افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مراحل رشد شخصیت در انسان

توضیحات کوتاه :
اساساً نظر دیگران درباره شخصیت هر فرد به این بستگی دارد که او چگونه از طریق اعمال و گفتار خود، دیگران را جذب می‌کند. اگر هدفی را در ذهن داشته باشید، هر فردی می‌تواند به رشد شخصی دست پیدا کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مراحل رشد شخصیت در انسان

 

خلاصه ای از مقاله

اساساً نظر دیگران درباره شخصیت هر فرد به این بستگی دارد که او چگونه از طریق اعمال و گفتار خود، دیگران را جذب می‌کند. اگر هدفی را در ذهن داشته باشید، هر فردی می‌تواند به رشد شخصی دست پیدا کند. همه چیز به این بستگی دارد که شما بخواهید دیگران به چه شکلی به شما نگاه کنند. برای درک بهتر، گام‌های ساده‌ای که می‌توانید در یک دوره زمانی کوتاه طی کنید تا به رشد فردی و شخصیتی برسید را به شما نشان خواهیم داد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شخصیت و رشد اجتماعی

شخصیت دقیقاً چیست؟ خیلی اوقات می‌شنویم که «او شخصیت خوبی دارد» یا «چقدر شخصیت او عالی است.» افکار، رفتار و احساسات یک فرد است که شخصیت او را شکل می‌دهند. اساساً نظر دیگران درباره شخصیت هر فرد به این بستگی دارد که او چگونه از طریق اعمال و گفتار خود، دیگران را جذب می‌کند. اگر هدفی را در ذهن داشته باشید، هر فردی می‌تواند به رشد شخصی دست پیدا کند.

فرد باید به طور قاطع تصمیم بگیرد که خودش را در جنبه‌های مختلف زندگی، چه از نظر دورنی و چه بیرونی بهتر کند. رشد شخصیتی یک علم راکد نیست. این فرآیند می‌تواند با گذر زمان بهتر شود. کوچک‌ترین کارهایی که شما در زندگی انجام می‌دهید یا تلاش می‌کنید که انجام دهید، روی زندگی شما تأثیر بسزایی دارند. همه چیز به این بستگی دارد که شما بخواهید دیگران به چه شکلی به شما نگاه کنند. برای درک بهتر، گام‌های ساده‌ای که می‌توانید در یک دوره زمانی کوتاه طی کنید تا به رشد فردی و شخصیتی برسید را به شما نشان خواهیم داد. 

 

مدیریت بهتر بیزینس

 

روز اول: خودتان را بشناسید

همه ما در برخی لحظات زندگی به این فکر می‌کنیم که حقیقتاً چه کسی هستیم. اگر شما بتوانید پاسخ این سؤال را پیدا کنید، در حقیقت نیمی از موانع رو‌به‌رو را پشت سر گذاشته‌اید. شما باید خودتان را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که به چه چیزی علاقه و اشتیاق دارید. زمانی که شما شروع به انجام کاری که دوست دارید نمایید، احساس مثبت‌تری پیدا خواهید کرد. مردم به شما توجه می‌کنند و شما را به خاطر کارتان یا خیلی چیزهای دیگری که آغاز کرده‌اید، تحسین می‌کنند.

به جای اینکه مطابق با خواست دیگران زندگی کرده یا تصمیم بگیرید، باید به توانایی‌های خود احترام بگذارید. مهم این است که این قابلیت‌ها چقدر عجیب هستند. زمانی که کاری که در آن مهارت دارید را آغاز کنید، می‌توانید بهترین کار ممکن را ارائه دهید. بررسی کنید که چه چیزی شما را چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه‌ای شاد می‌کند. شما باید کاری که به آن علاقه دارید را شروع کنید تا بتوانید تغییر را احساس کنید.

روز دوم: دیگران را زیر نظر بگیرید

برای درک دیگران هیچ راهی بهتر از زیر نظر گرفتن آنها وجود ندارد. هر کسی خوبی‌ها و بدی‌هایی درون خود دارد. زمانی که شما فردی را جذب می‌کنید، بررسی کنید که چه ویژگی‌هایی در او باعث شده است که شما به او نزدیک شوید. آن فرد چه ویژگی‌های مثبتی درون خود دارد و شما چه چیزهایی از او را ستایش می‌کنید. این موارد به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های مثبت درون آن فرد را پیدا کرده و روابط بهتری را شکل دهید

 

مراحل رشد شخصیت

 

روز سوم: برای جستجو آماده باشید

برای اینکه در کار خود بهترین باشید، باید همیشه از خودتان بپرسید که امروز در چه جایی قرار گرفته‌اید. اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید یک جواب توجیه کننده پیدا کنید، باید بدانید که آنالیز شخصیتی شما اشتباه بوده یا چیزی که مانع شما می‌شود، همان چیزی است که به دنبال آن بوده‌اید. همه ما چه در خانه و چه در محل کار یک منطقه امن داریم که درون آن قرار می‌گیریم.

سعی کنید این منطقه امن را شکسته و از آن بیرون بیایید. اینکه کاری که حقیقتاً دوست دارید را انجام دهید، می‌تواند خیلی سرگرم کننده و مهیج باشد. خیلی از افراد کارهای هیجان انگیز انجام داده و در این مسیر ثابت قدم هستند. شما هم سعی کنید به همین روش رفتار کنید. 

روز چهارم: خودتان را دوست داشته باشید

آیا چیز خوبی وجود دارد که شما به خاطر آن به خودتان تبریک بگویید؟ اگر تاکنون چنین کاری را انجام نداده‌اید، همین الان این کار را انجام دهید. هیچ احساس بهتری نسبت به اینکه خودتان را در حین انجام یک کار به شکل خوبی ببینید، وجود ندارد.

تعریف کردن همیشه تأثیر مثبتی می‌گذارد و زمانی که شما از خودتان تعریف کنید، می‌دانید که کارتان را واقعاً خوب انجام داده‌اید. اگر به مسیری که طی کرده‌اید نگاهی بیندازید، می‌توانید احساس خوبی داشته و خوشحال شوید. اگر شما فردی قابل تحسین و جالب هستید، پس تعریف کردن از خود را فراموش نکنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به خودشناسی و رشد شخصیتی دست پیدا کنیم؟ | عزت خواه دات کام

رشد شخصیت در انسان

 

روز پنجم: اشتباهات خود را بپذیرید

همه ما انسان هستیم و انسان نیز اشتباه می‌کند. این حقیقت را بپذیرید که هیچ کس کامل نیست و شما هم از این قائده مستثنی نیستید. اینکه یک فرد بتواند اشتباهات خود را بپذیرد، یک گام بسیار مهم در مسیر بهبود بخشیدن شخصیت خود برداشته است. اینکه سعی کنید همیشه بهترین باشید نه تنها روی خود شما تأثیر می‌گذارد، روی دیگران هم تأثیر دارد.

روز ششم: زندگی خود را دوست داشته باشید

تمام دقایق زندگی و هر کاری که انجام می‌دهید، روی زندگی شما تأثیر می‌گذارند. اگر شما وقت خود را روی انجام کاری که هم برای خودتان و هم برای دیگران مفید است، بگذارید، می‌توانید داستان موفقیت خود را برای دیگران بگویید. در نتیجه، اعتماد به نفس شما نیز به تدریج بیشتر می‌شود. دست از نگران بودن درباره شکست‌های خود بردارید.

تنها با شکست خوردن است که شما حقیقتاً می‌فهمید که چگونه می‌توانید بهتر شوید. تمرکز خود را با برنامه‌های تلویزیونی یا بازی‌هایی که برای شما خوب نیستند، برهم نزنید. به جای این کار سعی کنید از انرژی خود به شکل درستی استفاده کنید. زمانی که شما حرکت رو به جلو را آغاز می‌کنید و به شکل آگاهانه‌ای زندگی خود را پیش می‌برید، می‌توانید ماجراجویی در زندگی خود را شروع نمایید.  

 

مراحل رشد شخصیت در انسان

 

روز هفتم: افراد مثبت نگر را انتخاب کنید

ما تنها تحت تأثیر افکار و اعمال خود نیستیم. همه ما تحت تأثیر افراد پیرامون خود در زندگی نیز قرار می‌گیریم. همیشه سعی کنید با کسانی ارتباط داشته باشید که به شکل مثبتی به زندگی نگاه می‌کنند و برای پیشرفت نمودن در زندگی به شما کمک می‌کنند. هرگز با کسانی که همیشه در زندگی دچار شک و تردید بوده و دید منفی به زندگی دارند، هم‌نشین نشوید. تنها کاری که آن‌ها می‌کنند این است که شک و تردید را به دل شما می‌اندازند و در حقیقت شما را به هیچ کجا نمی‌رسانند.

روز هشتم: افق خود را گسترش دهید

اگر می‌خواهید دیگران شما را یک فرد جالب ببینند، شما باید خودتان این ویژگی را داشته باشید. بهترین روش، کسب دانش است. شما با داشتن دانش، قدرتمند می‌شوید و این خیلی جالب است. عاداتی را در خودتان ایجاد کنید که از طریق آن‌ها می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. بیشتر از قبل کتاب و مقاله خوانده و با افراد بیشتری تعامل داشته باشید. با این کار می‌توانید اطلاعات بیشتری را به دست آورده و دانش خود را بهبود ببخشید. این کار در نهایت، شما را به یک شخصیت جالب تبدیل می‌کند.

روز نهم: خودتان باشید

هرگز به کسی که نیستید تظاهر نکنید. مردم از اینکه کسی آنها را فریب دهد، متنفر هستند. شما باید بدانید که آنها به راحتی می‌توانند متوجه شوند که شما واقعی هستید یا ماسک به صورت زده‌اید. مردم، خود واقعی شما را دوست دارند نه شمای بازیگر را. میان این دو، تفاوت بسیاری وجود دارد. مهم نیست که در چه زمانی و چه کسی هستید، آن‌ها شما را می‌پذیرند. بنابراین، رشد شخصیتی داشته باشید. به طوری که به سرزنش کسی نیازی نباشد. 

روز دهم: یک چیز جدید یاد بگیرید

خود را رها نکنید. ذهن شما مثل یک اسفنج بزرگ می‌ماند که هر چقدر بیشتر آن را تغذیه کنید، بیشتر و بیشتر جذب می‌کند. چیزهای جدید را در زندگی دنبال کنید و هرگز خودتان را نادیده نگرفته و تصور نکنید که نمی‌توانید پیشرفت کنید. یک چیز جدید را یاد بگیرید، یک سرگرمی جدید پیدا کنید، یک کتاب ناآشنا را بخوانید یا هر کاری که به پیشرفت شما کمک می‌کند. بدین ترتیب خواهید دید که استعدادهای غیرمنتظره و ویژگی‌های جالب درون خود را پیدا خواهید کرد. این کار شما را جوان می‌کند و یک راه جدید به روی شما باز می‌کند.

 

فروش در آمازون

 

روز یازدهم: مثبت باشید

همیشه به این فکر کنید که چه شخصیتی داشته باشید. می‌خواهید کسی باشید که شوخ طبع است و یک نگرش مثبت دارد یا کسی که دائماً بهانه می‌گیرد؟ به این ترتیب، اگر فردی هستید که همیشه شکایت می‌کند، شما هرگز نمی‌توانید افراد را به خود جذب کنید.

همه ما در زندگی مشکلاتی را داریم و باید با آنها رو به رو شویم. از این رو با فکر کردن زیاد به آنها به هیچ جایی نمی‌رسیم. به جای این کار، سعی کنید مثبت و شاد بوده و باعث شادی و خنده دوستان خود شوید. به این ترتیب در تمامی گروه‌ها با آغوش باز از شما استقبال می‌شود.

روز دوازدهم: یک مدل زندگی برای خود داشته باشید

همه ما تحت تأثیر یک فرد یا تعدادی از افراد هستیم. دلیل اینکه تحت تأثیر آنها هستیم نیز این می‌باشد که شخصیت آنها را دوست داریم. این افراد را تحت نظر گرفته و با آنها مشورت کرده و بپرسید که چگونه در یک بحران، راه‌های مناسب برای بهبود شخصیت وجود دارد.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/personality-development-stages
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط