مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز داشتن زندگی پر از آرامش

توضیحات کوتاه :
یکی از رازهای داشتن آرامش در زندگی حفظ تعادل در کار و زندگی می‌باشد. در کنار رسیدن به اهدافتان، زمانی هم برای سلامت جسمی و روحی خود در نظر بگیرید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.67

تعداد امتیازها: 3

  • 9.1k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 8 دقیقه
راز داشتن زندگی پر از آرامش

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

اگر می‌خواهید همیشه روبه‌جلو باشید، مثبت و با انرژی باشید باید تعادل را در زندگی خود حفظ نمایید. به همان اندازه که به پیشرفت کار خود اهمیت می‌دهید باید به آرامش و سلامت فیزیکی خود هم اهمیت دهید. بدون داشتن آرامش در زندگی، رسیدن به اهداف بزرگ سودی در بر نخواهد داشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

داشتن آرامش در زندگی

تقریباً می‌توان گفت اکنون همه درگیر راه‌اندازی کسب و کار هستند و من به واسطه کاری که انجام می‌دهم طی گفتگو با بسیاری از دانشجویان دوره پاراسل زندگی و یا بسیاری از کارآفرینان نیاز این مبحث را درک کرده و این بخش را به زندگی همراه با آرامش اختصاص می‌دهم.

چگونه زندگی با آرامش بیشتری ساخته و به دست آورید؟

آرامش امری ‌است که باید به دست آورید و کارهایی را انجام دهید که به آرامش برسید و صرفاً موفقیت، راه‌اندازی کسب و کار و به درآمدزایی رسیدن، نمی‌تواند همان خوشبختی و آرامش را برای شما به دست آورد. بسیاری از شما ممکن است تاکنون کار خود را راه‌اندازی کردید یا در حال راه‌اندازی کسب و کار شخصی هستید. ممکن است کسب و کار خود را شروع کرده و به نقطه‌های مثبتی نیز رسیدید ولی قطعاً به جایی می‌رسید که انرژی شما یک سطح یا دو سطح کم می‌شود و کمی خسته می‌شوید. اکنون این سوال در ذهن شما پیش خواهد آمد که باید در این شرایط چه کار کنید تا همینطور در همان مسیر باقی بمانید؟ یا همانطور با سرعت بیشتری در کار خود پیشرفت کنید؟ اما نکته این است چگونه می‌توانید در زندگی آرامش بیشتری داشته باشید؟ همه این کارها، ساخت و راه‌اندازی کسب و کار را انجام می‌دهید تا به آرامش برسید. هیچ فرقی ندارد که به دلار یا ریال کسب درآمد می‌کنید، این امر فقط به این دلیل است که می‌خواهید که از آن پول در رفاه خود استفاده کنید؟ و بعد از آن به انسان شادمان‌تری تبدیل شوید. نه اینکه صرفاً یک مقدار پول به دست آورده یا صفر پول‌های بانک خود را زیادتر کنید. خیر! پس یکی از مهمترین اصولی که باید رعایت کنید و اکنون در این بخش باهم بررسی خواهیم کرد این است که چگونه در زندگی خود تعادل را نگه دارید. چرا اصلاً باید در زندگی تعادل داشته باشید؟ اگر شما با قدرت، روزانه 15 ساعت کاری که واقعاً عاشقش هستید را پیش می‌برید، این فوق‌العاده است ولی کمی کار خود را متوقف کنید. اگر می‌خواهید یک ماه یا دو ماه دیگر سقوط نکنید حتماً تا انتهای این متن را بارها مطالعه کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

تعادل در زندگی

 

چرا باید در زندگی تعادل داشته باشید؟

این امر دو دلیل دارد:

  1. یکی سطح انرژی
  2. شغل

حال سطح انرژی چیست؟

اگر می‌خواهید همیشه روبه‌جلو باشید، همیشه مثبت باشید، همیشه با انرژی باشید باید این را با تعادل داشتن در زندگی بسازید در گام‌های بعدی چگونگی ساختن تعادل در زندگی را بررسی می‌کنیم. اما در ابتدا باید متوجه شوید که چرا باید تعادل داشته باشید؟

 

تصمیم گرفتم برای همیشه ثروتمند باشم

 

چرای کار خود را می دانید؟

اگر این چرا در ذهن شما خوب ساخته شود بعداً فراموش نمی‌کنید یا در ادامه کاری را که شروع کرده‌اید، رها نکرده و ناتمام نمی‌گذارید. هر زمان که بخواهید هر کاری را خوب شروع کنید و به انتها برسانید، از ابتدای شروع کار علت خوبی را برای کار خود داشته باشید. می‌خواهید کسب و کاری راه‌اندازی کنید؟ می‌خواهید برنامه بسازید؟ چرا می‌خواهید آن را بسازید؟ اگر این چرا در ذهن شما ایجاد شود و باورش کردید، آن موقع تا انتها هم پیش می‌روید، اگر 4هزار مشکل نیز داشته باشید و برای شما هر مشکلی که اتفاق افتاد، همه آنها را پشت سر می‌گذارید زیرا چرای محکمی دارید. حال علت داشتن تعادل چیست؟ پاسخ این است یکی سطح انرژی و دومی شغل. این شغلی که شما برای خود ساخته‌اید، حتی اگر شغل شما خوانندگی است و خوانندگی شغل شما محسوب می‌شود برای اینکه آن را حفظ کنید و نجات دهید و آن را تبدیل به یک امپراطوری کنید، نیاز به یک تعادل دارید. این دو، چرای اصلی هستند که در زندگی به آنها نیاز دارید. حال در گام‌های بعدی بیان می‌شود که چه کاری را باید انجام دهید؟

24 ساعت زمان دارید

اکنون به یک گام عملی رسیدید. لازم نیست در طول روز خود را خسته کنید. بسیاری از کارهایی که شما در طول روز انجام می‌دهید. اگر انجام نگیرد، هیچ تفاوتی در زندگی شما نخواهد افتاد و این خیلی جالب است. اگر با خود صادق باشید فقط 24 ساعت زمان دارید. همه افراد نیز همین قدر زمان دارند. حال چرا شرکت کارآفرینی چند میلیون دلاری می‌تواند به تمامی امور خود برسد؟ یک نفر نیز نه تنها با یک کار ساده در یک شرکت و بعد از آن هم با کمی خرید کردن به این نتیجه می‌رسد که واقعاً وقت ندارد؟ و واقعاً فکر می‌کنند آدمی هستند که خیلی مشغول می‌باشند. اگر شما کارآفرینی می‌کنید و کسب و کاری را راه‌اندازی کردید هرگز نباید تبدیل به انسان مشغولی شوید. کسی که حتی برای خود نیز وقت ندارد، چه برسد به اینکه برای دیگران وقت داشته باشد. پس راه‌حل این است که در ابتدا خیلی از کارها را حذف کنید. حال این سوال مطرح می‌شود که چه کاری را حذف کنید؟ حتماً با خود خواهید گفت که وقت خاصی ندارید و کار اضافی انجام نمی‌دهید. در حالی که خیلی از کارهایی را که شما در طول روز انجام می‌دهید از جمله دیدن تلویزیون، خواندن روزنامه و مجله جزو کارهای غیر واجب محسوب می‌شوند. حال اگر اهل هیچ‌کدام از این‌ها نیستید قطعاً اهل شبکه‌های اجتماعی هستید. کمی فکر کنید چند ساعت در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی زمان خود را صرف می‌کنید؟

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

راز داشتن زندگی پر از آرامش

 

به بهترین شکل از زمان خود بهره ببرید

آیا می‌دانید که زمان شما دقیقاً پول شما است و پول شما  نیز زمانتان می‌باشد. زمانی که در یک صف قرار می‌گیرید و در ترافیک هستید و اگر زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانید، پس بدانید که هم انرژی، هم پول خود و هم زمانتان را از بین می‌برید. خیلی از قرار ملاقات‌ها و تماس‌ها و رفت و آمدهایی که دارید، اصلاً ضروری و مهم نیستند. همیشه قبل از اینکه هر کاری کنید حتی در زمانی که قرارهای جلسه کسب و کارتان نیز خیلی اهمیت ندارد، به خودتان بگویید که اگر این قرار را کنسل کنید چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟ از 1 تا 10 به قرار یا کاری که در پیش دارید، نمره دهید. اگر از 1 تا 8 در نظر بگیرید اتفاق خاصی نمی‌افتد و آنقدرها هم این قرار مهم نیست. آن زمان، نمره‌ای که داده‌اید را بررسی کنید. اگر بین 8، 9 و 10 بود به این منظور است که اگر به آن قرار کاری نروید یا آن را انجام ندهید، کل کسب و کار شما به خطر خواهد افتاد. آن زمان همان کار را انجام دهید ولی اگر بین 1 تا 7 بود کنسل کنید. خیلی راحت شما 80% از کارهایی که انجام می‌دهید، قابل حذف شدن هستند. زمانی که این موارد را حذف کنید، دیگر چیزی نیست که مغز شما را پر و خسته کند. شما زمان بیشتری را پیدا می‌کنید و این را به آرامش خود اختصاص دهید. شما کسب و کار خود را دارید ولی در حالت دیگری شما 80% از زمان خود را می‌توانید به کارهای دیگری اختصاص دهید و کارهایی را که واقعاً دوست دارید را انجام دهید.

 

راز داشتن زندگی پر از آرامش

 

80 درصد کارها را متوقف کنید!

اکنون گام عملی بعدی را اجرا کنید. شما نباید به همه کارها جواب بله دهید. بسیاری از افراد در رابطه با خیلی از موضوعات به شما پیشنهادهای کاری، مسافرت و پیشنهاد هر کاری را به شما می‌دهند. شما نباید به همه آنها جواب بله دهید. این امر خیلی مهم است که شما قبل از اینکه کاری را انجام دهید و یا کار خود را شروع کنید. حتی در مورد کاری که می‌خواهید رشد دهید، اول خوب آن را بررسی کنید و بعد به آن جواب دهید و کار را شروع کنید. همانطور که گفته شد 80% کارهای قبل از اینکه شروع کنید، باید حذف شوند. مطمئناً زمانی که در مسیر موفقیت و در فرکانس و فکر قرار گرفتید که باید کسب و کاری را راه‌اندازی کنید و زندگی موفقی را بسازید. پیشنهادهای بسیاری به سمت شما می‌آید و شاید باور نکنید، روزانه بانک‌های زیادی با من برای سرمایه‌گذاری تماس می‌گیرند، حتی شرکت‌های مختلف و من به آنها جواب منفی خواهم داد. هیچ‌کدام از آنها را قبول نمی‌کنم، زیرا اگر بخواهم زمان و ذهن خود را به تمام پیشنهادهایی که به سمت من می‌آید بگذارم تمام مواردی را که واقعاً خواستار آن هستم، کجا قرار می‌گیرند. بنابراین در زندگی و در کسب و کار باید مسیری را بروید که شما به دیگران پیشنهاد دهید. آنها انتخاب‌هایی هستند که شما می‌خواهید. شاید این به ظاهر خوب باشد که کدام کسب و کارها به سمت شما بیایند. شما تصمیم می‌گیرید که قبول کنید یا خیر؟ در انتها با کاری که خود انتخاب نمی‌کنید، ممکن است که دچار ضرر بزرگی شوید. صحبت از ضرری است که پول در آن دخیل نباشد، و این ضرر از جنبه زمانی بوده که در آن پول دخیل نیست.

از کاری که انجام می‌دهید آگاه باشید

ممکن است در طول یک یا دو سال وارد کسب و کاری شوید و بعد از آن متوجه شده که اصلاً آن کار را نمی‌خواستید. زیرا پیشنهاد فرد دیگری بوده و شما قبول کردید. با قبول آن وارد یک کسب و کاری شدید. برخی مواقع با بسیاری از کارآفرین‌ها و صاحبان کسب و کارها مواجه می‌شوید که بعضی از آنها در شغل‌هایی هستند که هیچ ایده‌ای ندارند و همچنان دارند در آن شغل کار می‌کنند. به طور مثال فردی پزشک است و در عین حال شغل دیگری نیز دارد. یک محصولی را می‌فروشد که اصلاً هیچ اطلاعاتی از آن ندارد و زمانی هم به پیشنهاد یکی از دوستان خود وارد این کسب و کار شده و اکنون سردرگم شده که نه می‌تواند از آن کار خارج شود و نه می‌تواند آن کار را ادامه دهد.

 

مقاله پیشنهادی: قانون 8020 برای بهبود بهره وری و مدیریت زمان

راز داشتن زندگی پر از آرامش

 

هر پیشنهادی را قبول نکنید!

بسیار خوب است که حواس خود را جمع کنید که شما پیشنهاددهنده باشید نه اینکه پیشنهادها را قبول کنید. زیرا یک یا دو سالی که گذشت، تازه متوجه می‌شوید که این رشته دانشگاهی، شغل، شهر و شرایطی که می‌خواستید این نبود. اگر شما موفق هستید و اگر باور دارید که می‌خواهید موفق شوید. باید انتخاب کنید که چه کسب و کاری و چه برنامه بازاریابی را اجرا کنید. چه چیزی را برای زندگی خود می‌خواهید. پس به هر پیشنهادی بله نگویید و قبل از آن بررسی کنید که آیا شما واقعاً این پیشنهادی که به شما شده است را می‌خواهید یا خیر؟ البته یک نکته این است که گارد محکمی نیز نداشته باشید که همه پیشنهادها بد می‌باشند. چیزی که مهم است اینکه آیا شما این پیشنهاد را می‌خواهید یا خیر؟

ساعت شنی! زمان را کنترل کنید! زمان را به دست بگیرید!

گام عملی بعدی، من اسم آن را ساعت شنی گذاشتم. شما برای هر کاری که در طول روز انجام می‌دهید باید زمان تعیین کنید. بارها پیش آمده که به بعضی از دوستان خود در ساعات 10 یا  12 شب زنگ می‌زنید که کجا هستند؟ جواب خواهند داد هنوز در محل کار خود هستند. چرا این افراد در جلسه کاری خود گیر می‌کنند؟ توجه داشته باشید این خیلی مهم است و شما نباید هیچ‌وقت به خاطر کار از خانواده و همسر خود فاصله بگیرید. هیچ‌وقت به خود اجازه ندهید در محل کارتان و در جایی که کار می‌کنید بین کارهایی که انجام می‌دهید، گیر کنید. برای هر قرار ملاقاتی و هر جلسه‌ای که حتی کاری است باید شما یک زمان تعیین کنید. برای نمونه مثلاً می‌گویید که دوستان عذر می‌خواهم که این را می‌گویم اما من فقط 45 دقیقه برای این جلسه وقت دارم. زمانی که 45 دقیقه شد؛ جلسه را ترک کنید. شما آدمی نیستید که جلسه 45 دقیقه‌ای را 6 ساعت طول و ادامه دهید. قهوه بخورید، البته در آنجا شاید خیلی از دوستان سیگار می‌کشند که فقط زمان بگذرد. اما شما هرگز 8، 9 ساعت در جلسه قرار نمی‌گیرید. هرگز!

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک مدیریت زمان در زندگی

زندگی پر از آرامش

 

چگونه تبدیل به یک کارآفرین موفق و ثروتمند شوید

این شیوه زندگی یک کارآفرین موفق است. آدم موفق زمان تعیین می‌کند. به طور مثال یک ساعت برای فلان کار اختصاص می‌دهد و باید تنظیم کنید که در آن یک ساعت بتوانید کار را حل، بررسی و تمام کنید. اگر زمان خطی یا رویای خطی در زندگی خود نداشته باشید که مثلاً فردا در این مرحله از کار قرار می‌گیرید و دو هفته دیگر در یک مرحله دیگری هستید ولی زمانی که در اولین روز هفته گیر می‌کنید، روز دوم شما شروع نمی‌شود. آن زمان است فکر می‌کنید که چرا شما یکسال است که این کسب و کار را شروع کرده‌اید. ولی چرا به هیچ جایی نرسیدید؟ فقط یک اشتباه کوچک دارید ساعت شنی را از کار خود حذف کرده‌اید. ای کاش می‌شد که همیشه یک ساعت شنی در جیب خود داشته باشید و از آن بهره ببرید. این امر می‌تواند بسیار به شما کمک کند. شما باید حواستان باشد که زمان خود را از دست ندهید. مهمترین بخشی که در زندگی دارید و هر روز صرف می‌شود، زمان شما است. شما به هیچ‌وجه نمی‌توانید زمان را برگردانید و امروز را به دیروز تبدیل کنید. بنابراین حواس شما باشد، جلسات و افرادی را که کار می‌کنید با هر چیز دیگری که وجود دارد. همه آنها را کنترل کرده و حتماً از ساعت شنی استفاده کنید.

تکنیک دوهفته و سه روز

نکته بعدی این است که باید به خودتان استراحت دهید. طبق فرمولی که ارائه خواهم داد و بسیار خوب نیز جواب می‌دهد. هر دو هفته یک بار و حداقل سه روز یک بار به خودتان استراحت دهید. می توانید به مسافرت بروید. جایی که از محل زندگی شما متفاوت باشد. در آنجا کارهای متفاوتی انجام دهید و سراغ شبکه‌های اجتماعی، وبسایت و موبایل و هیچ‌کدام از اینها نروید. این سه روز را کامل استراحت کنید، این سه روز به شما  ایده‌های کاری و انرژی زیادی می‌دهند و با قدرت بیشتری به سرکار خود برمی‌گردید. هرگز این‌طوری فکر نکنید که شما 4 ماه سخت کار می‌کنید و 1 ماه به مسافرت می‌روید. این  برنامه اصلاً درست نیست. این برنامه را جایگزین کنید: دو هفته و سه روز. این فوق‌العاده است و می‌توانید از همین امروز شروع کنید و دو هفته دیگر به خودتان قول یک مسافرت خوب را دهید.

و اما نکته آخر سلامت فیزیکی که همه شما فراموش کردید

شما باید ورزش کنید، خواب خوبی داشته باشید، مدیتیشن کنید، ورزش یوگا انجام دهید و غذای فوق‌العاده خوبی داشته باشید تا انرژی خوبی به بدن خود ارسال کنید تا بتوانید محکم و قاطعانه عمل کنید. در شرایطی که دوست دارید از قدرت انتخاب خود قاطعانه استفاده کنید آیا می‌خواهید به جلسه کاری بروید یا خیر؟ نمی‌خواهید با فلان فرد کار کنید و یا در فلان جا سرمایه‌گذاری کنید. باید اعتمادبه‌نفس داشته باشید، آدم‌های ضعیف هر پیشنهادی را قبول می‌کنند. آدمی که قوی باشد و اعتمادبه‌نفس بالا داشته باشد، واقعاً به خودش ایمان داشته باشد؛ هر پیشنهادی را قبول نمی‌کند. هرکاری را شروع نمی‌کند. پس حداقل شما انرژی لازم را دارید که به بقیه نه بگویید! راحت بیان کنید که شما حاضر نیستید که با پیشنهاد آن‌ها کار کنید. همه این مواردی که در بالا ذکر شد. اگر درست و به موقع انجام دهید، تبدیل به انسان موفقی می‌شوید که من اسم آن را نابغه میلیونر گذاشتم. سعی کنید در زندگی خود تبدیل به یک نابغه میلیونر شوید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله راز داشتن زندگی پر از آرامش برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت‌انگیز پاراسل‌زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/راز-داشتن-زندگی-پر-از-آرامش
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
اصغر گفته:
۰ | ۰

با درود فراوان. باید انقدر بزرگ بشوید که ناملایمات زندگی نتونه آرامش شما را از بین ببرد.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما اصغر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
mozaffar گفته:
۰ | ۰

با سلااااام فراوان.موضوع ساعت شنی بسیار مهمه اگه ممکنه استاد در مورد مدیریت زمان مطلب بزارن. مانا باشید و پرتوان

مطالب مرتبط