مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

گام های اساسی برای راه اندازی یک استارت آپ

توضیحات کوتاه :
اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید در کنار شغل تمام وقت خود دارید، باید یکسری از نکات را در نظر بگیرید. یکی از این موارد این است که شما درباره شرایط مالی خود به درک درستی رسیده باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
گام های اساسی برای راه اندازی یک استارت آپ

 

خلاصه ای از مقاله

اگر قصد راه اندازی کسب و کاری جدید را دارید در نظر داشته باشید که شما برای مدیریت کسب و کار نیمه وقت خود به شغل اولتان و درآمدی که از طریق آن به دست می‌آورید نیاز دارید. از سوی دیگر نیز اگر تصمیم بگیرید در زمینه کار فعلی خود کسب و کار جدیدی را راه اندازی نمایید، ممکن است در آینده به همکاری با کارفرمایان فعلی خود نیاز داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم این دو نکته را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی که ممکن است برای‌تان مفید باشد را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مواردی که باید در هنگام راه اندازی یک استارت آپ بدانید

اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید در کنار شغل تمام وقت خود دارید، باید یکسری از نکات را در نظر بگیرید. یکی از این موارد این است که شما درباره شرایط مالی خود به درک درستی رسیده باشید. چرا که شما مجبور هستید در ابتدای کار، خودتان به تنهایی پیش بروید. در کنار آن شما باید دقت داشته و سعی کنید وجه خوب خود را نزد کارفرما از دست ندهید.

چرا که شما برای مدیریت کسب و کار نیمه وقت خود به شغل اولتان و درآمدی که از طریق آن به دست می‌آورید نیاز دارید. از سوی دیگر نیز اگر تصمیم بگیرید در زمینه کار فعلی خود کسب و کار جدیدی را راه اندازی نمایید، ممکن است در آینده به همکاری با کارفرمایان فعلی خود نیاز داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم این دو نکته را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی که ممکن است برای‌تان مفید باشد را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

قوانین ثروتمند شدن را یاد بگیریم

 

1. امور مالی کسب و کار خود را به دقت بررسی نمایید

مطمئناً شما برای اینکه کسب و کار نیمه وقت خود را راه اندازی نمایید، مجبورید از پس انداز شخصی خود استفاده کنید یا از دوستان و خانواده قرض گرفته و از آنها به عنوان سرمایه‌گذار استفاده نمایید. احتمال اینکه بانک‌ها برای راه اندازی یک بیزینس نیمه وقت به شما وام بدهند، خیلی کم است. جف بیزوس، مؤسس کمپانی آمازون نیز هنگامی که تصمیم گرفت کسب و کار آمازون را به وجود بیاورد، سرمایه شخصی خود را برای این کار صرف کرد و از سرمایه گذاری والدین و بستگان خود نیز استفاده نمود.

اگر شما بتوانید امور مالی کسب و کار خود را به صورت حرفه‌ای مدیریت کنید، نه تنها به شما کمک می‌کند تا از بودجه خود به بهترین نحو استفاده کنید بلکه شما را برای جذب سرمایه گذار و وام گرفتن و در نهایت رشد بیزینسی که دارید نیز آماده می‌نماید.

 

گام های اساسی برای راه اندازی کسب و کار

 

اطلاعات مالی که شما برای شروع کسب و کار خود به آنها نیاز دارید، به شرح ذیل است:

1. هزینه‌های لازم برای راه اندازی یک استارت آپ

از خودتان بپرسید که راه اندازی کسب و کار مورد نظر شما چقدر هزینه دارد و بودجه این کار از چه طریقی تأمین می‌شود؟ یک استارت آپ هزینه‌های متفاوتی مثل هزینه تجهیزات، انبارداری و هزینه‌های قانونی مثل کسب مجوز، بیمه، حقوق و مالیات را در برمی گیرد.

2. هزینه‌های مربوط به فروش در بیزینس

برای تعیین این هزینه‌ها شما باید واحد محصول یا خدمتی که قصد ارائه و فروش آن را دارید را مشخص نمایید. بسته به اینکه نوع کسب و کار شما چیست، واحد مورد نظر می‌تواند محصول یا خدمات باشد. سپس در مرحله بعد باید مشخص کنید که متوسط مشتریان چه میزان واحد را خریداری می‌نمایند. بدین ترتیب می‌توانید در ادامه دریافتی خود را به صورت تقریبی محاسبه نمایید.

3. حاشیه سود ناخالص کسب و کار

در این مرحله، شما باید مشخص کنید که بعد از صرف هزینه‌های لازم و محاسبه پرداختی‌ها و درآمدی که دارید، چه مبلغی برایتان باقی می‌ماند. برای مثال، در کسب و کار آمازون می‌توان بحث هزینه‌های حمل و نقل و انبارداری را نیز در نظر گرفت. در کسب و کارهای فیزیکی نیز ممکن است شما مجبور باشید حقوق کارکنان خود را هم در نظر بگیرید و در آخر سود ناخالص خود را محاسبه نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: ایده های جذاب برای راه اندازی سریع استارت آپ

راه اندازی یک استارت آپ


فراموش نکنید که شما در حال حاضر در جای دیگری مشغول به کار هستید و چه از نظر قانونی و چه از نظر اخلاقی به کارفرمایان خود متعهد می‌باشید. پس باید همانقدر که روی کسب و کار جدید خود تمرکز می‌کنید، به شغل تمام وقت خود نیز متعهد باشید. راه اندازی یک کسب و کار نباید باعث شود که شما از وظایف خود به عنوان یک کارمند دور شوید و در این زمینه کوتاهی داشته باشید.

شما باید یاد بگیرید که بتوانید میان شغلی که دارید، کسب و کاری که به راه می‌اندازید و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. شما برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود به اعتباری که طی سال‌ها کار کردن در محل کار خود به دست آورده‌اید، نیاز دارید. در غیر این صورت تبدیل کردن کسب و کارتان به یک شغل تمام وقت برایتان کار دشواری خواهد بود. پس باید این را بدانید از زمانی که تصمیم گرفتید کار مورد نظر خود را به راه بیندازید، باید حتی بیشتر از حالت معمول خود کار کنید.

 

گام های اساسی برای راه اندازی یک استارت آپ

 

2. شرایط و ضوابط قرارداد کاری شما چگونه است

اگر شما در هنگام استخدام در شغل تمام وقت خود قراردادی را امضا کرده‌اید، همین الان به آن مراجعه کرده و شرایط آن را به دقت بررسی کنید. شاید در قرارداد حاضر، شما از شروع یک کسب و کار رقابتی با شرکت منع شده‌اید یا اجازه جذب مشتریان شرکتی که برای آن کار می‌کنید را نداشته باشید. حتی ممکن است کارفرمای شما ادعای مالکیت کسب و کار شما را پیدا کند.

چرا که شما در زمانی که در این شرکت مشغول بوده‌اید، ایده مورد نظر را توسعه داده‌اید یا از منابع حاضر در این شرکت استفاده نموده‌اید. حتی اگر احساس می‌کنید از حقوق قانونی خود اطلاع زیادی ندارید، می‌توانید با یک وکیل نیز در این باره مشورت کنید. چرا که شروع یک کسب و کار بدون بررسی شرایط و قوانین شغل تمام وقت خود می‌تواند شما را دچار دردسر کند.

  • با چه کسانی در مورد ایده کسب و کارتان مشورت کنید؟

ممکن است این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که هدفتان درباره شروع یک کسب و کار نیمه وقت را با رئیس خود در میان بگذارید یا نه؟ در بیشتر مواقع عاقلانه‌تر است که این کار نکنید. چرا که ممکن است رئیس شما این برداشت را داشته باشد که شما به زودی شغل خود را رها می‌کنید یا در انجام مسئولیت‌های خود کوتاهی می‌کنید. حتی بهتر است که ایده کسب و کار جدید خود را با همکاران خود نیز در میان نگذارید. به هیچ عنوان از همکاران خود نخواهید که از شما خرید کنند یا به شما مشتری معرفی کنند. این کار ممکن است باعث شود که شما وجهه بدی پیدا کنید و در نهایت به اعتبار شما لطمه وارد شود.

 

چگونه امن ترین بیزینس دنیا را بسازیم

 

تعهد شغلی داشته باشید

به هیچ عنوان از زمان شغل تمام وقت خود، مجوزها و تجهیزاتی که در اختیار دارید به نفع استارت آپ خود استفاده نکنید. سعی کنید به کار خود تا آنجا که می‌توانید تعهد داشته باشید و به هیچ عنوان از امکاناتی که شرکت به شما داده است مثل کامپیوتر، لپ تاپ، حساب ایمیل یا هر چیز دیگری که به محل کارتان مربوط می‌شود، استفاده نداشته باشید. چرا که شرکت به طور قانونی می‌تواند به تمام اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. اکنون ممکن است این سؤال مطرح شود که اگر از امکانات شخصی خود برای مدیریت کسب و کار در محل کار استفاده کنید، شرایط چگونه خواهد بود؟

این کار خلاف اصول اخلاقی است. این بدترین کاری است که ممکن است یک کارمند انجام دهد. چرا که شما در محل کار و در ساعات کاری خود قرار دارید و اگر سعی کنید در این زمان به کسب و کار نیمه وقت خود برسید، کار غیراخلاقی انجام داده‌اید. شما باید بدانید که تنها می‌توانید از زمان و مکان شخصی خود برای رسیدگی به بیزینس نیمه وقت خود استفاده کنید. اگر نیاز است که در زمان کاریتان نیز کار مرتبط با کسب و کار خودتان انجام دهید، این کار را به زمان ناهار خود موکول کنید.


تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/fundamental-steps-of-launching-a-startup
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط