وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز موفقیت چیست؟

توضیحات کوتاه :
به‌طور کلی معنای موفقیت زمانی برای شما نمایان می‌گردد که شما همواره در راستای اهداف و خواسته‌های خودتان قدم بردارید. زمان را از دست ندهید، همین امروز شروع نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 11

 • 18.9k
 • 2
 • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
راز موفقیت چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

واقعاً موفقیت چیست؟ در دنیای کنونی که اینترنت و تکنولوژی به اوج خود رسیده است، موفقیت جایگاه ویژه ‌تری پیدا نموده است. شاید احساس شادی پس از خرید وسیله مورد علاقه خودتان را تجربه نموده باشید. آیا این شادی همان موفقیت می‌باشد؟ آیا در پشت این هیجان و شادی، موفقیت وجود دارد؟ ولی این شادی‌ها دوام ندارد و خیلی زود از بین می‌رود. در ادامه با مطالعه این مقاله، بیشتر با موفقیت آشنا می‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت چیست؟

واژه مأنوس و پرتکرار موفقیت برای همگان آشنا است. در صحبت‌های روزمره خود کلمه موفقیت را به کرات شنیده‌اید. آیا تاکنون به معنی موفقیت فکر کرده‌اید؟ معنی علمی موفقیت چیست؟ راز موفقیت چیست؟ چطور می‌توان فردی موفق شد؟ برای رسیدن به موفقیت چه مسیری را باید طی نمود؟ مطمئناً تابه حال سؤالات زیادی در این باب در ذهن شما شکل گرفته است. سؤالاتی از قبیل:

 • موفق کیست؟
 • موفقیت چیست؟
 • راز موفقیت چیست؟
 • موفق‌ترین فرد کیست؟
 • ابعاد موفقیت چیست؟
 • معنای موفقیت چیست؟
 • موفقیت در زندگی چیست؟
 • موفقیت در جامعه چیست؟
 • موفقیت از نظر شما چیست؟
 • تعریف علمی موفقیت چیست؟
 • موفقیت در کسب و کار چیست؟
 • آیا هر فردی می‌تواند موفق شود؟
 • موفقیت برای ما پایدار و دائمی می‌باشد؟
 • موفقیت در زندگی مشترک چه معنایی دارد؟  
 • دستیابی به موفقیت از چه راه‌هایی ممکن است؟
 • سریع‌ترین راه دستیابی به موفقیت در زندگی و جامعه چیست؟

 

بهترین کسب درآمد

 

آیا معنای موفقیت را درست درک کرده‌ایم؟

متاسفانه اکثر اوقات برداشت‌ها و نتیجه‌گیری‌های افراد در خصوص موفقیت اشتباه می‌باشد. واقعاً موفقیت چیست؟ در دنیای کنونی که اینترنت و تکنولوژی به اوج خود رسیده است، موفقیت جایگاه ویژه ‌تری پیدا نموده است. شاید احساس شادی پس از خرید وسیله مورد علاقه خودتان را تجربه نموده باشید. آیا این شادی همان موفقیت می‌باشد؟ آیا در پشت این هیجان و شادی، موفقیت وجود دارد؟ ولی این شادی‌ها دوام ندارد و خیلی زود از بین می‌رود. در ادامه با مطالعه این مقاله، بیشتر با موفقیت آشنا می‌شوید. در مقطعی از زندگی، تصور می‌کنید موفقیت، یعنی خرید ماشین، خرید خانه، مسافرت و... لیکن اینطور نیست، این موارد فقط باعث می‌گردند شما حس و حال خوبی پیدا نمایید. بهتر است نیازها و باورهای خودتان را شناسایی نمایید و بر اساس رسیدن به اهداف خود حرکت کنید. سعی کنید خودتان را در اولویت قرار دهید.

تصمیم‌گیری و اقدام به‌موقع، لازمه موفقیت

زندگی مال شماست! این شما هستید که زندگی خودتان را می‌سازید! مدام از خودتان بپرسید موفقیت چیست؟ آیا من در مسیر موفقیت قرار دارم؟ برای خودتان برنامه‌ریزی نمایید. موفقیت باید حساب شده باشد. خوشی‌های زودگذر را با موفقیت ترکیب ننمایید. این دو واژه، از هم مجزا هستند. تلاش نمایید شاد باشید و به اموراتی بپردازید که احساس خوبی به شما می‌دهند. ولی از مسیر موفقیت غافل نشوید. پس از برنامه‌ریزی برای دستیابی به موفقیت، گام‌به‌گام به جلو حرکت کنید. از انجام کارهای بیهوده دست بکشید. نوشتن کمک زیادی به شما می‌کند. هدف‌های خود را بر روی کاغذ بیاورید و تصویرسازی ذهنی از آنها داشته باشید. تلاش شما باید برای رسیدن به موفقیت باشد. تمرکز خودتان را در هیچ زمانی از دست ندهید، مسائل حاشیه‌ای نباید شما را دگرگون نماید. انسان‌های موفق، خوشبخت‌ترین انسانها هستند. در طی نمودن این مسیر نیاز می‌باشد، کاملاً صبور و بردبار باشید. اگر به پشت سر خودتان نگاه کنید، یقیناً خوشحال خواهید شد. این حس خوب به شما کمک می‌‌کند باقیمانده مسیر را با اراده قوی‌تری طی نمایید. به‌طور کلی معنای موفقیت زمانی برای شما نمایان می‌گردد که شما همواره در راستای اهداف و خواسته‌های خودتان قدم بردارید. زمان را از دست ندهید، همین امروز شروع نمایید. اولین پلن‌های خود را بر روی کاغذ آورده و لیست خود را تکمیل نمایید. اگر بی‌میل و بی‌رغبت بودید، به عقب برگردید و همه مراحل را مجدداً بررسی کنید. یقیناً یک جایی ازمسیر را اشتباه انتخاب نموده‌اید!

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت واقعی به چه معنا است؟

راز موفقیت چیست؟

 

موفقیت از چند بخش تشکیل شده است؟

عده‌ای از صاحب نظران بر این باورند که موفقیت دارای 6 بخش می‌باشد:

 1. نظم
 2. آرامش و متانت
 3. داشتن برنامه ریزی
 4. دقت در انجام امور
 5. سرعت عمل بالا
 6. زمان شناس بودن

اگر جهان هستی را همانند دریا تصور نماییم، هر انسانی ناخداى کشتى زندگى خودش می‌باشد. و زمانی موفق می‌شود که فاکتورهای زیر را رعایت نماید:

 1. تفکر خوب
 2. تعیین هدف درست
 3. حرکت نمودن صحیح
 4. سازگاری با تغییرات
 5. برنامه‌ریزی عالی
 6. اقدام نمودن

 

راز موفقیت چیست؟

 

تعریف موفقیت چیست؟

آبراهام لینکلن می‌گوید: بیشتر مردم به همان اندازه خوشبخت هستند که خود می‌خواهند. عده‌ای دیگر نیز در تعریف موفقیت بر این باورند که موفقیت به معنای پیشرفت تمام اهداف انسان می‌باشد. همانطور که اطلاع دارید انسان دارای ابعاد مختلفی است که برای رسیدن به موفقیت باید تمام فاکتورها توانایی‌های خود را ارتقا بدهید. مسلماً یک فرد تنها با پرورش دادن یک بعد از وجود خودش موفق محسوب نمی‌شود بلکه باید از تمام زوایای وجودش به زندگی نگاه کند و با تمام وجود خود را پرورش دهد تا به هدف نهایی خود در زندگی برسد. انسان باید دارای افکار و اندیشه‌های مثبت باشد و همیشه خود را فردی ببیند که آرزو دارد باشد. افکار منفی را از خود دور نماید.

اگر دید انسان به موفقیت، یک دید مثبت باشد از مزیت‌های زیر برخوردار می‌گردد:

 1.  دید او به زندگى مثبت می‌شود.
 2.  برنامه‌ریزی را در حرکت، فعالیت و تلاش خود لحاظ می‌نماید.
 3.  اگر با شکست مواجه گردد، نا امید نمی‌شود و تلاش خودش را مضاعف می‌نماید.

باید شخصیت موفق را بشناسیم تا بتوانیم درک بهتری از موفقیت داشته باشیم.

رکن اول: موقعیت شناسی

عملکرد انسان چیست؟ اگر انسان را به دوچرخه‌ای تشبیه کنیم، تا زمانی که سمت و جهت بدرستی انتخاب شود تعادل دوچرخه حفظ می‌گردد. لیکن بعضی از انسانها به جهت اینکه در زندگی خود جهت و هدف مشخصی ندارند، نمی‌توانند تعادل را در زندگیشان حفظ کنند.

رکن دوم: درک صحیح

هیچ‌گاه از واقعیت فرار نکنید، خوب و بد، تلخ و شرین را قبول کنید. شرایط را بسنجید و همیشه بهترین تصمیم را در امورات روزمره خودتان اتخاذ نمایید. درک صحیح از اهداف، باورها و افکارتان موفقیت شما را در پی دارد.

رکن سوم: شجاع باشید

در مورد اهداف خود حرف زدن کفایت نمی‌کند. باید در مورد اهدافتان تصویرسازی ذهنی انجام دهید و به آن‌ها عمل نمایید. از هدف خود نترسید، کاملاً شجاع باشید و برای رسیدن به موفقیت تلاش نمایید. ترس از اقدام مانع موفقیت شما می‌گردد. نباید از مواجهه شدن با اتفاقات و مسائل روزمره در زندگی، هراس و ترس داشته باشید. همیشه شجاعانه به استقبال چالش‌های زندگی بروید.

 

مقاله پیشنهادی: رهایی از ترس های زندگی

راز موفقیت چیست؟

 

رکن چهارم: خیرخواه باشید

انسان‌های موفق به دیگران بها می‌دهند. برای هم نوعشان احترام قائل می‌شوند. وقتی با دیگران این چنین رفتار کنیم مسلماً با خودمان نیز خیرخواهانه رفتار می‌کنیم. انسان‌های موفق و افرادی که شخصیت موفقی دارند چنین ویژگی در آنها به چشم می‌خورد.

رکن پنجم: مناعت طبع

انسان‌هایی که مناعت‌طبع دارند دید متفاوتی به زندگی دارند. آن‌ها به دیگران حسادت نمی‌کنند، با آنها دشمنی ندارند و دید مثبت به افراد دارند. در نتیجه مسلماً در رسیدن به موفقیت، موفق‌تر عمل می‌نمایند.

رکن ششم: داشتن اعتماد به نفس

در رسیدن به موفقیت، باید اعتمادبه‌نفس داشت. قبل از شروع، اطلاعات معمولاً کم می‌باشد. ولی با اقدام نمودن دستیابی به اطلاعات بیشتری وجود دارد. پس با اعتماد به نفس شروع کنید. در طول مسیر شما با موفقیت‌های کوچکی روبه‌رو می‌شوید که همگی باعث رسیدن به موفقیت‌های بزرگ می‌گردد. به موفقیت‌های قبلی خود فکر کنید و آن‌ها را بخاطر بیاورید. تفکر در مورد موفقیت‌های قبلی، انرژی شما را مضاعف می‌نماید.

رکن هفتم: خودشناسی

از خودشناسی و شناخت شخصیت خودتان غافل نشوید، اگر خودتان را بشناسید رسیدن به موفقیت آسان‌تر می‌گردد. شناخت خودتان را تکمیل نمایید. همیشه خودتان را قبول داشته باشید، به همان وضعیتی که هستید، نه بیشتر و نه کمتر! انتظار بیش از حد از خودتان نداشته باشید. هر فردی توانایی‌های خاص خودش را دارد. افراد در زمینه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و هیچ‌گاه همانند یکدیگر نیستند. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، اگر قیاس کنید از قافله افراد موفق عقب می‌مانید. توانایی‌های خودتان را دست‌کم نگیرید، نواقص و کم و کاستی‌های خودتان را بشناسید، سعی در رفع آنها نمایید و کمبودهای خودتان را برطرف کنید. عده‌ای بر این باورند که موفقیت، از درون نشات می‌گیرد. تا این حس در درون فعال نشود، موفقیت حاصل نمی‌گردد. به گفته آبراهام لینکلن: بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می‌خواهند.  ویلمام جیمز می‌نویسد: بزرگترین کشف نسل ما این است که انسان می‌تواند با تغییر دادن نگرش خود زندگی‌اش را تغییر دهد. امروزه اکثر افراد در حال شتاب و سرعت برای رسیدن به موفقیت هستند ولی غافل از اینکه بر شدت مسائل و مشکلات می‏‌افزایند. تغییر جهت‌های زیاد بسیار به انسان ضربه وارد می‌نماید. خوشبختانه به گونه‌‏ای دیگر نیز می‏توان با زندگی روبه‌رو شد. کمی ملایم‏تر و عاقلانه‌تر! عادت‌ها و باورهای غلط قبلی خودتان را کنار بگذارید تا رسیدن به موفقیت برای شما میسر گردد. لازمه نیل به موفقیت آرزو و میل باطنی شماست. همان انرژی درونی شما! انسانی که آرزوهای معقول دارد، به مرحله آفرینش دست می‌یابد.

رکن هشتم: برنامه ریزی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت این است که در ابتدا هدفی را برای خود مشخص کنید. اما رسیدن به هدف به خودی خود و به‌طور اتفاقی رخ نمی‌دهد. اگر دست روی دست بگذارید و منتظر بمانید نمی‌توانید از پله‌های رشد و ترقی در زندگی بالا بروید. مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش این است که فکر کنید لازمه رسیدن به هدف، پیمودن چه مراحل و چه بخش‌هایی است. مصمم باشید و در حد امکان تلاش کنید، از شکست یا چالش‌هایی که با آنها مواجه می شوید، درس بگیرید. همه این موارد را به عنوان درهای جدیدی برای خود بدانید که احتمال دارد از یک راه آسان و نزدیکتر شما را به مقصد برساند. مطمئن باشید موفقیت با شانس و ناخودآگاه اتفاق نخواهد افتاد. بر طبق مهارت و استعدادهایی که در مورد خودتان می‌شناسید، اهداف واقعی تعریف کنید و مسیر زندگی‌تان را مشخص سازید.

تجسم موفقیت

به تجسم موفقیت تنها به دید یک فن یا تلقین نگاه نکنید. بلکه به عنوان یک حس درونی نگاه کنید. تجسم موفقیت قدرت بسیار زیادی دارد. در خصوص اهداف خودتان مدام فکر کنید، از آنها در ذهن خود تصویرسازی نمایید. تصور کنید همین الان در آن مکان قرار دارید. در افکار خود غرق شوید و با تمام وجود در آن شرایط قرار بگیرید. فراموش نکنید شما تجلی خدا هستید و همه هستی در وجود شما خلاصه شده است. در باطن خود صاحب همه چیز هستید. بسیاری از انسان‌ها مدت‌های زیادی را با موتورهای خاموش و بدون‌برنامه سپری می‌کنند. آگاه باشید قدرت و انرژی‌های فراوانی در درون انسان نهفته است. لیکن اکثر افراد از این ویژگی‌ها استفاده نمی‌کنند. ارشمیدس، ریاضی‌دان بزرگ یونان، در این باب می‌گوید: اهرمی از ایمان و باور به من دهید، تا من بدون محاسبات ریاضی زمین را جابه‌جا کنم. متاسفانه ترس‌های درون، افکار کهنه و قدیمی، تلقین‌های دیگران، ترمزهای فکری، نداشتن هدف و برنامه در زندگی، درهای موفقیت را به روی ما بسته‌اند. این قفل‏‌ها شکسته نمی‌شوند، بلکه باید آنها را گشود.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت تصویر سازی ذهنی

موفقیت چیست؟

 

کلیدهای موفقیت‏

انسان موفق باید برای رسیدن به موفقیت گام‌های زیر را طی نماید و همواره باید اصول زیر را در سرلوحه زندگی خود قرار دهد:

 1. داشتن برنامه‌ریزی
 2. خودشناسی و خودباوری
 3. نیت، حرکت و اقدام
 4. شجاعت
 5. باورداشتن خود

همچنین مطالعه کتاب‌هایی در زمینه موفقیت می‌تواند برای شما مفید واقع گردد و کمک‌های بسیاری به شما کند. کتاب‌هایی از جمله:

 1. آیین دوست‌یابی
 2. ثروتمند ترین مرد بابل
 3. بیندیشید و ثروتمند شوید
 4. هفت عادت مردمان موثر
 5. جادوی فکر بزرگ
 6. کتاب مدیر یک دقیقه‌ای
 7. از خوب به عالی
 8. پدر پولدار و پدر بی‌پول
 9. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد
 10. کیمیاگر
 11. انسان در جستجوی معنا
 12. تافته‌های جدا بافته
 13. اعتمادبه‌نفس و دستیابی به آن
 14. اثر مرکب
 15. علم ثروتمند شدن نوشته‌ی والاس وتلز
 16. کلید را بزن
 17. به سوی کامیابی
 18. برتری خفیف
 19. تئوری انتخاب
 20. کتاب آخرین سخنرانی

حال با مطالعه این مقاله در خصوص جملات، الفاظ و کلمات زیر که در باب موفقیت هستند، دانستیم موفقیت چیست:

راز موفقیت چیست؟

 • موفق کیست؟
 • موفقیت را بشناسیم!
 • موفقیت در زندگی
 • موفقیت در کسب و کار
 • موفقیت در جامعه
 • موفقیت در زندگی مشترک
 • افکار انسان‌های موفق
 • باورها در موفقیت
 • رازهای موفقیت
 • کلیدهای موفقیت
 • خودشناسی در موفقیت
 • شجاعت در موفقیت
 • انسان موفق
 • موفقیت و کارآفرینی

مجموعه برنامه‌های اینترنتی الآن‌وقتشه با هدف ارتقاء سطح علمی، رشد و توسعه شخصیتی افراد، شیوه‌ی مدیریت زمان، بالابردن سطح مهارت‌های فردی، ساخت باورهای قوی، تدریس در زمینه موفقیت و کارآفرینی، آموزش اصول مدیریتی مدیران موفق و دستیابی به موفقیت می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع گردد. برای مشاهده ویدئوهای آموزشی الان‌وقتشه بصورت کاملاً رایگان روی لینک زیر کلیک نمایید:
برنامه‌های اینترنتی الان وقتشه

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-the-secret-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کمال گفته:
۰ | ۰

Hello my Teacher, thank you for your advice

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما کمال عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگذار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
منصور گفته:
۰ | ۱

Dear Ustad Ezzatkhah, With this Email i would like to thank you for your all video and activities. I was really depressed and got too many problems in my life, i really didnt know how i start it again to be sucess. becouse i was new in germany i am from Afghanistan and after i saw your videos it changed my life. i am not going in details :) but i just send this email to be thank for your supports regard your Motiation and metude of studing. Please make more video Motivation. and some more why to study with much interast regards

بهنام یزدانیان/پشتیبانی دوره آربی پاسخ داده:
۰ | ۰

Hello dear Mansour

This is Behnam Yazdanian from ezzatkhah.com Tech support

We are really pleased to hear those kind words. Our team are looking forward to make every single students/users motivated. We hope to see you among our lucky students.

Best Regards 

BY

پاسخ

مطالب مرتبط