افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تغییر زندگی و تأثیر آن در پیشرفت

توضیحات کوتاه :
در این مقاله قصد داریم، روش‌هایی را مطرح کنیم که به کمک آن، در زندگی خود به تغییر بزرگی دست یابید و  به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تغییر زندگی و تأثیر آن در پیشرفت

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به تغییر زندگی و تأثیر آن در پیشرفت می پردازیم. مسلما موفقیت حاصل عادت هایی است که هر روز در زندگی خود انجام می دهید و با تغییر درست آنها می توانید مسیر پیشرفت را برای خود هموارتر نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه با تغییر زندگی، به پیشرفت دست یابید؟

در این مقاله قصد داریم، روش‌هایی را مطرح کنیم که به کمک آن، در زندگی خود به تغییر بزرگی دست یابید و  به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید. اما قبل از آن یک مسأله را مطرح می‌کنیم: فرض کنید از سر کار بازگشته‌اید و خسته هستید، چون روز پرکاری را پشت سرگذاشته اید. از طرفی می‌دانید که باید کارهای زیادی انجام دهید تا از این حالت روتین و تکراری خارج شوید.

اما اگر صادق باشیم، به محض این که به خانه می‌رسید، ترجیح می‌دهید استراحت کنید. بنابراین می‌نشینید، شروع به خوردن شام می‌کنید و همزمان برنامه مورد علاقه‌تان را از تلویزیون تماشا می‌کنید. اما زمانی که این کارها را انجام می‌دهید، دیگر روز تمام شده است و زمانی برایتان باقی نمانده است.

از آن بدتر، حتی انرژی و اراده لازم برای ایجاد این تغییرات در زندگیتان را ندارید. در این شرایط چه باید کرد؟ با 4 روشی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، می‌توانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید تا حتی زمانی که احساس خستگی می‌کنید، قدم به قدم به موفقیت نزدیک شوید.

 

بیزینس خودتان را با موفقیت مدیریت کنید

 

1. خود را در بهترین موقعیت تصور کنید

بیشتر کسانی که قصد ایجاد تغییر در زندگی خود را دارند، فهرست بزرگی از کارهایی که باید انجام دهند تهیه می‌کنند و دائماً در مورد درست یا غلط بودن کارهایی که انجام می‌دهند و خواسته‌هایی که دارند فکر می‌کنند. آن‌ها با این کارها به دنبال آن هستند که انگیزه خود را افزایش دهند. اما در نهایت، نتیجه عکس خواهد بود. اراده و انگیزه جزء احساسات به‌شمار می روند و احساسات نیز مبهم و غیر قابل اعتماد هستند.

در عوض کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را در بهترین موقعیتی که می‌تواند به تغییر شما کمک کند، قرار دهید. مثلاً اگر هدفتان داشتن اندام متناسب است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که هفته‌ای سه روز به باشگاه بروید. یا مثلاً اگر می‌خواهید ایده تجاری‌تان را عملی کنید، نباید در خانه کار کنید بلکه فضایی کاری برای خودتان ایجاد کنید و با همکاری و همفکری دیگران، آن را عملی کنید.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد نتوانند پیشرفت کنند این است که تأثیر محیط را بر رفتار خود نادیده می‌گیرند. وقتی در محیط قرار می‌گیرید، خود به خود انگیزه شما برای پیگیری کار مورد نظرتان افزایش می‌یابد.

 

تغییر در زندگی

 

2. عادت‌های خوب را در خودتان تقویت کنید

یکی از مصداق‌های تغییر زندگی، تغییر عادت‌ها است. عادت در واقع به رفتارها و کارهای خودکار و اتوماتیکی گفته می‌شود که هر روز آنها را انجام می‌دهید، اما برای انجام دادن آنها فکر نمی‌کنید یا به خودتان انگیزه‌ای نمی‌دهید. مثلاً این که هر روز از خواب بیدار می‌شوید، دست و صورتتان را می‌شویید، صبحانه می‌خورید، به سرکار می‌روید و شب دوباره به خانه بر می‌گردید.

برخی از عادت‌ها به ایجاد تغییر در شما کمک می‌کنند اما برخی دیگر تغییری در شما ایجاد نمی‌کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای جایگزین کردن عادت‌های بد با عادت‌های خوب این است که به آنها به چشم لباس کهنه نگاه کنید. وقتی تی‌شرت شما کهنه، رنگ و رو رفته و از مد افتاده می‌شود، چه کار می‌کنید؟

حتماً آن را با تی‌شرت جدیدی عوض می‌کنید. همین کار را با عادت‌هایتان انجام دهید. به این معنی که آنها را با عادت بهتری جایگزین کنید. ابتدا از عادت‌های کوچک شروع کنید و کم‌کم آنها را به سطح سخت برسانید. ایجاد عادت‌های خوب در چند قدم انجام می‌شود:

 

 پیشرفت در زندگی

 

  • با عادت‌های کوچک شروع کنید

برای ایجاد عادت‌های خوب، از کارهای کوچک شروع کنید که بتوانید از پس انجام دادن آن‌ها بربیایید. یعنی به جای این که یک هدف بزرگ را انتخاب کنید و گاهی آن را انجام دهید و گاهی انجام ندهید، سعی کنید یک عادت کوچک را انتخاب و به آن پای‌بند باشید. به این صورت بعد از این که روند پیشرفت خود را مشاهده کردید، به ادامه کار رغبت پیدا می‌کنید.

  • به دنبال کمال نباشید

این جا، دقیقاً همان مرحله‌ای است که افراد در آن شکست می‌خورند. چون با این که می‌دانند قرار است چه تغییری در زندگی خود ایجاد کنند، اما وقتی هدف مورد نظر خود را با تمام جزئیات به دست نمی‌آورند، از آن دلسرد می‌شوند. در واقع این افراد، ثبات در کار را نادیده گرفته‌اند. مغز، انجام کارهایی که طبق الگوی خاصی باشد را دوست دارد. بنابراین بهتر است مغز خود را طوری تربیت کنید که بتواند یک الگو را تکرار کند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه با عادت های بد مقابله کنیم؟

تغییر زندگی

 

3. با ترک رسانه‌های اجتماعی، در وقت خود صرفه جویی کنید

بهترین راه برای بالا بردن بازدهی‌تان که 30 ثانیه بیشتر به طول نمی‌انجامد، این است که تمام اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی را از تلفن همراه و لپ‌تاپ خود پاک کنید و به دوستان و فالورهای خود در فیس بوک یا شبکه‌های دیگری که حضور دارید اعلام کنید مدتی از این برنامه‌ها استفاده نخواهید کرد. رسانه‌های اجتماعی در واقع نوعی ابزار هستند که بر اساس استفاده‌ای که از آن‌ها می‌کنیم می‌توانند مفید یا مضر باشند.

4. از کمک دیگران استفاده کنید

یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند به ایجاد تغییر در زندگی شما کمک کند این است که به شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنید و برای یکی از کسانی که می‌شناسید و به او اعتماد دارید پیامی بفرستید و از او بخواهید برای ایجاد تغییر در زندگیتان به شما کمک کند. مثلاً می‌توانید از او درخواست کنید هفته‌ای یک بار در محلی همدیگر را ملاقات کنید و در حین صرف غذا یا قهوه درباره مشکلتان صحبت کنید.

با این کار نه تنها به محیط‌هایی وارد خواهید شد که به تغییر شما کمک خواهند کرد بلکه وقتی از یک یا دو نفر از دوستانتان درخواست کمک می‌کنید، احتمال موفقیت‌تان بیشتر خواهد شد. این ملاقات الزاماً نباید حضوری باشد بلکه با تماس تصویری هم می‌توانید با آن شخص ارتباط برقرار کنید.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد نتوانند زندگی خود را تغییر دهند این است که سعی می‌کنند همه کارها را خودشان انجام دهند. این در حالی است که بیشتر افراد از این که به دیگران کمک کنند، حس خوشایندی پیدا می‌کنند. به علاوه آنها نیز برای تغییر دادن زندگیشان انگیزه پیدا می‌کنند. در نهایت با این کار، هم زندگی خودتان و هم دیگران را متحول کرده‌اید.

 

تغییر زندگی و تأثیر آن در پیشرفت زندگی

 

در این مقاله با تأثیر تغییر در زندگی آشنا شدید. همانطور که می دانید تغییر همیشه به معنی افزایش کارها نیست بلکه گاهی به معنی کم کردن کارها و خلاص شدن از عواملی است که باعث ایجاد اختلال در کار شما می‌شوند. وقتی سعی می‌کنید همه کارها را خودتان انجام دهید، مطمئناً با شکست روبرو می‌شوید.

اما در عوض، وقتی اهداف و مشکلاتی که با آنها روبرو هستید را با دیگران به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید از ایده‌های آنها استفاده کنید. فراموش نکنید تا زمانی که از دیگران کمک نخواهید، آن‌ها شما را یاری نخواهند کرد. به جای این که با تغییرات بزرگ شروع کنید، سعی کنید از موارد کوچک شروع کنید. گام‌های دیگری که می‌توانید برای ایجاد تغییر در زندگی خود انجام دهید این است که:

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

 

  1.  هدف خود و اقداماتی که برای ایجاد تغییر در زندگی باید انجام دهید را مشخص کنید.
  2. به 3 یا 4 نفر در شبکه‌های اجتماعی پیام بفرستید و از آنها کمک بخواهید.
  3. یک عادت کوچک انتخاب کنید و آن را به تدریج ارتقاء دهید.
  4. همه یا حداقل بیشترِ اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی که بر روی تلفن همراه خود دارید را حذف کنید و به دوستان خود هم آن را اعلام کنید. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به تغییر پایدار در زندگی خود امیدوار باشید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/change-life-and-succeed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط