موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ساخت افکار مثبت

توضیحات کوتاه :
صفات شخصیتی تأثیر زیادی بر سلامت روحی و جسمی شخص می‌گذارد. اگر شما شخصی با دید و افکارمنفی هستید اصلاً نگران نباشید، به آسانی می‌توانید توانایی پرورش نگاه مثبت را فرا گیرید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ساخت افکار مثبت

 

خلاصه ای از مقاله

آیا شما نیمه پر لیوان را می‌بینید یا نیمه خالی آن را؟ نحوه پاسخ شما به این پرسش قدیمی در رابطه با مثبت‌اندیشی بر شکل نگاه شما به زندگی و نگرشتان نسبت به خودتان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. همچنین پرسشی که مطرح شد به آسانی مشخص می‌کند که شما مثبت‌اندیش یا منفی‌نگر هستید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تأثیر افکار مثبت در زندگی

بر اساس مطالعات صورت گرفته افکار مثبت می‌تواند موجب کاهش استرس و حتی بهبود سلامتی شخص شود. از آنجایی که افکار هر شخص تاثیری کاملاً مستقیم بر انواع فعالیت‌های وی دارد، پس می‌توان گفت بهتر است قبل از شروع به هر فعالیتی ابتدا یاد بگیریم چطور به بهترین شکل افکار خود را مدیریت کنیم. آیا شما نیمه پر لیوان را می‌بینید یا نیمه خالی آن را؟ نحوه پاسخ شما به این پرسش قدیمی در رابطه با مثبت‌اندیشی بر شکل نگاه شما به زندگی و نگرشتان نسبت به خودتان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. همچنین پرسشی که مطرح شد به آسانی مشخص می‌کند که شما مثبت‌اندیش یا منفی‌نگر هستید.

 

ساخت افکار مثبت و ذهنیت یک کارآفرین

 

قدرت مثبت اندیشی

در حقیقت، برخی از صاحبنظران بر این باورند که صفات شخصیتی از قبیل مثبت و منفی‌نگری تأثیر زیادی بر سلامت روحی و جسمی و سعادت شخص می‌گذارد. حال اگر شما شخصی با دید و افکارمنفی هستید اصلاً نگران نباشید، به آسانی می‌توانید توانایی پرورش نگاه مثبت را فرا بگیرید. با کمی تمرین و پشتکار می‌توان یاد گرفت که با آرامش، قدرت تحلیل مسائل مختلف را در خود بالا ببریم و از این راه با تمرکز بیشتر، به‌جای عیب‌جویی، نقاط قوت هر چیز را پیدا کنیم و در صورت وجود معایب راه بهبود آنها را بیابیم. موارد زیر دو مورد از نخستین راهکارهایی است که در شروع این مسیر به ما کمک خواهند کرد:

 

مقاله پیشنهادی: 5 راه دست یابی به نگرش ذهنی مثبت

تاثیر افکار مثبت در زندگی

 

شکر گزاری را بشناسیم؟!

شایسته است در راستای نیل به اهداف و آمال‌هایمان، بابت داشته‌های خود قدردان و سپاس‌گزار باشیم. خیلی پیش‌ترها جایی خوانده بودم که آرزوهای خود را حتماً یادداشت کنید؛ زیرا بعدها ممکن است به یاد نیاورید آنچه دارید همان چیزهایی است که در گذشته برایتان یک رویا بوده است. بلندپروازی و داشتن آرزوهای بزرگ طبیعت بشیرت است. اما اگر انسان نتواند رویاهای محقق شده گذشته خود را به‌خاطر بیاورد و بابت آن‌ها بارها احساس شعف نکند، در نتیجه انرژی خوبی بابت خوشحالی از تحقق آن‌ها به کائنات نداده تا در اهداف بعدی چندین برابر آن را دریافت نماید.

نظریه بانفوذ ترین زن جهان

یکی از بانفوذترین زنان جهان، اپرا گِیل وینفری در جایی اشاره می‌کند که: زمانی در زندگی من وجود داشت که حتی یادم نمی‌آید بابت چه‌جور مشکلاتی گریه می‌کردم یا غر می‌زدم. بابت آزاری که شخصی به من رسانده بود و یا به خاطر یک خیانت. یکی از دوستان و در عین حال مشاورم به من می‌گفت اگر می‌خواهی اوضاع را درست کنی، برای آن شخص دعا کن. من می‌گفتم نمی‌توانم برای آن شخص دعا کنم! تو چطور می‌خواهی که من برای او دعا کنم؟! او به من می‌گفت این وظیفه توست که به مدت 30 روز برای شادی و خوشبختی آن شخص دعا کنی. چون کیمیاگری یعنی همین! بزرگ‌ترین قدرت ما برای تغییردادن دنیا، قدرت تغییر فکرمان نسبت به دنیا است. همه افکار و ذهن‌ها به هم متصل هستند. بنابراین اگر من برای شما دعا کنم یکی از این دو مورد اتفاق می‌افتد: یا رفتار شما عوض می‌شود و یا اینکه دیگر من به رفتار شما اهمیت نمی‌دهم. کیمیا اتفاق می‌افتد.

مقاله پیشنهادی: توصیه های اپرا وینفری برای موفقیت

شکرگزاری و معجزه آن در زندگی

در این حالت اگر کسی به من آسیب بزند کائنات بر اساس اصولی خاص اقدام می‌نماید. کائنات روشی دارد که مطمئن شود چیزی را که در این دنیای مادی از من گرفته‌اند، به‌دست آورم. اما اگر قلب من بسته باشد نمی‌توانم خوبی‌های معجزه آسایی را که دنیا به سمت من آورده دریافت کنم. بنابراین در این حالت معجزه‌ای که در شرف وقوع بود اتفاق نخواهد افتاد. حالا مسبب این مسئله من هستم یا کائنات؟ این مورد مثال بارزی بود بر اهمیت و تأثیر واضح اندیشه مثبت و شکر گزاری حتی در مواردی که نتیجه برای ما ناخوشایند و ناپسند بوده است.

مدیتیشن چیست؟!

به گفته صاحبنظران در این زمینه یکی از موارد مهم و ضروری در رابطه با داشتن افکار زیبا، انجام مدیتیشن است. در بسیاری از منابع از جمله دوره پاراسل زندگی نیز به آن اشاره شده است. برای آمادگی ذهن در پذیرش نکات خوب و جذاب اطراف قبل از هر چیز لازم است که برای آرامش ذهن و تمرکز هر چه بیشتر تمرین شود. در مدیتیشن شخص تمامی تمرکز و فکر خود را از اتفاقات محیط اطراف گرفته و آن را کاملاً به درون خود معطوف می‌کند. در نتیجه این تکنیک، شخص قادر خواهد بود افکار مزاحم، تنش زا و ناراحت کننده را از خود دور کند و ذهنش را برای پذیرش بهتر زیبایی‌ها آرام و آماده سازد.

 

مقاله پیشنهادی: آرامش و مدیتیشن

افکار مثبت در زندگی

 

میزان اثر بخشی افکار مثبت در زندگی

اکنون تا حد زیادی توانسته‌ایم به درک بالایی از میزان اثربخشی افکار خوب در تمامی جزئیات زندگی خود باشیم. بنابراین قادر خواهیم بود با آماده‌‌سازی خود برای داشتن این دسته از اندیشه‌ها شاهد کسب موفقیت‌های بیشتری در تمامی زمینه‌ها باشیم. با داشتن افکار سالم، قدم‌های بزرگی بسوی موفقیت برداریم.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/build-positive-thoughts
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نریمان گفته:
۰ | ۰

سلام
باید مثبت اندیشی رو تمرین کرد و به لایف استایل زندگی تبدیل کرد. تا به مرور زمان جزء جدانشدنی زندگیامون بشه و تاثیر خودش رو بگذاره.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نریمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط