موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟

توضیحات کوتاه :
در زندگی انتخاب‌های فراوانی وجود دارد که می‌تواند مسیر زندگی را به کل عوض نماید. قبل از هر انتخابی به همه جوانب آن و تاثیر آن بر زندگیتان دقت کنید و انتخاب‌های هوشیارانه داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 6.3k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

زندگی ما تحت تاثیر انتخاب‌هایی است که در طول روز انجام می‌دهیم. موقعیتی که اکنون در آن قرار داریم حاصل انتخاب‌های گذشته و آینده ما حاصل انتخاب‌های حال ما می‌باشد. در مورد هر موقعیتی با هوشیاری کامل اقدام نمایید و همه جوانب انتخاب‌هایتان را بسنجید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین انتخاب از بین فرصتها

در این مقاله می‌خواهم یک موضوع بسیار مهم را با شما مطرح کنم، که زندگی و آینده همه ما را  تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و در درازمدت هم می‌تواند تغییرات خیلی مهمی را در زندگی ما ایجاد کند. تا به حال به این دقت کردید که اگر به دانشگاه‌ها مراجعه کنید، یک لیستی از رشته‌ها را به شما می‌دهند که شاید پانصد یا ششصد رشته در آن لیست است، عموماً بیشتر آن رشته‌ها هم خیلی خوب هستند. ولی خوب با این حال انتخاب شما چیست؟ بین این همه رشته کدام مناسب زندگی شما است؟ یا بین دو شغل پیشنهادی که هر دوی آنها خوب و عالی هستند. کدام را برای زندگی خودتان انتخاب می‌کنید؟ همانطور که می‌دانید سالی که گذشت  2016 سال انتخابات است، اینکه شما می‌توانید هر کاری که دلتان بخواهد انجام بدهید، در اینترنت شما می‌توانید کفش، لباس، کامپیوتر، حتی صدای خودتان را بفروشید، پادکست بسازید برنامه‌های آموزشی و فایل‌های ویدیوئی بسازید، شما انتخاب خیلی زیادی دارید، حتی برای شغلتان حتی در اینترنت. ولی چه شغلی مناسب زندگی، شخصیت و مناسب شرایط زندگی شما است؟ در این بخش به این موضوع می‌پردازیم و پنج نکته اصلی را با شما در میان می‌گذاریم. زمانی پیش می‌آید که ما دو انتخاب خوب و بزرگ داریم که کنار هم قرار می‌گیرند؛ A و B، بین این دو گزینه ما کدام را باید انتخاب کنیم؟ کدام صلاحیت بهتری دارند؟ کدام  یک می‌توانند زندگی ما را تغییر داده و بهتر کنند؟ همانطور که می‌دانید بین خوب و خیلی خوب تصمیم‌گیری واقعا سخت می‌باشد.

 

تأثیر انتخاب های شما بر روی زندگیتان

 

تأثیر انتخاب‌های شما بر روی زندگیتان

اولین نکته‌ای که شما باید در نظر بگیرید اینکه از لحاظ سرمایه‌گذاری در زندگی شما چه تأثیری می‌گذارد؟ مثلاً اگر شما این شغل را انتخاب کنید، در طولانی‌مدت می‌تواند چه چیزی به زندگی شما اضافه کند؟ مثلاً اگر شما یک قطعه زمینی در یکی از مکان‌ها بخرید بعد از یکی دو سال ممکن است، که  قیمت آن قطعه زمین بالا برود. مثلاً یک میلیون شما به صد یا دویست میلیون برسد، ولی خوب این تغییر چه تأثیراتی می‌تواند در زندگی شما بگذارد؟ مثلاً اگر شما در شرکت‌های بزرگ رفته و در یک موقعیت  یا مقامی استخدام شوید. شاید رشد شما خیلی کم باشد چون آن شرکت رشد خودش را کرده و به اندازه کافی هم نیرو دارد و خیلی  هم منظم هست ولی در گزینه‌های استارت‌آپ، کسب و کارهایی که تازه شروع شدند، یا شرکت‌هایی که کوچک هستند، شما اگر درست انتخاب کنید ممکن است که بعد از پنج سال ، شاید زیر نظر شما، پنجاه یا صد نفر کار کنند. ممکن هم هست در حالت دیگری شما اخراج شده و آن شرکت هم ورشکست شود، ولی این قدرت انتخاب شماست که کدام را انتخاب کنید. پس از لحاظ سرمایه‌گذاری باید در نظر بگیرید که در چه جایگاهی قرار دارید؟ نکته‌ای که من هم خیلی رعایت می‌کنم. زمانی که می‌خواهم تصمیمی را بگیرم یک قلم و کاغذی تهیه کرده و روی آن از صفر تا ده نمره می‌دهم، صفر حالتی که خیلی بد و افتضاح است و ده حالتی که خیلی خوب است و  من آن را انتخاب و نمره می‌دهم، حالا از لحاظ سرمایه‌گذاری بین صفر و ده چه نمره‌ای را به این انتخابم می‌دهم.

 

از وب سایت آمازون کسب درآمد کنیم

 

تغییرات سبک زندگی شما با توجه به انتخاب هایی که انجام می دهید

مورد دوم اینکه که از لحاظ آینده ببینیم این تصمیمی که می‌گیریم و انتخابی که می‌کنیم چه تأثیری روی زندگی ما می‌گذارد؟ مثلاً در پنج سال دیگر من در چه جایگاه شغلی هستم و چقدر پیشرفت کردم؟ کجا قرار گرفته‌ام؟ و آینده شغلی که انتخاب می‌کنم چیست؟ اگر شما می‌خواهید در یک شرکتی استخدام شوید، من به شما توصیه می‌کنم که گذشته و شرایط حال آن شرکت را کامل تحقیق و بررسی کنید که از کجا شروع کرده و با چه سرعتی در حال پیشرفت است؟ اگر گذشته آن شرکت را بررسی کنید، مسلماً می‌توانید به آینده آن دسترسی پیدا کنید و با چشمان بازتری مشغول به کار در آن شرکت شوید، چون فقط مهم این نیست که شما بروید و در یک جایی استخدام شده و کار کنید، شما می‌خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: تأثیر هوشیاری و انتخاب های درست در موفقیت

بهترین انتخاب از بین فرصت ها

 

معاشرت با افراد مختلف بر روی شخصیت شما چه تأثیری می گذارد؟

مورد سوم اینکه که شیوه زندگی شما قرار است به چه شکلی تغییر کند؟ مثلاً تجسم کنید که شما مهندس هستید و قرار است برای دو هفته به عسلویه رفته و  کار کنید و بعد از آن به شهرتان برگردید، خوب این می‌تواند زندگی شما را تحت‌تاثیر قرار بدهد، به این حالت که از خانواده خودتان دور می‌شوید و به آنجا می‌روید و ممکن است که از لحاظ تغذیه، ورزش و از همه لحاظ تحت‌الشعاع قرار بگیرید چون دو هفته به شهری که شهر خودتون نیست و مجبور هستید که بروید و فقط کار کنید. بعضی از شغل‌ها هستند که خوشبختانه برای اینکه در آن موقعیت کار کنید. نیاز به این دارید که ظاهر خوبی داشته باشید، همیشه لباس‌های تمیزی بپوشید یا زیاد ورزش کنید. خوب این می‌تواند زندگی شخصی شما یا همان شیوه زندگیتان را عوض کند، شما مجبورید ورزش کنید. این یک حالت مثبت است، یا جای دیگری با افرادی کار می‌کنید که سیگاری هستند، آدم‌هایی که اعصاب درستی ندارند، مثل افرادی که در استاک مارکت کار می‌کنند اصولاً  آدم‌هایی که خیلی عصبی هستند خوب این می‌تواند روی شما هم تأثیر بگذارد، من به شما  قول می‌دهم اگر یک ماه یا دو ماه با اینگونه آدم‌ها کار کنید، شما هم ناخودآگاه به آن حالت دچار می‌شوید. من یک دوستی داشتم خیلی آدم نرمالی بود، بدون اینکه هیچ‌وقت سیگاری بکشد و یا رفتار نامناسبی داشته باشد با یک گروهی کار می‌کرد که آنها مدام سیگار می‌کشیدند به این علت که استرس و فشار کاری‌شان زیاد بود. دوست من ناخواسته و در کمتر از دو ماه شروع به سیگار کشیدن کرد، چرا؟ چون با یک سری از آدم‌هایی رفت و آمد داشت و کار می‌کرد که آنها سیگار می‌کشیدند و همین کافی بود که تأثیر خودش را بگذارد.

آیا انتخاب‌های شما احساساتتان را درگیر خواهد نمود؟

خوب نکته چهارم اینکه این تصمیمی که بین گزینه A و B که شما می‌گیرید. از لحاظ عاطفی روی خود شما، همسرتان، بچه‌های شما، و در کل خانواده شما تأثیر می‌گذارد. باید قبل از اینکه انتخاب کنید. بدانید که اگر مثلاً دو هفته عسلویه رفتید و کار کردید، یا مثلاً برای تحصیل در یک دانشگاهی در کیش یا در شمال کشور قبول شدید،  باید این را مطلع باشید که اگر برای چند روزی به آن شهر رفتید، از خودتان بپرسید که قطعاً آن شهر روی زندگی شخصی شما به لحاظ عاطفی چه تأثیری می‌گذارد و به این رتبه بدهید. ببینید ارزش رفتن دارد یا نه؟ بین صفر تا ده چه عددی به آن می‌دهید؟ و همین‌طور چه چیز مثبتی هم می‌تواند برای شما داشته باشد.

 

رشد شخصیت چیست؟

 

رشد شخصی چیست؟

نکته پنجم از لحاظ رشد شخصی شما را در چه جایگاهی قرار می‌دهد؟ من عاشق شرکت‌های خیلی پویا و خلاقی هستم که از کارمندانشان انتظار دارند که هر روز آپدیت بوده  و پیشرفت کنند. حتی در زمان‌های کاری به آنها  فرصت می‌دهند که کتاب‌های مختلفی را بررسی کنند، با تبلت کیندل بروند و کتاب‌های مختلفی را  بخرند، یا به سمینارها و مراسم‌های مختلف مختلفی آنها را می‌فرستند، زیرا می‌خواهند که کارمندهایشان آپدیت باشند. از هر لحاظ با همه دنیا با آن فلو که در جریان است با همان حرکت کنند و از لحاظ رشد شخصی، دوست دارند که کارمندانشان  هر روز به سطح بالاتری ارتقاء پیدا کنند، کارمندانشان را به کلاسهای پیشرفت شخصی می‌فرستند و از لحاظ روانشناسی با آنها کار می‌کنند. دنبال شغلی باشید که اگر امروز اینجا قرار گرفتید. شما را به یک سطح بالاتری در فردا برساند و از شما انتظار داشته باشند. درست است، در ابتدا کمی سخت است که خودتان را تغییر بدهید یا هر روز بخواهید که تلاش کنید. ولی به نظر من ارزش این را دارد  زیرا زندگی فقط این نیست که شما هشت ساعت در یک شرکت کار کنید و یک حقوقی هم دریافت کرده و زندگی تمام شود نه. زندگی این است  که شما هم از لحاظ شخصی پیشرفت کنید امروز صبورتر و بهتر از دیروز شوید  و خودتان را در جایگاه بالاتری ببینید.

 

مقاله پیشنهادی: مراحل رشد شخصیت در انسان

بهترین انتخاب از بین فرصت ها

 

رشد شخصی یکی از ویژگی‌هایی است که به شما کمک می‌کند نه تنها در زندگی شخصی بلکه در زندگی اجتماعی عملکرد بهتری داشته باشید. نکته‌هایی در این خصوص وجود دارد و با استفاده از این نکات می‌توانید شاهد پیشرفت و رشد شخصیتان باشید. به عنوان مثال تقویت قدرت اراده یکی از این موارد است. در صورتی که هدفی تعیین کرده‌اید گام اول را برداشته‌اید اما برای رسیدن به قله پیروزی باید گام دوم را محکم و با ثبات بردارید. برای پیمودن این مسیر انگیزه‌ای ایجاد کنید و با تکیه بر این انگیزه با اراده و پشتکار به سمت هدف گام بردارید. از افکارمنفی که شما را سست و بی‌اراده می‌کند، اجتناب کنید. ساخت افکارمثبت به راحتی صورت می‌گیرد اما نکته مهم و ابتدایی خواست شما برای تحقق آن است.   

جایگاه خود را پیدا کنید

نکته دیگر متأسفانه بعضی از شرکت‌ها هستند که انتظار خاصی از کارمندانشان ندارند یا حتی شما در یک موقعیتی استخدام می‌شوید؛ خیلی خیلی از آن موقعیت  بالاتر هستید. اما چون کار مطابق با تخصص شما نبوده مجبور می‌شوید که در شغلی پایین‌تر از تخصص خودتان کار کنید، مثلاً اگر فوق‌لیسانس دارید و در جایی استخدام شوید، جایی که از شما انتظار تخصص لیسانس را دارند بعد از یک مدتی، شش ماه یا یک سال انتظارتان از خودتان پایین می2آید، درست است که  حقوق می‌گیرید ولی زمانی که انتظارتان که از خودتان پایین آمد دیگر دنبال یادگیری بیشتر و بهتر شدن نیستید، یا اصلاً رقابتی در آن شرکت وجود ندارد، پس همیشه جایی باشیدکه یکی از اولویت‌های مهم را بهتر شدن در آن شغل قرار دهید.

امیدوارم که این پنج نکته اصلی را در انتخاب‌های خود به کار بگیرید و بین گزینه A و B بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و توصیه همیشگی من به شما این است که؛ از رویاهایتان دست نکشید، چون زندگی کردن این نیست که فقط زنده باشید، بایداز زندگی و تمامی هر آنچه در آن است لذت ببریم و به همه رویاها و اهدافمان دست پیدا کنیم و هرگز تسلیم نشویم.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله بهترین انتخاب از بین فرصت ها چیست؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/بهترین_انتخاب_از_بین_فرصتها
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آتوسا گفته:
۰ | ۰

با سلام. اگه بخواهیم از فرصت ها به درستی استفاده کنیم باید از قبل خودمان را برای آن فرصت اماده کرده باشیم وگرنه نمی توانیم از آن بهره ای ببریم. باسپاس از مقالات خیلی خوبتون

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آتوسا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
احسان ترکی گفته:
۰ | ۰

درود بر استاد عزیز
با خواندن این مطالب ارزشمند ، واقعا ولوله ای در قبلم ایجاد میشه ، و تجسم هام ، پررنگ تر و قوی تر میشه
ممنون
مرسی
سپاس از شما

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار خرسندیم که شما به بهترین نحو از نکات گفته شده توسط استاد بهره گرفته اید و ما شاهد موفقیت های روز افزون شما هستیم. موفقیت شما آرزوی ماست.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط