مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ویژگی افراد موفق

توضیحات کوتاه :
مسلماً بسیاری از شما تاکنون تلاش‌های بسیاری در زمینه رسیدن به هدف خود انجام داده‌اید و برای رسیدن به موفقیت فعالیت می‌کنید. دانستن نکاتی در این زمینه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
ویژگی افراد موفق

 

خلاصه ای از مقاله

شما در زندگی خود به چه چیزی علاقه دارید؟ هدف، رویا و آرزوی شما در زندگی چیست؟ اکنون زمان آن رسیده است که به این موضوع با جدیت فکر کنید. ممکن است شما هنوز سردرگم باشید. حتی چندین سال به دانشگاه رفته‌اید و یا به شغلی خاص مشغول هستید. اما اگر از شما پرسیده شود که هدف شما در زندگی چیست و اگر سه ماه دیگر زنده باشید، در این مدت چه کاری انجام خواهید داد، پاسخ شما با عملی که در حال انجام آن هستید، متفاوت باشد و این بسیار ناخوشایند است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آشنایی با افراد موفق

مسلماً بسیاری از شما تاکنون تلاش‌های بسیاری در زمینه رسیدن به هدف خود انجام داده‌اید و برای رسیدن به موفقیت فعالیت می‌کنید. در چندین مقاله، تکنیک‌هایی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که قطعاً بسیاری از شما با این موارد آشنا هستید. اما ممکن است این تکنیک‌ها را فراموش کرده باشید.

 

افراد موفق چگونه زندگی می‌کنند؟

 

افراد موفق چه کسانی هستند؟

اکنون سوالی که ذهن شما را مشغول خواهد کرد این است که آیا افراد موفق با شما فرق دارند؟ در پس موفقیت آن افراد چه چیزی نهفته است؟

میل درونی، عاملی موثر در پیشرفت شما

این مورد بسیار مهم است. شما در زندگی خود به چه چیزی علاقه دارید؟ هدف، رویا و آرزوی شما در زندگی چیست؟ اکنون زمان آن رسیده است که به این موضوع با جدیت فکر کنید. ممکن است شما هنوز سردرگم باشید. حتی چندین سال به دانشگاه رفته‌اید و یا به شغلی خاص مشغول هستید. اما اگر از شما پرسیده شود که هدف شما در زندگی چیست و اگر سه ماه دیگر زنده باشید، در این مدت چه کاری انجام خواهید داد، پاسخ شما با عملی که در حال انجام آن هستید، متفاوت باشد و این بسیار ناخوشایند است. زیرا این مورد بیانگر نداشتن یک زندگی خوب و شاد می‌باشد. همچنین نشان‌دهنده محقق نشدن خواسته‌های موردعلاقه یک فرد است. اما قبل از این موارد، پیدا کردن اهداف اهمیت بسیار دارد.

 

مقاله پیشنهادی: با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

ویژگی افراد موفق

 

افراد موفق چه می کنند؟

شما باید به مدت 1 هفته یا 10 روز به خود فرصت داده و به موارد متفاوتی در زندگی خود از جمله اقساط، شغل، روابط اجتماعی و مواردی از این قبیل فکر نکنید. در مجموع به تمام مواردی که شما را ناراحت و عصبی خواهد کرد، فکر نکنید. برای 10 روز این فرصت را به خود داده و فرض کنید با یک سفینه به کره مریخ سفر کرده‌اید. مسلماً در مریخ هیچ کدام از این افراد، کارها، اقساط و موارد روزمره شما وجود نخواهند داشت. بنابراین آنجا این موارد هیچ تأثیری روی شما نمی‌گذارند. دقیقاً در این لحظه باید فکر کنید که میل درونی شما در مریخ چیست؟ شما به چه علت به این دنیا و کهکشان آمده‌اید؟ شما باید پاسخ این سؤال را پیدا کنید. این یک موضوع بسیار مهم و جدی است. شما نباید بدون توجه به این مورد راه را ادامه دهید و 10 سال دیگر با خود بگویید که کاش آن زمان درست فکر کرده بودید. مطمئن باشید در زندگی همه افراد، مواردی وجود دارد که شورواشتیاق کافی را در آن‌ها ایجاد خواهد کرد. شما نیز مستثنی نیستید. در وجود شما هم یک سری موارد و نکته‌ها وجود دارد که فکر کردن به آن‌ها، شما را به وجد خواهد آورد. در همین راستا شما انرژی کافی را به‌دست آورده و لذت خواهید برد. اکنون فکر کنید آن مورد چیست؟ دقیقاً الان وقتشه که این مورد را در وجود خود پیدا کنید.

زندگی یک فرد موفق

اکنون تحت هر شرایطی که زندگی می‌کنید، اهمیتی ندارد زیرا  راه حلی برای تغییر آن وجود دارد. شما می‌توانید در مسیری قرار بگیرید که در راستای رویای شما باشد. شما می‌توانید تمام دنیای خود از جمله شغل رویایی، درآمد رویایی، زندگی مورد علاقه، دوستان و روابط مورد نظر را تغییر دهید. اما شرط اصلی این است که باید بدانید به کدام سمت می‌خواهید حرکت کنید. اکنون باید در ابتدا شورواشتیاق خود را پیدا کرده و بدانید که چه مواردی شما را به وجد خواهد آورد.

مقاله پیشنهادی: تفاوت های افراد موفق و ناموفق چیست؟

بی هدف بودن در زندگی، عامل دوری از موفقیت

متأسفانه افرادی هستند که بیان می‌کنند که هیچ چیزی برای آن‌ها اهمیت نداشته و علاقه به هیچ موردی ندارند. حتی آن‌ها انجام هیچ کاری را دوست ندارند و صرفاً زنده هستند. این امر بسیار بد و تأسف بار است. آن‌ها در ذهن خود تصور خواهند کرد که‌ کاش مرده بودند و از این زندگی پوچ و بی‌هدف راحت می‌شدند.
 اگر شما نیز اینطور هستید، این یک اخطار جدی است. هم اکنون باید خود را از این موقعیت ذهنی بیرون کشیده و تغییر حالت دهید. این شرایط برای شما دقیقاً همچون فردی است که در خانه‌ای قرار دارد و شیر گاز نیز نشت کرده و هر لحظه احتمال خفگی برای آن فرد وجود دارد. در هر دو شرایط اگر هم اکنون درهای خانه و درهای ذهن خود را باز نکنید بدون تردید خواهید مرد. اگر احساس می‌کنید دیگر هیچ چیزی برای شما اهمیت نداشته و شما با ناراحتی ابراز می‌کنید که هیچ هدفی در زندگی ندارید، این موارد دقیقاً نشان دهنده این است که شما در آن خانه پر از گاز قرار گرفته‌اید. اگر اکنون از آن خانه خارج نشوید، به زودی افسرده خواهید شد و در ذهن شما مسائلی نقش می‌بندد که نباید به آن‌ها فکر کنید. بنابراین شما باید سریع از این منطقه خارج شده و میل درونی زندگی خود را پیدا کنید.

چگونه علاقه مندی های خود را پیدا کنیم؟

این موضوع بسیار مهم است که شما زندگی و شخصیت موردعلاقه خود را پیدا کنید. اگر شما مقصد خود، شغل موردعلاقه و شورواشتیاق زندگی خود را ندانید و برای این موارد هیچ تعریفی نداشته باشید، چگونه می‌خواهید به آن اهداف برسید؟ شما می‌توانید هر روز تلاش کرده، توانایی‌های خود را افزایش داده و کارهای بسیاری را به‌طور مداوم انجام دهید. اما نکته اینجاست که شما نمی‌دانید با این توانایی‌ها، مهارت و تلاش‌ها چه خواهید کرد. افرادی در جلسات مشاوره در مورد علاقه به ثروتمند شدن صحبت می‌کنند و در ابتدا از آن‌ها پرسیده می‌شود که با آن پول و ثروت چه کارهایی را می‌خواهند انجام دهند؟ شما نیز تصور کنید یک میلیارد در حساب بانکی شما قرار دارد، حال می‌خواهید با آن میزان پول چه کاری انجام دهید؟ این یک میلیارد تنها یک عدد با میزان زیادی صفر است که در حساب بانکی شما قرار دارد. اما مهم این است که شما تصمیم دارید با آن میزان پول چه کاری انجام دهید؟ اگر شما پاسخ آن پرسش را نمی‌دانید، این مبلغ هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و زندگیتان هیچ تغییری نخواهد کرد. به‌طور مثال اگر شما می‌خواهید یک مخترع باشید، در ابتدا باید به این موضوع فکر کنید که اگر دستگاهی را ساختید، چه کمکی به خودتان و دیگران خواهد کرد؟ حتی کاربرد این دستگاه چیست؟ متأسفانه بسیاری از افراد در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و اپلیکیشن‌های دیگر وارد می‌‌شوند و از آن‌ها استفاده می‌کنند اما یک نفر از آن‌ها با خود تصور نمی‌کند که به چه علت باید از این نرم‌افزارها استفاده کند؟ آیا این موارد صرفاً برای ارسال لطیفه و موضوعات بی‌فایده است؟ آیا افرادی که ذهن کدنویسی و برنامه‌نویسی دارند، سال‌ها مطالعه و تحقیق داشته‌اند که برنامه‌‌هایی از این قبیل بنویسند تا افراد برای ارسال لطیفه از آن بهره ببرند؟ علت فکر نکردن به این موارد چیست؟ آیا باید قبل از دانستن کاربرد یک نرم افزار به سراغ بهره بردن از آن رفت؟ شما باید توجه داشته باشید اگر این موارد در جامعه کنونی مشهود است، شما برای زندگی خودتان اینگونه عمل نکنید. بنابراین باید بدانید به چه علت می‌خواهید ثروتمند شوید؟ چه کاربردی را برای محصولی که قصد ساخت آن را دارید، درنظر گرفته‌اید؟ در مجموع این چرای بزرگ را باید پیدا کنید. اما زمانی می‌توانید این چرا را پیدا کنید که متوجه شوید میل درونی شما چیست؟ بنابراین 10 روز خوب فکر کنید که رویا، آرزو و هدف شما چیست؟

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با ارس ، دی جی موفق ایرانی - افراد موفق

راز موفقیت افراد موفق

 

نقشه مسیر موفقیت

شما باید برای مسیر خود نقشه‌ای داشته باشید. اکنون شما می‌دانید که می‌خواهید به کدام سمت حرکت کنید و نیاز به نقشه دارید. حال باید بیاندیشید که نقشه شما در زندگی چیست؟ چه مواردی می‌تواند شما را در زندگی به سوی موفقیت هدایت کند؟ در این راستا بزرگترین موردی که می‌تواند به شما یاری رساند، افزایش مطالعه خودتان است. منظور از افزایش مطالعه، افزایش میزان کتاب خواندن شما می‌باشد. در این مورد شما باید مطالعه  شبکه‌های اجتماعی را کنار گذاشته و فقط روی مطالعه کتاب تمرکز کنید. بنابراین در حوزه‌ای که می‌خواهید پیشرفت کنید، باید به دنبال کتاب‌های نویسنده‌های بزرگ رفته و آنها را مطالعه کنید. شما باید در حوزه‌ای که می‌خواهید تبدیل به یک استاد شوید، افراد بزرگ و برتر این حوزه‌ها را پیدا کنید و از آن‌ها درخواست کنید به شما کتاب‌های مرتبط و مفید را معرفی کنند. به طور مثال استاد عزت خواه در تمام زمینه‌ها تحقیق و بررسی انجام نداده و اطلاعات کافی را ندارند. ممکن است فردی از ایشان در مورد دوندگی سؤال بپرسد، شخص دیگری در مورد سینما و ساخت ویدیو، فرد سومی در زمینه سخنرانی و نفر بعدی موضوع تجارت آنلاین را مطرح کند. ولی ایشان در حوزه‌هایی که علاقه‌مند بودند، بسیار تحقیق و مطالعه انجام داده‌اند.

مقاله پیشنهادی: 10 کار متفاوتی که افراد موفق انجام می دهند | رموز موفقیت

راز موفقیت افراد موفق

کلید کار این است که شما جستجو کرده و تحقیق کنید. افراد بزرگ رشته‌ای که می‌خواهید در آن موفق شوید را پیدا کرده، کتاب‌های پیشنهادی آن‌ها را مطالعه کنید و مصاحبه‌های این افراد برجسته را بررسی کنید. شما باید زندگی آن‌ها را مورد مطالعه قرار دهید، زیرا نیاز به مربی دارید. اگر هزینه کافی را دارید، می‌توانید خود را به یک راهنمای قوی متصل کنید. در این شرایط شما می‌توانید با پرسیدن سؤالات درست از ایشان، راهی را که لازم بوده در 10 سال طی کنید، به 3 ماه تبدیل کنید. اما اگر توان مالی این کار را ندارید، باز هم هیچ بهانه‌ای وجود ندارد. شما می‌توانید کتاب‌های مربی بزرگ حوزه خود را مطالعه کرده و بعد از مطالعه آن‌ها، مصاحبه‌های او را مشاهده و در مورد زندگی او تحقیق کنید. در این راستا شما می‌توانید بجای آزمون و خطا کردن در طول مسیر، از افرادی که این راه را قبل از شما طی کرده‌اند، بهره ببرید. زیرا برای موفقیت در هر رشته ورزشی، هر رابطه اجتماعی و عاطفی، هر کسب‌وکار و تجارت کتاب‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد.

مطالعه، عادت افراد موفق

بنابراین شما باید سعی کنید میزان مطالعه خود را بالاتر ببرید. در قسمت 49 برنامه اینترنتی الان وقتشه روش‌هایی بیان شده است که می‌توانید از آن موارد بهره ببرید و سرعت مطالعاتی خود را افزایش دهید. اما این امر زمانی مؤثر است که شما تصمیم گرفته باشید کتابی را مطالعه کنید و فقط مشکل شما در پایین بودن سرعت مطالعه شما باشد و به دنبال راهی باشید که هنگام مطالعه حواس خود را بیشتر جمع کنید. اما شما در نهایت نیاز به نقشه مسیر دارید که توسط مطالعه همین کتاب‌ها تهیه خواهد شد.

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

برای مطالعه بخش دوم مقاله ویژگی افراد موفق کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/characteristics-of-successful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
زرین گفته:
۱ | ۰

یه چیز مشترک بین همه افراد موفق اینه که آنها به ندای قلبشون گوش می دن و همگام با اون پیش می رند.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما صدف عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما زرین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط