مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت در زندگی شخصی و کاری | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
زمانی که صحبت از موفقیت می‌شود تقریباً تمام افراد تمایل دارند که به موفقیت در زندگی کاری و شخصی دست یابند. اما آنچه مهم می‌باشد پاسخ به این سؤال است که اصلاً موفقیت چیست؟  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موفقیت در زندگی شخصی و کاری | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

تعریف موفقیت برای هرکسی متفاوت است. هر فرد با توجه به هدفی که در ذهن خود دنبال می‌کند، تعریف منحصربه‌فردی دارد. قبل از شروع گام‌های رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری، باید دانست که مشخصه‌های اصلی در زندگی موفق، تلاش، پشتکار و استوار بودن می‌باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت چیست؟

زمانی که صحبت از موفقیت می‌شود تقریباً تمام افراد تمایل دارند که به موفقیت در زندگی کاری و شخصی دست یابند. اما آنچه مهم می‌باشد پاسخ به این سؤال است که اصلاً موفقیت چیست؟ موفقیت در اشکال و اندازه‌های مختلف ظهور می‌کند و برای هر فرد مفهوم و درکی جدا و مجزا دارد. هر فرد با توجه به هدفی که در ذهن خود دنبال می‌کند، تعریف منحصربه‌فردی دارد. داشتن یک تعریف درست تا حد زیادی به معنی موفق شدن است و این تعریف کمک ارزشمندی برای تنظیم اهداف به شما می‌کند. برای رسیدن به زندگی دلخواه‌ باید تعریفی درست بر مبنای خواسته‌ها‌ و اهداف مشخص کرد و خود را در اولویت قرار داد. این زندگی مال شما است و باید طبق نظر شما برنامه‌ریزی شود و درک این نکته مهم می‌باشد که هرکس معمار سرنوشت خود است و درک شما تا حد زیادی بستگی به جهان‌بینی و خواسته‌های شما از زندگی دارد.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

موفقیت در کار

 

تعریف موفقیت

تعریف موفقیت برای هرکسی متفاوت است. ممکن است برای یک خواننده اجرای یک کنسرت ایده‌آل، برای یک پدر خرید خانه، برای یک دانش‌آموز قبولی در امتحانات، یادگیری یک هنر، ارتقای شغلی و اجتماعی، روابط درست و … باشد. پیش از هر چیزی داشتن اعتمادبه‌نفس عامل اساسی موفقیت در زندگی شخصی و کاری افراد است. قبل از شروع گام‌های رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری، باید دانست که مشخصه‌های اصلی در زندگی موفق، تلاش، پشتکار و استوار بودن می‌باشد. فقط از طریق تلاش و صرف وقت است که شخص می‌تواند از قدرت‌ خود به طور کامل بهره ببرد. هر چقدر مسائل پیش‌رو چالش برانگیزتر باشد، تلاش برای رسیدن به موفقیت بیشتر می‌شود. برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری باید توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید.

 

لایف استایل یک کارآفرین چگونه است؟

 

گام های رسیدن به موفقیت

  • گام اول دستیابی به موفقیت در زندگی شخصی و کاری کشف استعدادها و توانمندی‌های فردی می‌باشد.
  • گام دوم به منظور رسیدن به موفقیت، درس گرفتن از شکست‌های گذشته است. باید از شکست‌های گذشته به نحو احسن استفاده کرد و از آن‌ها درس گرفت.
  • گام سوم برای رسیدن به موفقیت، رویاپردازی و الهام گرفتن می‌باشد. باید با خود صادق باشید و بدانید که حقیقتاً چه نوع زندگی را دوست دارید؟ باید به ذهن خود اجازه دهید بزرگ‌اندیشی و خیال‌پردازی نماید.
  • در گام چهارم برای موفقیت شغلی، پیش از انجام هر کاری باید یک طرح جامع مشخص کرد. این طرح باید شامل پیش‌بینی بازار، در نظر گرفتن مباحث اقتصادی و کلیه گزینه‌های موجود برای پیشرفت باشد. آنچه در مسیر موفقیت مهم می باشد، این است که بدانید وقت طلاست. نباید این‌گونه زندگی و تفکر کنید که همیشه فرصت‌ها در اختیار شما هستند. برای رسیدن به اهداف و تصمیمات، زمان بسیار کوتاه و گذراست و باید از این زمان بیشترین استفاده را نمود.

 

مقاله پیشنهادی: باورسازی برای رسیدن به موفقیت

موفقیت در زندگی شخصی و کاری

 

  • گام پنجم برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری، داشتن انرژی و حس مثبت در زندگی است. یکی از روش‌های مهم برای رسیدن به این خواسته کنار گذاشتن حسادت و چشم و هم چشمی می‌باشد.
  • در گام ششم باید آنقدر اهداف را در ذهن خود به تصویر بکشید که نسبت به کسب آنها یک خواست درونی در شما ایجاد شود و به یک هدف مطلق در ذهن شما ثبت شوند، به طوری که دسترسی به آن‌ها،  به بالاترین هدف برای شما تبدیل گردد.
  • آن‌چه در گام هفتم در رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری مهم می‌باشد تشریح و توصیف کامل و دقیق جزئیات اهدافی است که قصد رسیدن به آن‌ها را دارید، باید بررسی کنید از چه راه‌هایی می‌توانید به آن‌ها دست‌یابید.

 

موفقیت در زندگی شخصی

 

نگرش مثبت داشته باشید

استفاده از جملات تاکیدی، بهترین راه برای جایگزین نمودن افکار مثبت به جای نگرش‌های منفی هستند. با اتکا به نگرش مثبت می‌توان قدرت‌های درونی را افزایش داد و شخصیت درونی را نیز بهبود بخشید. رسیدن به موفقیت در زندگی بالاترین لذت‌ها را در پی دارد و باید توجه کرد که رسیدن به موفقیت نیازمند تلاش و  زحمت بسیار است. اما  هنگامی که  به آن دست می‌یابید، خستگی تمام تلاش‌ها جبران می‌شود و نتیجه لذت بخشی حاصل می‌شود. یکی از عوامل مهم برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری پذیرش مسئولیت کارها و تصمیماتی است که در زندگی شما صورت گرفته‌اند. در قبال تصمیمات خود متعهد و مسئولیت‌پذیر باشید. برای شادی‌های زندگی خود شکرگزار باشید و روحیه شکرگزاری را در خود تقویت کنید. قدر داشته‌های خود را بدانید و از نعمت‌ها و فرصت‌هایی که در زندگیتان وجود دارد، استفاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت نگرش مثبت برای کسب موفقیت

موفقیت در زندگی شخصی و کاری

 

از اهداف خود لیستی تهیه نمایید

شما می‌توانید برای رسیدن به موفقیت، لیست درست و منطقی از اهداف و برنامه‌های خود تهیه نمایید و هر روز کارها و برنامه‌هایی را که موفق به انجام آنها می‌شوید از فهرست حذف کنید و پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید. برای رسیدن به موفقیت باید بدانید تغییر، غیر قابل اجتناب است و شما باید همراه با تغییرات، تغییر کنید و قربانی آنها نشوید. یکی از عادات خوب افراد موفق خوش‌بینی آنها می‌باشد. خوش‌بینی در حد متعادل و مناسب چیزی است که در راه رسیدن به موفقیت نیاز دارید. توجه به این نکته مهم است که تبدیل اهداف بزرگ و کوتاه مدت به اهداف کوچک و بلند مدت باعث کم کردن انتظارات نادرست از خود می‌شود. دست از تلاش برندارید، متقاعد کردن خود برای حرکت و گام برداشتن به جلو بعد از شکست حتی برای افراد موفق نیز سخت می باشد. پس اگر با شکست مواجه شدید، ناامید نشوید و از این تجربیات برای ادامه مسیر استفاده کنید.

 

موفقیت در زندگی شخصی و کاری

 

شجاعت رویا پردازی داشته باشید

بهتر است با خودتان صادق باشید. آرزو و رویاهایی را که در ذهن دارید یک بار مرور کنید. هر چه‌قدر هم که بزرگ و دست نیافتنی به نظر می‌رسند باز هم ایرادی ندارد. آنها را داخل دفترچه‌ای یادداشت کنید. هر روز صبح که چشمانتان را باز می‌کنید تابلویی را مجسم کنید که رویاهایتان را نشان می‌دهد. کائنات این قدرت را دارد تا آنچه را در ذهن شما شکل گرفته است در دنیای واقعی به شما نشان دهد.

نشانه های موفقیت که آنها را احساس نمی کنیم!

بدانید که زندگی فعلی شما پر از نشانه‌های موفقیت است که شاید تا به حال با این دید به آنها نگاه نکرده باشید. مانند: عشق، سلامتی، دوستان، خانواده و ... قدر این موفقیت‌های جاری و ارزشمند را بدانید. اگر به دنبال رسیدن به مرحله‌ای هستید که باعث ایجاد احساس آرامش گردد، همین حالا شروع کنید و یک تعریف مشخص از موفقیت در زندگی شخصی و کاری برای خود تعیین کنید، فکر کنید چه چیزهایی برای شما مهم هستند، برای رسیدن به آن‌ها نیاز به چه چیزهایی دارید و در این مسیر دست از تلاش و پشتکار برندارید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-in-personal-and-business-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Safa گفته:
۰ | ۰

سالام. اواین قدم برای رسیدن به موفقیت خودشناس و رسیدن به آرامشو صلح درون است. ابتدا باید خود را بشناسیم تا بتوانیم مسیر خود را هم پیدا کنیم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صفا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط