افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهکارهایی برای موفقیت در کار و زندگی

توضیحات کوتاه :
اگر می‌خواهید به خواسته‌های خود در زندگی دست پیدا کنید باید برای موفقیت انگیزه داشته و ثابت قدم باشید. هر زمان که احساس کردید نیاز است در بخشی بهتر شوید، برای رسیدن به آن تلاش  کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راهکارهایی برای موفقیت در کار و زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

نکته‌ای که باید به خاطر داشت این است که موفقیت در زندگی و موفقیت در کار دو بخش کاملاً مجزا می‌باشند. شما برای اینکه بتوانید در هر دو بخش عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید، باید راهکارهای مربوط به همان بخش را یاد گرفته و در زندگی و کار خود اعمال کنید. همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت اتفاقی نیست. در این مقاله به برخی از این راهکارها اشاره خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مفهوم موفقیت در زندگی و کار

این عقیده در میان مردم وجود دارد که افراد به طور طبیعی در برابر تغییرات مقاومت می‌کنند. اما حقیقت این است که این مقاومت یک نشانه از مشکل عمیق‌تری است و این مشکل مقاومت در برابر احساس ناکامل بودن است. تحقیر شدن، ترسی است که همه ما درون خود داریم. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم از دید اطرافیان خود فردی ناکامل باشیم. از طرفی، تغییرات قابلیت دارند که این احساس را در ما فعال کنند. به همین دلیل هم ما از تغییرات دوری می‌کنیم.

مسئله‌ای که باید بدانید این است که تغییرات همیشه بد نیست. شما اگر به تغییرات تن ندهید و همیشه در یک مسیر مشخص قدم بردارید، نمی‌توانید پیشرفت کنید و به شرایط بهتری دست پیدا کنید. البته ملاک خوشبختی و موفقیت در زندگی برای هر کسی منحصر به فرد است. اما اگر می‌خواهید به خواسته‌های خود در زندگی دست پیدا کنید باید برای موفقیت انگیزه داشته و در این مسیر ثابت قدم باشید. هر زمان که احساس کردید نیاز است در بخشی بهتر شوید، برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را انجام دهید و هیچ وقت از تغییرات واهمه نداشته باشید.

نکته‌ای که باید به خاطر داشت این است که موفقیت در زندگی و موفقیت در کار دو بخش کاملاً مجزا می‌باشند. شما برای اینکه بتوانید در هر دو بخش عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید، باید راهکارهای مربوط به همان بخش را یاد گرفته و در زندگی و کار خود اعمال کنید. همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت اتفاقی نیست. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره خواهد شد.

 

راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

راهکارهایی برای بهبود شرایط زندگی

1. برای رسیدن به موفقیت وضعیت خود را به صورت مداوم بررسی کنید

شما با این کار می‌توانید یادگیری‌های قبلی خود را زیر سؤال ببرید. برای مثال از خودتان می‌پرسید، من باید از انجام چه کاری دست بکشم؟ باید چه چیزهایی را پشت سر خود رها کرده و پیش بروم؟ باید چه چیزهایی را فراموش کنم؟ من باید چه مواردی را نادیده بگیرم؟ اگر به دنبال رشد و حرکت رو به جلو هستید، انجام این کار یک امر ضروری به شمار می‌رود.

2. به چالش کشیدن پیش فرض ها یک امر ضروری برای موفقیت است

مسئله‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر همیشه یک کاری را به یک شکل مشخص پیش می‌بردید، نمی‌تواند این معنا را داشته باشد که باید همیشه همان راه را پیش بروید. این که تصور کنیم راهی که همواره پیش می‌گرفتیم، در هر حالتی بهترین راه ممکن است، صرفاً تعصب کورکورانه است. سعی کنید از توجه صرف به ظاهر کار دست برداشته و به شکل عمیق‌تری به رفتارهای خود نگاه کنید.

از خودتان بپرسید که باور پشت عادات و رفتارهای من چیست؟ حتی اگر باور درستی هم وجود داشته باشد آیا این باور در جهان امروز معنا دارد؟ اگر معنادار است، می‌توانید با تعهد بیشتری در آن مسیر پیش بروید. اما اگر معنادار نبود، شاید نیاز باشد که آن را تغییر داده یا از ابتکار عمل خود برای ایجاد مسیر جدید استفاده نمایید.

 

کسب موفقیت

 

3. همیشه به دنبال امتحان کردن چیزهای جدید باشید

همیشه می‌توانید با این کار به نتایج بهتری دست پیدا کنید. خیلی اوقات می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با دیگران چیزهای جدیدی را کشف کنید. گاهی چیزی که به ظاهر مانعی برای پیشرفت شما به نظر می‌رسد، ممکن است به عامل موفقیت شما تبدیل شود. در ساده‌ترین حالت، شما می‌توانید این کار را با امتحان کردن غذاهای جدید انجام دهید. این کار می‌تواند در عین لذت بخش بودن، سودمند نیز باشد. ما اکثراً عادت کرده‌ایم هر زمان که با چیز متفاوتی رو به رو می‌شویم، احساس خطر کنیم.

4. گاهی نیاز است که هدف گذاری جدید داشته باشید

گاهی اوقات ما هدف اصلی خود را طی یک فرآیند از دست می‌دهیم. در چنین مواقعی اصول همچنان ثابت و مناسب است اما سیستم تحویل قدیمی شده است. در این مواقع، به خاطر به هم ریختگی و پدیدار شدن عوامل نامربوط، اعتماد خود را از دست ندهید. شما نباید به بازگردانی هدف ابتدایی خود محدود شوید. بلکه باید تغییر ایده‌ها، نگرش‌ها، هوش هیجانی، پول، آسانی کار و هوش را نیز در نظر داشته باشید.

5. برای موفق شدن با چشم اندازی وسیع‌تر پیش بروید

شما با توجه به قابلیت‌ها و مهارت‌های خود می‌توانید موارد جدیدی را یاد گرفته و رشد نمایید. برای این کار شما باید با پاسخ به دو سؤال که چه کسی هستید و به دنبال چه چیزی هستید، اهداف خود را وسیع‌تر نمایید و مطابق با آن پیش بروید. برای این کار نیاز است که چشم انداز خود را به طور کلی تغییر داده و با دید وسیع‌تری پیش بروید.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباه های رایج در هدفگذاری که شما را ازموفقیت دور می کند

موفقیت در کار و زندگی

 

6. با اعتماد به دانسته های خود به موفقیت دست پیدا کنید

با اعتماد به خودتان و دانش خود، احساس شجاعت و جسارت بیشتری خواهید داشت. حال این دانش شما هر چیزی می‌تواند باشد، مثلاً:

  • فردا صبح خورشید طلوع می‌کند.
  • انسان جایزالخطا است.
  • در زندگی هر چیزی که بکارید همان را درو می‌کنید.
  • قدردان بودن، سالم‌ترین احساس در هر فرد است.
  • مطابق قانون جذب، شما به هر چیزی که فکر کنید همان را به دست خواهید آورد. تفاوتی هم نمی‌کند که مورد مثبتی باشد یا منفی.
  • کیفیت زندگی شما به کیفیت احساسات شما بستگی دارد.
  • برای اینکه زندگی آرامی داشته باشید، باید دیگران را ببخشید.

راهکارهایی برای بهبود شرایط کاری

1. از دیگران مشورت بگیرید

خیلی از مشکلاتی که شما امروز با آن رو به رو شده‌اید، قبل از شما توسط افراد دیگر تجربه شده است. پس زمان و انرژی خود را ذخیره نموده و از همکاران، دوستان یا هر کسی که فکر می‌کنید می‌تواند کمک کند، مشورت بگیرید. سؤالات خود را از آنها پرسیده و به صحبت‌های آنها گوش دهید.

2. از قانون 10/60 استفاده کنید

مطابق این قانون شما باید 60 دقیقه کاری که برعهده دارید را انجام دهید و سپس 10 دقیقه را به خودتان اختصاص دهید. اندی پودیکامب، متخصص آگاهی ذهنی می‌گوید: «ذهن ما نیاز به مراقبت دارد. اگر قرار باشد بدون وقفه از آن کار بکشید، کیفیت عملکرد شما در کارها افت می‌کند.»

 

راهکارهایی برای موفقیت در کار و زندگی

 

3. همواره به دنبال موقعیت‌های جدید باشید

به دنبال مشتری‌های جدید، محصول جدید و امکانات جدید باشید. سعی کنید کار خود را بهبود بخشیده و در هر بار یک قابلیت جدید به آن افزوده و نتیجه بهتری را ارائه دهید.

4. اهداف خود را دنبال کنید

با بررسی مداوم عادت‌های خوب یا بد خودتان، روی کار خود و میزان پیشرفتی که دارید تمرکز کافی داشته باشید. شما می‌توانید این کار را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه انجام دهید. بدین ترتیب انگیزه لازم برای پیشروی در مسیر را نیز درون خود حفظ خواهید کرد.

5. به منظور بهبود شرایط کاری خود، گاهی دست از کار بکشید

خیلی اوقات با دست کشیدن از کار برای مدتی کوتاه می‌توانید خلاقیت خود را درگیر کنید. برای 10 دقیقه، هیچ کاری انجام ندهید و تنها به اطراف خود نگاه کرده و منتظر بمانید تا ذهنتان ایده‌ای را پیدا کرده و در یک مسیر به پرواز دربیاید.

 

فروش در آمازون

 

6. «نه» گفتن را یاد بگیرید

با ارزش‌ترین چیزی که هر کسی دارد زمان است. پس «نه» گفتن را یادبگیرید و به خودتان زمان بیشتری دهید تا کارها را در مسیر هوشمندانه‌تر، بهتر و شادتر پیش ببرید. بدین ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که موفقیت برای شما در دسترس خواهد بود.

7. خواسته‌های خود را به یاد بیاورید و موفق شوید

گاهی اوقات ما آنقدر دچار استرس می‌شویم که دیگر نمی‌توانید زمانی را به آرام شدن و گوش دادن به ذهن و جسم اختصاص دهیم. در این مواقع سعی کنید به حالتی که راحت‌تر هستید، بنشینید، نفس عمیق کشیده و چشمان خود را ببندید. سپس به مدت 5 دقیقه با هر نفسی که می‌کشید با خودتان تکرار کنید: «من هستم». سپس در گام بعدی چهار بار از خودتان بپرسید: «من چه چیزی می‌خواهم؟»سعی نکنید با کلمات به این سؤال پاسخ دهید. به ذهن خود اجازه دهید که از آشفتگی درون خود خارج شده و به این سؤال فکر کند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-to-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط