موفقیت در زندگی شخصی و کاری

  • 830
  • 0

موفقیت چیست؟

زمانی که صحبت از موفقیت می‌شود تقریباً تمام افراد تمایل دارند که به موفقیت در زندگی کاری و شخصی دست یابند. اما آنچه مهم می‌باشد پاسخ به این سؤال است که اصلاً موفقیت چیست؟ موفقیت در اشکال و اندازه‌های مختلف ظهور می‌کند و برای هر فرد مفهوم و درکی جدا و مجزا دارد. هرفرد با توجه به هدفی که در ذهن خود دنبال می‌کند، تعریف منحصر به فردی دارد. داشتن یک تعریف درست تا حد زیادی به معنی موفق شدن است و این تعریف کمک ارزشمندی برای تنظیم اهداف به شما می‌کند. برای رسیدن به زندگی دلخواه‌ باید تعریفی درست بر مبنای خواسته‌ها‌ و اهداف مشخص کرد و خود را در اولویت قرار داد. این زندگی مال شماست و باید طبق نظر شما برنامه ریزی شود و درک این نکته مهم می باشد که هرکس معمار سرنوشت خود است و درک شما تا حد زیادی بستگی به جهان‌بینی و خواسته‌های شما از زندگی دارد.

 

موفقیت در کار

 

تعریف موفقیت

تعریف موفقیت برای هرکسی متفاوت است. ممکن است برای یک خواننده اجرای یک کنسرت ایده آل، برای یک پدر خرید خانه، برای یک دانش آموز قبولی در امتحانات، یادگیری یک هنر، ارتقای شغلی و اجتماعی، روابط درست و… باشد. پیش از هر چیزی داشتن اعتماد به نفس عامل اساسی موفقیت در زندگی شخصی و کاری افراد است. قبل از شروع گام‌های رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری، باید دانست که مشخصه‌های اصلی در زندگی موفق، تلاش، پشتکار و استوار بودن می باشد. فقط از طریق تلاش و صرف وقت است که شخص می‌تواند از قدرت‌ خود به طور کامل بهره ببرد. هر چقدر مسائل پیش رو چالش برانگیزتر باشد، تلاش برای رسیدن به موفقیت بیشتر می‌شود. برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری باید توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید.

 

لایف استایل یک کارآفرین چگونه است؟

 

  • گام اول دستیابی به موفقیت در زندگی شخصی و کاری کشف استعدادها و توانمندی‌های فردی می‌باشد.
  • گام دوم به منظور رسیدن به موفقیت، درس گرفتن از شکست‌های گذشته است. باید از شکست‌های گذشته به نحو احسن استفاده کرد و از آن‌ها درس گرفت.
  • گام سوم برای رسیدن به موفقیت، رویا پردازی و الهام گرفتن می باشد. باید با خود صادق باشید و بدانید که حقیقتاً چه نوع زندگی را دوست دارید؟ باید به ذهن خود اجازه دهید بزرگ اندیشی و خیال پردازی نماید.
  • در گام چهارم برای موفقیت شغلی، پیش از انجام هر کاری باید یک طرح جامع مشخص کرد. این طرح باید شامل پیش بینی بازار، در نظر گرفتن مباحث اقتصادی وکلیه گزینه‌های موجود برای پیشرفت باشد. آنچه در مسیر موفقیت مهم می باشد، این است که بدانید وقت طلاست. نباید این گونه زندگی و تفکر کنید که همیشه فرصت ها در اختیار شما هستند. برای رسیدن به اهداف و تصمیمات، زمان بسیار کوتاه و گذراست و باید از این زمان بیشترین استفاده را نمود.
  • گام پنجم برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری، داشتن انرژی و حس مثبت در زندگی است. یکی از روش‌های مهم برای رسیدن به این خواسته کنار گذاشتن حسادت و چشم و هم چشمی می باشد.
  • در گام ششم باید آنقدر اهداف را در ذهن خود به تصویر بکشید که نسبت به کسب آنها یک خواست درونی در شما ایجاد شود و به یک هدف مطلق در ذهن شما ثبت شوند، به طوری که دسترسی به آن‌ها،  به بالاترین هدف برای شما تبدیل گردد.
  • آن چه در گام هفتم در رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری مهم می‌باشد تشریح و توصیف کامل و دقیق جزئیات اهدافی است که قصد رسیدن به آن‌ها را دارید، باید بررسی کنید از چه راه‌هایی می‌توانید به آن‌ها دست یابید.

 

موفقیت در زندگی شخصی

 

نگرش مثبت داشته باشید

استفاده از جملات تاکیدی، بهترین راه برای جایگزین نمودن افکار مثبت به جای نگرش‌های منفی هستند. با اتکا به نگرش مثبت می‌توان قدرت‌های درونی را افزایش داد و شخصیت درونی را نیز بهبود بخشید. رسیدن به موفقیت در زندگی بالاترین لذت‌ها را در پی دارد و باید توجه کرد که رسیدن به موفقیت نیازمند تلاش و  زحمت بسیار است. اما  هنگامی که  به آن دست می یابید، خستگی تمام تلاش‌ها جبران می‌شود و نتیجه لذت بخشی حاصل می‌شود. یکی از عوامل مهم برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری پذیرش مسئولیت کارها و تصمیماتی است که در زندگی شما صورت گرفته اند. در قبال تصمیمات خود متعهد و مسئولیت پذیر باشید. برای شادی های زندگی خود شکرگزار باشید و روحیه شکرگزاری را در خود تقویت کنید. قدر داشته‌های خود را بدانید و از نعمت ها و فرصت‌هایی که در زندگیتان وجود دارد، استفاده نمایید.

از اهداف خود لیستی تهیه نمایید

شما می توانید برای رسیدن به موفقیت، لیست درست و منطقی از اهداف و برنامه‌های خود تهیه نمایید و هر روز کارها و برنامه‌هایی را که موفق به انجام آنها می شوید از فهرست حذف کنید و پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید. برای رسیدن به موفقیت باید بدانید تغییر، غیر قابل اجتناب است و شما باید همراه با تغییرات، تغییر کنید و قربانی آنها نشوید. یکی از عادات خوب افراد موفق خوش بینی آنها می باشد. خوش‌بینی در حد متعادل و مناسب چیزی است که در راه رسیدن به موفقیت نیاز دارید. توجه به این نکته مهم است که تبدیل اهداف بزرگ و کوتاه مدت به اهداف کوچک و بلند مدت باعث کم کردن انتظارات نادرست از خود می‌شود. دست از تلاش برندارید، متقاعد کردن خود برای حرکت و گام برداشتن به جلو بعد از شکست حتی برای افراد موفق نیز سخت می باشد. پس اگر با شکست مواجه شدید، ناامید نشوید و از این تجربیات برای ادامه مسیر استفاده کنید.

بدانید که زندگی فعلی شما پر از نشانه‌های موفقیت است که شاید تا به حال با این دید به آنها نگاه نکرده باشید. مانند: عشق، سلامتی، دوستان، خانواده و... قدر این موفقیت‌های جاری و ارزشمند را بدانید. اگر به دنبال رسیدن به مرحله‌ای هستید که باعث ایجاد احساس آرامش گردد، همین حالا شروع کنید و یک تعریف مشخص از موفقیت در زندگی شخصی و کاری برای خود تعیین کنید، فکر کنید چه چیزهایی برای شما مهم هستند، برای رسیدن به آن‌ها نیاز به چه چیزهایی دارید و در این مسیر دست از تلاش و پشتکار برندارید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-in-personal-and-business-life
موفقیت در زندگی شخصی و کاری

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi