فروش کتاب در آمازون مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

توضیحات کوتاه :
موفقیت تصادفی به دست نمی‌آید. اگر شما هم می‌خواهید فرد موفقی باشید باید سعی کنید عادات و روتین‌های افراد موفق را دنبال کنید. چرا که موفقیت الگوهای ثابتی دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 3.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم برخی عادات افراد موفق را با شما در میان بگذاریم. به این امید که شما بتوانید اسرار فوق العاده موفقیت را شناسایی کرده و از این عادات در زندگی خود نیز استفاده نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

3 اقدام روزانه که افراد موفق انجام می‌دهند

موفقیت تصادفی به دست نمی‌آید. اگر شما هم می‌خواهید فرد موفقی باشید باید سعی کنید عادت و روتین‌های افراد موفق را دنبال کنید. چرا که موفقیت الگوهای ثابتی دارد. مطمئن باشید که اگر راز موفقیت انسان‌های بزرگ را یاد گرفته و آن‌ها را در زندگی خود اعمال کنید، می‌توانید تأثیرات آن را در زندگی خود ببینید.

اما اکنون این سؤال پیش می‌آید، چگونه می‌توانید به این اطمینان برسید که این عادات می‌توانند رفتارهای موفقیت آمیزی باشند؟ جواب این سؤال کاملاً مشخص است. شما می‌توانید به کمک نتایجی که این رفتارها در زندگی افراد موفق گذاشته‌اند و البته پشوانه علمی که دارند به این نتیجه مهم دست پیدا کنید.

 

باورهای افراد نابغه میلیونر چگونه شکل گرفته است

 

یکی از افراد موفق در صحبت های خود ابراز می‌کند: «من به شخصه هر زمان که کتاب یا مقاله‌ای درباره روتین روزانه افراد موفق منتشر می‌شود، می‌دانم که اگر می‌خواهم به موفقیت دست پیدا کنم، باید آن را مطالعه کنم. آخرین کتابی که با این موضوع مطالعه کرده‌ام، کتاب ابزارهای تیتانز است که توسط تیم فریس نوشته شده است. این کتاب 673 صفحه است.

تیم، طی چند سال گذشته با بیش از 200 فرد بسیار موفق در جهان مصاحبه داشته و تمام این مصاحبه‌ها را در قالب یک کتاب منتشر نموده است. او با ورزشکاران برتر، هنرمندان، پزشکان، سرمایه گذاران، کارآفرینان، نویسندگان و محققان سطح بالا مصاحبه کرده است. در میان صحبت‌های اکثر آنها سه عادت کاملاً مشترک وجود دارد. این رفتارها دقیقاً همان رفتارهایی هستند که خیلی از ما در زندگی خود نیز داریم اما به آنها دقت نمی‌کنیم.»

در این مقاله قصد داریم این عادات را با شما در میان بگذاریم. به این امید که شما بتوانید اسرار فوق العاده موفقیت را شناسایی کرده و از این عادات در زندگی خود نیز استفاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: تفاوت طرز فکر افراد موفق و افراد معمولی

موفقیت

 

1. افراد موفق در برنامه روزانه خود مدیتیشن را فراموش نمی کنند

بیش از 80 درصد از افرادی که تیم با آنها مصاحبه کرده است، مدیتیشن را در زندگی خود آورده‌اند. در میان آنهایی که تمرینات مدیتیشن را انجام نمی‌دهند نیز تعداد زیادی تمریناتی شبیه به مدیتیشن، مثل گوش دادن به یک موسیقی را در برنامه دارند. به گفته تیم، مدیتیشن موفقیت شما را شکل می‌دهد. چرا که اگر شما در هنگامی که مشکلی وجود ندارد تمرین تمرکز انجام دهید، می‌توانید در زمان‌هایی که با مشکلاتی مواجه می‌شوید، تمرکز بهتری داشته باشید.

او در نتیجه مصاحبه‌های خود به این حقیقت دست پیدا کرد که مردان به مدیتیشن متعادل یا TM تمایل دارند. در حالی که بانوان به مدیتیشن ویپاسانا تمایل بیشتری دارند. به طور مثال، نیروی دریایی ارتش آمریکا در مناطق جنگی از این نوع مدیتیشن استفاده می‌کنند. همچنین شاید برایتان جالب باشد که بدانید تیم‌های ورزشی حاضر در Super Bowl نیز از این تمرینات برای بهبود عملکرد خود استفاده می‌کنند. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید به کمک آن کنترل ذهن خود را در دست بگیرید، مدیتیشن است.

مدیتیشن مثل این است که به مغز خودتان تمرین دهید. شما به کمک این تمرینات می‌توانید صدایی که در سرتان وجود دارد را خاموش کنید. بدین ترتیب شما صدایی را که عنوان می‌کند باید تسلیم شوید یا برای رسیدن به موفقیت به اندازه کافی توانمند نیستید را خاموش می‌کنید. با مدیتیشن شما احساس شادی بیشتری خواهید کرد و میزان افسردگی و اضطراب شما کاهش پیدا کرده و می‌توانید تصمیم گیری‌های بهتری داشته باشید.

 

عادات افراد موفق

 

2. روتین صبحگاهی افراد موفق به درستی شکل گرفته است

به گفته تیم: «60 تا 90 دقیقه ابتدایی روز نشان می‌دهد که 12 ساعت آینده شما به چه شکل خواهد بود.» اکثر کسانی که تیم با آنها مصاحبه انجام داده است، روتین صبحگاهی دارند. لارا واندرکم، متخصص در زمینه ساخت عادات جدید نیز به نتیجه مشابه‌ای دست پیدا کرده است. تقریباً تمامی افراد موفق روتین صبحگاهی دارند.

یک روز عادی را تجسم کنید. شما دیرتان شده است، به همین دلیل از خوردن یک صبحانه مغذی صرف نظر می‌کنید. با فرزندان خود از خانه خارج می‌شوید. هنگام خروج از خانه استرس دارید و احساس می‌کنید خودتان را پشت سرتان جا گذاشته‌اید. مطمئناً اگر شما یک روتین زندگی درست را وارد زندگی خود نکنید، تمام عمر خود را به این شکل پیش می‌برید. شما با داشتن یک روتین صبحگاهی روی زندگی خود و اینکه روزتان را به چه شکلی شروع می‌کنید، کنترل خواهید داشت.

این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که تحقیقات نشان داده است حال روحی شما در صبح هنگام، روی بهره وری شما در طول روز تأثیر می‌گذارد. به جای اینکه از همان لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید، استرس داشته باشید، می‌توانید روز خود را با یک ذهنیت مثبت شروع کنید. بنابراین روتین صبحگاهی شما باید به چه شکلی باشد؟ بیشتر افراد حاضر در کتاب تیم، در ابتدای صبح مدیتیشن می‌کنند. برخی از آنها ورزش کرده و برخی دیگر نیز به خواندن مجلات می‌پردازند.

3. افراد موفق همگی روی نقاط قوت خود تمرکز می کنند

مورد سوم بیش از آنکه یک روتین باشد، باعث یک طرز فکر و ذهنیت مناسب است. همه ما ایراداتی داریم. ما همه انسان هستیم و هیچ انسانی کامل نیست. گاهی اوقات به این نتیجه می‌رسیم که دلیل موفقیت و کامیابی افراد موفق این است که ایرادات آنها نسبت به ما خیلی کمتر است. این تصور کاملاً اشتباه است و تیم در کتاب خود به این موضوع پرداخته است. تمامی افرادی که او با آنها مصاحبه کرده است، مثل شما بوده و در زندگی مشکلات مختلفی را داشته‌اند.

دلیل موفقیت‌شان به هیچ عنوان این نیست که آنها هیچ ایراد و نقطه ضعفی ندارند. مطابق گفته‌های تیم، بیشتر افراد موفق به جای اینکه روی ایرادات خود مانور دهند، روی نقاط قوت خود و بهبود بخشیدن آنها دقت می‌کنند. ما همه ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داریم. تنها کسانی می‌توانند موفق شوند که نقاط قوت خود را شناسایی کرده و روی آنها کار کرده و آنها را بهبود ببخشند.

این افراد معمولاً عاداتی دارند که با نقاط قوت آنها همخوانی داشته باشند. شما نویسنده خوبی هستید؟ پس نوشتن را به عادت هر روزه خود تبدیل کنید. آیا برقراری ارتباط به شکل مؤثر یکی از نقاط قوت شما است؟ پس هر روز با دوستان خود به صورت روتین وار ملاقات داشته باشید. تفاوتی نمی‌کند که نقاط قوت شما چه چیزهایی می‌باشند، هر روز روی آنها کار کرده و آنها را بهبود ببخشید. به هیچ عنوان اجازه ندهید که نقاط ضعفتان، شما را پایین بکشد. موفق‌ترین افراد کسانی بودند که دست از متمرکز شدن روی نقاط ضعف خود برداشته و به جای آن روی نقاط مثبت خود متمرکز شده‌اند.

از همین امروز سعی کنید روی این عادات تمرین کنید. 10 دقیقه از روز خود را به مدیتیشن اختصاص داده، یک روتین صبحگاهی برای خودتان نوشته و همچنین 15 دقیقه از وقت خود را به مشخص کردن نکات قوت خود اختصاص دهید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 کار متفاوتی که افراد موفق انجام می دهند | رموز موفقیت

روتین صبحگاهی افراد موفق

 

8 کاری که همه افراد موفق در آخر هفته انجام می‌دهند

1. صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند

تیم کوک، مدیر اپل هر روز ساعت 3:45 دقیقه صبح از خواب بیدار می‌شود. این عادت او آخر هفته را نیز شامل می‌شود. این تصور که چون آخر هفته است باید زمان بیشتری را در تخت خواب بمانید، تصور اشتباهی است. افراد موفق همه زود از خواب بیدار می‌شوند. چرا که زمان برای همه آنها ارزشمند است و بر این باورند که نباید آن را تلف کنند. فرقی هم نمی‌کند که آن روز آخر هفته باشد یا یک روز عادی.

2. مطالعه می‌کنند

شما نمی‌توانید قدرت مطالعه را نادیده بگیرید. ایمانتا بالچیوناس، مدیر شرکت Travel Ticker می‌گوید: «مطالعه آنچه که در صنعت مسافرت اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود من چیزهایی را کشف کنم که احتمالاً رقبا به آن توجه نمی‌کنند.» با خواندن و بیشتر کردن دانش خود، حتی در آخر هفته‌ها، شما می‌توانید برای هفته خود و کارهایی که باید انجام دهید، برنامه ریزی کنید.

3. کارهای خود را بررسی می‌کنند

به گفته سقراط: «زندگی آزموده نشده، ارزش زندگی کردن ندارد.» افراد موفق از این فلسفه پیروی کرده و آخر هر هفته را به بررسی کارهایی که انجام داده یا انجام نداده‌اند، می‌پردازند. با بررسی هفته‌ای که گذرانده‌اید، شما می‌توانید روی چیزهایی که باید در روز شنبه آنها را بهبود ببخشید، تمرکز نمایید.

4. زمانی را به دنبال کردن علایق خود اختصاص می‌دهند

افراد موفق همگی می‌دانند که دنبال کردن موفقیت به هیچ عنوان نباید باعث شود که آنها علایق خود را فراموش کنند. آخر هفته‌ها می‌تواند فرصت مناسبی برای خلاقیت باشد. شما باید در آخر هفته‌ها زمانی را به انجام کارهایی که دوست دارید، اختصاص دهید.

 

افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

 

5. زمانی را به مردم جامعه خود اختصاص می‌دهند

الکسی چاکلین، مؤسس و مدیر Write می‌گوید: «من آخر هر هفته در میان مردم رفته و به آنها نشان می‌دهم که من هم مثل بقیه هستم.» توماس کورلی، نویسنده کتاب عادات ثروتمند نیز می‌گوید: «70 درصد از افراد موفق هر ماه حداقل 5 ساعت را به مردم خود اختصاص می‌دهند.»

6. افراد موفق زمانی را به خودشان اختصاص می‌دهند

افراد موفق همگی می‌دانند که نیاز دارند زمانی را به خودشان اختصاص داده و دور از همه برای خودشان وقت بگذرانند. در این زمان، آنها نه گوشی خود را بررسی می‌کنند و نه به سراغ چک کردن ایمیل‌های خود می‌روند. آخر هفته بهترین زمان برای استراحت کردن است. حتی اگر این زمان کوتاه باشد.

 

چگونه فروشندگی در آمازون را شروع کنیم

 

7. با خانواده خود وقت می‌گذرانند

آخر هفته‌ها برای افرادی که سرشان شلوغ است، بهترین زمان برای گذراندن وقت با خانواده و دوستان می‌باشد. بنابراین آخر هر هفته به دیدن دوستان و خانواده خود رفته و از این فرصت استفاده کنید.

8. افراد موفق برای هفته پیش رو برنامه ریزی می‌کنند

جک دورسی، می‌گوید: «من در طول هفته، روزانه 16 ساعت کار می‌کنم. من به شکلی برنامه ریزی می‌کنم که مطمئن باشم برای آخر هفته کار عقب مانده برایم باقی نمی‌ماند. این برنامه ریزی را آخر هر هفته برای هفته بعد انجام می‌دهم.»

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-a-successful-person-dose
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط