه از پیش طراحی شده است، نه یک تصادف. رسیدن به پیروزی و کامیابی کاملاً قابل پیش بینی هستند، زیرا از قوانینی کاملاً طبیعی تبعیت می‌کنند. اگر می‌خواهید به پاداش‌های بزرگتری در زندگی دست پیدا کنید، باید برای قوانین، ارزش بیشتری قائل شوید. قوانینی همچون؛ سخت کوشی و تلاش، خلاقیت، انعطاف پذیری، خودساختگی، مشارکت و... . هیچ یک از این قوانین بی معنا و بدون علت نیستند. در پی هر کدام از آنها به نتایج چشمگیری خواهید رسید.

 

موفقیت تصادفی نیست

 

تلاش، گام نخست موفقیت

موفقیت بر پایه نیازهای آدمی نیست، بلکه به همت والای انسان وابسته است. برخی چیزها در حیطه کنترل ما هستند و برخی دیگر خیر. مهم این است که بتوانیم مسئولیت آنچه در زندگی اتفاق می‌افتد را بپذیریم. از شر بهانه‌های مزاحم خلاص شویم و به طور عملی و فعال به دنبال راهکارها برای حل موانع پیش رو باشیم. در این زمان است که می‌توانیم استعدادهای بالقوه خود را که خداوند به همه انسانها ارزانی داشته است را به حداکثر برسانیم.

در مسیر پله‌های موفقیت گام برداریم و مطمئن باشیم که با تلاش پس از هر پله، می‌توانیم به پله دیگر صعود کنیم. حتی کوچکترین موجوداتی که خداوند خلق کرده است هم به آینده خود امیدوارند و برای فردای خود تلاش می‌کنند. مثالی که در لحظه به ذهن خطور می‌کند، مورچه است. همه ما به کرات توجه کرده‌ایم، چگونه این موجود کوچک بارها و بارها دانه‌ای را با امید به زندگی جابه جا می‌کند و دست از تلاش بر نمی‌دارد. پس انسان، این برترین آفریده خداوند دلیلی برای عذر و بهانه ندارد.

 

مقاله پیشنهادی: تلاش مقدمه موفقیت

موفقیت

 

پیش طرح‌های ذهنی موفقیت

انسان‌های موفق چشم اندازی روشن و بلند مدت نسبت به آینده خود دارند. این پیش طرح ذهنی، موجب ایجاد نظم و انگیزه برای صعود پله‌های ترقی می‌شود. در صورتی که یک تصور ذهنی از آینده خود داشته باشید، می‌توانید برای رسیدن به هر مرحله برنامه ریزی کنید. با جزئیات دقیق عمل کنید و هیچ نکته‌ای را از قلم نیندازید. مهم نیست در طول مسیر چگونه به سمت هدف گام برمی‌دارید. چه مدت زمانی در طول مسیر استراحت می‌کنید. یا اینکه چقدر زمان و انرژی برای برطرف کردن موانع صرف می‌کنید.

از آهسته رفتن نترسید، از بی حرکت ایستادن بترسید. موفقیت در طول راه محاسبه نمی‌شود بلکه در اوج قله خودش را نشان می‌دهد. اگر اهداف مشخصی نداشته باشید، از لحاظ ذهنی تمرکز نخواهید داشت. همانطور که انسان به وسیله آب و غذا تغذیه می‌شود، مغز هم باید به وسیله هدف‌ها تغذیه شود. افراد موفق ذهن و مغزشان را عادت می‌دهند به هدف‌ها فکر کند. این تفکر پیوسته، موجب می‌شود وجود آدمی درگیر اهداف شود و ناخودآگاه به سمت اهداف پیش بینی شده قدم بردارد.

 

کسب موفقیت

 

ذهن، هدایت کننده موفقیت

تنها یک مورد در جهان وجود دارد که انسان می‌تواند کنترل کاملی بر آن داشته باشد. مغز کاملاً در اختیار خود فرد است. در صورتی که ذهن خود را به سمت مسیر مثبت راهنمایی نکنید، مطمئناً طرحی برای ادامه مسیر وجود ندارد. برای به دست آوردن موفقیت و رسیدن به اهدافتان سخت تلاش کنید. در واقع باید برای رسیدن به هدف‌ها با موانع روبرو بجنگید. باید در این راه قوی و شجاع باشید و بدانید توانایی انجام هر کاری را دارید. در صورتی که کسی به مقابله با شما برخاست یا انتقادی از شما کرد، در راه خود استوار باشید و سعی کنید نگرش مثبتی به حواشی به وجود آمده داشته باشید.

همه افراد موفق و بزرگ، معتقد هستند که سختی‌ها بزرگترین مربی انسان هستند. در رسیدن به کامیابی عوامل بسیاری دخیل است. همه آنها دست به دست هم می‌دهند تا به موفقیت برسیم. تلاش و پشتکار، یادگیری از اشتباهات خود در طول مسیر، گذشتن و فدا کردن برخی خواسته‌ها و عشق ورزیدن به اهداف، همه موارد کمک می‌کنند رویاهایمان عملی شوند. بی تردید باید صادق باشیم. آیا فقط منتظر بوده‌ایم تا موفقیت در بزند و وارد زندگی ما شود یا برای استقبال از آن همه اقدامات را انجام داده‌ایم.

برنامه ریزی برای موفقیت‌های آتی در زندگی

همانطور که در مباحث بالا نیز اشاره شد پیروزی و شادکامی به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد. یکی از فاکتورهای مهم و اساسی برای بالا رفتن از نردبان موفقیت و کامیاب شدن، برنامه ریزی است. شما به عنوان فردی که قصد دارید در این راه گام بردارید باید طرح جامعی از روند عملکرد خود داشته باشید. در ابتدا یک برنامه بلندمدت طراحی کنید و پس از آن به این فکر کنید که چگونه باید به این هدف نهایی برسید. لازم است در کوتاه مدت چه اقداماتی انجام دهید تا بتوانید عملکرد موفقی داشته باشید؟ به عنوان مثال با توجه به هدفی که برای ده سال آینده خود دارید تا پنج یا یک سال دیگر باید چه کارهایی را انجام دهید؟

 

با موفقیت از آمازون کسب درامد داشته باشیم

 

حفظ انگیزه برای موفق شدن

برای خودتان انگیزه‌ای ایجاد کنید تا همواره نسبت به کارهایی که باید انجام دهید شور و اشتیاق داشته باشید. اشتیاق یکی از فاکتورهایی است که شما را در این راه ثابت قدم نگه می‌دارد. برای هدفی که تعیین کرده‌اید تعهد داشته باشید. گاهی باید هدفتان را برای دیگران نیز بازگو کنید تا احساس تعهد بیشتری به هدف نشان دهید. از مسیری که به سمت هدف طی می‌کنید نهایت لذت را ببرید. این تصور را نداشته باشید که تنها نتیجه مهم خواهد بود. خیر این تصور کاملاً اشتباه است. زندگی یک پروسه متداوم است و هر لحظه از آن باید خاطره خوبی در ذهن شما حک کند.

اجازه ندهید افکار منفی به سراغتان بیاید. چرا که افکار منفی بر نحوه عملکرد شما تأثیر خواهد گذاشت. مسلماً افکار زیادی در ذهن شما شکل گرفته است و مردد هستید بر کدام موارد متمرکز شوید تا جاده موفقیت را آسانتر طی کنید. افکاری را قدرت ببخشید که موجب شوند از منطقه امن ذهنی‌تان خارج شوید. بهتر است از تصویر سازی استفاده کنید.

خودتان را در شرایطی متصور شوید که قدرت و اراده ریسک پذیری تان بیشتر شده است، می‌توانید از پس چالش‌های سخت برآیید و انرژی بیشتری داشته باشید. حتی تصور چنین شرایطی موجب شادی خواهد شد. حال اگر در زندگی واقعی نیز بتوانید موقعیت مشابهی را ایجاد کنید، لذت بیشتری از زندگی خواهید برد. همه این موارد نکات ظریف و دقیقی هستند که گرچه در ظاهر امر ساده به نظر می رسند اما تحقق هر یک از آنها می تواند راهگشای شما برای صعود از نردبان پیروزی باشد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-is-not-acaccidental
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط