افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهای موفقیت زمان است یا هزینه

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت یا باید بهایی پرداخت کنیم. در این راه یا باید زمان خود را خرج نماییم و یا با استفاده از پرداخت هزینه از تجربات دیگران استفاده کنیم. به نظر شما کدام راه بهتر است؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 13

  • 9.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
بهای موفقیت زمان است یا هزینه

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

 تاکنون فکر کرده‌اید بهای موفقیت چیست؟ آیا شما جزء آن دسته از افراد هستید که می‌خواهند برای بدست آوردن اهداف خود هیچ بهایی پرداخت نکنند؟ این امکان‌پذیر نیست! همیشه بهایی برای دریافت موفقیت وجود دارد. برای رسیدن به موفقیت یا باید زمان خود را بگذارید یا هزینه‌ای پرداخت کنید. در مقاله زیر به این موضوع پرداخته شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

انتخاب کنید بها یا بهانه!

آیا تا به حال همه کارهایی که انجام داده‌اید به این منظور بوده است که زندگی خود را به یک سطح عالی‌تر و بهتر پیش ببرید؟ خودتان قهرمان زندگی خود شوید. اکنون به بررسی یک نکته مهم می‌رسیم که اگر این مورد را در ذهن خود به طور صحیح تنظیم و حل نکنید، هیچ‌کدام از نکاتی که تا به حال عنوان شده است برای شما قابل اجرا نخواهد شد. این قسمت از مقالات خیلی مهم و کاربردی می‌باشد. از شما می‌خواهم خیلی با دقت این بخش را بخوانید و با دقت به همه مواردی که گفته می‌شود، توجه کرده و قدم‌به‌قدم آن را اجرا کنید. مبحث کنونی کلیدی‌ترین راز موفقیت است. این موضوع واقعاً یک راز است؛ زیرا اگر آن را ندانسته و اجرا نکنید، سایر مواردی که در زمینه موفقیت می‌بینید، می‌خوانید، می‌شنوید یا یاد می‌گیرید؛ قابل اجرا شدن نیست زیرا ذهن شما یک گارد اساسی نسبت به این موارد دارد. داستان از جایی شروع می‌شود که شما هدف یا رویایی در ذهن خود دارید و می‌خواهید به آن برسید. این هدف یا رویا هر چیزی می‌تواند باشد. بدین منظور باید دو نکته را در نظر بگیرید. اما قبل از اینکه این دو مورد را بیان کنم؛ شما باید واقعاً آدم منطقی باشید و با منطق خود بررسی کنید و بعد از آن اگر به صحت گفته من رسیدید، آن باور را در ذهن خود عوض کنید! اگر واقعاً می‌خواهید یک سطح به سمت جلو بروید، یک ماه دیگر جایی باشید که الآن نیستید و در سطح بالاتری باشید، با توجه به نکاتی که بررسی می‌شود می‌توانید پیشرفت رو به جلوداشته باشید. این نکات زندگی شما را 10 برابر به سمت رشد و پیشرفت هدایت می‌کند. نکته این است که شما یک هدف در ذهن خود دارید و می‌خواهید به آن برسید، دو مورد را باید در نظر بگیرید:

 

مقاله پیشنهادی: رمز و راز موفقیت

بهای موفقیت

 

زمان یا هزینه؟

اول: زمان

در ابتدا زمان بگذارید که آن کار را بررسی و تجربه کنید. آزمون و خطا روی آن انجام دهید و بعد آن را بهبود دهید و شرایط آن را بهتر کرده و به مقصد نهایی خود برسید.

 

اکنون شروع به کسب درآمد نمایید

 

دوم: هزینه

مورد بعدی باید پول هزینه کنید. بدین منظور که با استفاده از آن بتوانید از تجربه افرادی که کار انجام داده و تجربه کردند از آنها استفاده کنید و بخرید. بنابراین نکته اول، زمان و نکته بعد از آن پول است که این دو بسیار مهم هستند. خیلی از افراد دچار سوء تفاهم می‌شوند. آیا در مورد بازاریابی اطلاعاتی دارید یا خیر؟ ولی همیشه در خصوص تبلیغات به خصوص در زمینه بازاریابی آنلاین هر چیزی که در اینترنت موجود است. بسته به دو عامل کلیدی است:

  1. می خواهید زمان بگذارید.
  2. می خواهید پول هزینه کنید.

اگر می‌خواهید زمان بگذارید باید با تولید محتوا شروع کنید. به نوعی همان تولید، بازاریابی و فروش محتوا می‌باشد. اگر این مورد را انتخاب نمی‌کنید؛ گزینه دوم مطرح می‌شود که باید هزینه کنید. به طور مثال 10، 100 میلیون، یا حتی رقم‌های بالاتر هزینه تبلیغات می‌دهید، اگر این دو اصل را بپذیرید، می‌توانید هم از تجربه خود و هم از تجربه دیگران استفاده کنید و به سمت جلوتر پیش روید. اما اشتباه بزرگ چه زمانی اتفاق می‌افتد. بسیاری از افراد هستند که اطلاعات زیادی در زمینه مختلف دارند. درست است شما می‌خواهید به آنها متصل شوید و اطلاعات آنها را بگیرید، متأسفانه شما دوست دارید که همان شخص تمام اطلاعاتی که در زمینه کاری مشخص به دست آورده است را به رایگان به شما تقدیم کند و اما یک سوال اساسی: آیا به نظر شما این کار منطقی و امکانپذیر است یا خیر؟ مسلماً پاسخ خیر است. اما شما باید باور کنید اطلاعات، دانش، تجربه ارزشمند هستند.

چرا گوگل بزرگترین شرکت در دنیا است؟

اکنون به این فکر کنید زمانی که شما دانشی را می‌خواهید به دست بیاورید، یا زمانی که تجربه‌ای را می خواهید از کسی کسب کنید، باید بهای آن را پرداخت کنید. باید این را در مغز خود جا بیندازیم که پنیر رایگان فقط در تله‌موش موجود است. آیا شما به دنبال پنیر رایگان هستید؟ یا به دنبال تله‌موش می گردید؟ این امر باید در ذهن شما جا بیافتد، چرا دانشگاه‌های بزرگ در هر کشوری شهریه دارد؟ چرا رایگان به همه کمک نمی‌کنند؟ اکنون کمی منطقی‌تر در این باره فکر کنید. در بسیاری از جلسات حضوری و ورکشاپ‌های بنده، افرادی هستند که درخواست می‌کنند دوره‌های من را رایگان تحویل گرفته و یا به صورت رایگان وارد جمع دانشجویان من می‌شوند یا حتی دوستانی بیان می‌کنند که فلان کار را برای ما انجام می‌دهید، پول قرض دهید، فلان قدر پول  نیاز دارم تا کارخانه‌ای راه‌اندازی کنم و در خواست‌های خیلی زیادی از بنده می‌کنند. اما آنها نکته اساسی را نمی‌دانند یا اینکه ارزش اطلاعات و دانش را نمی‌دانند و یا اینکه به دنبال پنیر رایگان هستند. این دسته از افراد هرگز موفق نمی‌شوند. در اینجا داستان یکی از این افراد که با من در این مورد صحبت داشت را بیان می‌کنم؛ فردی از من 500 میلیون تومان پول درخواست کرد، البته روی صحبتم این نیست که درخواست غیرعقلانی یا غیرمنطقی کرده یا شاید این را با محاسبه‌ای که در ذهن خود انجام داده بود، درخواست درستی کرده است. در مجموع آن فرد از من این مبلغ پول را خواسته است. من هیچ حرفی برای او نداشتم. ولی یک سناریو را برای شما توضیح می‌دهم.

 

مقاله پیشنهادی: گوگل چگونه ساخته شد؟

بهای موفقیت زمان است یا هزینه

 

یک کارآفرین موفق چگونه عمل می‌کند؟

فرض کنید مدیر یک کارخانه هستید به شما یک میلیارد پول می‌دهند و می‌گویند که کارخانه را به یک سطح بالاتر هدایت کنید. اگر آن پول متعلق به خود شما نباشد، هر روش و برنامه‌ای که جلوی دستتان است را امتحان می‌کنید، درست است؟ همه آن راهها را  پیش می‌روید. شاید همه پول‌ها را هم از دست بدهید یا ممکن است سود کنید. اما به احتمال 99% حتماً از دست می‌دهید. ولی زمانی که خودتان یک کارآفرین هستید و یک میلیارد پول خود را در این شرکت قرار داده‌اید، هیچ‌وقت همه راههای بازاریابی را نمی‌روید، خیلی خوب تحقیق و بررسی می‌کنید، از متخصص مشاوره می‌گیرید و بعد آن روش بازار یابی را امتحان می‌کنید. نکته اصلی این است که یک کارآفرین با یک کارمند تفاوت دارد. یک کارمند دلسوز شرکت نیست. چه شرکت سهامش بالا یا پایین برود یا نه اینکه شکست بخورد، اصلاً ارزشی برای شرکت قائل نیست، زیرا سر ماه حقوق خود را می‌گیرد حال چه کار کرده باشد و چه کار نکرده باشد. در هر حال در پایان ماه حقوق خود را دریافت می‌کند. ولی چرا یک کارآفرین موفق سهم زیادی از پول را به خود اختصاص می‌دهد؟ به این علت است که دلش برای کسب و کار خودش می‌سوزد، اگر 10 ساعت در دفتر کار شرکت است واقعاً سعی می‌کند که آن شرکت را به یک سطح عالی‌تری برساند. فرق یک کارآفرین با یک کارمند همین است. تفاوت در سطح تأثیرگذاری و کاری است که درست انجام می‌دهند.

ویژگیهای یک کارآفرین موفق را تقویت کنید

دوست خوبم شما هم می‌توانید موفقیت در زندگی و حرفه خودتان را تجربه کنید. اما در صورتی که احساس می‌کنید این راه اندکی سخت به نظر می‌آید می‌توانید از موفقیت‌های دیگران الگوبرداری کنید. به عنوان مثال، در صورت تمایل برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق از افرادی که در دایره اجتماعی شما قرار دارند می‌توانید کمک بگیرید. رفتار و عملکرد آنها را زیر نظر بگیرید و ببینید چه مواردی موجب شده است در زمینه کاری خود موفق شوند. در صورتی که شما نیز از این ویژگی‌ها کمک بگیرید می‌توانید طعم شیرین موفقیت را احساس کنید. به طور مثال شما هم باید برنامه‌ریزی داشته باشید، شکست را نردبانی برای موفقیت بدانید، بلند پرواز و به دنبال پیشرفت باشید و البته صدها مورد دیگر که موجب هموارتر شدن راه شما خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی: رمز موفقیت یک کارآفرین

بهای موفقیت زمان است یا هزینه

 

آیا کسب تجربه‌های دیگران مفید است؟

حال کسی که از من درخواست 500 میلیون تومان وجه نقد می کند، اگر من این مبلغ را به او پرداخت می‌کردم و همان فرد هر ایده‌ای که در ذهن خود داشت را اجرا کند، آیا ارزشی برای این مبلغ قائل می‌شود یا خیر؟ پاسخ خیر است، زیرا این پول را هر گز خود او به دست نیاورده و پول را شخص دیگری به او داده است. می‌توان گفت حدوداً 90% افرادی که در دنیا لاتاری برنده شده و مبلغی را در یک قرعه‌کشی برنده می‌شوند و این مبلغ بالای یک میلیون دلار بوده است در کمتر از دوسال آن را از دست می دهند. علت آن است که ارزش پول را نمی‌دانند. هر کس برای پول ارزش قائل می‌شود و همین اتفاق می‌تواند در مورد دانش اتفاق بیافتد. من در زمینه بازاریابی کارهای بزرگی کرده‌ام و همه آنها در نتیجه تجربه‌های بنده در زمینه بازاریابی است که این ارزشمند است و این 10 برابر آن سرمایه‌ای که من در بازاریابی گذاشته‌ام، ارزش دارد. زیرا می‌دانم که در چه وبسایت‌هایی باید تبلیغ کنم و چه عنوانی برای آن تبلیغ انتخاب کنم، چه ویدئوی تبلیغاتی بسازم و چه جدول زمانی برای آن قرار دهم، چه تیزری آماده کنم و همه اینها بر اساس تجربه به دست می‌آید. این حالتی است که شما به یک شرکتی پول می‌دهید و آن شرکت برای شما همه این موارد را انجام می‌دهد و یک خروجی ویدئویی برای شما می‌سازد. پس هیچ‌چیزی غیر از این وجود ندارد. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید دو راه‌حل دارید یکی اینکه زمان بگذارید و آزمون خطا کنید و دوم اینکه به کسی که متخصص آن کار است و قبل از شما آن کار را انجام داده، پول بپردازید و تجربه، دانش و نتایجی که او کسب کرده است را بخرید. توجه داشته باشید که هیچ میانبری وجود ندارد یا باید خودتان تجربه کنید یا از تجربیات دیگران استفاده کنید.

 واقعا ارزش اطلاعات چقدر است؟

اکنون با استفاده از یک مثال می‌توانید تحقیق و ارزیابی داشته باشید و در آخر با منطق خودتان تصمیم بگیرید. به طور مثال من در دوره پاراسل زندگی چند فصل را به بازاریابی اختصاص داده‌ام که چگونه بازاریابی کنید، محصولی که ساخته‌اید یا در اختیار دارید را بتوانید به فروش برسانید و در بازار عرضه کنید. در زمینه بازاریابی هر شخصی که بخواهد اطلاعاتی را به دست بیاورد به عنوان نخستین مرجع به سراغ دانشگاه می‌رود. موضوع بحث در رابطه با دانشگاه‌های ایران نیست؛ زیرا شاید خیلی از آنها نسبت به این اطلاعات بسیار عقب باشند. شاید 10، 20 یا حتی 30 سال از این رشته عقب باشند. بنابراین روی صحبت با بهترین دانشگاه‌های دنیا است. فرض کنید می‌خواهید در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید، شهریه این دانشگاه‌ها چقدر است؟ آیا تاکنون تحقیق کرده‌اید؟ شاید الآن در ایران یا در کشورهای آسیایی زندگی کنید ولی اگر رویای این را داشته باشید که بخواهید در دانشگاهی در آمریکا یا کانادا در رشته‌ای که علاقه دارید، مثلاً بازاریابی تحصیل کنید، آیا می‌دانید هزینه آنها چقدر است؟ شما می‌توانید در وبسایت onlineu.org رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و لیست کل دانشگاه‌ها را چک کرده و قیمت‌های تمام رشته‌ها را پیدا کنید. اگر این کار را برای بازاریابی انجام دهید حداقل مبلغ ماهیانه برای تحصیل در دانشگاه‌ها بین 12 الی 40 هزار دلار است که اگر شما به طور میانگین حساب کنید 20 یا 30 هزار دلار چه اتفاقی می‌افتد؟

 

بهای موفقیت زمان است یا هزینه

 

چگونه می‌توانید در بازارکار موفق باشید؟

سالیانه 120 میلیون شهریه همان دانشگاه‌ها است. بسیاری از آن افراد در این دانشگاه‌ها تحصیل کردند و بعد از تحصیل چه اتفاقی می‌افتد. آنها به دنبال بازار کار می‌روند. الآن زمانی است که آنها باید تجربه کسب کنند. تا کنون برای شما اتفاق افتاده که مدرک دانشگاهی بگیرید، بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدید، به دنبال کار می‌گردید، حالا از شما می‌پرسند آیا سابقه کار دارید؟ و این دقیقاً همان چیزی است که راجع به آن با شما صحبت می‌کنم. باید شما به دنبال سابقه کار باشید و آن را به دست بیاورید و این به چه معنا است؟ معنای صحیح تجربه می‌باشد. شما دانش را دارید و بعد از آن تجربه کار پیدا می‌کنید و بعد به درآمد می‌رسید. این پروسه‌ای است که 80% افراد آن را طی می‌کنند. اطلاعاتی که در دانشگاه‌های کشورها وجود دارد، حتی در کشورهای آمریکا و کانادا که این موارد خوب است اما کاربردی نیست. اگر می‌خواهید بازاریابی را یاد بگیرید این را باید از کسی یاد بگیرید که الان اینکار را انجام می‌دهد و این خیلی مهم است. انسان‌های بسیار بزرگی در تمام دنیا هستند که این کارها را انجام می‌دهند. شاید بخواهید در فیلم‌سازی به سطح بالایی برسید، پیشنهاد این است که فیلم‌های افراد بزرگ را ببینید، زندگی آنها را بخوانید، ردپای آنها را دنبال کنید و در مرحله آخر کتاب‌هایی در این‌باره بخوانید و فیلم‌های آموزشی نیز ببینید. این تفاوت را اگر متوجه نشوید اتفاقی برای شما نخواهد افتاد جز اینکه بعد از 4 سال تحصیل در دانشگاه که 400 یا 500 میلیون تومان هزینه کردید، دانشی را به دست آوردید و بعد می‌پرسید که اکنون باید سراغ چه شغلی بروید؟ شغلی برای شما وجود ندارد. شما چگونه می‌توانید در این بازار کار موفق باشید؟

استفاده از اطلاعات و تجربیات دیگران

بسیاری از دوره‌های آنلاین وجود دارد که شهریه‌های 20 الی 30 هزار دلار دارد و چه کسی این دروس را تدریس می‌کند. کسی که در آن رشته هم متخصص و هم موفق است. اکنون در سال 2018 دقیقاً اتفاقی در حال رخ‌دادن است، که هر چند سال یک بار کل اطلاعات در دنیا چند برابر می‌شود. اعتقاد من این است که اگر کسی در سال 2010 در کاری موفق بود اصلاً به این معنی نیست که اکنون آدم موفقی باشد زیرا هر روز همه‌چیز در حال تغییر می‌باشد. تاکنون دقت کرده‌اید که زمانی فیس‌بوک از لحاظ عملکرد بسیار قوی بود و همه افراد در فیس‌بوک بودند، همه شرکت‌ها در فیس‌بوک سرمایه‌گذاری می‌کردند ولی الآن رویه فرق کرده و همه آنها به اینستاگرام تبدیل شده‌اند، خوب چه اتفاقی می‌افتد؟ مسلماً مشخص نیست و مدام همه‌چیز تغییر می‌کند و رقابت فوق‌العاده بالا است. لازم به ذکر است اطلاعاتی که در دانشگاه ارائه می‌شود خوب و قابل احترام است. اما با آنها کسی نمی‌تواند به راحتی کسب درآمد کند یا اینکه کسب و کاری را راه‌اندازی کند زیرا نیاز دارد که یک تجربه عملی در بازار به دست بیاورد و بهترین راه این است که اطلاعات را از کسی بپرسد که همین‌الآن در آن کار موفق است و شما باید همین افراد را پیدا کنید.  شما باید هر رشته‌ای که واقعاً به آن علاقه‌مند هستید و می‌خواهید در آن حوزه موفق شوید، افراد برتر آن را پیدا کرده و تا زمانی که می‌توانید از اطلاعات، دانش و تجربه آنها استفاده کنید.

 

از تجربیات افراد موفق استفاده نمایید

 

هزینه دانش چقدر است ؟

به نظر شما آیا این سؤال درستی است؟ نظر من مخالف است و این سوال را غلط می‌دانم. زیرا اسم آن هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است. شما زمانی که موضوعی را انتخاب می‌کنید و می‌خواهید در آن بهترین و جزء 10% برتر آن رشته باشید. مسلماً کتاب‌هایی وجود دارد که باید بخوانید. آیا زمانی که پول می‌دهید و کتابی را می‌خرید، سرمایه‌گذاری می‌کنید یا اینکه در حال هزینه کردن هستید؟ متأسفانه سرانه مطالعه در کشور ایران فوق‌العاده پایین است، خیلی از افرادی که با آنها در زمینه کتاب صحبتی پیش می‌آید، فقط به دنبال این هستند که کتابها را به صورت رایگان دانلود کنند. این زمانی خوب است که آنها همان کتاب را بخوانند. اما جای تأمل دارد که چرا بعضی‌ها این باور در ذهنشان نقش نبسته است که برای یادگیری باید بهای آن را پرداخت کنند؟ چرا مدام به راه‌های رایگان فکر می‌کنند و این واقعاً اتفاق بدی است که در ذهن آن‌ها خواهد افتاد. زیرا گارد محکمی برای خود می‌سازند که همه اطلاعات رایگان است و این یک دروغ بزرگ است که شما باید به این درک برسید. زمانی که شما می‌خواهید پیشرفت کنید باید بهای آن را پرداخت کنید. بها بعضی اوقات پول و گاهی زمان می‌باشد. زمانی که 10 عدد کتاب می‌خرید و هزینه‌ای به مبلغ 200 یا 300 دلار می‌پردازید در اصل دارید روی شخصیت خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید. زمانی که در یک دوره آنلاین شرکت می‌کنید 100، 300 یا 400 دلار برای آن هزینه می‌کنید، این سرمایه‌گذاری روی شخصیت خودتان و آینده شما است. هیچ‌وقت اسم آن را هزینه نگذارید، به دنبال راه رایگان نباشید، اگر می‌خواهید در زندگیتان 10 برابر بیشتر پیشرفت کنید.

مشورت و تحقیق، کلید موفقیت در زندگی

این مورد را باید در ذهن خود حل کنید، ابتدا شاید این امر برای شما سخت باشد و شاید 10 یا 20 سال عادت کردید که هیچ پول یا هزینه‌ای برای چیزی پرداخت نکنید و تا جایی که می‌توانید رایگان استفاده کنید به دست بیاورید. این خیلی خوب است که بتوانید پول را ذخیره کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید ولی مبحث مذکور هزینه کردن نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است. باید در ذهن خود این مسئله را حک کنید و مدام به آن فکر کنید. اگر شما می‌خواهید به سطح بالاتری برسید، باید هزینه آن را پرداخت کنید. زمانی که می‌خواهید راهی را طی کنید، گزینه راه اساسی وجود دارد. آیا شما می‌خواهید این تجربه را داشته باشید؟ یا از تجربه دیگران استفاده کنید؟ اگر انتخاب شما گزینه اول است محکم بایستید و تا آخرین قدم کار را ادامه دهید. شاید 10، 20 یا 30 مرتبه شکست بخورید. ولی آن کارها برای شما تجربه محسوب می‌شود و می‌توانید به آن رویایی که در ذهن خود دارید برسید. گزینه دوم این است که هزینه کنید و از تجربیات افراد موفق که در آن رشته هستند، از کتابهای آنها یا از دوره‌هایی که دارند استفاده کنید. از هر اطلاعاتی که موجود است استفاده کنید و در زمان خود صرفه‌جویی داشته باشید زیرا همانطور که می‌دانید خیلی مهم است که شما چه زمانی به مقصد و رویاهای خود می‌رسید؟ آیا 10 سال دیگر یا 50 سال دیگر این اتفاق می‌افتد؟ مثلاً در بازاریابی نمی‌توانید همه راهها را امتحان کنید، اگر تمام راهها 50 میلیون تومان هزینه بخواهد نمی‌توانید همه راهها را انتخاب کنید تا راه درست اتفاق بیافتد. زیرا شما 50 میلیون از دست می‌دهید و این غیر ممکن است و باید دقیقاً سعی کنید اولین راه که سریع‌ترین و درست‌ترین راه باشد را به چه شکلی می‌توانید انجام دهید، بدون اینکه با متخصص آن کار مشورت و تحقیق کنید. 

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله بهای موفقیت زمان است یا هزینه در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/بهای-موفقیت-زمان-است-یا-هزینه
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین گفته:
۰ | ۰

برای موفقیت یا باید زمان گذاشت و تجربه کسب کرد یا هزینه کرد و از تجربیات دیگران استفاده کرد.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط