تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تعریف موفقیت

توضیحات کوتاه :
تعریف موفقیت چیست؟ همه ما زندگی را به گونه‌ای متفاوت از سایرین می‌بینیم و معنی می‌کنیم. به‌همان نسبت دیدگاهمان از موفقیت نیز متفاوت و متغیر خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 18

  • 22.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
تعریف موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برخی موفقیت را این‌گونه تفسیر می‌کنند: مراقبت از خود و بودن در بهترین حالت فیزیکی و روحی. موفقیت تشخیص زمان و موقعیت بله یا نه گفتن است. برای این واژه، تفسیر ظاهراً متناقضی است اما وقتی درست بیاندیشیم. همه ما گاهی به اشتباه این دو موقعیت را به جای هم به کار می‌بریم و نتیجه آن چیزی نمی‌شود که انتظارش را داشتیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت چیست؟

به راستی تعریف موفقیت چیست؟ برای موفق بودن تعاریف بسیاری می‌توان در نظر گرفت. همه ما زندگی را به گونه‌ای متفاوت از سایرین می‌بینیم و معنی می‌کنیم. به‌همان نسبت دیدگاهمان از موفقیت نیز متفاوت و متغیر خواهد بود.

 

کسب ثروت را آغاز کنید

 

تعریف کلی موفقیت

شاید یک تعریف کلی این باشد: رسیدن به خواسته‌های درونی. ولی همانند تمام مفاهیمی که در آن ذهن بشر و اراده او دخیل است. موفقیت نیز تعاریف بی‌شماری به خود اختصاص می‌دهد. موفقیت می‌تواند انجام بهترین کار ممکن توسط شما در حوزه مورد نظرتان باشد.

تعریف اهداف صحیح

تعریف اهداف صحیح در یک حوزه خاص. می‌توان موفقیت را داشتن محلی تعریف کرد که به آن خانه می‌گوییم. موفقیت حتی می‌تواند باور توانستن باشد. باور اینکه شما قادر هستید به هر چه می‌خواهید و به آن اعتقاد دارید، دست یابید.

افراد چه تعریفی از موفقیت دارند؟

برخی موفقیت را این‌گونه تفسیر می‌کنند: مراقبت از خود و بودن در بهترین حالت فیزیکی و روحی. موفقیت تشخیص زمان و موقعیت بله یا نه گفتن است. برای این واژه، تفسیر ظاهراً متناقضی است اما وقتی درست بیاندیشیم. همه ما گاهی به اشتباه این دو موقعیت را به جای هم به کار می‌بریم و نتیجه آن چیزی نمی‌شود که انتظارش را داشتیم.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت به سبک مانی خوشبین

تعریف موفقیت

 

بر ترس‌های خود پیروز شوید

شاید موفقیت دانستن این نکته است که بدانیم، متوجه باشیم و باور کنیم که در زندگی‌مان مفاهیمی چون عشق، خانواده، دوست، به فراوانی حضور دارند. شما هنگامی موفق هستید که نه تنها خود را در مسیر دلخواه‌تان قرار می‌دهید، بلکه به اطرافیان نیز کمک می‌کنید تا مسیرشان را پیدا کرده و در آن گام بردارند. وقتی بر ترس خود غالب شوید، حتماً موفق هستید.

ترس چیست ؟

این ترس می‌تواند هر چیزی باشد. ترس از ارتفاع، ترس از سخنرانی در حضور جمع، ترس از شروع یک کار، ترس از پایان یک رابطه ناخوشایند و ... برای موفق بودن باید بر ترس‌های خود پیروز شوید.

 

مقاله پیشنهادی: رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی

تعریف موفقیت

 

چگونه می‌توان در زندگی موفق بود؟

دیدن خوشحالی و موفقیت کسانی که دوستشان دارید بدون شک حس انسان موفق را در شما بیدار می‌کند. اینکه هر روز یک حرف تازه و یک سخن جدید بیاموزید، هر هفته یک فیلم جدید تماشا کنید، هر ماه یک کتاب جدید بخوانید، شما موفق هستید. دوست داشتن و مورد محبت دیگران بودن گنج بزرگی است. اگر آن را دارید قطعاً موفق هستید.

چه موقع موفق خواهید بود ؟

وقتی برای اهدافتان می‌ایستید و برای رسیدن به آن بی‌وقفه تلاش می‌کنید، موفق هستید. هرگاه اجازه ندهید که سختی‌ها، مشکلات و ناتوانی‌ها، شما را از اهدافتان باز دارد بی شک موفق هستید. کنترل سرنوشت به دست خودتان حتماً یک تعریف از موفق بودن است. آری. همه این تعاریف و هزاران هزار تعریف دیگر را می‌توانیم بیابیم و بیان کنیم. اما به راستی تعریف صحیح چیست؟ شاید در یک کلام و خیلی خلاصه بتوانیم بگوییم.

موفقیت عبارت است از خوشحال بودن و حال خوب داشتن.

 

تعریف موفقیت

 

در هر جایی که هستید، در هر رشته‌ای که هستید، در هر شرایطی، در هر جنسیتی، در هر وضعیت مالی و جسمی و در هرجای این کره خاکی، شما وقتی موفق هستید که خوشحال باشید. شما وقتی موفق هستید که بدانید در مسیرتان، در زندگیتان، در شغل و حرفه  خود در حال پیشرفت هستید و این به شما احساس مثبت بودن منتقل می کند و باعث خوشحالی شما می‌شود. تجربه این حس یعنی شما موفق هستید.

 

مقاله پیشنهادی: وجوه مختلف احساس شادمانی و عوامل موثر

تعریف موفقیت

 

ابعاد موفقیت

موفقیت را تنها در یک زمینه خاص نمی ‌توان تعریف کرد. موفقیت در بعدهای زیادی رخ می‌دهد و برای هر شخصی متفاوت می‌باشد. شما نمی‌توانید ابعاد موفقیت خود را با دیگران مقایسه کنید. زمانی می‌توانید حرف از موفقیت خود بزنید که الآن خود را با گذشته خود مقایسه نمایید و موفقیت را در میزان پیشرفت زندگی خود بسنجید. سعی نمایید پله‌های موفقیت خود را طی نمایید و تنها با یادگیری نکاتی از زندگی دیگران، آن را به سبک خود در زندگیتان پیاده کنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/definition-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
لیلا گفته:
۰ | ۰

وقتی اسم موفقیت میاد یه حس سردرگمی به آدم دست میده. واقعا موفقیت چیه؟! چقدر سخت شده تعریف این یک کلمه

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما لیلا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط