ساخت امپراطوری زندگی من

  • 1122
  • 0

چگونه با اتفاقات غیرمنتظره روبرو شویم؟

در زندگی انسان‌ها اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. بسیاری از روزهایی که در حال گذر هستند و اتفاقاتی که در آنها رخ می دهد زود فراموش می‌شوند اما برخی از روزها و هفته‌ها در زندگی وجود دارند که انسان به هیچ وجه نمی‌تواند آنها را فراموش کند. در این مقاله قصد داریم بخشی از روزهای فراموش نشدنی زندگی استاد حسین عزت خواه را برای شما شرح دهیم. او در یکی از روزها پشت در اتاق پزشک در بیمارستانی در شهر تورنتو کانادا منتظر بود و دائم به تک تک روزهای سختی که بر او گذشته بود فکر می‌کرد. همه چیز از یک دل درد ساده شروع شده بود که کم کم باعث شده بود او حتی در انجام کارهای روزانه هم ناتوان شود و همه‌ی کارها برای او سخت بشود. تا اینکه این شرایط او را مجبور کرد به پزشک مراجعه کند.

 

ذهنیت درست

 

پزشک موردنظر او را برای انجام آزمایش‌های جامع به یک پزشک متخصص ارجاع داد. بعد از آزمایش‌های مختلف قرار شد که بعد از یک ماه نتیجه تمام آزمایش‌ها را به او اعلام کنند. بعد از یک ماه، زمانی که پشت در اتاق پزشک منتظر بود تا نتیجه تمام آزمایشات به او گفته شود بسیار نگران بود و فقط به یک چیز فکر می‌کرد «این چه بیماری‌ای است که او را از پای درآورده است». کسی که از کودکی از فضای بیمارستان ترس داشت و آن فضا اصلاً حس خوبی به او منتقل نمی‌کرد، مدت‌ها درگیر دکتر و بیمارستان شده بود. سرانجام منشی او را به داخل اتاق برای شنیدن نتیجه آزمایشات راهنمایی کرد.

 

ساخت امپراطوری ذهن من

 

از آنجایی که او هیچ علاقه‌ای در زمینه شناخت بیماری‌ها و... نداشت، زمانی که دکتر در حال ارائه توضیحاتی به او بود، او هیچ اطلاعاتی درباره حرف‌ها و اصطلاحات دکتر نداشت و فقط گیج و مبهوت به دکتر نگاه می‌کرد و منتظر بود از بین توضیحات دکتر بتواند اسمی را بشنود که در بین بیماری‌ها برای او آشنا باشد. تا این که نام یک بیماری‌ که اصلاً انتظار آن را نداشت شنید، سرطان! بعد از شنیدن این کلمه دیگر هیچ کلمه‌ای نشنید. مانند فردی شده بود که از یک ارتفاع صد متری داخل آب پرتاب می‌شود. برای همین، آن یک ماه زندگی خود را هیچ گاه نتوانست فراموش کند.

 

ساخت امپراطوری زندگی من

 

سریع از مطب دکتر خارج شد و تمام خاطرات خوب و بد زندگی خود را جلوی چشمانش مرور کرد. مثل آدمی که می‌تواند تمام صحنه‌های یک بازی را ببیند ولی دیگر نمی‌تواند آن بازی را انجام بدهد. او در زندگی خود موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده بود و توانسته بود به خیلی از چیزهایی که در زمینه‌های مختلف مانند کسب و کار، استقلال مالی و... خواستار آنها بود، برسد. هم از زندگی خود لذت برده بود و هم رویاهایی که خواستار آنها بود را برای خود ساخته بود ولی به همه‌ی آن‌ها نرسیده بود. چیزی که آن روز از زبان دکتر شنید، باعث شده بود دائم به این موضوع فکر کند که ممکن است دیگر اصلاً زنده نباشد که بخواهد حتی به رویاهای خود فکر کند.

 

ساخت امپراطوری زندگی من

 

اما در این حال جمله‌ای در ذهن او تداعی شد. آن جمله این بود، زمانی که تو توانسته‌ای به خیلی از آرزوها و رویاهایت دست یابی و کارهای مهمی را انجام بدهی مسلماً به بقیه آنها هم می‌توانی و باید برسی و اصلاً منصفانه نیست که وسط بازی از آن اخراج بشوی یا اینکه مجبور باشی رویای خود را فراموش کنی. او در زندگی خود تلاش‌های بسیاری کرده بود تا به وسیله خودسازی، باورهایی را بسازد که او را بعضی مواقع کر کند. زیرا زمانی که می‌خواست در خیلی از زمینه‌های مورد علاقه خود مانند ورزش، سینما و.... شروع به کار کند خیلی از اطرافیانش به او می‌گفتند که تو اصلاً قادر به انجام آن‌ها نیستی اما او یاد گرفته بود در این مواقع کر شود و چیزی نشنود و باور کند که توانایی انجام آنها را دارد.

 

ساخت امپراطوری زندگی من

 

موفقیت وابسته به نگرش شما است

هر انسانی بسته به انتخاب هایش در فرصت های پیش آمده، می تواند مسیر زندگی اش را مشخص کند. گرچه گاهی این شرایط چنان سخت و دشوار هستند و در لحظه اول انسان را به سمت ناامیدی سوق می دهند اما با نگرش و تفکر درست می توان بهترین تغییرها را ایجادکرد. تغییراتی که موجب رقم خوردن شایسته ترین سرنوشت ها برای فرد گردد. تصمیم و نگرش استاد عزت خواه در این شرایط چه بود؟ 

جهت مطالعه بخش دوم این مقاله (ساخت امپراطوری زندگی من) کلیک نمایید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/making-the-emperor-of-my-life
ساخت امپراطوری زندگی من

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط