Alexa Certify
اطلاعیه مهم: بزودی افزایش قیمت 30درصدی محصولات سایت را در پیش داریم. علاقمندان هم اکنون می توانند محصولات سایت را با قیمت های قبلی تهیه کنند.

تعریف موفقیت

  • 5296
  • 0

موفقیت چیست؟

به راستی تعریف موفقیت چیست؟ برای موفق بودن تعاریف بسیاری می توان در نظر گرفت. همه ما زندگی را به گونه ای متفاوت از سایرین می بینیم و معنی می کنیم. به همان نسبت دیدگاهمان از موفقیت نیز متفاوت و متغیر خواهد بود.

تعریف کلی موفقیت

شاید یک تعریف کلی این باشد: رسیدن به خواسته های درونی. ولی همانند تمام مفاهیمی که در آن ذهن بشر و اراده او دخیل است.

موفقیت نیز تعاریف بیشماری به خود اختصاص می دهد. موفقیت می‌تواند انجام بهترین کار ممکن توسط شما در حوزه مورد نظرتان باشد.

تعریف اهداف صحیح

تعریف اهداف صحیح در یک حوزه خاص. می توان موفقیت را داشتن محلی تعریف کرد که به آن خانه می گوییم. موفقیت حتی می تواند باور توانستن باشد. باور اینکه شما قادر هستید به هرچه می خواهید و به آن اعتقاد دارید، دست یابید.

افراد چه تعریفی از موفقیت دارند؟

برخی موفقیت را این گونه تفسیر می کنند: مراقبت از خود و بودن در بهترین حالت فیزیکی و روحی. موفقیت تشخیص زمان و موقعیت بله یا نه گفتن است. برای این واژه، تفسیر ظاهراً متناقضی است اما وقتی درست بیاندیشیم.

همه ما گاهی به اشتباه این دو موقعیت را به جای هم به کار می بریم و نتیجه آن چیزی نمی شود که انتظارش را داشتیم.

 

تعریف موفقیت

 

بر ترس‌های خود پیروز شوید

شاید موفقیت دانستن این نکته است که بدانیم، متوجه باشیم و باور کنیم که در زندگیمان مفاهیمی چون عشق، خانواده، دوست، به فراوانی حضور دارند. شما هنگامی موفق هستید که نه تنها خود را در مسیر دلخواهتان قرار می دهید، بلکه به اطرافیان نیز کمک می‌کنید تا مسیرشان را پیدا کرده و در آن گام بردارند. وقتی بر ترس خود غالب شوید، حتماً موفق هستید.

ترس چیست ؟

این ترس می تواند هرچیزی باشد. ترس از ارتفاع، ترس از سخنرانی در حضور جمع، ترس از شروع یک کار، ترس از پایان یک رابطه ناخوشایند و... برای موفق بودن باید بر ترسهای خود پیروز شوید.

 

تعریف موفقیت

 

چگونه می‌توان در زندگی موفق بود؟

دیدن خوشحالی و موفقیت کسانی که دوستشان دارید بدون شک حس انسان موفق را در شما بیدار می کند. اینکه هر روز یک حرف تازه و یک سخن جدید بیاموزید، هر هفته یک فیلم جدید تماشا کنید، هر ماه یک کتاب جدید بخوانید، شما موفق هستید.

دوست داشتن و مورد محبت دیگران بودن گنج بزرگی است. اگر آن را دارید قطعاً موفق هستید.

چه موقع موفق خواهید بود ؟

وقتی برای اهدافتان می ایستید و برای رسیدن به آن بی وقفه تلاش می کنید، موفق هستید. هرگاه اجازه ندهید که سختی ها، مشکلات و ناتوانی ها، شما را از اهدافتان باز دارد بی شک موفق هستید.کنترل سرنوشت به دست خودتان حتماً یک تعریف از موفق بودن است.

آری. همه این تعاریف و هزاران هزار تعریف دیگر را می‌توانیم بیابیم و بیان کنیم. اما به راستی تعریف صحیح چیست ؟ شاید در یک کلام و خیلی خلاصه بتوانیم بگوییم.

موفقیت عبارت است از خوشحال بودن و حال خوب داشتن.

 

تعریف موفقیت

 

در هر جایی که هستید، در هر رشته‌ای که هستید، در هر شرایطی، در هر جنسیتی، در هر وضعیت مالی و جسمی و در هرجای این کره خاکی، شما وقتی موفق هستید که خوشحال باشید.

شما وقتی موفق هستید که بدانید در مسیرتان، در زندگیتان، در شغل و حرفه  خود در حال پیشرفت هستید و این به شما احساس مثبت بودن منتقل می کند و باعث خوشحالی شما می شود. تجربه این حس یعنی شما موفق هستید.

 

تعریف موفقیت

 

ابعاد موفقیت

موفقیت را تنها در یک زمینه خاص نمی ‌توان تعریف کرد. موفقیت در بعدهای زیادی رخ می‌دهد و برای هر شخصی متفاوت می‌باشد. شما نمی‌توانید ابعاد موفقیت خود را با دیگران مقایسه کنید.

زمانی می‌توانید حرف از موفقیت خود بزنید که الآن خود را با گذشته خود مقایسه نمایید و موفقیت را در میزان پیشرفت زندگی خود بسنجید. سعی نمایید پله های موفقیت خود را طی نمایید و تنها با یادگیری نکاتی از زندگی دیگران، آن را به سبک خود در زندگیتان پیاده کنید.

 


 

کسب ثروت را آغاز کنید

 

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/definition-of-success

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط