بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟

  • 1652
  • 1

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟

بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست | بهترین انتخاب | بهترین انتخاب از بین فرصتها | بهترین فرصت | انتخاب برتر | بهترین انتخاب شما

بهترین انتخاب از بین فرصتها

در این مقاله می خواهم مورد یک موضوع بسیار مهم را با شما مطرح کنم، که زندگی همه ما را  تحت تاثیر قرار می دهد و آینده و در دراز مدت هم می تواند تغییرات خیلی مهمی را در زندگی ما ایجاد کند، تا به حال به این دقت کردید که اگر به دانشگاهها مراجعه کنید. یک لیستی از رشته ها را به شما می دهد که شاید پانصد یا ششصد رشته در آن لیست است، عموماً بیشتر آن رشته ها  هم خیلی خوب هستند. ولی خوب با این حال  انتخاب شما چیست؟ بین این همه رشته کدام مناسب زندگی شما است؟ یا بین دو شغل پیشنهادی که هر دوی آنها خوب و عالی هستند. کدام را برای زندگی خودتان انتخاب می کنید؟ همانطور که می دانید سالی که گذشت  2016 سال انتخابات است، اینکه شما می توانید هر کاری که دلتان بخواهد انجام بدهید، در اینترنت شما می توانید کفش، لباس، کامپیوتر، حتی صدای خودتان را بفروشید، پادکست بسازید برنامه های آموزشی و فایل های ویدیوئی بسازید، شما انتخاب خیلی زیادی دارید، حتی برای شغل تان  حتی در اینترنت. ولی چه شغلی مناسب زندگی، شخصیت و مناسب شرایط زندگی شما است؟ در این بخش به این موضوع می پردازیم و پنج نکته اصلی را با شما در میان می گذاریم. زمانی پیش می آید که ما دو انتخاب خوب و بزرگ داریم که کنار هم قرار می گیرند؛ A و B، بین این دو گزینه ما کدام را باید انتخاب کنیم؟ کدام صلاحیت بهتری دارند؟ کدام  یک می توانند زندگی ما را تغییر داده و بهتر کنند؟ هما نطور که می دانید بین خوب و خیلی خوب تصمیم گیری واقعا سخت می باشد.

 

تأثیر انتخاب های شما بر روی زندگیتان

 

تأثیر انتخاب‌های شما بر روی زندگیتان

اولین نکته ای که شما باید در نظر بگیرید اینکه از لحاظ سرمایه گذاری در زندگی شما چه تأثیری می گذارد؟ مثلاً اگر شما این شغل را انتخاب کنید، در طولانی مدت می تواند چه چیزی به زندگی شما اضافه کند؟ مثلاً اگر شما یک قطعه زمینی در یکی از مکانها بخرید بعد از یکی دو سال ممکن است، که  قیمت آن قطعه زمین  بالا برود. مثلاً یک میلیون شما به صد یا دویست میلیون برسد، ولی خوب این تغییر چه تأثیراتی می تواند در زندگی شما بگذارد؟ مثلاً اگر شما در شرکت های بزرگ رفته و در یک موقعیت  یا مقامی استخدام شوید. شاید رشد شما خیلی کم باشد چون آن شرکت رشد خودش را کرده و به اندازه کافی هم نیرو دارد و خیلی  هم منظم هست ولی در گزینه های استارت آپ، کسب و کارهایی هایی که تازه شروع شدند، یا شرکت هایی که کوچک هستند، شما اگر درست انتخاب کنید ممکن است که بعد از پنج سال شاید زیر نظر شما، پنجاه یا صد نفر کار کنند. ممکن هم هست در حالت دیگری شما اخراج شده و آن شرکت هم ورشکست شود، ولی این قدرت انتخاب شماست که کدام را انتخاب کنید. پس از لحاظ سرمایه گذاری باید در نظر بگیرید که در چه جایگاهی قرار دارید؟ نکته ای که من هم خیلی رعایت می کنم. زمانی که می خواهم تصمیمی را بگیرم یک قلم و کاغذی تهیه کرده و روی آن از صفر تا ده نمره می دهم، صفر حالتی که خیلی بد و افتضاح است و ده حالتی که خیلی خوب است و  من آن را انتخاب و نمره می دهم، حالا از لحاظ سرمایه گذاری بین صفر و ده چه نمره ای را به این انتخابم می دهم.

 

از وب سایت آمازون کسب درآمد کنیم

 

تغییرات سبک زندگی شما با توجه به انتخاب هایی که انجام می دهید

مورد دوم اینکه که از لحاظ آینده ببینیم این تصمیمی که می گیریم و انتخابی که می کنیم چه تأثیری روی زندگی ما می گذارد؟ مثلاً در پنج سال دیگر من در چه جایگاه شغلی هستم  و چقدر پیشرفت کردم؟ کجا قرار گرفته ام؟ و آینده شغلی که انتخاب می کنم چیست؟ اگر شما می خواهید در یک شرکتی استخدام شوید، من به شما توصیه می کنم که گذشته و شرایط حال آن شرکت را کامل تحقیق و بررسی کنید که از کجا شروع کرده و با چه سرعتی در حال پیشرفت است؟ اگر گذشته آن شرکت را بررسی کنید، مسلماً می توانید به آینده آن دسترسی پیدا کنید و با چشمان بازتری مشغول به کار در آن شرکت شوید، چون فقط مهم این نیست که شما بروید و در یک جایی استخدام شده  و کار کنید، شما می خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

بهترین انتخاب از بین فرصت ها

 

معاشرت با افراد مختلف بر روی شخصیت شما چه تأثیری می گذارد؟

مورد سوم اینکه که شیوه زندگی شما قرار است به چه شکلی تغییر کند؟ مثلاً تجسم کنید که شما مهندس هستید و قرار است برای دو هفته به  عسلویه رفته و  کار کنید و بعد از آن به شهرتان برگردید، خوب این می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار بدهد، به این حالت که از خانواده خودتان دور می شوید و به آنجا می روید و ممکن است که از لحاظ تغذیه، ورزش و از همه لحاظ تحت الشعاع قرار بگیرید چون دو هفته به شهری که شهر خودتون نیست و مجبور هستید که بروید و  فقط کار کنید. بعضی از شغل ها هستند که خوشبختانه برای اینکه توی آن موقعیت کار کنید. نیاز به این دارید که ظاهر خوبی داشته باشید، همیشه لباسهای تمیزی بپوشید یا زیاد ورزش کنید. خوب این می تواند زندگی شخصی شما یا هما ن شیوه زندگیتان رو عوض کند ، شما مجبورید ورزش کنید. این یک حالت مثبت است، یا جای دیگری با افرادی کار می کنید که سیگاری هستند، آدمهایی که اعصاب درستی ندارند، مثل افرادی که در استاک مارکت کار می کنند اصولاً  آدمهایی که خیلی عصبی هستند خوب این می تواند روی شما هم تأثیر بگذارد، من به شما  قول می دهم اگر یک ماه یا دو ماه با اینگونه آدمها کار کنید، شما هم ناخودآگاه به آن حالت دچار می شوید. من یک دوستی داشتم خیلی آدم نرمالی بود، بدون اینکه هیچوقت سیگاری بکشد و یا رفتار نامناسبی داشته باشد با یک گروهی کار می کرد که آنها مدام سیگار می کشیدند به این علت که استرس و فشار کاری شان  زیاد بود. دوست من ناخواسته و در کمتر از دو ماه شروع به سیگار کشیدن کرد، چرا؟ چون با یک سری از آدمهایی رفت و آمد داشت و کار می کرد که آنها سیگار می کشیدند و همین کافی بود که تأثیر خودش را بگذارد.

آیا انتخاب‌های شما احساساتتان را درگیر خواهد نمود؟

خوب نکته چهارم اینکه این تصمیمی که بین گزینه A و B که شما می گیرید. از لحاظ عاطفی روی خود شما، همسرتان، بچه های شما، و در کل خانواده شما تأثیر می گذارد. باید قبل از اینکه انتخاب کنید. بدانید که اگر مثلاً دو هفته عسلویه رفتید و کار کردید، یا مثلاً برای تحصیل در یک دانشگاهی در کیش یا در شمال کشور قبول شدید،  باید این را مطلع باشید که اگر برای چند  روزی به آن  شهر رفتید، از خودتان بپرسید که قطعاً آن شهر روی زندگی شخصی شما  به لحاظ عاطفی چه تأثیری می گذارد و به این رتبه بدهید. ببینید ارزش رفتن دارد  یا نه؟ بین صفر تا ده چه عددی به آن می دهید؟ و همین طور چه چیز مثبتی هم می تواند برای شما  داشته باشد.

 

رشد شخصیت چیست؟

 

رشد شخصی چیست؟

نکته پنجم از لحاظ رشد شخصی شما را در چه جایگاهی قرار می دهد؟ من عاشق شرکت های خیلی پویا و خلاقی هستم که از کارمندانشان  انتظار دارند که هر روز آپدیت بوده  و پیشرفت کنند. حتی در زمان های کاری به آنها  فرصت می دهند که کتابهای مختلفی را بررسی کنند، با تبلت کیندل بروند و کتابهای مختلفی را  بخرند، یا به سمینارها و مراسم های مختلف مختلفی آنها را می فرستند، زیرا می خواهند که کارمندهایشان آپدیت باشند. از هر لحاظ  با همه دنیا با آن فلو که در جریان است با همان حرکت کنند و از لحاظ رشد شخصی، دوست دارند که کارمندانشان  هر روز به سطح بالاتری ارتقاء پیدا کنند، کارمندانشان را به کلاسهای پیشرفت شخصی می فرستند و  از لحاظ روانشناسی با آنها کار می کنند. دنبال شغلی باشید که اگر امروز اینجا قرار گرفتید. شما را به یک سطح بالاتری در فردا برساند و از شما انتظار داشته باشند. درست است، در ابتدا کمی سخت است که خودتان را تغییر بدهید یا هر روز بخواهید که تلاش کنید. ولی به نظر من ارزش این را دارد  زیرا زندگی فقط این نیست که شما هشت ساعت در یک شرکت کار کنید و یک حقوقی هم دریافت کرده و زندگی تمام شود نه. زندگی این است  که شما هم از لحاظ شخصی پیشرفت کنید امروز صبورتر و بهتر از دیروز شوید  و خودتان را در جایگاه بالاتری ببینید.

 

بهترین انتخاب از بین فرصت ها

 

رشد شخصی یکی از ویژگی هایی است که به شما کمک می کند نه تنها در زندگی شخصی بلکه در زندگی اجتماعی عملکرد بهتری داشته باشید. نکته هایی در این خصوص وجود دارد و با استفاده از این نکات می توانید شاهد پیشرفت و رشد شخصیتان باشید. به عنوان مثال تقویت قدرت اراده یکی از این موارد است. در صورتی که هدفی تعیین کرده اید گاماول را برداشته اید اما برای رسیدن به قله پیروزی باید گام دوم را محکم و با ثبات بردارید. برای پیمودن این مسیر انگیزه ای ایجاد کنیدو با تکیه بر این انگیزه با اراده و پشتکار به سمت هدف گام بردارید. از افکار منفی که شما را سست و بی اراده می کند، اجتناب کنید. ساخت افکار مثبت به راحتی صورت می گیرد اما نکته مهم و ابتدایی خواست شما برای تحقق آن است.   

جایگاه خود را پیدا کنید

نکته دیگر متأسفانه بعضی از شرکت ها هستند که انتظار خاصی از کارمندانشان ندارند یا حتی شما در یک موقعیتی استخدام می شوید؛ خیلی خیلی از آن موقعیت  بالاتر هستید. اما چون کار مطابق با تخصص شما نبوده مجبور می شوید که در شغلی پایین تر از تخصص خودتان کار کنید، مثلاً اگر فوق لیسانس دارید و در جایی استخدام شوید،  جایی که از شما انتظار تخصص لیسانس را دارند بعد از یک مدتی، شش ماه یا یک سال انتظارتان از خودتان پایین می آید، درست است که  حقوق می گیرید ولی  زمانی که انتظارتان که از خودتان پایین آمد دیگر دنبال یادگیری بیشتر و بهتر شدن نیستید، یا اصلاً رقابتی در آن شرکت وجود ندارد، پس همیشه جایی باشیدکه یکی از اولویت های مهم را بهتر شدن در آن شغل قرار دهید.

امیدوارم که این پنج نکته اصلی را در انتخابهای خود به کار بگیرید و بین گزینه A و B بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و توصیه همیشگی من به شما این است که؛ از رویاهایتان  دست نکشید، چون زندگی کردن این نیست که فقط زنده باشید، بایداز زندگی و تمامی هرآنچه در آن است لذت ببریم و به همه رویاها و اهدافمان دست پیدا کنیم و هرگز تسلیم نشویم.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/بهترین_انتخاب_از_بین_فرصتها

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
احسان در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

درود بر استاد عزیز
با خواندن این مطالب ارزشمند ، واقعا ولوله ای در قبلم ایجاد میشه ، و تجسم هام ، پررنگ تر و قوی تر میشه
ممنون
مرسی
سپاس از شما

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار خرسندیم که شما به بهترین نحو از نکات گفته شده توسط استاد بهره گرفته اید و ما شاهد موفقیت های روز افزون شما هستیم. موفقیت شما آرزوی ماست.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط

logo-samandehi