افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استراتژی های موثر بازاریابی برای افزایش فروش

توضیحات کوتاه :
قبل از این که کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنید، لازم است ابتدا سؤالاتی از خودتان بپرسید. هدف بیزینس شما چیست؟ آیا درک درستی از مشتری خود دارید؟ پاسخ به این سوالات شناخت شما را بیشتر می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.6k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
استراتژی های موثر بازاریابی برای افزایش فروش

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه می توان فروش خود را افزایش داد؟ استراتژی های بازاریابی برای افزایش فروش چه هستند؟ در این مقاله راهکارهایی را ارائه می کنیم که با استفاده از آنها می توانید میزان فروش خود را افزایش دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه فروش خود را افزایش دهید؟

قبل از این که کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید، لازم است ابتدا سؤالاتی از خودتان بپرسید. از جمله این که:

 • هدف بیزینس شما چیست؟
 • آیا برای نگه داشتن مشتریان و ترغیب آنها به خرید دوباره، از استراتژی‌های بازاریابی مناسب و درستی استفاده می‌کنید؟
 • آیا درک درستی از مشتری خود دارید؟

پاسخ به این سؤالات می‌تواند شناخت شما را نسبت به زمینه‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید افزایش دهد. در این مقاله، به چند نمونه از این پرسش‌ها اشاره کرده‌ایم. 

 

چگونه درآمد بیشتری به دست بیاوریم؟

 

1. هدف کسب و کار شما چیست؟

بیشتر افراد تصور می‌کنند که هدف یک کسب و کار، صرفاً دست‌یابی به سود بیشتر است که  پنداشت نادرستی است. در حقیقت در یک کسب و کار موفق، تمام تلاش‌ها باید صرف جلب مشتری شود.

فراموش نکنید که سود شما در یک کسب و کار، نتیجه استفاده از روشی مقرون به صرفه برای جذب مشتری و حفظ آنها در طول زمان است. در ابتدا، هزینه جذب مشتری ممکن است بسیار زیاد باشد. اما بعداً هزینه حفظ آنها نسبت به زمانی که سعی در جلب آنها داشته‌اید، به مراتب کمتر خواهد بود.

اگر سرگذشت شرکت‌هایی را مطالعه کنید که در زمینه بازاریابی، عملکرد موفقی داشته‌اند، متوجه خواهید شد که استراتژی آنها حول محور جذب مشتری و حفظ آنها است.

 

استراتژی های بازاریابی

 

2. عرضه محصول با کیفیت، خود یک راهبرد بازاریابی است

شاید سودآورترین استراتژی بازاریابی، این است که محصولات و خدمات خود را با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان عرضه کنید. کیفیت، قدرتمندترین و مؤثرترین استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. 90 درصد از موفقیت شما در یک کسب و کار، بستگی به کیفیت محصول شما در زمان تولید اولیه آن دارد.

مشتریان، همیشه از فروشندگانی خرید می‌کنند که محصول با کیفیتی به آنها عرضه کند. آن‌ها حتی حاضر به پرداخت مبلغ بالایی برای آن نیز هستند. در این صورت، وقتی محصول با کیفیتی بخرند، به شما اعتماد کرده و حاضرند بارها و بارها از شما محصول بخرند.

برند، اعتبار شما در بازار به حساب می‌آید. بهترین تعریفی که از این واژه می‌توان کرد: «وعده‌هایی است که به مشتریان می‌دهید و به آنها عمل می‌کنید».

رتبه کیفی محصول شما بر مبنای میزان زمانی تعیین می‌شود که توانسته‌اید به وعده خود در مورد محصول یا خدمات( در زمان معرفی اولیه محصول) عمل کنید.

کیفیت، تنها به خود محصول منحصر نمی‌شود، بلکه نحوه رفتار شما با مشتریان از اولین تماس با آنها و تمام زمانی که آنها صرف استفاده از محصول یا خدمات شما کرده‌اند نیز شامل آن می‌شود.

مشتریان، همیشه صرف نظر از قیمت محصول، همیشه جذب تولید کننده‌ای می‌شوند که بهترین محصول و خدمات را به آنها عرضه کند.

 

مقاله پیشنهادی: استراتژی های بازاریابی و مراحل تدوین آن ها - عزت خواه دات کام

استراتژی های بازاریابی برای فروش

 

 • نحوه مدیریت روابط مشتری

ارتباطات، یکی دیگر از فاکتورهایی است که بر موفقیت شما در بازاریابی تأثیر دارد. امروزه، بیشتر از گذشته، بر تأثیر کیفیت روابط تجاری بر جذب و حفظ مشتری تاکید می‌شود.

اگر از ابتدا به مشتری این اطمینان داده شود که در صورت عدم رضایت از کیفیت محصول، مرجعی وجود دارد که می‌تواند کالای خریداری شده را بازگرداند، او با خیال راحت از شما خرید خواهد کرد.

مشتریان به فروشندگانی وفادار خواهند ماند که بتوانند ارتباط درستی با آنها برقرار کنند. کیفیت روابطی که با مشتریان ایجاد می‌کنید، موفقیت یا شکست کسب و کار شما را تعیین خواهد کرد.

 • حفظ مشتری، ضامن موفقیت فروش

آیا می‌دانید که برای جلب یک مشتری جدید، چه مقدار زمان باید صرف کنید؟ هزینه‌های جذب این افراد، موفقیت شما در حوزه کسب و کار را مشخص خواهد کرد. حال شاید بپرسید منظور از حفظ مشتری چیست؟

هر شرکت به نحوی در زمینه «خرید مشتریان» عمل می‌کند و هر کدام هزینه متفاوتی را برای انجام این کار می‌پردازد. هزینه جذب مشتری شما، در واقع مجموع پولی است که به هر کسی، به هر طریقی می‌پردازید تا یک نفر را برای اولین بار جذب کنید.

یک شرکت زمانی در حوزه کسب و کار باقی می‌ماند که بتواند با قیمتی پایین‌تر از سود خالصی که مشتریان با خرید محصول به آن‌ها می‌دهند، آن‌ها را جذب خود کند.

اگر شما بتوانید مشتریان را با هزینه‌ای کمتر از سودی که از آنها به دست می‌آورید، جذب خود کنید، می‌توانید برای جلب مشتری، هر مقداری که می‌خواهید صرف کنید. این یکی از بزرگ‌ترین رموز موفقیت در تجارت و شرط اصلی برای بازاریابی مؤثر است.

 

 افزایش فروش

 

 • بازار هدف خود را شناسایی کنید

امروزه، هدف شما باید شناسایی بازار هدف و مشتری ایده‌آل باشد. پس از آن باید در فکر ارائه محصولی منحصر به فرد و خاص به مشتری باشید که قبل از شما، هیچ کدام از رقیبانتان آن را به بازار عرضه نکرده باشند.

این کار، شرایطی را فراهم می‌کند تا شما از رقبای خود متمایز شوید و مقادیر بیشتری از محصول خود را بفروشید. همچنین می‌توانید محصول خود را با قیمت بالاتری به بازار عرضه کنید.

وقتی تفاوت شما با سایر رقبایتان، از نظر مشتریان محسوس و قابل درک باشد، به انتخاب اول آنها در بازار تبدیل خواهید شد.

 • از یک استراتژی بازاریابی مناسب استفاده کنید

بازاریابی، فرآیندی است که در خلاء صورت نمی‌گیرد، بلکه در این فرآیند، باید کالاهایی که با همان قیمت در بازار برای همان مشتری وجود دارد را در نظر بگیرید. به این کار، باید همیشه به چشم یک رقابت نگاه کنید.

برای بازاریابی محصول خود، ابتدا آنچه شما و تلاش‌هایتان برای بازاریابی را منحصر به فرد می‌کند را بنویسید. برای موفقیت در بازاریابی، باید دائماً تمرکز خود را به مشتری و نیازهای کنونی آنها معطوف کنید.

همچنین باید به خواسته‌های آتی آنها توجه کنید و در عین حال، حواس خود را بر رقبایتان معطوف کنید و در جریان کارهایی که رقبایتان دارند انجام می‌دهند یا برای جذب مشتری قرار است انجام دهند، قرار بگیرید.

در این قسمت از مقاله قصد داریم چند فاکتور مهم که در استراتژی بازاریابی نقش دارند را به شما معرفی کنیم. شما با استفاده از این مؤلفه‌ها می‌توانید فعالیت خود در حوزه بازاریابی و فروش را بارها ارزیابی کنید.

این 6 مؤلفه عبارتند از محصول، قیمت، مکان، بسته بندی، جایگاه شما در بین مشتریان و خود مشتریان. محصولات و خدمات و نیز بازار، مشتریان و نیازها، به سرعت در حال تغییر هستند.

به همین دلیل باید به طور مداوم این 6 مؤلفه را مورد تجدید نظر قرار دهید تا مطمئن شوید که در مسیر پیشرفت قرار دارید و می‌توانید در بازار امروز، بیشترین نتیجه را به دست آورید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر ویروس کرونا بر روی کسب و کارها

استراتژی های موثر بازاریابی

 

1. محصول

برای شروع، نگاهی دقیق به محصولات و خدمات خود داشته باشید، گویا شما مشاور بازاریابی هستید و می‌توانید مشخص کنید آیا در کسب و کار مناسبی قرار دارید یا نه.

این رابطه می‌توانید سؤالات اساسی از خود بپرسید. از جمله این که: «آیا محصولات و خدمات فعلی من برای بازار و مشتریان امروزی مناسب است یا خیر؟»

2. قیمت گذاری

دومین مؤلفه مهم برای داشتن یک استراتژی موفق بازاریابی، قیمت است. در این رابطه باید عادت کنید که به طور مداوم به بررسی قیمت محصولات و خدماتی بپردازید که به مشتریان ارائه می‌دهید.

با این روش مطمئن می‌شوید که آیا قیمت‌ها با واقعیت بازار فعلی همخوانی دارد یا نه. گاهی اوقات، لازم است قیمت محصولات خود را پایین بیاورید. اما در زمان‌های دیگر، بهتر است آنها را افزایش دهید.

بسیاری از شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که سودآوری برخی از محصولات و خدمات، میزان تلاش و منابعی که برای برای تولید آنها صرف می‌شود را توجیه نمی‌کند.

با افزایش قیمت‌ها، ممکن است بخشی از مشتریان خود را از دست بدهید، اما سایر مشتریان با هر خریدی که از شما می‌کنند، می‌توانند سود از دست رفته احتمالی را جبران کنند.

3. تبلیغات

سومین عنصر در بازاریابی و فروش این است که دائماً به موضوع تبلیغات فکر کنید. یعنی از تمام راه‌ها استفاده کنید تا مشتریان خود را در جریان تولید محصول و خدمات خود و نحوه بازاریابی و فروش آن قرار دهید.

ایجاد تغییرات کوچک در روش‌های تبلیغات و فروش محصولات، باعث ایجاد تغییرات اساسی در نتیجه فروش شما خواهد شد.

 

استراتژی های موثر بازاریابی برای افزایش فروش

 

4. بسته بندی

پنجمین فاکتور برای داشتن یک استراتژی بازاریابی موفق، بسته بندی محصول است. در این رابطه، لازم است با نگاهی انتقادگرانه، همه عناصر بصری موجود در بسته بندی محصول و خدمات خود را مورد توجه قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که برداشت افراد از دیدن شما یا برخی از عناصر شرکت شما، ظرف 30 ثانیه طول می‌کشد. بهبود وضعیت بسته بندی یا ظاهر بیرونی محصول یا خدمات شما اغلب باعث بروز واکنش‌های کاملاً متفاوتی از سوی مشتریان شما خواهد شد. این یک راه حل ساده برای افزایش بازده شما در زمینه بازاریابی و فروش است.

5. جایگاه شما در ذهن مشتریان

فاکتور دیگری که در دستیابی به یک استراتژی موفق بازاریابی نقش دارد، موقعیت شما است. شما باید دائماً به این موضوع فکر کنید که چه جایگاهی در قلب و ذهن مشتریان خود دارید.

این که وقتی حضور ندارید، دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند یا چه می گویند. نظر آنها در مورد شرکت و سازمان شما چیست؟ جایگاه شما در بازار از لحاظ کلمات خاصی که مشتریان برای توصیف محصول و خدمات شما برای مشتریان دیگر به کار می‌برند، چگونه است؟

 

چگونه با آمازون درامد کسب کنیم؟

 

6. مشتری یعنی همه چیز

آخرین فاکتور، مردم یا همان مشتریان هستند. شما باید دائماً به افراد داخل و خارج از حوزه کسب و کار خود فکر کنید که مسئولیت تمام فعالیت‌های فروش و بازاریابی شما را به عهده دارند.

توانایی شما برای انتخاب، استخدام و به کار گیری افراد مناسبی که دارای مهارت‌ها و توانایی‌های لازم هستند، بیشتر از هر موضوع دیگری اهمیت دارد.

دستیابی به استراتژی موفق برای بازاریابی محصول، نیازمند شناخت کافی از مشتری و نیازهای او و همگام شدن با تغییرات سریع جهان است. همچنین باید درک درستی از رقبای خود و راهبردهایی که ممکن است برای افزایش فروش محصول خود در نظر بگیرند، داشته باشید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/marketing-strategies-to-boost-sales
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط