مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

توضیحات کوتاه :
یکی از راه‌های دستیابی به موفقیت در زندگی این است که بتوانیم از فرصت‌های زندگی که در اختیارمان قرار می‌گیرد، به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. پس به هیچ عنوان نباید هیچ فرصتی را دست‌کم گرفت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 35

  • 27k
  • 4
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟ در این مقاله قصد داریم روش هایی را به شما ارائه کنیم تا با استفاده از آنها از موقعیت های زندگی خود به خوبی استفاده نمایید و به موفقیت دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه از فرصت‌های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

یکی از راه‌های دستیابی به پیشرفت و موفقیت در زندگی این است که بتوانیم از فرصت‌های زندگی که در اختیارمان قرار می‌گیرد، به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. زمان و موقعیت‌هایی که در زندگی به ما داده شده است، محدود و غیرقابل بازگشت هستند و برخلاف منابع دیگر، نمی‌توان آنها را ذخیره و بعداً مورد استفاده قرار داد.

اگر از فرصتی که در اختیار داریم، به درستی استفاده نکنیم، در آینده باید شاهد موفقیت دیگران باشیم و آنها را تحسین کنیم. در این مقاله قصد داریم روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که به کمک آنها از موقعیت‌هایی که در زندگیتان پیش می‌آید بیشترین بهره را ببرید.

 

راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

1. برای خودتان هدف تعیین کنید

اصولاً یکی از عواملی که باعث می‌شود افراد زمان زیادی را در زندگی خود هدر دهند، این است که هدفی را برای خودشان انتخاب نکرده‌اند و صرفاً روز را شب می‌کنند، بدون این که کار مفیدی انجام داده باشند. داشتن هدف به زندگی شما معنای دیگری می‌بخشد. زیرا وقتی صبح چشمانتان را باز می‌کنید، می‌دانید قرار است چه کاری انجام دهید و بنابراین، دیگر وقت خود را صرف کارهای بیهوده نمی‌کنید.

2. از زمان‌های بیکاری خود برای یادگیری استفاده کنید

در طول روز، فرصت‌هایی پیش می‌آید که عملاً کاری برای انجام دادن ندارید. مثلاً وقتی سوار مترو یا اتوبوس هستید و به سرکار می‌روید، تا زمان پیاده شدن، کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید. با این حال اگر مثلاً در حال یادگیری زبان هستید، می‌توانید فایل‌های صوتی یا ویدیویی را در طول مسیر گوش کنید یا تماشا نمایید. اگرچه ممکن است این مدت، کم به نظر بیاید اما در طولانی مدت، به پیشرفت شما کمک بسیاری می‌کند.

 

فرصت های زندگی

 

3. مهارت مدیریت زمان را بیاموزید

یکی از مهمترین اقداماتی که به استفاده هرچه بهتر از فرصت‌های زندگی کمک می‌کند، یادگیری مهارت مدیریت زمان است. مدیریت زمان، در واقع توانایی اولویت بندی و برنامه‌ریزی برای انجام دادن کارها است

ما در طول شبانه روز، 24 ساعت زمان در اختیار داریم که باید از آن برای انجام دادن کوهی از کارها استفاده کنیم. اگر نتوانیم کارهایمان را اولویت‌بندی کنیم، ممکن است زمان زیادی را صرف کاری کنیم که اصلاً ارزش انجام دادن ندارد و برای انجام دادن کارهای مهم با کمبود وقت مواجه شویم. در این جا چند راهکار برای مدیریت زمان به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • وظایف مهم‌تر را اول انجام دهید.
  • نه گفتن را یاد بگیرید.
  • در طول شب، حداقل 7 الی 8 ساعت بخوابید.
  • در یک زمان، فقط بر روی انجام یک کار تمرکز کنید.
  • اجازه ندهید کارهای بی‌اهمیت، حواس شما را به خودشان پرت کنند.
  • وظایف کلیدی را به عادت تبدیل کنید.
  •  بین کارها، زمانی را برای استراحت کردن در نظر بگیرید.

4. از تجربیات دیگران استفاده کنید

یکی دیگر از کارهایی که به شما کمک می‌کند تا از فرصت‌های زندگی به خوبی استفاده کنید، این است که پای صحبت افراد موفق بنشینید و از تجربیات آنها سؤال کنید. به این وسیله می‌توانید از عوامل شکست و موفقیت آنها و روش‌هایی که برای موفق شدن به کار گرفته‌اند مطلع شوید و در زندگی خودتان به کار ببندید. در واقع با صحبت کردن با آنها، به اطلاعات رایگانی دست می‌یابید که اگر خودتان می‌خواستید آن‌ها را به دست بیاورید، باید زمان زیادی را صرف می‌کردید.

 

مقاله پیشنهادی: قانون 8020 برای بهبود بهره وری و مدیریت زمان

استفاده از فرصت های زندگی

 

5. عوامل برهم زننده حواس را حذف کنید

امروزه، عوامل برهم زننده تمرکز بیش از گذشته هستند. دلیل این مسئله گسترش اینترنت و ظهور شبکه‌های اجتماعی است. در حال حاضر افراد، حداقل در یک یا دو برنامه عضو هستند. همین مسئله باعث می‌شود که در طول روز، وقت زیادی را صرف چک کردن پیام‌های رسیده، قرار دادن یا خواندن پست‌ها و نظرات دیگران کنند.

این کار علاوه بر این که باعث هدر رفتن وقت می‌شود، تمرکز شما را برای انجام دادن سایر کارها برهم می زند. اگر حتی هدفتان از حضور در فضای مجازی، رونق کسب و‌ کار و یادگیری است، باید افرادی را دنبال کنید که مرتبط با این کار باشند. در غیر این صورت، ممکن است وقت خود را صرف خواندن مطالبی کنید که با کار شما ارتباطی ندارند.

6. از روش برون سپاری استفاده کنید

یکی دیگر از اقداماتی که می‌تواند به بهره‌وری هرچه بیشتر از فرصت‌های زندگی کمک کند، استفاده از روش برون سپاری است. در این شیوه، به جای این که تمام کارها را خودتان انجام دهید، آن‌ها را به افراد دیگری می‌سپارید و در مقابل، به آنها دستمزد می‌دهید.

مثلاً اگر سرکار می‌روید و فرصتی برای تمیز‌ کردن منزل ندارید، می‌توانید از شرکت‌هایی که در زمینه خدمات نظافت فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید. به این ترتیب انرژی و زمانی که قبلاً باید صرف تمیز کردن می‌کردید را ذخیره کرده و برای انجام کار مهم‌تری به کار می‌برید.

 

چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

 

7. در فکر تقویت انرژی خود باشید

بیشتر افراد گاهی از این جهت فرصت‌های خود در زندگی را از دست می‌دهند که انرژی لازم برای انجام دادن آن‌ها را ندارند. در طول روز زمانی را به تجدید قوای روحی و جسمی‌تان اختصاص دهید. یکی از کارهایی که در این رابطه می‌توانید انجام دهید این است که در صورت احساس خستگی، یک فنجان قهوه بنوشید و پس از آن 20 دقیقه استراحت کنید.

به این ترتیب کافئین موجود در قهوه، مغز شما را برای ادامه فعالیت شارژ می‌کند. همچنین می‌توانید چند دقیقه در هوای آزاد قدم بزنید و نفس عمیق بکشید. با ورود اکسیژن بیشتر به بدن، کارایی ذهنی شما برای انجام کارها افزایش می‌یابد.

8. از همین امروز شروع کنید

یکی از عواملی که باعث می‌شود نتوانید از زمانتان به بهترین نحو استفاده کنید، این است که همیشه به دنبال بهانه‌ای برای به تأخیر انداختن کارها هستید. علت این مسأله، تردید و ترسی است که از شروع یک فعالیت جدید دارید.

مثلاً وقتی تصمیم می‌گیرید که کسب و کار جدیدی را شروع کنید، دائماً با خودتان فکر می‌کنید: «آیا می‌توانم این کار را انجام دهم؟ اگر شکست بخورم چه اتفاقی می‌افتد؟» همین تردید باعث می‌شود تا دائماً به دنبال راهی برای فرار از انجام دادن آن باشید. اگر درباره کاری که می‌خواهید شروع کنید، کاملاً تحقیق کرده‌اید و با افراد با تجربه مشورت نموده‌اید، پس دیگر جایی برای ترس باقی نمی‌ماند.

9. شما فقط یک بار به دنیا می آیید

همه ما تنها یک‌بار فرصت زندگی کردن داریم و اگر نتوانیم از آن به درستی استفاده کنیم، دچار حسرت می‌شویم. این همان رویکردی است که افراد موفق دارند. آن‌ها می‌دانند اگر ایده‌هایی که در ذهن خود دارند را زودتر عملی نکنند، شخص دیگری آن را انجام خواهد داد و پشیمان خواهند شد. اگر از همین فرصتی که در اختیار دارید، استفاده کنید و برای رسیدن به رویاهایتان بجنگید، یک بار زندگی کردن هم کافی است.

 

فروشندگی در آمازون

 

در این مقاله با 9 راهکار برای استفاده هرچه بهتر از فرصت‌های زندگی آشنا شدید. همانطور که می‌دانید زمان یک‌بار در اختیار شما قرار می‌گیرد و طول شبانه روز برای همه افراد یکسان است. بنابراین علت این که بعضی از افراد در زندگی خود موفق‌تر از دیگران هستند، این است که توانسته‌اند از همین زمان محدود به درستی استفاده کنند. در واقع آنها در هدف گذاری، انتخاب طرح مناسب برای هدف، زمان بندی کارها و انجام آنها موفق بوده‌اند.

پس اگر می‌خواهید از فرصت‌هایی که در اختیارتان گذاشته شده است بیشترین استفاده را ببرید، از همین امروز سعی کنید کارهای خود را اولویت بندی کنید و ابتدا کارهای مهمی که تأثیرات مثبت و طولانی مدتی در زندگیتان دارند را انجام دهید، نه کارهایی که اثرشان کوتاه مدت است.

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/use-opportunities
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 4 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
جواد گفته:
۰ | ۱

روشایی که گفتید کارساز هستند البته برای همه افراد همه روش ها قابل اجرا نیست ولی کاملا مفید بود. ممنون

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

پاسخ
علی گفته:
۰ | ۱

بادرود وتشکر از زحمات شما دوست بهبودی سلامتی وتندرستی.وطول عمر با کرامت وشادی برای شما دلسوزان
اجتماعی .سپاس

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

سپاس بابت همراهی و حضور شما در مجموعه عزت خواه دات کام.

موفق باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط