تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آرامش با مدیتیشن

توضیحات کوتاه :
مدیتیشن تمرینی برای آموزش آگاهی، درک و داشتن دیدگاهی صحیح است. قرار نیست که شما احساسات یا افکار خود را در درون خود خاموش نمایید، بلکه یاد می‌گیرید که چگونه بدون قضاوت با آنها روبه‌رو شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.8

تعداد امتیازها: 5

  • 6.8k
  • 4
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آرامش با مدیتیشن

 

خلاصه ای از مقاله

خیلی از افراد می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توانند در طول روز با استرس‌ها و فکرهای مزاحم مبارزه نمایند و به آرامش بیشتری برسند. مدیتیشن بهترین روش برای دست‌یابی به آرامش و تمرکز است و روش‌های بسیاری برای انجام آن وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم که روش و استایل استاد حسین عزت خواه را برای شما بیان کنیم که افراد زیادی آن را امتحان کردند و به نتیجه مطلوبی رسیدند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن تمرینی برای تبدیل شدن به یک انسان کاملاً متفاوت، یک انسان جدید و یا حتی تبدیل شدن به فرد بهتری نیست، بلکه تمرینی برای آموزش آگاهی، درک و داشتن دیدگاهی صحیح است. قرار نیست که شما احساسات یا افکار خود را در درون خود خاموش نمایید، بلکه یاد می‌گیرید که چگونه بدون قضاوت با آنها روبه‌رو شوید و در نهایت خواهید توانست درک بهتری نسبت به احساسات و افکار خود داشته باشید.

 

باور بسازیم

 

روش های رسیدن به آرامش ذهن و روح

یاد گرفتن مدیتیشن همانند آموزش دیدن در خصوص دیگر مهارت‌ها است. می‌توانید آن را به شکل کار کردن بر روی ماهیچه‌ای که قبلاً بر روی آن کار نکرده بودید تصور کنید. برای اینکه انجام مدیتیشن به یک تمرین بسیار راحت برای شما تبدیل شود نیازمند تمرینات منظم و مستمر است. البته بسیار بسیار راحت‌تر خواهد بود اگر برای انجام آن یک مربی داشته باشید. با این وجود بهتر است بدانید این که در ذهن خود به یک آرامش نسبی دست پیدا کنید زمان می‌برد. حتی در مسیر ممکن است گاهی به موانع و پیچیدگی‌هایی بر بخورید که این‌ها نیز همه بخشی از آموزش می‌باشد بنابراین به تمرینات خود ادامه دهید و ناامید نشوید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

آرامش با مدیتیشن

 

مدیتیشن راهی برای رسیدن به آرامش در عصر ماشینی

کلمه مدیتیشن واژه‌ای لاتین و به معنای «التیام» است. در واقع مدیتیشن ایجاد حالتی است که فرد به صورت خودآگاهانه و اختیاری هرگونه محرکی را نادیده می‌گیرد تا ذهن به آرامش برسد. شرایط خاص حاکم بر زندگی امروز موجب شده است همه افراد دچار روزمرگی، استرس و اضطراب شوند. برای رهایی از این حالت باید چاره‌ای اندیشیده شود. انجام مدیتیشین یکی از راه‌های پیشنهادی است و ذهن را از تمام افکار سمی که موجب پریشان خاطری فرد می‌شود می‌رهاند. انجام این تمرینات موجب آرامش، سلامتی، افزایش طول عمر و در نهایت موفقیت خواهد شد. بهتر است این تمرینات دو بار در طول روز، ترجیحاً مرتبه اول در ابتدای صبح و دفعه دوم در زمان عصر گاهی انجام شود. اگر نسبت به انجام مدیتیشن مداومت داشته باشید و به صورت یک عادت روتین اجرا شود مسلماً نتایج بهتری را دریافت خواهید کرد.

چگونه مدیتیشن کنیم؟

خیلی از افراد می‌خواهند بدانند چگونه می‌توانند در طول روز با استرس‌ها و فکرهای مزاحم مبارزه نمایند و به آرامش بیشتری برسند. مدیتیشن بهترین روش برای دست‌یابی به آرامش و تمرکز است و روش‌های بسیاری برای انجام آن وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم که روش و استایل استاد حسین عزت خواه را برای شما بیان کنیم که افراد زیادی آن را امتحان کردند و به نتیجه مطلوبی رسیدند. 

 

مقاله پیشنهادی: علت عدم تمرکز چیست؟

آرامش با مدیتیشن

 

همه شما به دنبال آن هستید که به انسان موفق‌تری تبدیل گردید، برای تحقق آن باید در طول روز کارهای مفیدتری انجام دهید و دستاوردهای بیشتری داشته باشید اما ممکن است زمانی که روز خود را شروع می‌کنید، حوالی ظهر دیگر انرژی کافی را نداشته باشید یا ذهنتان پر از استرس باشد. در این زمان شما نیاز به یک دکمه ریست دارید، چیزی که شما را سرحال نماید و باعث بشود همان انرژی اولیه و بالا را به دست آورید. مدیتیشن راهی است که در این زمینه به شما کمک می‌کند و برای شما بی‌نهایت فایده خواهد داشت. کتاب‌های مختلفی در ارتباط با مدیتیشن نوشته و چاپ شده است اما در بیشتر آن کتاب‌ها به فواید مدیتیشن اشاره شده است و درباره آنکه بهتر است به چه شکل آن را انجام بدهید، شاید آن طور که باید توضیحی داده نشده است.

 

آرامش با مدیتیشن

 

مبتدی‌ها چگونه مدیتیشن کنند؟

نکته اول این است که شما بدانید، در طول روز چه میزان لازم است که این کار را انجام دهید. اگر با مدیتیشن خیلی رابطه خوبی نداشتید یا از آخرین باری که آن را انجام داده‌اید بیش از یک ماه گذشته است بهتر است که برای شروع 2 بار در طول روز و هر بار حدود 20 دقیقه این کار را انجام بدهید. اگر می‌خواهید در طول روز به آرامش بیشتری برسید و موفق‌تر بشوید، مدیتیشن را حتماً در طول روز انجام دهید و بدانید که این کار را فقط برای آرامش و تمرکز خودتان انجام می‌دهید. زمانی که ذهن شما درگیر موضوعی شده باشد به خصوص زمانی که در حال انجام کار مهمی هستید، حتماً یک بار قبل از انجام آن کار مهم مدیتیشن را انجام بدهید. برای مثال اگر قرار است قرارداد مهمی را امضا بکنید، سخرانی مهمی انجام بدهید و یا هر کار مهم دیگری، حتماً قبل از آن مدیتیشن را انجام بدهید. زیرا باعث می‌شود شما به یک انسان جدید تبدیل بشوید که میزان انرژی فوق‌العاده بالایی دارد.

 

آرامش با مدیتیشن

 

اجرای تکنیک مدیتیشن

شما می‌توانید این کار را با موزیک یا حتی بدون موزیک انجام بدهید. بهتر است دفعات اول همراه با موزیک برای این کار اقدام نمایید تا بتوانید آن را با تمرکز بیشتری انجام بدهید. حتماً این کار را در یک مکان خلوت که کسی مزاحم شما نمی‌شود انجام دهید. یعنی محلی که هیچ چیز برای 20 دقیقه مزاحم شما نشود و کاملاً سکوت برقرار باشد. همانطور که در ابتدا نیز گفته شد روش‌های مختلفی برای اجرای مدیتیشن وجود دارد ولی روشی که ما برای شما بیان می‌کنیم و مبنا روش‌های زیادی می‌باشد این است که شما در طول مدیتیشن کلمه‌ای را تکرار کنید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید که به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. دلیل اصلی تکرار یک کلمه این است که بتوانید فقط بر روی همان کلمه تمرکز داشته باشید. چشمان خود را ببندید و در حالی که موسیقی آرامی در حال پخش می‌باشد خیلی آرام کلمه "رها شدم" را تکرار کنید.

امیدواریم با این تکنیک بتوانید هر روز موفق‌تر شده، به رویای خود نزدیکتر شوید و آرامش و تمرکز بیشتری را در طول روز تجربه نمایید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/calmness-and-meditation
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 4 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مرتضی گفته:
۰ | ۰

خیلى آدم گلى خیلى تشکر که وقت میگذارى و از دانش و تجربیات که دارى با بقیه تقسیم میکنیش جزاک الله خیرا آمین .

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

موفقیت حاصل تلاش تیمی می باشد و شما هم با ارسال دیدگاه و نظرات خود گامی در راستای موفقیت مجموعه عزت خواه بر می دارید. کمال تشکر و سپاس را از همراهی شما دوست گرامی داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
گفته:
۰ | ۰

بسیاااااااار عالی
مررررررسی
مررررسی
مرررررسی
به جرات میشه گفت
مدیتیشن و آرام سازی ذهن
یکی از بهترین کارهای دنیاست...
رفرش که چه عرض کنم....
اگر خون در جسم ما باعث زنده ماندن جسممونه
میتونم بگم
مدیتیشن
خون وجریان زندگی برای روح ماست
من روزهایی که مدیتیشن میکنم
به معنای واقعی
احساس
لذت ،آرامش،سرزندگی وتمرکز بر کارهام رو دارم
مرررسی از شما برای مطلب های عالیتون
راستی سلام...
و مررررررررررررررررسی از استاد عزت خواه عزیز و پرانرژی
برای تمامه
فایلها،مطالب،آموزشها و عشقی که به جهان و کائنات میدن
ومرررررررررررسی از خدای خوبم

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از رضایت شما بسیار خرسنیدم و از ابراز لطف شما بینهایت سپاسگزاریم. بله مدیتیشن یکی از روش هایی است که برای نظم دادن به افکار و آرامش روحی بسیار کارساز است. امیدواریم همیشه با انرژی و انگیزه مسیر خود را ادامه دهید.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط