مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رمز موفقیت یک کارآفرین

توضیحات کوتاه :
اگر شما تصمیم دارید در کنار شغل تمام وقت خود، به یک کارآفرین تبدیل شوید که به صورت نیمه وقت روی کسب و کار مورد علاقه خود کار می‌کند، باید بدانید که مدیریت زمان نقش مهمی در موفقیت شما ایفا می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رمز موفقیت یک کارآفرین

 

خلاصه ای از مقاله

مدیریت زمان نقش مهمی در موفقیت افراد مخصوصا کارآفرینان دارد. شما باید بتوانید به خوبی زمان خود را مدیریت نموده و از تک تک لحظات خود استفاده بهینه داشته باشید تا بتوانید به موفقیت های بزرگ دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

به عنوان یک کارآفرین موفق، زمان خود را مدیریت کنید

اگر شما تصمیم دارید که در کنار شغل تمام وقت خود، به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید که به صورت نیمه وقت روی کسب و کار مورد علاقه خود کار می‌کند، باید بدانید که مدیریت زمان نقش مهمی در موفقیت شما ایفا می‌کند. شما باید از تک‌تک ثانیه‌ها و لحظاتی که دارید استفاده کنید تا بتوانید به بهترین حالت ممکن به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید.

برای رسیدن به موفقیت تک‌تک لحظات می‌تواند برای شما مهم و تعیین کننده باشند. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم استراتژی‌هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها بتوانید مدیریت بیشتر و قوی‌تری را روی زمان خود پیدا کنید.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. برنامه ریزی زمانی داشته باشید

شما با داشتن یک برنامه زمانی منظم می‌توانید بهره‌وری خود را افزایش دهید. برای مثال، برنامه‌ریزی کنید که هر روز بعد از ناهار، سه ساعت روی کسب و کار خود کار کنید یا تمام روز پنج شنبه خود را به این کار اختصاص دهید.

2. برای موفقیت زمان خود را محاسبه کنید

زمانی که شما تمرکزتان را از روی وظایف مربوط به شغل خود به وظایف مرتبط با کسب و کارتان می‌برید و هر روز این فرآیند را تکرار می‌کنید، شاید حفظ تمرکز برایتان کمی دشوار شود. بنابراین شما باید زمانی که به هر کاری اختصاص می‌دهید را محاسبه کنید.

3. در مسیر خود از کمک‌های دیگران بهره بگیرید

شما زمانی که در کنار شغل تمام وقت خود، قصد راه اندازی یک کسب و کار نیمه وقت را دارید، باید این را بدانید که شاید نتوانید همه چیزهایی که می‌خواهید را مدیریت نمایید. برون سپاری در این مواقع می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

برون سپاری به این معنا است که بخشی از کارها را به افراد متخصص یا پیمانکاران دهید تا بتوانید در زمان صرفه‌جویی کرده و میزان استرس و فشار کار را کاهش دهید. البته شما به هیچ عنوان نباید کارهای اصلی و در حقیقت اقدامات تعیین کننده کسب و کار خود را به این افراد بسپارید.

اما می‌توانید وظایفی که دوست ندارید یا در انجام آنها خیلی خوب نیستید را برون سپاری کنید. وظایف اداری مثل برنامه‌ریزی یا پاسخ دادن به تلفن‌ها و ایمیل‌ها در طول روز را می‌توانید برون سپاری کنید. این کار می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

شما می‌توانید زمان متفاوتی را برای این کار انتخاب کنید. بدین ترتیب مشتریان شما می‌توانند در زمانی که شما سر کار اصلی خود هستید، ارتباطات لازم را برقرار کنند.

 

 کارآفرینان موفق

 

4. انرژی خود را مدیریت کنید

زمانی که شما در کنار شغل اصلی خود، یک کسب و کار جدید را راه اندازی می‌نمایید، شاید این احساس را پیدا کنید که تنها باید کار کنید و برای هیچ کار دیگری زمان ندارید. با این وجود در ذهن داشته باشید که در این مرحله کار شما در حقیقت خودتان هستید.

اگر شما نسبت به سلامت خودتان بی‌توجه باشید، استارت آپ شما هم آسیب خواهد دید. شما باید روی سلامتی خود کار کنید و از این نظر در بهترین حالت ممکن قرار بگیرید.

در ادامه این مقاله توصیه‌هایی در زمینه خواب، عادت غذایی و تمرینات مناسب به شما خواهیم کرد. اگر این توصیه‌ها را رعایت کنید، می‌توانید زمانی که روی کسب و کار خود کار می‌کنید، از نظر ذهنی، جسمی و احساسی دچار مشکل نشوید.

5. حداکثر میزان بهره وری خود را بدانید

هر زمان که برایتان مقدور بود بررسی کنید و زمانی که بیشترین میزان بهره‌وری دارید را پیدا نمایید. سپس سعی کنید در همان زمان‌ها روی کسب و کار خود کار کنید.

بعضی از افراد صبح زود تمرکز بهتری دارند و برخی دیگر شب‌ها تا دیر وقت بیدار می‌مانند تا بتوانند با تمرکز بهتر کار خود را انجام دهند. اگر شما بعد از کار احساس خستگی می‌کنید، می‌توانید آخر هفته‌های خود را به استارت آپی که دارید اختصاص دهید.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت فردی و مدیریت خود

رمز موفقیت افراد موفق

 

6. خواب کافی داشته باشید

هر از چند گاهی ممکن است شما برای رسیدگی به امور کسب و کار خود تا دیر وقت بیدار بمانید. اما هرگز اجازه ندهید این حرکت به یک عادت برای شما تبدیل شود. اگر شما خواب کافی نداشته باشید، میزان بهره‌وری شما هم به شدت کاهش پیدا می‌کند.

سعی کنید هر شب، خوابی آرام و راحت را تجربه کنید تا صبح روز بعد بتوانید با انرژی به وظایفی که برعهده دارید رسیدگی کنید. نکته دیگری که می‌توان در این زمینه گفت این است که سعی کنید هر روز در ساعت مشخصی خوابیده و از خواب بیدار شوید. این کار باعث می‌شود که انرژی لازم را به بهترین شکل کسب کنید.

7. تغذیه مناسب را فراموش نکنید

روی تغذیه خود دقت کافی را داشته باشید. گاهی اوقات به دلیل مشغله کاری زیاد، افراد به غذاهایی رو می‌آورند که در کمترین زمان ممکن آماده می‌شوند. مصرف این نوع از غذاها می‌تواند در طولانی مدت سلامت شما را به خطر بیندازد.

پس سعی کنید روی رژیم غذایی خود دقت لازم را داشته باشید. حتی اگر مشغله زیادی دارید هم تغییری در اصل ماجرا ایجاد نمی‌شود.

 

رمز موفقیت

 

8. ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید

در کنار تمام وظایفی که برای خود تعیین کرده‌اید، ورزش کردن به صورت روزانه را هم قرار دهید. خیلی از کارآفرینان بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین ایده‌های خود را در هنگام تمرینات ورزشی پیدا کرده‌اند.

تفاوتی ندارد که چه نوع تمرینی را انجام دهید، حتی داشتن کمی پیاده‌روی در روز هم می‌تواند مؤثر واقع شود. مسئله مهم این است که تمام روز خود را با یکجا نشستن سپری نکنید.

9. به خودتان استراحت دهید

هر روز نیم ساعت را به انجام کاری اختصاص دهید که می‌تواند انرژی از دست رفته را به شما برگرداند. این کار می‌تواند برای مثال؛ مطالعه کردن، تماشای تلویزیون یا گذراندن وقت با دوستان و عزیزان باشد. همین نیم ساعت به ظاهر کم یا بی‌اهمیت می‌تواند در حس و حال شما تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنید

زمانی که شما می‌خواهید کسب و کار خود را به راه بیندازید در حالی که شغل اصلی خود را هم حفظ کرده‌اید، باید بتوانید تعادل لازم را حفظ کنید. چرا که شما نه تنها باید شغل و استارت آپ خود را مدیریت کنید، بلکه باید زمانی را هم به زندگی شخصی خود اختصاص دهید. این کار زمانی که شما مجرد بوده و فرزندی ندارید، راحت‌تر است.

اما اگر شما ازدواج کرده یا دارای فرزندی هستید، باید در کنار تمامی موارد گفته شده به آنها نیز توجه داشته باشید. در ادامه راهکارهایی بیان خواهد شد که بتواند به شما در زمینه ایجاد تعادل لازم کمک کند.

 

رمز موفقیت یک کارآفرین

 

1. سعی کنید خودتان باشید

با خانواده خود در زمینه الزامات کسب و کارتان و تأثیری که بیزینس شما روی زندگیتان می‌گذارد، صادق باشید. سعی نکنید چالش‌هایی که با آنها رو به رو می‌شوید را به حداقل برسانید یا تصور کنید که با پنهان کردن واقعیت می‌توانید زندگی خود را در برابر این چالش‌ها حفظ کنید.

2. در کنار یکدیگر کار کنید

قبل از اینکه کسب و کار خود را راه اندازی نمایید، از طریق یک طوفان ذهنی با خانواده خود درباره مشکلاتی که ممکن است با آنها رو به رو شوید، فکر کرده و راه حل مناسب برای مدیریت آنها را پیدا کنید.

برای مثال، شاید شما به دلیل داشتن جلسه با مشتریان بعد از اتمام کار اصلی خود، نتوانید در همه برنامه‌هایی که مربوط به فرزندتان می‌باشد شرکت کنید. پس باید این مشکل را قبل از راه اندازی بیزینس خود مطرح کرده و راه حل مناسب برای حل آن را پیدا نمایید.

3. راه‌های ارتباطی را همیشه باز بگذارید

از خانواده خود بخواهید برای شما توضیح دهند که چه زمان‌هایی کسب و کار شما روی آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. بدین ترتیب شما می‌توانید در اسرع وقت جلو این اتفاق را بگیرید.

به یاد داشته باشید که اگر درباره این موارد با خانواده خود حرف نزنید، مشکلات بزرگ و بزرگ‌تر خواهند شد و شاید حل آنها دیگر خیلی سخت و دشوار شود.

 

فروش در آمازون

 

4. در یک زمان تنها یک کار را انجام دهید

همه ما اکثراً فکر می‌کنیم که زمان‌هایی که باید کارهای زیادی را انجام دهیم و انجام چند کار با هم می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. اما واقعیت این است که اگر شما به هر کاری زمان مخصوص خود را اختصاص دهید، می‌توانید نتیجه بهتری را کسب نمایید.

به یاد داشته باشید زمانی که به کار خود مشغول هستید، تمام تمرکز خود را به کار دهید و زمانی که کار خود را انجام نمی‌دهید نیز تنها روی کاری که در آن زمان انجام می‌دهید متمرکز شوید.

5. کارهای غیر ضروری را از برنامه خود حذف کنید

در زمان راه اندازی یک استارت آپ تمرکز شما تنها باید روی شغلتان، کسب و کار، خانواده و سلامتی باشد. هر چیزی را که از این اولویت‌ها حمایت نمی‌کند، از زندگی خود حذف کنید.

برای رسیدن به موفقیت تنها روی اولویت‌های خود کار کنید و هر چیزی که ممکن است باعث شود تمرکز شما برهم بخورد را از برنامه‌ریزی خود حذف کنید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/secrets-of-a-successful-entreprenur
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط