موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

توضیحات کوتاه :
یکی از رموز موفقیت سبک زندگی افراد می‌باشد. اگر شما به سبک زندگی خود و کارهایی که هر روزه انجام می‌دهید توجه ننمایید و عادت‌های مخرب را از آن حذف نکنید به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

 

خلاصه‌ای از مقاله

خیلی از افراد برنامه بلند‌مدتی برای رسیدن به موفقیت دارند و زمانی که به موفقیت می‌رسند دیگر هیچ برنامه‌ای ندارند و با پوچی مواجه می‌شوند. سعی نماید بزرگترین هدف زندگیتان ابتدا ارتقاء شخصیتتان باشد. وقتی از لحاظ شخصیتی رشد می‌نمایید به دستاوردها و موفقیت‌های بیشماری دست پیدا می‌کنید و هنگام رسیدن به قله موفقیت دچار سردرگمی و پوچی نمی‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

آرامش واقعی در زندگی

در بخش اول، به این موضوع اشاره کردیم که یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به خودشناسی و رسیدن به آرامش واقعی در زندگی، رفتن به سفر البته از نوع برنامه‌ریزی نشده است. در آنجا باید به کارهایی که تا آن زمان انجام داده‌ایم، هدف‌هایی که داریم و راه‌های رسیدن به آنها فکر کنیم. در بخش دوم این مقاله، می‌خواهیم دوران پس از رسیدن به هدف و راه برطرف کردن سردرگمی آن را بررسی کنیم.

 

مدیریت بیزینس خود

 

چگونه آرامش را به زندگی خود وارد کنیم؟

بعد از دستاورهایی که به خصوص در زمینه های مالی، رابطه و زندگی‌  کسب کردیم، چه کاری باید انجام دهیم؟ مثلاً اگر قصد مهاجرت داشته‌ایم و اکنون وارد کشور مورد نظرمان شده‌ایم، ماشین و خانه مورد نظرمان را هم خریده‌ایم، آیا اکنون باید دنبال خرید دومین ماشین یا خانه باشیم؟ این همان سردرگمی است که بسیاری از افراد موفق حتی کسانی که عکس‌شان روی جلد مجله‌ها چاپ شده است، با آن مواجه می‌شوند.

ساخت یک سبک زندگی بهتر

در این شرایط، باید توقف و به این موضوع فکر کنیم که چطور لایف استایل خود را بهتر کنیم. منظور از سبک زندگی هم این نیست که دوباره ماشین بخریم، بلکه هدف کار کردن روی شخصیت‌مان است. یعنی ورزش را به زندگی خود اضافه کنیم، روتین زندگی‌مان را بهتر کنیم، آرامش بیشتری وارد زندگی خود کنیم، نه این که کار خودمان را بیشتر کنیم.

استاد عزت خواه طی چند روزی که در بارسلونا تنها بودند به این موضوع فکر می‌کردند زمانی که قرار است به تورنتو برگردند و زندگی خودشان را دوباره از سر بگیرند، چه کارهایی را باید حذف کنند. چقدر آرامش به زندگی خودشان وارد کنند. ایشان به این نتیجه رسیدند که شاید لازم باشد بعضی از بیزینس های جانبی خودشان را حذف کنند تا به این صورت آرامش بیشتری وارد زندگی خود کنند.

 

تکنیک‌های آرامش واقعی در زندگی

 

خودتان را از فاکتور زمان و مکان جدا کنید

این تصمیمات بسیار مهم و سخت هستند. به این خاطر که شاید عمری را صرف ساختن یک کسب و کار کرده‌ایم و امکان خرید ملک یا ماشین را نیز به ما داده است. حال ما باید آن کسب و کار را کنترل و بهتر کنیم و خودمان را تا حد امکان از فاکتور زمان و مکان جدا کنیم.

آرامش بیشتر با کسب‌وکارهای بدون فاکتور زمان و مکان

استاد عزت خواه به معنی واقعی کلمه، شغل خودشان را از زمان و مکان جدا کرده‌اند. اگر با استاد عزت خواه و روحیات، طرز فکر، پروسه فکری و نگرش ایشان آشنا باشید، حتماً می دانید که ایشان همه مطالبی را که با مخاطبان خود در میان می‌گذارند، ابتدا در زندگی شخصی‌شان امتحان می‌کنند و اگر پی ببرند که قابل اجرا است و زندگی خودشان را به نقطه بهتری سوق می‌دهد، جلوی دوربین می‌آیند و با مخاطبان در میان می‌گذارند. پس ایشان اصلاً به دنبال تولید محتوای صرف نیستند. هر تکنیکی را که استاد عزت خواه به شما آموزش می‌دهند، قبلاً بارها و بارها خودشان تمرین می‌کنند.

زمانی که استاد عزت خواه به شما توصیه می‌کنند به پیاده روی بروید، در مورد آینده فکر و برنامه ریزی کنید، مدیتیشن انجام بدهید، همه آنها را خودشان انجام داده‌اند و از نتایج مهم آن مطلع هستند. زمانی که تصمیم می‌گیریم از بین 10 کار، سه تای آن را به طور کامل حذف کنیم، هدفمان این است که آرامش بیشتری را وارد زندگی خود کنیم. پس زمانی که به موفقیت و دستاوردهای مورد نظرتان رسیدید، سعی کنید کیفیت زندگی خودتان را افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

 

تکنیک های آرامش واقعی در زندگی

 

همیشه در حال پیشرفت باشید

قهرمان‌های ورزشی زمانی که به المپیک می‌رسند، هر یک میلیمتر یا سانتی متر اهمیت فوق العاده‌ای برایشان دارد. به این علت که رقابت بسیار کم و تنگاتنگ می‌شود. زمانی که به موفقیت‌هایی در زندگی خود دست می‌یابیم، وقت آن است که عمیق‌تر به جلو برویم. مثلاً سعی کنیم هر روز رابطه‌ای که در آن هستیم را بهتر کنیم یا شخصیت خودمان را قوی‌تر کنیم.

دیگر بهانه‌ای نیاوریم و نگوییم: «من آدمی هستم که زود عصبانی می‌شوم.» یا «من آدمی هستم که بد تصمیم می‌گیرم.»، «من آدمی هستم که در رابطه با دیگران زیاد دعوا می‌کنم. اگر همسرم یا شریک زندگیم فلان کار را به اشتباه انجام داد، او را نمی‌بخشم. این اخلاق و فرمول من است.»

تغییر نوع نگرش و تداوم پیشرفت

شما باید این طرز فکر را کنار بگذارید و هر روز در همان رابطه‌ای که هستید، یک سانتی متر خودتان را به جلو پیش ببرید. هیچ نقطه پایانی برای خوب بودن در رابطه‌مان وجود ندارد و این رابطه صرفاً عاشقانه و احساسی نیست، بلکه رابطه شما با همکارتان، با دوست‌تان، با کارمندتان یا والدین‌تان همیشه می‌تواند یک سطح بالاتر از آنی باشد که امروز می‌بینید و این نقطه بسیار قشنگ آن است.

این طرز فکر را کنار بگذارید که به جای خرید یک ماشین، دو دستگاه بخرید و فکر کنید که هر چه قدر تعداد ماشین‌هایتان بیشتر باشد، کیفیت زندگی‌تان هم بالاتر خواهد رفت. این طرز فکر را کنار بگذارید.

شاید این‌ها شما را به یک مسیر بد ببرد. به اعتقاد استاد عزت خواه اصلاً بد نیست که شما مثلاً 4 ماشین لمبورگینی داشته باشید، نه اگر واقعاً شما را خوشحال می‌کند، بخرید، اما فراموش نکنید آنچه شما را به رضایت کامل از زندگی نزدیک می‌کند و اصلاً هدف از خلقت شما در این دنیا، این است که هر روز شخصیت خودتان را حتی به اندازه یک سانتی‌متر بهتر کنید. حال چه از نظر روابطی که دارید، دیدی که نسبت به دنیا دارید و این شخصیتی که هستید و این نقطه پایان ندارد.

 

تکنیک های آرامش واقعی در زندگی

 

همیشه برای بهبود شخصیت خود تلاش کنید

خوشبختانه، بسیاری از هدف‌هایی که در زندگی داریم، نقطه پایان دارند. مثلاً زمانی که به کشور مورد نظرتان مهاجرت می‌کنید یا فلان ماشین را خریدید، به نقطه پایان آن رسیده‌اید، اما فراموش نکنید که بهبود شخصیت، هیچ نقطه پایانی ندارد.

روی این موضوع تمرکز کنید و اصلاً هیچ عذر و بهانه‌ای نیاورید که از ابتدا به همین صورت بوده‌اید و هیچ وقت نمی‌توانید که شخصیت‌تان را تغییر دهید. نه! برعکس، شما می‌توانید هر روز بهتر از روز قبل باشید. سعی کنید در مورد عیب‌هایی که دارید، با خودتان روراست باشید. تک تک آنها را یادداشت و برای از بین بردن‌شان تلاش کنید.

مقاله پیشنهادی: چگونه به خودشناسی و رشد شخصیتی دست پیدا کنیم؟

 

فروش موفق در آمازون

 

فلسفه خلقت انسان چیست

می‌رسیم به مورد آخر. به این سؤال فکر کنید: «چرا وارد این دنیا شدید و هدف از خلقت شما دقیقاً چه بوده است؟» امیدواریم به نتیجه‌ای شبیه به این برسید: «به جا گذاشتن تأثیر مثبت در بازه زمانی که در این کره خاکی زندگی می‌کنید.» این تأثیر به هر نوعی ممکن است دیده شود. مثلاً یک سازمان خیریه بسازید، به هر شکلی که می‌توانید به دیگران کمک کنید، آنچه را در زندگی خود یاد گرفته‌اید به دیگران هم بیاموزید. تجربه‌ای که داشته‌اید به بقیه افراد یاد بدهید.

به هر طریقی که می‌توانید تأثیر مثبت خود را بر روی این دنیا بگذارید. این بزرگترین دستاورد یک فرد در زندگی می‌تواند باشد. این مقاله را با هر کسی که احساس می‌کنید نیاز به انگیزه دارد، به اشتراک بگذارید.

 

امیدواریم مطالبی که در این مقاله ارائه شد، در جهت پیشرفت و بهبود زندگی شخصی و شغلی شما تاثیرگذار بوده باشد. نزدیک شدن به هدف و موفقیت بدون در اختیار داشتن دانش و اطلاعات کافی، امکان پذیر نیست. از این جهت پیشنهاد ما برای آشنایی با دوره پاراسل زندگی را از دست ندهید، امیدواریم از آن هم بهره کافی را ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/hossein-ezzatkhah-real-peace-techniques
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط