افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رمز و راز موفقیت

توضیحات کوتاه :
در مورد رمز و رازهای موفقیت تاکنون مطالب و کتابهای بسیاری نوشته شده‌است. بسیاری از این کتابها مواردی را بیان می‌کنند و به مردم می‌گویند که باید این کارها را انجام دهند تا به موفقیت برسند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رمز و راز موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برای موفقیت تعاریف زیادی بیان شده و رموز زیادی برای دست یابی به موفقیت مطرح گردیده است اما در مورد ظرفیت های فرد برای رسیدن به موفقیت کمتر سخن گفته شده است. در این مقاله از دیدگاه دیگری به رموز موفقیت می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شرایط لازم برای رسیدن به موفقیت

در مورد رمز و رازهای موفقیت تاکنون مطالب و کتابهای بسیاری نوشته شده‌است. بسیاری از این کتابها مواردی را بیان می‌کنند و به مردم می‌گویند که باید این کارها را انجام دهند تا به موفقیت برسند. اما شاید تعداد اندکی از منابع مربوط به موفقیت به جای اینکه به «کارهای لازم» برای رسیدن به موفقیت بپردازند، «ظرفیت‌های فردی» لازم را بیان کرده‌اند که اگر از حالت بالقوه به بالفعل درآیند به موفقیت فرد منجر می‌شوند.

بنابراین ما در این مقاله به یک سری قوانین از پیش‌نوشته برای رسیدن به موفقیت نمی‌پردازیم که توسط دیگران امتحان شده‌اند و جواب پس داده‌اند. در این مقاله اشاره خواهد شد که شما در درون خود به چه نیروها و ظرفیت‌هایی نیاز دارید تا بتوانید در زندگی موفق باشید.

 

شغل و درآمد پر سود خودتان را راه اندازی کنید

 

1. تقویت قدرت درونی برای موفقیت

بسیاری از ما این تجربه را داشته‌ایم که در هنگام انجام یک کار فیزیکی سخت و طاقت فرسا، به اصطلاح نفَس کم آورده‌ایم. به همین دلیل مجبور شده‌ایم تا کار خود را متوقف کرده و به بدن خسته خود استراحت دهیم.

اما اگر کار را متوقف نکنیم و همچنان خود را درگیر آن کنیم، خواهیم دید که خستگی از بین خواهد رفت و به اصطلاح «جان تازه» می‌گیریم. این مفهوم را بسیاری از روانشناسان بررسی کرده‌اند و نتوانسته‌اند توضیح منطقی برای آن پیدا کنند. به نظر می‌رسد که این انرژی تازه انگار از یک منبع ذخیره انرژی به وجود آمده است.

افرادی که به ورزش حرفه‌ای مشغول هستند با این مفهوم آشنایی دارند. بررسی‌ها نشان داده است که ما همین منبع ذخیره را در ذهن خود و برای نیروی فکری خویش نیز در اختیار داریم.

به طور مثال، وقتی مشغول یک کار فکری خسته کننده هستیم و فکر می‌کنیم که دیگر نمی‌توانیم ادامه دهیم، اگر تمام توجه خود را صرف آن موضوع کنیم خواهیم دید که انرژی دوباره‌ای به سراغ ما می‌آید. همان «جان تازه» دوباره و به شکل نیروی ذهنی به سراغ ما می‌آید.

بسیاری از ما از این ذخیره نیروی ذهنی در درون خود اطلاع نداریم. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که در حال استفاده از بالاترین ظرفیت ذهنی خود هستیم و دیگر توان بیشتر جلو رفتن را نداریم. اما باید توجه کنیم که ما تنها از ذخیره اول انرژی ذهنی خود استفاده کرده‌ایم و ذخیره دوم هنوز دست نخورده باقی مانده است.

این نیروی ذهنی منتظر است تا توسط ما بیدار شود و فرصت ظهور یابد. توانایی ذهنی ما بسیار بیشتر از آن است که فکر می‌کنیم. بسیاری از ما مانند فیل‌های قدرتمندی هستیم که اجازه داده‌ایم انسان‌های ضعیف بر ما حاکم شوند و کنترل ما را به دست گیرند.

در صورتی که اگر فیل به قدرت جسمی خود آگاه بود هرگز اجازه نمی‌داد انسان او را کنترل کند و به خدمت خود درآورد. ما از سرمایه ذهنی عظیمی برخورداریم که از آن بی خبریم.

 

کسب موفقیت

 

2. نقش ایجاد انگیزه در موفقیت شما

مشکل دیگری که وجود دارد این است که انگیزه کافی برای موفق شدن را نداریم. ما علاقه‌ای به انجام کارهای بزرگ نداریم. انگیزه به معنای موتور محرکه اراده انسان است که بدون آن هیچ هدفی محقق نمی‌شود. با داشتن انگیزه می‌توانیم این نیروهای خفته درونی را بیدار کنیم و به معجزه واقعی درون خود پی ببریم.

وقتی به زندگی افراد موفق نگاه می‌کنیم، بسیاری از ما حسرت می‌خوریم و فکر می‌کنیم که آنها از یک توانایی خارق‌العاده برخوردارند که ما آن را نداریم. این درست نیست. همه ما توانایی این را داریم که صد برابر بهتر از عملکرد کنونی خود عمل کنیم.

کافی است که به گذشته خود و زمانی که یک تجربه بسیار سخت را پشت سر گذاشتید فکر کنید. بسیاری از ما وقتی به سختی‌های گذشته فکر می‌کنیم تعجب می‌کنیم که با چه قدرتی توانستیم آن موانع را پشت سر بگذاریم.

در آن زمان شاید همان موقعیت برای شما بسیار عادی بود و حتی خبر نداشتید که چه دوران سختی را پشت سر می‌گذارید. دلیل همین است که ما از نیروهای درونی خود آگاه نیستیم.

 

موفقیت

 

3. تقویت قدرت اراده

افراد بسیاری اراده را به معنای مصمم بودن می‌دانند. برخی دیگر اراده را خواست درونی معنا می‌کنند. برخی دیگر آن را معادل قدرت انتخاب می‌دانند. اما اراده همان نیروی درونی حیاتی است که می‌تواند بقیه نیروهای ذهنی دیگر را تحت کنترل خود درآورد.

اراده می‌تواند باعث شود مصمم بودن یا قدرت انتخاب در ما بیدار شود. اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که همه به دنبال «تقویت» نیروی اراده خویش هستند در حالی‌که این نیرو در همه وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه از این نیرو استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهای طلایی تقویت انگیزه و اراده | عزت خواه دات کام

رمز و راز موفقیت

 

4. افزایش شور و اشتیاق به منظور کسب موفقیت

شور و اشتیاق دو عامل مهم در بیدار کردن نیروی درونی هستند. وقتی به کاری اشتیاق داشته باشید می‌توانید نیروی اراده خود را بیدار کنید. با داشتن اشتیاق حتی اگر در کاری احساس خستگی کنید، می‌توانید دوباره نیروی خود را بازیابی نمایید.

وقتی شما نسبت به موضوعی شور و اشتیاق دارید، انگار که از یک نیروی مافوق بشری نیرو می‌گیرید. در نتیجه، مانند یک آهنربا عمل می‌کنید که انرژی خود را به تمامی جهات ساطع می‌کنید و بر افرادی که در اطراف شما هستند انرژی را انتقال می‌دهید. بله شور واشتیاق قابلیت سرایت به دیگران را دارند.

اگر شما در کاری شور و اشتیاق نداشته باشید مطمئناً نمی‌توانید در آن کار موفق شوید. اشتیاق موتور محرکه درونی ما است که بدون آن نمی‌توانیم به کاری دست بزنیم. اشتیاق نیز مانند اراده چیزی نیست که برخی آن را داشته باشند و برخی دیگر نه. همه ما از اشتیاق برخورداریم اما بسیاری از ما آن را حس نمی‌کنیم.

بسیاری از ما می‌ترسیم که آن را «حس کنیم» و اجازه دهیم که این «احساس مانند شعله‌ای برای برافروختن آتش عمل کند». بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه شعله اشتیاق را روشن کنیم. شما می‌توانید با افزایش علاقه خود به کاری که انجام می‌دهید، اشتیاق را در خود تقویت نمایید. اشتیاق را می‌توان رشد داد.

هر چه به کاری که انجام می‌دهید علاقه بیشتری داشته باشید، اعتماد به نفس و خواست درونی شما افزایش می‌یابد. بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید.

5. پرورش تفکر مثبت و دستیابی به موفقیت در زندگی

فردی که نسبت به کار خود اشتیاق دارد، همواره رویکردی مثبت‌گرا دارد و اینگونه اعتماد به نفس را در خود تقویت می‌نماید. اینگونه افراد مثبت‌گرا می‌توانند اعتماد به نفس را در دیگران نیز تقویت نمایند.

آنها خود را با هاله‌ای از موفقیت احاطه می‌کنند و به همه اطرافیان خود انرژی می‌دهند. در مقابل، اگر اشتیاق نداشته باشید هر چقدر هم تلاش کنید نمی‌توانید به نتیجه برسید. بنابراین به یاد داشته باشید که اشتیاق همان شعله درونی است که اراده را بیدار می‌کند.

 

بیزینس پردرآمد آمازون را راه اندازی کنید

 

افرادی که موفق شده‌اند هرگز این سؤال را نپرسیده‌اند: «خب حالا چه؟» آنها زیاد به این مورد فکر نمی‌کنند. ذهن آنها تنها بر کارشان متمرکز است و تنها به این فکر می‌کنند که کار خود را به بهترین نحو به انجام برسانند.

در نهایت، وقتی کار به انجام رسید، می‌تواند به این سؤال پاسخ دهد که فایده‌اش همین است که من انجام دادم و نشان دادم. این سؤال می‌تواند افراد را از ادامه کار منصرف کند و آنها را ناامید سازد. هربار که این سؤال به ذهنتان رسید، آن را از خود دور کنید و به جای آن از خود بپرسید: «آیا من تمام تلاش خودم را به کار گرفته‌ام؟»

بنابراین وقتی به موفق شدن در کار خود فکر می‌کنید، به دنبال این نیروهای درونی باشید و بدانید که اگر آنها را در خود بیدار و بالفعل نمایید می‌توانید به موفقیت برسید. تنها تفاوت افراد موفق با دیگران این است که آنها از قدرت ذهن خود آگاه شده‌اند و از این قدرت بهترین استفاده را برده‌ا‌ند.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tricks-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط