مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهارت هایی برای پیشرفت شغلی

توضیحات کوتاه :
دنیای امروزی دنیایی است که خلاقیت و برخورداری از مهارت‌های مختلف حرف اول را می زند. به منظور برآورده ساختن اهداف سازمانی جدید باید گزینه‌های جدیدی برای ارائه داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
مهارت هایی برای پیشرفت شغلی

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه می‌توان ارتقاء شغلی داشت؟ مهارت هایی لازم برای پیشرفت شغلی چه هستند؟ در این مقاله به مهارت هایی می پردازیم که با بکار بردن آنها می توانید در شغل خود پیشرفت نمایید و موفقیت های کاری زیادی را کسب کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می‌توان ارتقاء شغلی داشت؟

شاید در شغل یا حرفه خاصی مشغول به کار بوده‌اید و اکنون احساس می‌کنید آمادگی مدیریت یک تیم را دارید یا باید به خاطر کوهی از تجارب یا مهارت‌های فنی ارتقاء شغلی بگیرید. اما باید بدانید که محیط‌های کاری و گرایش‌های حرفه‌ای دائماً در حال رشد و پیشرفت هستند.

دنیای امروزی دنیایی است که خلاقیت و برخورداری از مهارت‌های مختلف حرف اول را می زند. به منظور برآورده ساختن اهداف سازمانی جدید باید گزینه‌های جدیدی برای ارائه داشته باشید.

در حالی که این گزینه‌ها می‌تواند فراتر از مجموعه‌ای از مهارت‌ها باشد، سایر ملزومات انتخاب یک شخص برای جایگاه شغلی، مواردی همانند صفات و ویژگی‌های شخصیتی یا فعالیت‌های فوق برنامه را شامل می‌شود.

در این عصر دیجیتال، برای به دست آوردن موفقیت‌های شغلی نیازمند مهارت‌هایی هستید که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

 

چگونه در کسب و کار پیشرفت کنیم؟

 

1. در محیط کاری مسئولیت پذیر باشید

اگر شما خودتان داوطلبانه و با اشتیاق برای انجام پروژه یا وظیفه‌ای اقدام کنید، تفاوت بسیاری با زمانی دارد که انجام یک پروژه به شما واگذار شود. با مقایسه این دو حالت به خوبی متوجه حس مسئولیت‌پذیری خواهیم شد.

اگر با انتخاب خودتان به سراغ انجام کاری نروید حس مسئولیت شما چند برابر کمتر خواهد بود. در فضای کاری مدرن نه تنها باید از کاری که به شما سپرده می‌شود آگاهی کامل داشته باشید بلکه با قبول یک وظیفه باید برای موفقیت چنین کاری پاسخگو نیز باشید.

اگر از پذیرفتن وظایف مختلف و مسئولیت‌پذیری در محیط کار امتناع کنید، نمی‌توانید به راحتی ارتقاء شغلی را به دست بیاورید.

 

پیشرفت در کسب و کار

 

2. با شرایط حاکم بر فضای کار سازگار شوید

هیچ‌چیزی در حالت ثبات نمی‌ماند. در فضای کاری مدرن مواجهه با تغییر اجتناب ناپذیر است و نباید از پذیرفتن تغییرات شانه خالی کنید بلکه باید با آغوش باز به استقبال آنها بروید. ماندن در روشهای قدیمی یا قوانین منسوخ شده کمکی به پیشرفت حرفه شما نخواهدکرد.

زمانی را به باز کردن دریچه ذهن رو به افکار و رویکردهای جدید اختصاص دهید. رویکردهای نو و جدیدی که به شما در حل سریعتر و بهتر مشکلات سازمان کمک می‌کنند. مسئولیت‌پذیری به معنای واکنش شما نسبت به چیزی است که شرایط کنونی ایجاب می‌کند.

شاید گاهی اوقات مجبور شوید قوانین و عقاید شخصی‌تان را فدای شرایط موجود کنید و همین امر موجب خواهد شما گزینه آتی برای ارتقاء شغلی باشید.

 

پیشرفت در بیزینس

 

3. با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید و شبکه سازی ارتباطی داشته باشید

در دنیای کنونی مکالمات ساده و بدون هدف چندان مفید به نظر نمی‌رسند. مکالمه‌هایی که با دیگران دارید می‌تواند محور موفقیت کاری شما را شکل دهد. در واقع نمی‌دانید در ادامه زندگی با چه افرادی رابطه خواهید داشت و این افراد چه تأثیراتی بر زندگی شما می‌گذارند.

بنابراین بهتر است هر لحظه را غنیمت بدانید و شانس خود را برای موفق شدن با ایجاد رابطه با افراد مختلف بیازمایید.

4. تمرکزتان را صرف موفقیت شغلی کنید

می‌خواهید بهره‌وری و کارآیی شما در فضای کاری‌تان چه میزان باشد؟ اگر در فرصت کاری باید موارد غیرمرتبطی را انجام دهید که زمان شما را می‌گیرند، در این صورت نمی‌توانید بر فعالیت‌های شغلی تمرکز داشته باشید.

همه ما این سناریو را پذیرفته‌ایم که انجام دادن کارهای ساده از قبیل چک کردن ایمیل و بررسی صفحات اجتماعی آسان‌تر است.

اما زمانی که بخواهید پیش به سوی موفقیت حرکت کنید باید تمرکز بیشتری را صرف امور مهم‌تر نمایید تا بابت انجام کارها و وظایفی که بر عهده شما گذاشته شده است احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

 

موفقیت شغلی

 

5. مهارت گوش دادن فعالانه را جدی بگیرید

اگر به درستی به صحبت‌هایی که با شما می‌شود گوش ندهید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در صورتی که به خوبی متوجه صحبت‌های دیگران نشوید، منظورشان را نفهمید و ندانید در پی این تصمیم‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کنند، نمی‌توانید اقدامات لازم و مرتبط با آنها را انجام دهید.

بله، باید دقیق باشید و منظور اصلی رفتار یا مکالمات را بفهمید. در این صورت می‌توانید قضاوت بهتری داشته باشید، به درستی تصمیم‌گیری کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

6. در محیط کار خلاقیت داشته باشید

خلاقیت در فضای کار به این معنا است که سئوال درستی بپرسید و به دنبال بهترین و هوشمندانه‌ترین راه‌ها برای رسیدن به نتیجه باشید. خلاقیت می‌تواند در نوع رویکرد، مستحکم نمودن جایگاهی که دارید و ملاقات با افراد درست در زمان درست باشد.

لازم نیست در محیط کار به سختی کار کنید و سخت‌کوش‌ترین کارمند محسوب شوید بلکه باید به واسطه انتخاب راه‌حل‌های خلاقانه برای مشکلات و مسائلی که در فضای کار شما وجود دارد مؤثرترین و کارآمدترین کارمند به حساب بیایید.

 

مقاله پیشنهادی: 17 مهارت برای موفقیت شغلی

ارتقاء شغلی

 

7. اعتماد به نفس در محیط کار را جدی بگیرید

لازم است میان خودخواهی برای پیشرفت و تقویت توانایی برای حمایت کردن از ایده‌هایی که دارید تمایز قائل شوید. گاهی اوقات افزایش اعتماد به نفس به شما کمک می‌کند به موقع وظایفتان را انجام دهید و بتوانید به اهدافی که مشخص کرده‌اید برسید.

8. مهارت مدیریت را یاد بگیرید

مهارت مدیریت می‌تواند منبع اثرپذیری برای همکاران شما به شمار برود و الگویی برای رسیدن به هدف در اختیار آنها قرار دهد. هر فردی که این مهارت را داشته باشد بیشتر مورد توجه سازمان یا شرکت قرار می‌گیرد و احتمال اینکه فرصت ارتقاء شغلی شامل حالش شود افزایش می‌یابد.

9. مهارت ارتباط با دیگران گامی به سوی موفقیت در محیط کار

مهارت‌های ارتباطی چه به شکل نوشتاری یا گفتاری لازمه حیاتی موفقیت‌های شغلی هستند. یکی از دلایل اصلی این است که روابط بهتری را با همکاران یا روسای مافوق شکل دهید.

در صورت برخورداری از مهارت برقراری ارتباط مؤثر با دیگران می‌توانید انتظارات خود را به خوبی برای دیگران تفهیم کنید و به طور متقابل منظور مخاطب را نیز درک نمایید.

یک کارمند زمانی می‌تواند کارآیی و بازدهی بیشتری داشته باشد که بداند چطور باید با همکاران درون سازمانی ارتباط برقرار کند.

 

پیشرفت شغلی

 

10. مهارت همکاری و مشارکت با دیگران در محیط کار را فراموش نکنید

مطمئناً شرکت‌هایی می‌توانند موفق‌تر از رقبا عمل کنند که متکی به فعالیت تک‌تک اعضاء شرکت باشند. موفقیت زمانی حاصل می‌شود که افراد مختلف هم راستا با یکدیگر در جهت رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنند.

افراد هر تیم باید محیط دوستانه‌ای را ایجاد کنند و از کمک کردن و مشارکت دریغ نداشته باشند. به علاوه، یک سازمان زمانی می‌تواند عملکرد بهتری نشان دهد که تمام کارمندان بتوانند مهارت‌ها، استعداد و نقاط قوت متفاوتی که در آنها وجود دارد را در جهت یک هدف واحد ادغام نمایند.

فضای کاری مدرن نیازمند کارمندانی است که توانایی همکاری با هم را داشته باشند. اگر تصور می‌کنید از مهارت کارگروهی برخوردار هستید و می‌توانید به خوبی نقش یک بازیکن تیمی را اجرا کنید در این صورت می‌توانید به پیشرفت و ارتقاء شغلی خود چشم امید داشته باشید.

11. آیا می‌توانید دیگران را درباره ایده‌تان متقاعد کنید؟

گاهی اوقات در شرایط کاری نیاز می‌شود دیگران را درباره ایده، خدمات یا محصولاتی که دارید متقاعد کنید. ممکن است شما فروشنده هر کدام از این موارد باشید.

مهارت متقاعد ساختن دیگران لازمه موفقیت شغلی شما محسوب می‌شود چراکه باید توانایی مدیریت یک بحث قدرتمند و قانع ساختن دیگران برای خرید محصول یا خدمات‌تان را داشته باشید.

12. مهارت مذاکره به شما در موفقیت شغلی کمک می‌کند

هیچ‌گاه نباید قدرت مذاکره را از یاد ببرید. در همه موارد از مذاکره برای دریافت حقوق تا مجاب کردن همکاران برای یک تغییر نگرش و اتخاذ روش‌های فکری جدید، قدرت مذاکره به کمک شما خواهد آمد.

در دنیای کنونی توانایی و مهارت مذاکره برای بحث‌های درون سازمانی و برون سازمانی بسیار لازم و با اهمیت هستند. فروشندگان محصولات، خدمات و حتی ایده‌ها نیازمند توانایی مذاکره برای حفظ جایگاه خود در بازار رقابت هستند.

باید به خاطر داشت که مشتری نیز در صورت برخوداری از این مهارت فواید فراوانی را به دست خواهد آورد. اگر گمان می‌کنید توانایی مذاکره با دیگران را دارید می‌توانید خودتان را گزینه بعدی برای دریافت ارتقاء شغلی بدانید.

 

مهارت هایی برای پیشرفت شغلی

 

13. آیا مهارت همدردی با دیگران به شما کمک می‌کند؟

ایجاد رابطه با دیگران و تلاش برای حفظ آن نکته مهمی برای موفقیت شغلی در بلند مدت است. اگر این توانایی را داشته باشید که خودتان را به جای دیگری قرار دهید در این صورت می‌توانید سریع‌تر با دیگران رابطه برقرار کنید.

اما باید این نکته مهم را به یاد داشته باشید که کجا و چطور باید با دیگران همدردی کنید. ضمن همدردی با دیگران می‌توانید نوع نگاه درستی به مخاطب داشته و از آنها برای موفق شدن در کارشان حمایت کنید.

لازم نیست در یک فضای کاری رباتیک فعالیت داشته باشید که مانع رشد و پیشرفتتان شود بلکه با احساس همدلی نسبت به همکاران، می‌توانید انگیزه‌ای برای اوج موفقیت‌های آنها ایجاد کنید.

بنابراین یاد بگیرید چگونه از دیگران حمایت کنید و نسبت به آنها حس همدلی داشته باشید. از این طریق، محیط کاری که در آن فعال هستید از حالت تصنعی خارج می‌شود و شکل انسانی بیشتری به خود می‌گیرد و در نهایت نیز می‌توانید نتایج احساسی مثبت را دریافت کنید.

14. تقویت مهارت طوفان فکری برای پیشرفت در محیط کار

در محیط کار همیشه با مشکلات و مسائلی مواجه می‌شوید. اگر مهارت حل مسئله را به خوبی یاد گرفته باشید می‌توانید پیشگام حل مشکلات باشید.

پیشگام بودن برای حل مسائلی که در سازمان اتفاق می افتند به معنای این است که شما تمایل دارید برای کاهش استرس وارد شده به کارفرما یا همکاران، نهایت تلاش و خلاقیت خود را به کار بگیرید. این مهارت، مطمئناً شما را به موفقیت شغلی نزدیک‌تر خواهد کرد.

15. چقدر در محیط کار صبور هستید؟

در شرایط حساس و بحرانی، توانایی صبر در برابر مشکلات و اتفاقات یک مهارت حیاتی به نظر می‌رسد. گرچه دنیای مدرن، شرایط استرس‌زای بیشتری را ایجاب می‌کند اما صبر و تحمل شما در برابر این شرایط و صبوری با همکاران یا کارفرما تعیین کننده پیشرفت شغلی‌تان خواهد بود.

گرچه صبر مهارتی است که به سختی به دست می‌آید و در عصر امروزی نایاب شده است اما به هر حال زیر ذره بین مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار دارد. صبر را می‌توان ارزشمندترین اندوخته برای پیشبرد اهداف شرکت دانست.

 

چگونه با فروش در وبسایت آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

تقویت مدیریت سازنده در محیط کار

صرفاً برخورداری از مهارت‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد به موفقیت فرد کمک نمی‌کند بلکه باید آنها را به حداکثر برسانید و استفاده شایسته‌ای از آنها داشته باشید. باید بدانید که این مهارت‌ها موجب تقویت صفات انسانی و در نتیجه آمادگی بیشتر برای مواجهه با چالش‌ها می‌شود.

چنین مهارت‌هایی به شما در تحکیم روابط با دیگران، ایجاد دیپلماسی و احترام متقابل کمک می‌کند و البته می‌توانید در مرکز موفقیت فردی و بهره‌وری قراربگیرید. این تکنیک‌ها به آرام ساختن شرایط متشنج و کاهش رفتارهای نادرست در فضای کاری کمک می‌کند.

فضای کاری مدرن نیازمند مدیریت و رهبری سازنده و مؤثر به واسطه ایجاد مثبت‌گرایی و اعتماد به نفس است تا موجب رشد و یک فضای کاری بهتر شود.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/skills-job-development
برچسب ها
موفقیت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط